Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smacznie i zdrowo czyli przepisy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
417 odpowiedzi w tym temacie

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
rozbijamy jedno jajko dodajemy do tego przyprawe Vegeta maczamy w tym kromke chleba i szybko wrzucamy na patelnie i smażymy doprawiamy według uznania szybko i pożywnie :) naprawde dobrze smakuje np z keczupem 8O
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
jest to jedna z niewielu rzeczy, które moja kobiecina potrafi zrobić do jedzenia :D
  • 0

budo_zgubcio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Mam pytanie zna ktoś przepis na jakiś koktaj czy shake czy napój bogaty w białko żeby wypić wieczorkiem po treningu?? I najlepiej żeby był dosyć smaczny a nie wstrętny :blus:
  • 0

budo_tosia
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TL-LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
uzupełnienie do naleśników meksykańskich od Mr D:

zamiast koncentratu puszka pomidorów bez skórki, trzeba odlać sos(można go wykorzystać do czegoś innego)ja takie naleśniki z farszem jeszcze zapiekam z żółtym serem.
idealna jest do nich sałatka z pomidorów, zielonych oliwek i cebuli(sos:oliwa+zioła prowansalskie).

a jeśli ktoś chce kulinarnie zaszpanować ( :wink: ), to rewelacyjnie pasują do tego tzatziki!
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Hejo!

Takie coś ostatnio wyczarowałem:
- 70 dkg filetów z kurczaka,
- 70 dkg pieczarek,
- 3 średnie cebule,
- opakowanie pociętej w kostkę mrożonej marchewki,
- opakowanie mrożonych brokuł(ów),
- ryż brązowy (naturalny) - taki w woreczkach do gotowania,
- przyprawy: sól, czosnek, papryka słodka i ciut ostrej (ja nie lubie ostrego żarcia), curry (dużo dość), oregano, bazylia (ciut).

Kurczaka i cebulę podsmażyć na oliwie - tak żeby i kurczak i cebula były rumiane. Przyprawić i wrzucić to do garnka i pod przyryciem dusić na wolnym ogniu. Można dodać ciut gotowanej wody. Następnie podsmażyć pieczarki i dorzucić do garnka z kurczakiem. To samo zrobić z marchewką i brokułami (je można razem smażyć). Dodać znów ciut wody i dusić aż marchew i brokuły będą miekkie.
Podawać z ugotowanym ryżem lub szamać samo jak ktoś na niskoweglowodanowej diecie jest.

Możliwe że ta potrawa się jakoś nazywa - ale ja w pełni improwizowałem (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Hejo!

Kurczak po meksykańsku:

- 70 dkg filetów z kurczaka,
- 3 średnie cebule,
- 3 papryki - czerwona, żółta i zielona,
- puszka czerwonej fasoli,
- puszka kukurydzy
- ryż w torebkach
- przyprawy: sól, oregano, curry, papryka ostra i słodka, czosnek

Kurczaka kroimy w kostkę i smażymy na oliwie razem z cebulą na złoty kolor. W osobnym garnku dusimy resztę warzywek. Warzywa z puszki odcedzamy - czerwona fasolę dobrze przepłukać - Pod koniec smażenia kurczaka przypawiamy go jak lubimy i dodajemy do podduszonych warzyw. Dusimy razem jeszcze chwilę.

Podajemy z ugotowanym ryżem.

Pozdrowionka
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Hejo!

Sałatka tuńczykowa

- puszka tunczyka w sosie własnym,
- 1 mała kapusta pekińska wybierać jak najbardziej białą,
- 30 dkg śmietany,
- puszka kukurydzy,
- 3 jajka,
- 20 dkg twardego żółtego sera,
- natka zielonej pietruszki
- sól

Jajka gotujemy na twardo. Wyciągamy żółtka i wrzucamy do śmietany. Do śmietany wrzucamy również tunczyka i miksujemy - można rozdrobnić widelcem bądź łyżką jak kto woli. Dodajemy sól i natkę pietruszki. Można ciut przesolić - kapusta wchłonie. I mamy sos.
Kapustę kroimy wzdłuż na ćwiatki (ja kroję na 8 ) i zaczynamy kroić od góry na paski 1 cm. Kroimy do 2/3 długości. Wrzucamy do miski: pokrojoną kapustę, odcedzoną kukurydzę, pokrojony w kostkę ser i posiekane białka jajek. Zlewamy wcześniej zrobionym sosem i mieszamy.

Pozdrowionka
  • 0

budo_zgubcio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Zarąbisty koktajl bananowy który ekstra smakuje, radze spróbować :P
składniki:
1 banan
2-2,5 szklanki mleka
lyżka miodu
szczypta cynamonu
przyrządzenie:
wszystko miksujemy razem i pijemy, można wcześniej zostawić w lodówce do schłodzenia
  • 0

budo_mauli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy

Zarąbisty koktajl bananowy który ekstra smakuje, radze spróbować :P
składniki:
1 banan
2-2,5 szklanki mleka
lyżka miodu
szczypta cynamonu
przyrządzenie:
wszystko miksujemy razem i pijemy, można wcześniej zostawić w lodówce do schłodzenia

wymiata ! tylko przedobrzyłem troche z cynamonem super przepis thx :)
  • 0

budo_zgubcio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy

Zgubcio napisał:
Zarąbisty koktajl bananowy który ekstra smakuje, radze spróbować Razz
składniki:
1 banan
2-2,5 szklanki mleka
lyżka miodu
szczypta cynamonu
przyrządzenie:
wszystko miksujemy razem i pijemy, można wcześniej zostawić w lodówce do schłodzenia


wymiata ! tylko przedobrzyłem troche z cynamonem super przepis thx

Hehe ciesze sie że smakuje i chyba zdrowe?? ktoś kto sie zna niech sie wypowie ;)
Pasta serowo czosnkowa:
ząbek czosnku
2 szklanki drobno startego sera
łyżka stołowa majonezu
wymieszać uprzednio rozgniatając czosnek, wsuwać z krakersami lub chlebem
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Hejo!

To ja podobną pastę serową znam :
- czosnek (wedle uznania - kto ile lubi),
- zioła prowansalskie,
- ser biały (ewentualnie jakiś taki z już roztarty - Bieluch albo podobny),
- sól.

Ser biały rozcieramy na jednolitą masę w robocie kuchennym. Wyciskamy czosnek, dodajemy przyprawy i do lodówy na kilka godzin do przeżarcia. Uwaga - na początku czosnku prawie nie czuć - ale później pasta bardzo "przechodzi" czosnkiem.

Doskonałe do pieczonego mieska z grilla.

Pozdrowki
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Banalne ale bardzo dobrewe:
wczesniej ugotowany ryz podsmazyc z kawalkami piersi kurczaka na patelni do tego dodac carry. :lol:
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Hejo!

Ostani, świąteczny hit cioci (: Najprawdopodobniej wcześniej znana sałatka - ale ja ją dopiero teraz odkryłem:

20 dkg szynki,
1 puszka ananasa,
5 por,
5 jajek,
1 puszka kukurydzy,
majonez, sól, pieprz.

Przekrojone wzdłuż pory, kroimy na cienkie plasterki. Oczywiście kroimy to co białe + kawalątek zielonego (: Bardzo cienkie - najcieńsze jak się da (: Następnie należy spażyć je wrzątkiem (zlać na sitku wodą z czajnika po prostu) i po ostygnięciu zalać je sokiem z puszki ananasa. Samego ananasa pokroić w kosteczkę i wrzucić do zalanych por. Całe naczynie przykryć i wstawić do lodówki na co najmniej 12 godzin. Jaja ugotować na twardo, drobno pokroić. Szynkę pokroić w kostkę i po upływie 12 godzin wszystkie składniki (z kukurydzą włącznie) połączyć. Dodać majonez, przyprawy i szamać.

Pozdrowionka
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Hejo!

Pasta rybowa (:
1 wędzona makrela,
3-5 jajek, (zależy od wielkości makreli),
2-3 średnie cebule (jak wyżej),
3 łyżki majonezu.
Posiekany szczypiorek ew. zielona cebulka.
sól.

Zdzieramy "skórę" z makreli, wyjmujemy ości - niestety pracochłonne i precyzyjne zajęcie - można ewentualnie spróbować zmielić w maszynce - ale tego nie sprawdzałem. Jajka gotujemy na twardo i drobno kroimy. Cebulę kroimy w drobną kostkę. Wszystko mieszamy i szamanko.

Oczywiście nie muszę mówić że potrawa ma wysoce ujemny wskaźnik interpersolnalny (:

Pozdrowionka
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy

Zarąbisty koktajl bananowy który ekstra smakuje, radze spróbować :P

tak, tylko ten przepis był tu już mnóstwo razy podawany :P

Parę porad (nie bede tu dawać całych przepisów bo gotować potraficie):
kupując sobie przyprawy do GYROSU w spożywczaku mamy możliwość całkowicie odmienić piersi kurczaka. Uduszone na takich przyprawach, pocięte w paski doskonale smakują z ziemniaczkami, bądź zwinięte w naleśniku (tortilla :D ), do tego jakaś surówka z pekińskiej.

Fajnie też smakuje tradycyjnie przyrządzony ryż z warzywami i sosem słodko kwasnym (dawałem wcześniej chyna przepis). Jednak urozmaiciłem ostatnio to- kupuję sobie 0,5 kg torby mrożonych krewetek, krewetki dusimy razem z warzywami na patelnię HORTEXU. Jeśli wymieszamy na patelce od razu wszystko z ryżem, to można dodac też kilka łyżek sosu sojowego. Zupełnie inny smak, ale jaki pyszny :D
  • 0

budo_piotr63
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
dietetico-naleśniko
UWAGA - potrzebna sprawdzona,najlepiej teflonowa, patelnia.
banał po prostu:
-woda przegotowana/mineralna (może być gazowana, naleśniki są bardziej puszyste)
-mąka (robiłem tylko z pszenną, nie próbowałem nigdy z ziemniaczaną czy z pełnego przemiału)
-sól
-przyprawy
-łyżka oliwy/oleju

dokładnie miksujemy wodę z mąką,łyżką oliwy (ew. 2-3 jeśli większa ilość) solą i przyprawami. DOBRZE rozgrzewamy patelnię. Smażymy naleśniki :D
To nie pomyłka, bez jajka, bez mleka...
Wbrew pozorom naleśniki wychodzą i to całkiem, całkiem. Nadają się na słodko (dżemy, bita śmietana itp) jak i na "słono" (krokiety, tortille itp).
Przepis dostałem...do mojej mamy :wink: całe dzieciństwo mi takie "tanie" naleśniki zapodawała a ja dopiero się dowiedziałem jak przeszedłem na dietę :D :D
Of course przyprawy dowolne...ja np. dokładam prowansalskie, na naleśnik wędruje plaster szynki, żółty ser oraz ketchup i na diecie jak znalazł :twisted:
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
nie podałeś proporcji :(
  • 0

budo_piotr63
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
proporcje zależne od potrzebnej ilości "ciasta"-->powinno mieć gęstośc ciasta nalesnikowego :wink: a inaczej mówiąc...hmm śmietany?
smaży się tak aby jak najcieńsze wychodziły nasze nalesniki, czyli nie lejemy chochlą po brzegi patelni, tylko trochę na środek i rozprowadzamy "ruchamy okrężnymi" na boki :D
Mi zazwyczaj wychodzą na tyle dobre, że można je przerzucać na drugą stronę metodą "salta" :-)

a tutaj taki pomysł, robiłem wczoraj i mi smakowało:
- kotlety sojowe a'la schabowy z paczki
- naleśnikowe ciasto, patrz wyżej
- 2 kostki rosołowe
- ząbek czosnku
- bazylia, oregano
- vegeta, kucharek itp
- ketchup

Gotujemy kotlety sojowe w rozpuszczonych kostkach z dodatkiem łyżeczki vegety i ząbkiem czosnku. Rozgrzewamy patelnię. Odcedzone kotlety zanurzamy w cieście (zioła rozetrzeć i dorzucić do ciasta, zmiksować) i smażymy po obu stronach na ładny rumiano-złoty kolor :D Szamiemy z ketchupem :D :D :D
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Mój dzisiejszy pomysł, zanim żona wróciła ( mam złamane żebro więc będę się nudził :cry: )
4 piersi z kurczaka - akurat mniejszej tacki w sklepie nie było
puszka mieszanki meksykańskiej "Bondjuel" - nie było fasolki w sosie z "kajen"
ziemniaki - 4 bo tylko tyle miałem :(

Piersi pokrojone w drobne słupki usmażyłem na oleju z ziołami prowansalskimi
ziemniaki bez obierania ugotowałem ( nie chciało mi się obierać przed gotowaniem, po skórka zeszła szybko :) ) obrałem i pokroiłem, dodałem zioła Kamis "fit up" i wszystko wymieszałem.
Żona była bardzo zadowolona z tego co wyszło 8) na dodatek można jeść na zimno i na ciepło. Jedyny minus, zanim ktoś się przyzwyczai fasolka z kukurydzą jest dosyć "pierdopędna".
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy

dietetico-naleśniko
UWAGA - potrzebna sprawdzona,najlepiej teflonowa, patelnia.
banał po prostu:
-woda przegotowana/mineralna (może być gazowana, naleśniki są bardziej puszyste)
-mąka (robiłem tylko z pszenną, nie próbowałem nigdy z ziemniaczaną czy z pełnego przemiału)
-sól
-przyprawy
-łyżka oliwy/oleju

dokładnie miksujemy wodę z mąką,łyżką oliwy (ew. 2-3 jeśli większa ilość) solą i przyprawami. DOBRZE rozgrzewamy patelnię. Smażymy naleśniki :D
To nie pomyłka, bez jajka, bez mleka...
Wbrew pozorom naleśniki wychodzą i to całkiem, całkiem. Nadają się na słodko (dżemy, bita śmietana itp) jak i na "słono" (krokiety, tortille itp).
Przepis dostałem...do mojej mamy :wink: całe dzieciństwo mi takie "tanie" naleśniki zapodawała a ja dopiero się dowiedziałem jak przeszedłem na dietę :D :D
Of course przyprawy dowolne...ja np. dokładam prowansalskie, na naleśnik wędruje plaster szynki, żółty ser oraz ketchup i na diecie jak znalazł :twisted:

To ma byc zdrowy przepis? Wyrzuciles z niego mleko i jajka, a za to wiekszyles ilosc wody i maki. No i w tym posilku nie ma bialka. :roll: Przepis dobry dla dziecka, ale nie dla sportowca. Zreszta 95% przepisow tu podawanych jest g. warta. .
Ja na sniadanie polecam taki placek: kilka jajek (np 3 jajka i 7 bialek) wymieszac (zmiksowac) z platkami owsianymi i na patelnie. Gotowe. :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024