Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zacząć? - czyli laickie pytanie od kompletnego debiutant


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_rincewind
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak zacząć? - czyli laickie pytanie od kompletnego debiutant
Witam,
Od jakiegoś już czasu noszę się z zamiarem zaczęcia trenowania którejś ze sztuk walki. Niestety jako, że na tym polu nie mam zupełnie żadnego doświadczenia chciałbym się dowiedzieć od czego powinienem zacząć. Mnie osobiście, po obejrzeniu kilkunastu gal PRIDE i UFC, najbardziej zafascynowało Jiu-Jitsu ale nie jestem przekonany czy jest to odpowiednia sztuka walki dla nowicjusza i czy w ogóle wiek 19 lat to nie jest aby za późno ażeby z tym zacząć?
Dzięki za wszelkie uwagi.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć? - czyli laickie pytanie od kompletnego debiutant
Chyba nigdy nie jest za pozno. Tim Duncan zaczal grac w koszykowke w wieku 17 lat, 5 lat potem byl juz jednym z najlepszych koszykarzy na swiecie :wink:

Sam wiesz najlepiej, co najbardziej ci pasuje, wiec kopsnij sie na trening i zobacz, czy to ci odpowiada. Nikt inny za ciebie nie wybierze.
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć? - czyli laickie pytanie od kompletnego debiutant
popieram Genosha....na nauke nigdy nie jest za pozno
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć? - czyli laickie pytanie od kompletnego debiutant
Za pozno to na pewno nie jest :D
Najtrudniejsze w tym wszystkim jest znalezienia dobrego nauczyciela. Moim zdaniem to o wiele wazniejsze niz nazwa czy rodzaj SW. Zorientuj sie co w Twojej okolicy jest dostepne, wybierz 2-3 o najlepszej renomie i referencjach (nie skutecznosci a jakosci zajec ) i przejdz sie na trening sprobowac. Ocenisz co ci najbardziej pasuje i co chcialbys robic. Jak cos Cie wcagnie to juz nie bedziesz mial takich dylematow "czy nie za pozno" :D :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć? - czyli laickie pytanie od kompletnego debiutant
Tak apropo mi sie przypomniało ze Mark Coleman (o ile sie niemyle) kilkukrotny mistrz UFC zaczął trenowac w wielu 21 lat wiec wszystko sie moze zdarzyć.

Było o tym na discovery jak puscili kilka programów z cyklu "współcześni gladiatorzy" czy "droga wojownika" (jakoś tak)
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć? - czyli laickie pytanie od kompletnego debiutant
Zeby trenowac Jiu-Jitsu(tez BJJ) nie musisz miec zadnych predyspozycji,ani przechodzic jakiegoos przygotowania poprzez trenowanie innych SW.Jesli najbardziej podoba Ci sie Jiu-Jitsu to zapisz sie do jakiejs sekcji i nie boj sie,ze sobie nie poradzisz albo cos :wink:
Ja osobiscie polecam Capoeire,ale nic nie narzucam. 8)
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zacząć? - czyli laickie pytanie od kompletnego debiutant
Nie jest za pozno. Co do konkretnego stylu, to przejdz sie po szkolach sw w twojej okolicy i przekonaj sie czy wolisz uderzac czy chwytac, stojke czy parter, rekreacyjnie-lajtowo czy bardziej hardkorowo.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024