Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody Kobyłka - czy dobre przepisy - podzielone i przeklejo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_marbie1984
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Kobyłka - czy dobre przepisy - podzielone i przeklejo
do STANDO.

kilka tygodni temu 28 listopada byłem na zawodach gdzie doszło do urazu i utraty przytomności. rodzic i trener zawodnika wezwali POLICJĘ zawody przerwano i rozpoczęły się przesłuchania sędziów i organizatorów min. pytano sędziów o ich kwalifikację, licencję(uprawnienia wydane przez odpowiednie do tego organy), sprawdzano to w organizacji której były zawody, sprawdzano trzeźwość i zabezpieczenie w opiekę medyczną. sprawa ma swój finał w prokuraturze- zobaczymy co dalej

ja mam tylko pytanie czy sedziowie na zawodach w Kobyłce będą posiadali odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia które w razie takiego zdarzenia będą mogły obronić ich i organizatora przez odpowiedzialnością.
o ile mi wiadomo zezwolenia(licencje)sędziowskie wydają tylko organizacje o charakterze ogólnokrajowym zatwierdzone przez Ministerstwo Sportu nawet jeżeli sędziowanie dotyczy turniejów towarzyskich tak jak to miało miejsce w przytoczonym przezmnie przykładzie
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Kobyłka - czy dobre przepisy - podzielone i przeklejo
8O O Chryste Panie.

Daj sobie spokój z takimi głupimi gadkami.
...Jeszcze w Świąte Jak Boga Kocham :roll:

Ja rozumiem niechęć do P. Guji ale nie można zionąć nienawiścią do wszytkiego co się rusza na około.

Niech sobie robią zawody w czym chcą i z kim chcą. To ich problem... i co Cię to obchodzi ?

Na tym forum i w tej konkretnie dyskusji rozamawiamy merytorcznie o przepisach(regulaminach walki)...
...a nie szczujemy się wzajemnie.


Za chwile strach tu będzie cokolwiek napisać. :roll:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Kobyłka - czy dobre przepisy - podzielone i przeklejo
Licencje sedziowskie moze wydawac kazda orgaznizacja ktora ma to np w statucie ujete nie musi to byc Zwiazek Sportowy. Rejestracja w Sadzie a w Minsterstwie Sportu jest tak samo wazna.

Dla prawa nie ma znaczenia czy to sa zawody pod zwiazkiem sportowym czy pod stowarzywszeniem ktore ma w statucie organizacje zawodow. Pod tym wzgledem jest to traktowane tak samo i jedni i drudzuy maja prawo organizowac zawody - rozica jest taka ze zwiazek ma prawo dou zywania pewnych nazw ktorych nie moga stowarzyszenia.

Oczywiscie to jest tez umowne bo jesli ktos zarejestrowal Stowarzyszeniu Statut z gdzie jest organizacja Mistrzowst Polski - to nie moze inny Organ tego podwazyc i powstaje sytuacja patowa 8)

Stowarzyszenie, Zwiazki Okregowe itp mja tez czesto w statutach - szkolenie sedziow.
W szcegolnosci nikt sie nie moze doczepic do zawodow rozgrywanych w stylach w ktorych nie ma Polskich Zwiazków.

Dzieki niedoprezecyzowaniu prawa w naszym kraju jest wolna amerykanka. I tak naprawde jesli przestrzega sie ogolnych zasad kazdy moze organizowac zawody i zaden Zwiazek nie da rady tego zablokowac 8)
  • 0

budo_marbie1984
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Kobyłka - czy dobre przepisy - podzielone i przeklejo

8O
Ja rozumiem niechęć do P. Guji ale nie można zionąć nienawiścią do wszytkiego co się rusza na około.

:roll:


skąd ten wniosek że to z niechęci do pana Tomasza G..

ten przypadek jes neutralny i nie ma żadnego związku z nim.
Pytam bo taka sytuacja miała miejsce i nie jestem zoriętowany jak będzie w Kobyłce gdyż sędziowie ich uprawnienia i obowiązki są również a przynajmniej powinny być zawarte w przepisach zawodów BogUmile :lol:

a bać powinni się ci co piszą bzdury :evil:
a ty chyba nie masz się czego obawiać :)
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Kobyłka - czy dobre przepisy - podzielone i przeklejo
Do czego pijesz?
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Kobyłka - czy dobre przepisy - podzielone i przeklejo

ten przypadek jes neutralny i nie ma żadnego związku z nim.
Pytam bo taka sytuacja miała miejsce i nie jestem zoriętowany jak będzie w Kobyłce gdyż sędziowie ich uprawnienia i obowiązki są również a przynajmniej powinny być zawarte w przepisach zawodów


W Kobyłce jest inaczej ;) bo to Kobyłka.
niekt przepisów zawodów nie podaje na forum bo 99,99% czytających to nie interesuje.

organizacją zawodów kieruje od 12 czy 13 lat (nie jestem jednoosobowym organizatorem, sponsorem i sędzią głównym )

Organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce ( w statusie ma możliwość organizacji amotorskich zawodów sportowych) oraz Centralny Okręgowy Związek Ju Jitsu (w satusie ma organizacje zawodów, szkolenie sędziów i wiele innych)

i wrócmy do tematu

chodzi o teoretyczne rozważania nad regulaminem czy taka lub inna rywalizacja komu się podoba a dlaczego innym nie.

jeśli chcemy się czepiać organizatorów i różnych nie prawidłowości to nie w Kobyłce i nie w tym temacie ;)
załóżmy sobie nowy wątek czemu nie zamkniąta organizatora X za organizacje "farsy" od 15 lat ;)
  • 0

budo_dealer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1692 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jeszcze nie wiem
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody Kobyłka - czy dobre przepisy - podzielone i przeklejo
Amen.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024