Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta a masa ciała


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_nobody
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta a masa ciała
Hi!
Powiedzcie mi czy jest jakiś patent na przybranie wagi :?:
Mam 170cm wzrostu i od zawsze ważę 55kg choćbym nie
wiem co i ile jadł , a jem dość dużo :!: :!: :!:
PS mam 30lat
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
Siłownia i odżywki+kreatyna. Na mnie zadziałało.
  • 0

budo_nobody
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
Jak zacząłem chodzić na siłownię to od razu straciłem 3kg i dałem sobie spokój . Waga oczywi ście równie szybko wróciła do normy :-)
Ta kreatyna to jakieś tabletki czy płyn ? Jak drogie , czy dostępe ?
No i na ile trwały będzie skutek , nobo kulturystą to ja raczej już nie zostanę a nie chciałbym wydawać pieniądzy na coś co w rezultacie tylko wyląduje w Wiśle... :P
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
A chodząc na siłownię brałeś odżywki? Pewnie nie i dlatego straciłeś na masie...
Kreatyna, dokładniej monohydrat kreatyny to środek w proszku lub tabletkach. Zwiąksza on siłę oraz wytrzymałość a także trochę sztucznie powiększa masę ciała, gdyż powoduje duże uwodnienie komórek (dlatego podczas brania kreatyny należy dużo pić). Zwiększenie siły oraz wytrzymałości zwiększa efektywność treningu co pomaga w zwiekszęniu masy ciała.
Ilość branej kreatyny zależy od masy ciała. Ja biorę następująco:
- 1 tydzień 25 gram dzianne,
- 2 - 6 tydziań 10 gram dziennie,
- 7 - 10 tydzień odstawiam kreatynę,
- i można tak w kółko...
  • 0

budo_nobody
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
>A chodząc na siłownię brałeś odżywki? Pewnie nie i dlatego straciłeś na masie...

Zgadza się

>Ilość branej kreatyny zależy od masy ciała. Ja biorę następująco:
>- 1 tydzień 25 gram dzianne,
>- 2 - 6 tydziań 10 gram dziennie,
>- 7 - 10 tydzień odstawiam kreatynę,

A czy rozbudowana w ten sposób masa mięśni po prostu nie zaniknie jeśli przestałbym regularnie ćwiczyć ?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
Ta masa, którą nabierzesz dzięku nawodnieniu, zaniknie. Ale zostanie ta uzyskana dzięki ćwiczeniom.
Ps. dla twojej masy ciała proporcje powinny być inne, sprawdź na opakowaniach.
Orientacyjna cena - u mnie w Gdańsku widziałem ostatnio kreatynę Scitec 650g za 89 zł.
Ps. 2 podczas brania kreatyny musisz brać odżywki, kreatyna potrzebuje węglowodanów dla lepszej dystrybucji.
  • 0

budo_nobody
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
>Ps. 2 podczas brania kreatyny musisz brać odżywki, kreatyna >potrzebuje węglowodanów dla lepszej dystrybucji.[/quote]
Zastanawiam się czy przy takiej ilości słodyczy , jaką wpierniczam prawie codziennie , to naprawdę potrzebne mi są jeszcze węglowodany z odżywek :?: :?: :?: :?: :D
I z innej beczki :
Mam w domu mały atlas STAR , podobny do tego :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i pytanie laika : jakiego rzędu obciążenia zapodawać na początek ?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
Na jednym atlasie, a w zasadzie atlasiku, to nie poćwiczysz efektywnie. Pochodź na siłownię, tam masz duży wybór sprzętu.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
A nie prościej zamiast odżywek odpowiednio sie odżywiać?
No- może nie prościej, ale za to efekty stałe i zdrowiej...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
Zanim pójdziesz na żywioł trochę należy pomyśleć. Kreatyna dobra rzecz ale w Twoim przypadku odrobinę na nią za wcześnie. Najpierw oceń swoją budowę - jak dla mnie jesteś ektomorfikiem. Chudzina, bez zdolności zatrzymywania tkanki tłuszczowej etc. Ja na ten przykład jestem endomorfikiem i zbieram masę mięśniową (ale nie tylko :) ) bardzo szybko i dla 170 cm ważę z 2 x więcej od Ciebie :)

Zacznik od obejrzenia następnie swojej diety. W Twoim przypadku to podstawowa sprawa. Zagęść liczbę posiłków do 5-6 dziennie. Konsumuj z 3000-5000 kcal, skłądającej się głównie z białek (proteiny) 3-4 g na kg masy ciała, węglowodany 4 g na każdy 1 g białek i odrobine olejów np. lniany etc.

Trenuj na siłowni maksymalnymi obciążeniami, nie martw sie o spadki masy ciała. Wróci. Nie wykonuj treningów aerobowych, żadnego biegania, steppera, rowera przez czas jakiś. Trenuj 3-4 x w tygodniu. Dla każdej partii mięśni rób co najmniej od 48 - 72 godz. przerwy w zależności od wielkości mieśnia. Zasada jest taka - im większy mieśień tym dłuższa przerwa. Mięśne rosą wówczas kiedy odpowczywasz a nie kiedy trenujesz więc daj im szansę.
Zobacz jak taki system działa na Ciebie,.

A po jakimś czasie kreatyna i wszystko inne, nie odchodząc od treningu i diety rzecz jasna :)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała

Zacznik od obejrzenia następnie swojej diety. W Twoim przypadku to podstawowa sprawa. Zagęść liczbę posiłków do 5-6 dziennie. Konsumuj z 3000-5000 kcal, skłądającej się głównie z białek (proteiny) 3-4 g na kg masy ciała, węglowodany 4 g na każdy 1 g białek i odrobine olejów np. lniany etc.

Trenuj na siłowni maksymalnymi obciążeniami, nie martw sie o spadki masy ciała. Wróci. Nie wykonuj treningów aerobowych, żadnego biegania, steppera, rowera przez czas jakiś.


:(

Albo zacznij trenować w zgodzie z fizjologią organizmu, wykorzystujac sprawdzone metody treningowe, a mimo, że wolniej zrobisz masę i siłe to będziesz przynajmniej zdrowy.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała

Zacznik od obejrzenia następnie swojej diety. W Twoim przypadku to podstawowa sprawa. Zagęść liczbę posiłków do 5-6 dziennie. Konsumuj z 3000-5000 kcal, skłądającej się głównie z białek (proteiny) 3-4 g na kg masy ciała, węglowodany 4 g na każdy 1 g białek i odrobine olejów np. lniany etc.


Jezeli chodzi o ilosc zjadanego bialka to wg Colgana (a to sluszne zrodlo) wystarczy do treningu silowego 2g /kg mc.
Nie mow Jarek, ze jesz 3-4, musialbys zjadac wiecej niz 2 kg miesa dziennie. :)


Pozdrowienia,
MR.


PS
A jezeli chodzi o porade to istotnie: najpierw odpowiednie odzywianie, pozniej dopiero (ewentualnie) odzywki, a na koncu dopiero pomysl o kreatynie. Do tego odpowiedni trening + odnowa biologiczna (jak napisal Jarek). I to wystarczy. :)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
Przecież Mrad już to napisałem...

To jest przerażające- jak ludzie sobie robią krzywdę tylko dlatego, że zamiast wziąć przeczytać sobie sensowne źródło to kierują się poradami domorosłych tzw. instruktorów i trenerów :oops: umieszczanych w gazetach typu "Pani domu"...
:(
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
Tak, Mariusz 2 g na kg masy ciała w 100% powinno zaspokoić potrzeby naszego dyskutanta. Napisałem 3-4 g, gdyż zakadając taki system treningów wyłącznie na masę ciała i przy założeniu trenowani az maksymalnymi ciężarami i na koniec zakłądając, że to ektomorfik może te 2 g być dlań odrobinę za mało.

A te 2 kg to nie jest aż taka tragedia. Łapiesz sie 6 razy dziennie na ryżu z piersią kurczaka i wyrobisz normę. Fakt, że po tygodniu takiej diety ani ryż ani kurczak raczej nie są mentalnie pożądanym posiłkiem jest sprawą właściwie drugorzeną :) Ale to nie ja chcę przytyć :)

Polecem dużo bananów (bardzo dobrej jakości węglowodany); ryżu (też węglowodany), kurczaka (białko), soję (białko) i dużo wody, najlpiej bez gazu (paskudztwo). Pamiętaj, że 75% masy ciała to woda !
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
Dorzucę jeszcze głupkowato, Patent na zrobienie masy ciała o dobrej jakości (czyli innej niż moja :) ) to :
- dobra dieta zaspokajająca wszystkie potrzeby organizmu zarówno ze strony budulcowej jak i energetycznej.
- dobry trening powodujacy efekt, w postaci niszczenia warstw mięśni i powodujących ich poźniejszą regenerację i zarastanie ze zwiększona grubością,
- odpoczynek, dużo snu i relaksu.

To jest naprawdę dobry patent.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
>Pamiętaj, że 75% masy ciała to woda !

Błagam! :oops:


Jak juz chcesz być taki dokładny- 60%, sześciedziąt...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
Twój w 60% :?:

U mnie jest inny klimat widocznie :!: Bardziej wilgotny :)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała
To nie mój klimat- w Karkowie na AWFie mi tak mówili :)

Tam juz blisko gór- może dlatego :?:
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała

Tak, Mariusz 2 g na kg masy ciała w 100% powinno zaspokoić potrzeby naszego dyskutanta. Napisałem 3-4 g, gdyż zakadając taki system treningów wyłącznie na masę ciała i przy założeniu trenowani az maksymalnymi ciężarami i na koniec zakłądając, że to ektomorfik może te 2 g być dlań odrobinę za mało.


Organizm nie przerobi tych dodatkowych 1-2g - bardziej zaszkodza niz pomoga, ilosc bialka ponad norme powoduje zakwaszenie organizmu.

A przy okazji: jakbym mial jesc 6 razy dziennie ryz z kurczakiem to juz wolalbym wazyc te 55kg. :)

MR.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta a masa ciała

A przy okazji: jakbym mial jesc 6 razy dziennie ryz z kurczakiem to juz wolalbym wazyc te 55kg. :)

MR.


Wiesz tak na poważnie, to znam wielu takich, którzy całe swoje beznadziejne życie poświęcili temu aby jeść o określonych porach, nie zapominając aby wstać w środku nocy i wtrząchnąć kurczaka - tylko dlatego, że mogły się procesy katabolityczne rozpocząć jak nie ma napędu dla organizmu. A wszystko po to aby wejść na scenę, dwa razy zacisnąć bicepsa i udo, dostać nagrodę i zemrzeć w okolicach 40 tki z przekoksowania (to już zaawanasowany wiek w tym ścodokowsku).

Przez jakiś czas też wszedłem w taki rytm (za wyjątkiem koksu), ale jak mi zaczęły kolana siadać przy kopnięciach to powiedziałem: chwatit. To nie sport to choroba.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024