Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jeden dzień diety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Wasilowy
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jeden dzień diety

Cześć Wam, ostatnio postanowiłem że kupie sobie dietę, ponieważ dużo słyszałem o pewnym dietetyku, że wszystko robi porządnie i naprawdę warto. Może podam wam informacje o mnie żebyście sobie wszystko ogarnęli a potem wyślę wam jeden dzien z mojej diety.

 

Wiek: 16 lat

 

Waga: 67 KG

 

Staż: +2 lata.

 

Wzrost: 172 Cm

 

Treningi: 3 razy w tygodniu + w dni nietreningowe cardio (40 minut orbitrek)

 

Cel: Redukcja tkanki tłuszczowej

 

Pewnie wiele z Was jak zobaczyło moją wagę to się za głowę złapało i się pytają z czego ja tu chce redukować. Spokojnie, ogólnie jestem już prawie na mecie tej redukcji, redukuje od 1 marca z 73KG i BF  21%. Na chwile obecną wynosi 11%. Kupiłem tą diętę, tylko żeby sprawdzić owego dietetyka, i gdy w we wrzesniu znowu będę wbijał na masę mieć pewność że nie ładuje pieniędzy w błoto.

 

Zalecił mi on niskowęglowodanową oraz niskotłuszczową dietę bogatą w białko. A jeden dzien z nich wygląda tak :

 

Dieta- Białka- 161 Wegle- 201 Tłuszcze- 19 Kcal- 1872
 
Najlepszym pomysłem zaraz po przebudzeniu jest wypicie 500 ml zimnej wody, przyspiesza to nasz metabolizm aż o 21%, oraz posiada wiele innych zalet.
 
Śniadanie
Płatki Owsiane na Mleku.
100 gram płatków owsianych= B: 13.5G  W: 54.5G T: 7G Kcal: 365
300 ml mleka chudego= B: 9,5G W: 14G T: 0G Kcal: 96
5 gram (kopiasta łyżeczka) kakao= B: 1.5G W: 1G T: 0,5G Kcal: 13
Suma:   B: 24,5G  W: 69,5 T: 7,5G Kcal: 474
Przygotowanie: 
 
 
1. Odmierzyć i wlać do miski 250ml mleka chudego łaciate 0%
2.Odmierzyć za pomocą miarki 100gram płatków owsianych.
3. Wsadzić mleko do mikrofalówki na 30-45 sekund.
4. Po wyjęciu mleka z mikrofalówki wsypać łyżeczkę kakao oraz płatki, po czym wszystko wymieszać.
 
Dodatkowe Informacje:
¤  kakao ma wiele plusów, jednym z nich jest to, że surowe kakao w 10g zawiera 100% zapotrzebowania dziennego magnezu. Ma ono również 14 razy więcej antyoksydantów niż czerwone wino i aż 21 razy więcej niż zielona herbata.  Zapobiega ono również tworzeniu się skrzepliny i spowalnia proces starzenia się.
¤ Płatki owsiane niegotowane mają niższy indeks glikemiczny, co oznacza że dłuzej bedą one uwalinały energie a my będziemy czuli się syci przez dłuższy czas.
 
Potreningowa przekąska.
 
 
170 gram banana (jeden banan)= B: 2G, W: 37G, T: 0,5G Kcal: 160
3 Wafle ryzowe= B: 2G, W: 22G, T: 0,5 Kcal: 105
Suma: 4G, W: 59G, T: 1G Kcal: 265
 
 
Obiad
Makaron Lubella Pelne Ziarno z Krewetkami I Brokułem
200 gram brokula= B: 6G W: 8G T:1G Kcal: 60
300 gram krewetek= B: 45G W: 1.5G T: 1.5G Kcal: 190
100 gram makaronu B: 15G W: 58G T: 3G Kcal: 340
Suma:  B: 66G   W: 67.5G  T: 5.5G Kcal: 590
 
Przygotowanie: 
        
 
1. Obmyc brokula w zimnej wodzie i podzielić na małe różyczki.
2. Obmyc krewetki w zimnej wodzie.
3. Przygotować dwa garnki z letnia woda i nastawić je na poziom "5" (Obydwa w tym samym czasie)
4. Do garnka w którym będziemy przygotowywać brokuła i krewetki dodajemy szczyptę soli.
5. Do garnka w którym będziemy przygotowywać makaron dodajemy kopiasta łyżkę stołowa "Przyprawa do kurczaka KFD"  oraz szczypte soli.
6. Gdy woda zaczyna wrzeć wrzucamy nasze składniki do odpowiednich garnków.
7. Gdy upłynie 5 minut do garnka z  brokułem dorzucamy  krewetki które gotujemy dodatkowe 3 minuty (Wraz z brokułem)
8. Po 8 minutach gotowania ściągamy garnek z makaronem oraz garnek z brokułem i krewetkami.
9. Używając druszlaka odcedzamy wodę z makaronu i polewamy go zimna woda.
10. Po odcedzeniu przesypujemy go na talerz.
11. Podobna rzecz robimy z zawartością z drugiego garnka, lecz pomijając czynność z zimną wodą
12. Dosypujemy brokuła i krewetki do naszego makaronu i wszystko razem mieszamy.
13. Na koniec dla smaku można dodać drobnie posiekaną pietruszkę i posypać solą piri piri.
                              
 
Dodatkowe Informacje:
¤ Krewetki posiadają niska kaloryczności, oraz zawartość tłuszczu, a ich dodatkowym plusem jest fakt ze są one bogatym źródłem białka łatwoprzyswajalnego. Dostarczaja one nam również witaminy z grupy B; B12 które są odpowiedzialne za produkcję czerwonych krwinek, B3 która regulują nasz układ nerwowy i metabolizm oraz inne niezwykle ważne wartości jak selen fluor wapń i jod.
 
¤ Brokuł posiada ogromna liczba potasu w 100g która wynosi 295mg co znakomicie wpływa na nasze nadciśnienie tętnicze. Jedząc brokula dostarczamy do organizmu silny przeciwutleniacz który blokuje powstawanie nowych komórek rakowych. Dodatkowe plusy z jedzenia brokula są takie ze  chroni on nas przed wrzodami żołądka oraz obniża on poziom cukru we krwi.
 
Podwieczorek
Grejpfrut
 
235 gram ( Jeden cały grejpfrut)= B: 2G, W: 25G, T:0, Kcal: 98
 
 
Dodatkowe Informacje:
¤ Grejpfrut jest bardzo niskokalorycznym owocem, który przyśpiesza naszą przemianę materii oraz ułatwia spalanie tłuszczów, w dodatku dzięki antyoksydantom oczyszcza on nasz organizm, co również spowalnia  proces starzenia sie.
 
Kolacja
Tostowe Kanapki z Szynka i Twarogiem Wiejskim.
 
2 kromki chleba tostowego 3 ziarna= B: 5G, W: 30G, T: 4G Kcal: 160
2 plasterki szynki (pieczonej wołowiny)= B: 13G, W: 1G, T: 1G Kcal: 60
Papryka (Ilość wedle uznania, im wiecej tym lepiej)
250 gram twarogu wiejskiego chudego 0%= B: 46.5G, W: 8.5G, T: 0 Kcal: 225
 
Suma: B: 64.5G, W: 39.5G, T: 5G, Kcal: 445
 
Przygotowanie
 
1. Włożyć Dwie kromki chleba tostowego do opiekacza na 3 minuty.
2. Po wyciągnięciu chleba położyć po jednym plasterku szybki na kromke.
3. Pokroić paprykę na paseczki i ułożyć na kanapce. 
4. Posypać kanapki szczypta soli i spora ilością pieprzu.
 
 
Dodatkowe Informacje:
¤ Czarny pieprz pobudza przemianę materii i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.
¤ Papryka jest bogatym źródłem witaminy C, ma ona 4-5 razy więcej niż cytryna.
¤ Pieczona szynka wołowa, posiada bardzo dużą ilość białka, oraz ma bardzo mało kalorii jak i tłuszczów.
 
Zrobiłem owy dzień wczoraj na próbę i powiem wam szczerze że byłem syty przez cały czas i miałem wystarczająco energii na cały dzień. A jak to wygląda z Waszej strony?

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden dzień diety

Szczerze powiedziawszy dieta wygląda bardzo biednie - przekąska potreningowe w postaci banana i wafli ryżowych? Cóż szkoda, bo widać że ktoś odwalił typową "fuchę" zamiast zrobić indywidualną dietę. Polecam sprawdzić podczepione tematy w tym dziale aby zobaczyć jak wyglądają przykładowe jadłospisy bądź wątki założone przez innych użytkowników gdzie wklejają swoje rozpiski dietetyczne.

 

Zresztą tak niska zawartość tłuszczu może odbić się na Twoim zdrowiu - w tak młodym wieku może to doprowadzić do rozwalenia gospodarki hormonalnej!


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden dzień diety

Według mnie dieta do zdecydowanej poprawki !

 

A jak kolego z treningiem ? 


  • 1
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wasilowy
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden dzień diety

Szczerze powiedziawszy dieta wygląda bardzo biednie - przekąska potreningowe w postaci banana i wafli ryżowych? Cóż szkoda, bo widać że ktoś odwalił typową "fuchę" zamiast zrobić indywidualną dietę. Polecam sprawdzić podczepione tematy w tym dziale aby zobaczyć jak wyglądają przykładowe jadłospisy bądź wątki założone przez innych użytkowników gdzie wklejają swoje rozpiski dietetyczne.

 

Zresztą tak niska zawartość tłuszczu może odbić się na Twoim zdrowiu - w tak młodym wieku może to doprowadzić do rozwalenia gospodarki hormonalnej!

Powiem Ci że ta przekąska potreningowa nie jest taka zła, na pewno lepsza niż jak w ostatniej diecie gość kazał mi wcinać 12 waflów ryżowych zeby nabić 91 wegli, wspomnę jeszcze że jem to bezpośrednio po treningu w szatni za za jakąś godzinkę wcinam obiadek.

A co do tłuszczów to wygląda to tak, że w dni treningowe mam ich bardzo mało, a w dni nietreningowe jest ich znacznie więcej, nawet zauwazyłem że zaczynam śniadanie od jajecznicy z 6 jaj, potem jakaś pierś z kurczaka w na oleju kokosowym, wiec w dniu nietreningowym mam troche tych tłuszczów ...

 

 

Według mnie dieta do zdecydowanej poprawki !

 

A jak kolego z treningiem ? 

A co byś zmienił? Pytam bo na podstawie tej diety mogę kierować się na początkach masówki dlatego jest to dla mnie istotne ;)

 

Trening 3 razy w tygodniu po około 2 godzin ( Poniedziałek Środa Piątek) każdy dzień inne partie oczywiście, i we wtorek i czwartek 40 minut cardio. Weekend- odpoczynek

 

Edit//

Najbardziej co mnie nurtuje to Mikro, czy białek nie jest za mało/ dużo bo niby ma być 2g na kg ciała więc powinienem mniej wiecej zjadać 134, ale on coś tam pitolił że białka powinienem trzymać więcej bo organizm tak czy siak je lubi, a w tłuszcz ani nic się nie zamienią. I czy te 65g białka w jednym posiłku to nie za dużo  przypadkiem? :D


Użytkownik Wasilowy edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jeden dzień diety

Cóż jak dla mnie nie ma znaczenia ile masz tłuszczy w dzień treningowy/wolny. Prawda jest taka, że dieta i odpowiedni bilans winien być trzymany codziennie. Być może i dochodzi do zrównoważenia się, ale koniec końców wydaje mi się że dzień treningowy powinien być bardziej bogaty w tłuszcze gdyż organizm je potraktuje jako źródło energii.

 

Co do treningu, Maksymowi raczej chodziło o wklejenie dokładnej rozpiski ćwiczeń.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024