Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta + trening - przestałem chudnąć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

niechcebycgrubasem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta + trening - przestałem chudnąć

Cześć

 

 

Wcześniej ważyłem 80 - 81kg a teraz jest to 76kg. Dieta którą przestrzegałem nie była jednak dobra, bo było to 1400 - 1500 kalorii dziennie. Dopiero niedawno zdałem sobie sprawę, że to za mało. Teraz staram się jeść 1800 - 2000 kalorii dziennie, ale to nie daje żadnych rezultatów.

Jestem załamany. Od 2 miesięcy moja waga stoi w miejscu. We wrześniu idę do nowej szkoły i chciałem jakoś wyglądać. Niestety, mój organizm ma chyba inne plany. 

Na co dzień jem głównie omlety, jajecznice, smażone na oliwie / pieczone piers kurczaka + makaron durum, tuńczyk w wodzie/sosie własnym, makrela w sosie pomidorowym, wafle ryżowe, owsianki (płatki owsiane, suszone owoce, kefir, orzechy, banany, kiwi). 

Jesli chodzi o ćwiczenia, to nie mam raczej jak chodzić na siłownię. Mieszkam na dosyć odległych od centrum przedmieściach.  Mam za to w domu drążek do podciągania, choć samo podciąganie nie idzie mi najłatwiej. Tak na raz podciągnę się max 2 razy i  to na wąskim podchwycie. Oprócz tego robię jeszcze pompki na 3 krzesłach, przysiady, Ogólem trening robię co 2 - 3 dni i trwa on 20 - 25 min. 

Niestety, to wszystko nie zdaje egzaminu. Nie chudnę. Jest na tym forum ktoś w stanie powiedzieć mi dlaczego? 

Może coś z moją dietą i treningiem jest źle? Czy ktoś mógłby podać mi jeden przykładowy dzień diety i trening dla mnie?

173cm

76kg

17 lat


Użytkownik niechcebycgrubasem edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta + trening - przestałem chudnąć

Skoro widzisz, że takowa kaloryczność diety nie przynosi efektów to proponowałbym ją zwiększyć. Spróbuj wejść początkowo na 2300, a potem na 2500 kcal i zobaczysz jak zareaguje Twój organizm. Podejrzewam, że masa powinna pójść w górę. Co do treningu, sprawdź artykuł z naszego portalu na temat Treningu domatora. Być może tutaj znajdziesz dodatkową inspirację do ćwiczeń oraz by wydłużyć swój dotychczasowy trening.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


niechcebycgrubasem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta + trening - przestałem chudnąć

Skoro widzisz, że takowa kaloryczność diety nie przynosi efektów to proponowałbym ją zwiększyć. Spróbuj wejść początkowo na 2300, a potem na 2500 kcal i zobaczysz jak zareaguje Twój organizm. Podejrzewam, że masa powinna pójść w górę. Co do treningu, sprawdź artykuł z naszego portalu na temat Treningu domatora. Być może tutaj znajdziesz dodatkową inspirację do ćwiczeń oraz by wydłużyć swój dotychczasowy trening.

Ale przecież ja chcę schudnąc, nie przytyć, to jak to mam zwiększyć kaloryczność?

 

Co do treningu - tutaj to samo wiem, co wiedziałem. Wykonuję pompki, podciągnięcia na drążku (póki co tylko negatywne i to też nie za wiele) i wykroki dynamiczne.

Czy np. 30 minutowe aeroby w postaci jazdy na rowerku stacjonarnym robić w dzień treningu siłowego czy przerwy?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta + trening - przestałem chudnąć

Wybacz mój błąd z rozpędu. Spróbuj w takim razie włączyć do jadłospisu zieloną herbatę, sypki błonnik oraz większą ilość ostrych przypraw - chilli, kurkuma, pieprz, imbir. Dzięki ich rozgrzewającemu działaniu nasilą potliwość co wspomoże utratę tkanki tłuszczowej, a także podkręcą prace metabolizmu. Co więcej zwiększ ilość wypijanej wody, która stanowi bardzo dobry detoksykator.

 

Co do aerobów, polecałbym zamiast rowerka włączyć interwały.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


niechcebycgrubasem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta + trening - przestałem chudnąć
Hmm czy możliwe jest to że przestałem chudnąć przez zbyt niska kaloryczność diety? Czy mój metabolizm mógł się przez to spowolnić? Wszystkie kalkulatory pokazują mi 2500-2700kalorii , a ja jadlem 2100 max.
Co do pocenia - ograniczam pocenie skutecznym antyperspirantem, bo mam nadgorliwość. Przed zaczeciem używania antyper. pocilem sie strasznie, bez powodu. Czy blokowanie potu pod pachami ma coś do odchudzania?
Co do interwałów - interwały mogę zrobic chyba też na rowerku, tak? Bo tu chodzi o nagle zwiększania intensywności pracy ciała, np. Przyspieszenie i sprint, tak?
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta + trening - przestałem chudnąć

1) Możliwe, że organizm wszedł na zbyt małą pracę ze względu na niedostatek energii z pożywienia i prowadzi to do utrudnionego odchudzania. Ja jestem zwolennikiem stopniowego ucinania kalorii by nasz metabolizm w sposób zrównoważony przechodził na coraz intensywniejszą pracę.

 

2) Blokowanie potu antyperspirantem nie ma większego znaczenia przy odchudzania. Pamiętajmy, że higiena ma bardzo istotne znaczenie ;)

 

3) Oczywiście, interwały możesz robić na rowerku. Zwróć jednak uwagę, że wykonywane poprzez bieganie aktywizuje całe ciało co dodatkowo potęguje proces utraty tkanki tłuszczowej. Nie tylko z dolnej części tułowia.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024