Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do wszystkich budujacych mase!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

Nic nie komentuje, trenuj sobie jak chcesz.


Tak właśnie robię od kawałka już czasu i się sprawdza ;)

Dawno temu próbowałem też robić wszystko płynnie i technicznie i nie bardzo to szło ... Taki life, że w życiu nie wszystkie teorie książkowo internetowe się sprawdzają.

Gubrin
  • 0

budo_free-style
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Dlatego, nie bardzo obchodzi mnie twoje zdanie.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

Dlatego, nie bardzo obchodzi mnie twoje zdanie.


Ok kończymy.

Ustosunkuje się tylko do stylu treningu czołowych kulturystów oraz do przyczyny dużej masy u trójboistów jeżeli podtrzymujesz swoje zdanie ok ? :) ;)

Gubrin
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
czy ktos z was na budowanie masy wpieprza sojowe kotlety :?:

mam opory przed zarciem genetycznie modyfikowanym :?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

czy ktos z was na budowanie masy wpieprza sojowe kotlety :?:

mam opory przed zarciem genetycznie modyfikowanym :?


Clinical and Biological Activity of Soy Protein Powder Supplementation in Healthy Male Volunteers

Susan Goodin1,3,4, Francisco Shen2,6, Weichung J. Shih3, Nisha Dave5, Michael P. Kane3, Patrick Medina3, George H. Lambert2,3,6, Joseph Aisner1,3,4, Michael Gallo1,3,6 and Robert S. DiPaola1,3,4

Departments of 1 Medicine and 2 Pediatrics, University of Medicine and Dentistry of New Jersey/Robert Wood Johnson Medical School, 3 The Cancer Institute of New Jersey, and 4 The Dean and Betty Gallo Prostate Cancer Center, New Brunswick, New Jersey; and 5 Ernest Mario School of Pharmacy, Pharmaceutical Industry Fellowship Institute, Rutgers, The State University of New Jersey, and 6 Environmental and Occupational Health Sciences Institute, Piscataway, New Jersey

Requests for reprints: Susan Goodin, The Cancer Institute of New Jersey, University of Medicine and Dentistry of New Jersey/Robert Wood Johnson Medical School, 195 Little Albany Street, New Brunswick, NJ 08903-2681. Phone: 732-235-7472; Fax: 732-235-7493. E-mail: goodin{at}umdnj.edu

Purpose: To determine if a commonly used soy protein supplement exhibits biological activity in vivo and in vitro, we evaluated an over-the-counter soy protein powder supplement using blood from healthy male volunteers and in an estrogen receptor in vitro assay.

Subjects and Methods: We recruited healthy male volunteers 18 years of age or older that were in good health. Treatment consisted of consuming two scoops (56 g) of pure soy protein powder (Puritan's Pride, Oakdale, NY) daily for 28 days. Serum testosterone and luteinizing hormone (LH) levels were collected on days –7, 0, 14, and 28 of therapy, and day 42. A reporter estrogen receptor (ER) assay was used to determine the effect on ER-ß and ER-{alpha} in vitro.

Results: Twelve subjects were enrolled with a mean age of 32.25 years (range 25 to 47). Serum testosterone decreased 19%(±22%) during the 4-week use of soy protein powder (P = 0.021) and increased within 2 weeks after we discontinued soy protein powder. Serum LH concentrations decreased during the 4-week use of soy protein powder then increased within 2 weeks after we stopped the soy protein powder, but the changes did not reach statistical significance (P = 0.20). Soy protein powder was found to induce agonist activity to ER-ß using a reporter estrogen receptor assay in yeast.

Conclusion: Soy protein powder decreases serum testosterone levels in healthy men and acts as an ER-ß agonist; the significance of this biological effect with respect to cancer prevention needs further study. (Cancer Epidemiol Biomarkers Prev 2007;16(4):829–33)


I wiele innych badań.

Nie polecam, zawierają fitohormony podwyższające poziom estrogenów w organizmie i zmniejsza poziom androgenów.

Gubrin
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

czy ktos z was na budowanie masy wpieprza sojowe kotlety :?:

mam opory przed zarciem genetycznie modyfikowanym :?

byl wczesniej temat o soi. zawiera duze ilosci estrogenu (czy tez zwieksza jego produkcje, nigdy nie moge zapamietac :oops: ) wiec nie jest najlepszym rozwiazaniem do budowania masy.

Gubrin by armbar :wink:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Soja ma w sobie tyle badziewia, że zdrowiej wcinać papę z dachu :)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

byl wczesniej temat o soi. zawiera duze ilosci estrogenu (czy tez zwieksza jego produkcje, nigdy nie moge zapamietac :oops: ) wiec nie jest najlepszym rozwiazaniem do budowania masy.

Znalezione dzisiaj na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na te pytania odpowiada Marek Olejniczak Wielokrotny Medalista Mistrzostw Polski i Europy w Kulturystyce.

Pytanie3. Czy soja może wywołać problemy z estrogenami, szczególnie u mężczyzn?
Odp. Odpowiedź brzmi: „ABSOLUTNIE NIE!!!”. Soja zawiera komponenty zwane izoflawonami, o których mogliście słyszeć, iż promują produkcję estrogenów. Izoflawony w pewnych tkankach działają przecież jako antyestrogeny i w żaden sposób, nie posiadają jakiegokolwiek, negatywnego wpływu na produkcję męskich bądź żeńskich hormonów. Pewnej próbie poddano męskie osobniki małp, podając jednej grupie białko sojowe o dużej zawartości izoflawonów, drugiej grupie natomiast soję, z której izoflawony zostały usunięte w całości. U obu grup, nie stwierdzono zmian poziomu testosteronu, dehydroepiandrosteronu (DHEA), globuliny wiążącej hormony płciowe (SHGB) czy wagi jąder itp


Co badania to inne wnioski :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
tez to dzisiaj czytałem 8)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
ja wierze tym badaniom na ludziach i temu, ze azjaci do najwiekszych nie naleza - a jak wiadomo, soi wpierdalaja co niemiara od pokolen :wink:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

Co badania to inne wnioski :wink:


Ale jakie to badanie ? Ja bym prosił o źródła a nie słowa kulturysty ... Szczególnie, że miesiąc wcześniej mógł reklamować preparaty sojowe jakiejś firmy ...

Gubrin
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
A ja myśle ze za dużo ludzie sie przejmują "badaniami" . Ja już widziałem na siłowni takich klientów co sie rozwodzili nad każdym badaniem np że jakieś tam inne mięso niż kurczak ma o ileś tam procenta lepszy skład a badania to potwierdzają . Widziałem klientów którzy jak zaczynali przygode z siłownią to sobie robili taaakie plany treningowe że chyba nawet mieli tam ćwiczenia na skośny oka :lol:
Zmierzam do tego że te wszystkie badania są **** warte , w przełożeniu na trening mają minimalne wartość i nie trzeba do nich przykładać takiej dużej uwagi a jedynie traktować jako ciekawostkę .
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Tak jeszcze dopisze że mi sie przypomina od razu temat o tych ruskich babach jak to niby na nich sie lepiej ćwiczy :wink: Weźcie sie lepiej za robote zamiast takie pierdoły porównywać .
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

Zmierzam do tego że te wszystkie badania są **** warte , w przełożeniu na trening mają minimalne wartość i nie trzeba do nich przykładać takiej dużej uwagi a jedynie traktować jako ciekawostkę .

jesli wierzyc tamtym badaniom to 20% spadek testosteronu jest dosc istotnym elementem ;)
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

Co badania to inne wnioski :wink:


Ale jakie to badanie ? Ja bym prosił o źródła a nie słowa kulturysty ... Szczególnie, że miesiąc wcześniej mógł reklamować preparaty sojowe jakiejś firmy ...

Mea culpa nadużyłem słowa badanie - chodziło o konfrontacje dwóch opinii.
A badań o tym czy jest czy nie jest poszukam, bo sam spotykam różne opinie.

jesli wierzyc tamtym badaniom to 20% spadek testosteronu jest dosc istotnym elementem ;)

To może sterydowcom by wrócił do normy :wink:

A ja myśle ze za dużo ludzie sie przejmują "badaniami" . Ja już widziałem na siłowni takich klientów co sie rozwodzili nad każdym badaniem np że jakieś tam inne mięso niż kurczak ma o ileś tam procenta lepszy skład a badania to potwierdzają . Widziałem klientów którzy jak zaczynali przygode z siłownią to sobie robili taaakie plany treningowe że chyba nawet mieli tam ćwiczenia na skośny oka :lol:
Zmierzam do tego że te wszystkie badania są **** warte , w przełożeniu na trening mają minimalne wartość i nie trzeba do nich przykładać takiej dużej uwagi a jedynie traktować jako ciekawostkę .

Może nie przesadzałbym ze stwierdzeniem, że badania są g...o warte, ale pamiętam że kiedyś śledziłem je regularnie i różnie z nimi bywało
1)Naukowcy z Uniwerstytu w USA stwierdzili, że jaja są szkodliwe i nie należy jeść więcej niż 3 w tygodniu, bo grozi to taką a taką chorobą
Za 2-3tygodnie
2)Naukowcy z Uniwersyttety w Australii odkryli że są zbawienne i polecają jeść jedno dziennie, żeby uniknąć raka takiego organu
potem znowu

3)Inni naukowcy odkryli, że nadmierne spożywanie jaj powoduje raka innego organu niż pkt2

Najważniejsze to chyba jednak zachować umiar we wszystkim :wink:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

A ja myśle ze za dużo ludzie sie przejmują "badaniami" . Ja już widziałem na siłowni takich klientów co sie rozwodzili nad każdym badaniem np że jakieś tam inne mięso niż kurczak ma o ileś tam procenta lepszy skład a badania to potwierdzają . Widziałem klientów którzy jak zaczynali przygode z siłownią to sobie robili taaakie plany treningowe że chyba nawet mieli tam ćwiczenia na skośny oka :lol:
Zmierzam do tego że te wszystkie badania są **** warte , w przełożeniu na trening mają minimalne wartość i nie trzeba do nich przykładać takiej dużej uwagi a jedynie traktować jako ciekawostkę .


Idę o zakład, że początkujący z taaaaaakim planem HST, który jak wiadomo jest raczej skomplikowany, będzie miał po dwóch latach lepsze efekty niż koleś jadący zwykłym dzielonym ... ;)

Wiadomo, nie można maniakalnie podążać za wytycznymi z badań naukowych, ale nie można tez ich całkowicie ignorować. Większość badań zgadza się co do wpływu soi na facetów, a 20% spadku teścia to jest znaczna wartość i warto się zastanowić ...

Gubrin
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Pytanie3. Czy soja może wywołać problemy z estrogenami, szczególnie u mężczyzn?
Odp. Odpowiedź brzmi: „ABSOLUTNIE NIE!!!”. Soja zawiera komponenty zwane izoflawonami, o których mogliście słyszeć, iż promują produkcję estrogenów. Izoflawony w pewnych tkankach działają przecież jako antyestrogeny i w żaden sposób, nie posiadają jakiegokolwiek, negatywnego wpływu na produkcję męskich bądź żeńskich hormonów. Pewnej próbie poddano męskie osobniki małp, podając jednej grupie białko sojowe o dużej zawartości izoflawonów, drugiej grupie natomiast soję, z której izoflawony zostały usunięte w całości. U obu grup, nie stwierdzono zmian poziomu testosteronu, dehydroepiandrosteronu (DHEA), globuliny wiążącej hormony płciowe (SHGB) czy wagi jąder itp.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

Pewnej próbie poddano męskie osobniki małp, podając jednej grupie białko sojowe o dużej zawartości izoflawonów, drugiej grupie natomiast soję, z której izoflawony zostały usunięte w całości. U obu grup, nie stwierdzono zmian poziomu testosteronu, dehydroepiandrosteronu (DHEA), globuliny wiążącej hormony płciowe (SHGB) czy wagi jąder itp.

tak mi sie przypomnialo; inne malpy jedza nieporownanie mniej miesa niz my, dlatego soja mogla nie miec efektow.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
ok, kreatyna podciągnęła mnie o 5 kilo, ale kolejna kuracja tym specyfikiem nie przyniosła już efektów.tak więc pytanko do Was:
co teraz? chodzi mi o zwiększanie masy za pomocą supli, może być tłuszczowa (i tak ją szybko zmieniam na mięśnie;-]). za gainery i diety dziękuję, nie działają u mnie. jak na razie z moich typów wyszperałem:
- jabłczan+HMB - ale nie wiem, czy po tym jeszcze nie schudnę, zamiast przytyć (ze względu na HMB),
-m1-test - czy jakoś tak - prohormon ze strony suple.us - podobno był dobry na robienie masy, ale teraz na stronie nie mogę go znaleźć.

i jako, że w kwestii suplementów jestem amatorem, to tyle z mojej strony.proszę o doradzenie, czy coś z powyższych się nadaje, a może coś innego?
Pozdrawiam!
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
hmb nie dziala. Mowisz ze gainery nie ? a białko etc bierzesz pod uwage? kreatyne to kup nie monohydrat ale jakiegos stacka i powinno byc ok
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024