Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do wszystkich budujacych mase!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

budo_skoluk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

chodzi mi o zwiększanie masy za pomocą supli, może być tłuszczowa (i tak ją szybko zmieniam na mięśnie;-])


Było już wałkowane wielokrotnie. NIE DA się zmienić tkanki tłuszczowej w mięsniową. Niestety. To tak jakbyś próbował zmienić gówno w złoto - całkiem inny materiał :wink:

za gainery i diety dziękuję, nie działają u mnie.


Sorry, ale dieta na Ciebie nie działa? :) Dieta jest podstawą jeśli chodzi o zwiększenie masy mięśniowej. Baa rzekłbym, że jest ważniejsza niż trening. Suple są tylko dodatkiem.

Skoro "na Ciebie nie działa" oznaczy to jedynie, że miałeś złą dietę lub jej nie przegrzegałeś.

- jabłczan+HMB - ale nie wiem, czy po tym jeszcze nie schudnę, zamiast przytyć (ze względu na HMB),


HMB sobie daruj - ani nie schudniesz, ani nie przytyjesz - stracisz jedynie kasę. Skoro kreatyny na Ciebie już nie działają to po co patrzysz na jabłczan? :) A tak serio- jabłczan kreatyny jako suplement bardzo dobry.

-m1-test - czy jakoś tak - prohormon ze strony suple.us - podobno był dobry na robienie masy, ale teraz na stronie nie mogę go znaleźć.


Nie wiem czy wiesz, że prohormony TO SĄ STERYDY. Inna nazwa jedynie :wink: Tak czy inaczej używanie ich bez odpowiedniej diety, suplementacji, stażu jest totalną głupotą.

i jako, że w kwestii suplementów jestem amatorem, to tyle z mojej strony.proszę o doradzenie, czy coś z powyższych się nadaje, a może coś innego?



Niestety widać, bo chyba nawet nie przeczytałeś całego tego tematu:wink:
Owszem, coś innego - przede wszystkim dieta. I nawet nie mów, że TO na Ciebie nie działa :lol:

Pozdrawiam i życzę wytrwałości
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
matkd: Dzięki za rady i za odpowiedź na temat!czytałem, że hmb nie działa, ale niektórzy twierdzą, że działa, ale dopiero po długim czasie stosowania.Ty długo stosowałeś hmb?gainery jak brałem (różne rodzaje), to nie działały, chyba, że masz pomysł, żeby to z czymś połączyć, ale to musiałoby być faktycznie pewnym patentem, bo taka kuracja trochę by mnie kosztowała (biorąc pod uwagę cenę dobrych gainerów).Ale jeśli wiesz, że gainery coś dają, tylko ja np.nie umiem ich stosować, to pisz śmiało.czy białko biorę pod uwagę?jeśli białko daje masę, to jak najbardziej, myślisz, że to dobry pomysł?pytam, bo nie stosowałem samego białka i nie wiem.kreatynę brałem jabłczan i masa szła świetnie, ale się skończyło.zresztą można to było przewidzieć, bo czytałem, że kreatyna działa, ale tylko do jakiegoś poziomu, a potem stajesz z masą w miejscu.Proszę Cię jeszcze o wytłumaczenie, czemu ten stack jest lepszy od jabłczana?sorry za ignoranctwo i dopytywanie, ale chcę się upewnić 5 razy, zanim wydam kasę.Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!

Było już wałkowane wielokrotnie. NIE DA się zmienić tkanki tłuszczowej w mięsniową. Niestety. To tak jakbyś próbował zmienić gówno w złoto - całkiem inny materiał :wink:

że też się zawsze jakiś filozof znajdzie, który zamiast odpowiedzieć na pytanie będzie łapał za słówka ;) oczywiście nie jest tak, że obrastam tłuszczem,a potem nagle budzę się, patrzę i tłuszczu nie ma,a zamiast niego same mięśnie;-]było już wałkowane wielokrotnie, że w zależności od organizmu, jeden może łapać tłuszcz i po kilku treningach nie ma po nim śladu,a inny nie może.ja należę do tej pierwszej grupy.tak więc powtórzę, że u mnie nie ma problemu z zamianą tłuszczu w mięśnie i nie próbuj tego rozstrząsać etymologicznie;-]mówię tak, bo już trochę lat znam swój organizm, więc wiem to na pewno lepiej niż Ty.

Sorry, ale dieta na Ciebie nie działa? :) Dieta jest podstawą jeśli chodzi o zwiększenie masy mięśniowej. Baa rzekłbym, że jest ważniejsza niż trening. Suple są tylko dodatkiem.Skoro "na Ciebie nie działa" oznaczy to jedynie, że miałeś złą dietę lub jej nie przegrzegałeś.

jeszcze raz napiszę:znam swój organizm lepiej niż Ty.to że Ty znasz swój i on na diecie tyje, nie znaczy, że znasz też mój.na mnie najlepiej działają właśnie suple (na podstawie działania kreatyny), mimo że z dietami się już trochę męczyłem.oczywiście jest pewnie dieta, która podziałałaby na mnie, ale jest dla mnie fizycznie i zdrowotnie niemożliwa do prowadzenia (oceniam, że min.12 posiłkowa).ale to nie jest tematem mojego postu, stwierdziłem fakty, więc daruj sobie ich podważanie.

Skoro kreatyny na Ciebie już nie działają to po co patrzysz na jabłczan?

bo gdzieś przeczytałem, że w połączenie z hmb działa mocniej...

Nie wiem czy wiesz, że prohormony TO SĄ STERYDY. Inna nazwa jedynie :wink: Tak czy inaczej używanie ich bez odpowiedniej diety, suplementacji, stażu jest totalną głupotą.

o tym nie miałem pojęcia...raczej wszędzie piszą, że to nie są żadne sterydy, coś w stylu kreatyny, hmb itp.Masz może jakieś źródła potwierdzające, że to są sterydy, bo nie chciałbym się w takie gó...o wpakować...?

Niestety widać, bo chyba nawet nie przeczytałeś całego tego tematu:wink:
Owszem, coś innego - przede wszystkim dieta. I nawet nie mów, że TO na Ciebie nie działa :lol:

temat przeczytałem, i nie tylko ten jeden.Ty chyba na tym się tylko zatrzymałeś ;)
pamiętaj, każdy organizm jest inny.nie na każdego działają tradycyjne rozwiązania medyczne/suplementacyjne, które działają akurat na Ciebie.pozdrawiam!
  • 0

budo_skoluk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

o tym nie miałem pojęcia...raczej wszędzie piszą, że to nie są żadne sterydy, coś w stylu kreatyny, hmb itp.Masz może jakieś źródła potwierdzające, że to są sterydy, bo nie chciałbym się w takie gó...o wpakować...?


Prohormony są sterydami w każdym calu. Przynoszą dobre efekty, ale są też niezwykle toksyczne dla organizmu. Jak myślisz- skąd ta nazwa? Ingerują w układ hormonalny tak samo jak "tradycyjny koks". Kuracja prohormonami również wymaga zaopatrzenia się w osłonki, w odblok itp. Pozostawiają trudne do zamaskowania ślady w organizmie.

Mówiąc w skrócie prohormony są jedynie inną nazwą sterydów- która ma przyciągać do siebie ludzi nieświadomych tego co się kryje w środku kapsułki.



Co do reszty- chciałem Ci doradzić i wiem, że robiłem to dobrze. Jeśli chcesz dalej żyć przekonaniu, że Twój organizm nie reaguje na to co i jak jesz to powodzenia. Ale nie zawiedź się wynikami.

P.S. Naprawdę jestem ciekaw co Ty jadasz?

Pozdrawiam
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

jeszcze raz napiszę:znam swój organizm lepiej niż Ty.to że Ty znasz swój i on na diecie tyje, nie znaczy, że znasz też mój.


Ej no kurde - jak zjesz więcej niż zużyjesz to jak możesz nie nabrać masy? Czary? :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

jeszcze raz napiszę:znam swój organizm lepiej niż Ty.to że Ty znasz swój i on na diecie tyje, nie znaczy, że znasz też mój.


Ej no kurde - jak zjesz więcej niż zużyjesz to jak możesz nie nabrać masy? Czary? :)

czwarta zasada termodynamiki :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

Ej no kurde - jak zjesz więcej niż zużyjesz to jak możesz nie nabrać masy? Czary? :)


jest jeszcze taka instytucja jak WC ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

Ej no kurde - jak zjesz więcej niż zużyjesz to jak możesz nie nabrać masy? Czary? :)


jest jeszcze taka instytucja jak WC ;)

ok. powiedz grubym ludziom, zeby wiecej srali :lol: :wink:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
to jest nie zle rozwiazanie:D:P tylko to bardziej w temacie chudniecia:D
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
słuchaj dieta b.b wazna co do gainerów, gainer + dieta =efekt ..hmb, ja nie ale naprawde kilku moich znajomch (staz okolo 7-10 lat silka) stosowali i tylko kur...ich brala przez t o ze wyrzucili pieniadze.Białko na noc jako skladnik diety, generalnie oblicz sobie ile kalorii powinienes jesc dziennie by utrzymac mase a pozniej zwieksz ich ilosc(wiem robota bl abla ale w net masz tabelki wpisujesz jak trzeba i wsio) i generalnie naprawde staraj sie jesc duzo + w trakcie dnia jako dodatkowe posiłki prócz tych glownych szejki. Ogranicz bieganie, generalnie najlepiej nie biegaj jezeli biegasz :]

na mase to
1.dobrze jesc, duzo węglowodanów jeszcze wiecej białka
2.naprawde dobrze jesc duze porcje duzo posiłkow
3. cwiczyc
4.dobrze spac
5. ew.suplementy (gainery ulatwiaja duża ilosc posiłków i maja ladnie zbalansowane białko i węgle)

dlaczego stack kreatynowy lepszy od jabłczana? bo zazwyczaj go zawiera wraz z kilkoma rodzajami kreatyny tj skutecznosc powinna byc wieksza ;) wpisz w net to sobie zobaczysz(chcialem wrzucic tabelke ale nie moge )


ps.
GENERALNIE dieta na "mase"= JEDZENIE NA MAKSA z tym ze dobrze byloby jesc zdrowo ;) musisz naprawde duzo jedzenia w siebie wpychac..i po treningu jakies białko zeby zapobiec katabolizmowi..
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

Prohormony są sterydami w każdym calu. Przynoszą dobre efekty, ale są też niezwykle toksyczne dla organizmu. Jak myślisz- skąd ta nazwa? Ingerują w układ hormonalny tak samo jak "tradycyjny koks". Kuracja prohormonami również wymaga zaopatrzenia się w osłonki, w odblok itp. Pozostawiają trudne do zamaskowania ślady w organizmie.

Mówiąc w skrócie prohormony są jedynie inną nazwą sterydów- która ma przyciągać do siebie ludzi nieświadomych tego co się kryje w środku kapsułki.

przeczytałem Twoje źródło i jeszcze na necie na forach trochę info znalazłem o ph i muszę powiedzieć jedno:dzięki za to, że być może uratowałeś mi dupę!!!a przynajmniej wątrobę;-]znajomy strasznie mi zachwalał m1test, jako coś, co można brać jak kreatynę, ale mocniejsze w działaniu i zupełnie nieszkodliwe.dzięki raz jeszcze!

Co do reszty- chciałem Ci doradzić i wiem, że robiłem to dobrze. Jeśli chcesz dalej żyć przekonaniu, że Twój organizm nie reaguje na to co i jak jesz to powodzenia. Ale nie zawiedź się wynikami.

P.S. Naprawdę jestem ciekaw co Ty jadasz?

dzięki za doradzanie, ale cóż ja na to poradzę.jestem ektomorfikiem i to chyba jakąś extremalną odmianą.i nie jest to kwestia wiary, czy niewiary, ale po prostu praktyki.uwierz mi,że sprawdzałem różne warianty diet, i dla mnie jest to obecnie gra nie warta świeczki.zresztą długo by opisywać i tłumaczyć, może kiedyś w innym temacie...pzdr i dzięki raz jeszcze!!!

Ej no kurde - jak zjesz więcej niż zużyjesz to jak możesz nie nabrać masy? Czary?

nieno, w to nigdzie nie zaprzeczałem.ale podałem powyżej ilość posiłków, którą szacuję, że przyniosłaby dla mnie efekt.dla mnie jest to niemożliwe obecnie do wykonania, głównie z powodów zdrowotnych, więc nie pytaj o szczegóły...

matkd:dzięki za rady!!!jeśli chodzi o suple, skorzystam z pewnością.z tymi kaloriami i liczeniem ich się bawiłem, więc wiem, ile z tym roboty;-]z tym białkiem na noc to nawet niezły pomysł...jakieś konkretne białko poleciłbyś?ja mam dobre doświadczeniem z treckiem, olimp też chyba ok?i jakieś typy na stack kreatynowy?bo tego to już jest w ramach jednej firmy tyle rodzajów, że nie mam pojęcia co wybrać:-/ jeszcze raz dzięki za bezcenną dla mnie pomoc!!!
pzdr!
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
kreatyna bsn cellmass np , dobre efekty cena troche powyzej 100zł niestety co do tego jestem pewny ze efekty są..białko =>biogenix prolongatum albo Olimp System protein 80. To są tylko jakies sugestie, wiem ze niektórzy moi znajomi chwalili białko ostrovi a inni je odradzali :roll: generalnie bcaa w roli antykatabolika sie sprawdzi tez bardzo dobrze (jako po lub przed treningowy stuff) a mozesz sie poprostu starac w jesc bialko na noc(tunczyk-kurczak generalnie zero wegli jak sie da jak nie to b. malo)

proponuje poszukac tez jeszcze nieco samemu po forach zestawien białka i kreatyn w sensie cena/jakosc

p.s
ja generalnie stosuje jedynie kreatyne i bcaa ale ja nie mam problemów z masą :wink: i w dodatku jest we mnei cos z mesmorfika o ile dobrze pamietam pisownie ;) 8) 8)
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
dzięki raz jeszcze!!!
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Chodzi mi takie pytanie po głowie... Po jakim mniej więcej czasie zaprzestania treningu na masę przez zrobienie sobie przerwy z jakiegokolwiek powodu, dochodzi do pierwszych ubytków, strat w m. mięśniowej? Na jak długą przerwe w treningach na siłowni można sobie pozwolić, nie narażając się na zmarnowanie efektów swojej wcześniejszej pracy? I jeszcze jedno. Jak ta sama sprawa się przekłada na trening siłowy na siłowni? Z góry dzięki. Pozdro
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
po jakichs 2 m-scach miesnie tracą na dawnej spręzystosci , tonusie. przerwa 2-3 tyg imo to max , jezeli jest choroba prawdopodobnie stracimy nieco z masy. Co do siły, mysle ze to indywidualna sprawa, moim zdaniem kolo miesiaca ale szybko wraca,siła w koncu to umiejętnosc, zanika jak sie nie powtarza..przy dobrej diecie spadek masy miesniowej bedzie duzo mniejszy + jezeli jednak te miesnie pracuja w trakcie np Twojego sportu.

p.s
ja np akutalnie staram sie powycinac a programu na siłce stricte nie zmienilem.i sila mi nie spadła jak to bywa na wycince (choc to dopiero pierwszy tydzien)
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Mam 175cm/60kg/16lat - chciałbym dorobić troche masy, trenuje codziennie rano, do tego mam treningi karate cztery razy w tygodniu. Jakieś rady?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

Mam 175cm/60kg/16lat - chciałbym dorobić troche masy, trenuje codziennie rano, do tego mam treningi karate cztery razy w tygodniu. Jakieś rady?

przeczytaj ten temat? :roll:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Dobrze ze novo zawsze potrafi doradzic :D
  • 0

budo_tylkoontamstoi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lunatic asylum
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

przeczytaj ten temat? :roll:

Wow, to tylko jedenaście stron tesktów w stylu "no, trzeba ruszyć dupę i dorobić tej masy".(przesadzam)
Btw. jedenaście stron które... przeczytałem. Nie każdy nowy na forum jest noobem. A ja po prostu liczę że ktoś mi doradzi do mojej, konkretnej sytuacji.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Jesteś w takim wieku, że masa to kwestia przyszłości. Jedz duzo i zdrowo i ćwicz konkretnie. Przy ćwiczeniach stricte siłowych daruj sobie lepiej tzw ćwiczenia 'na masę' a skup się na różnych rodzajach siły - maksymalnej, eksplozywnej itp.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
http://www.forum-kul...dpost&p=1179840
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024