Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do wszystkich budujacych mase!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Volt prosze Cie ... Nie zaczynaj znowu polemiki kto ile może przybrac, wycisnac itd.
Widziałem już ludzi ktorzy baaaardzo szybko przybierali na beztłuszczowej masie mięsniowej nie wodzie bez udziału jakichkolwiek SSA.
Pozatym takie rozmowy do niczego nie prowadzą.

- Pozdrawiam J.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
novo ta metoda nie polega na tym zeby zrobic jak najwiecej powtorzen i tylko jak najdoglebniej pobudzic miesnie

poczytaj troche opinie np. Doriana Yatesa

zreszta czytalem ostatnio ze odchodzi sie od calkowitego wyczerpania miesnia na rzecz jak najdoglebniejszego dotrenowania

polega to na skupiniu sie maksymalnie na jednej serii i robienie na duze partie miesniowe 2 cwiczen na mniejsze po jednym

ja ostatnio zrobilem taki trening i w wieczorem nie wiedzialem jak sie ulozyc w lozku bo czulem kazdy miesien
na jednej serii zawsze lepiej sie skupsz i wiecej wcisniesz

moim zdaniem taki trening wysokiej intensywnosci jest obiecujacy ale chcialbym jakies opinie forumowych pakerow bo ja chudzina jestem :)
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Volt ja nie mówie ze te 15 kg to beztłuszczowa masa ale z tym że połowa to tłusz to gruba przesada. Nie zalało mnie fatem mam raczej zbitą budowe ciała. Wrzuciłbym fotke ale obecnie nie mam cyfraka pod ręką .
A tak pozatym to te 15 kg przy dobrych treningach i genetyce to żadna sensacja .
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
15kg miesni w rok to nie przesada? :) :) OKey.
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
http://www.forum-kul...showtopic=85925 - podwieszony nawet :roll:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Scalam.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

zreszta czytalem ostatnio ze odchodzi sie od calkowitego wyczerpania miesnia na rzecz jak najdoglebniejszego dotrenowania

polega to na skupiniu sie maksymalnie na jednej serii i robienie na duze partie miesniowe 2 cwiczen na mniejsze po jednym

moim zdaniem taki trening wysokiej intensywnosci jest obiecujacy ale chcialbym jakies opinie forumowych pakerow bo ja chudzina jestem :)


musialbys mi to na jakims przykladzie wytlumaczyc.

np. robisz jedna serie przysiadow (ile powtorzen?), i potem co?
i co to jest to "najdoglebniejsze dotrenowanie"?
  • 0

budo_malolacik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ww
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Witam
Trenuje BJJ 4 razy w tyg i chciałbym troche nabrac masy, (waze 67 kg przy 178cm) ale nie na takiej zasadzie, żeby byc "spuchniętym" po miesiącu..
Co polecacie i w jakich dawkach? .. chodzi mi o coś takiego, co zatrzyma swój efekt na stałe..
Czy jest taka możliwosc, żeby przejsc na taką diete tylko trenując BJJ ? czy powinienem jeszcze dorzucic jakiś 1 raz w tyg siłownie.. ? Prosze o jakąś "recepte" z dawkowaniem.. pozdrawiam :?
  • 0

budo_ptaszysko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
sorry kolego ale podobnych postów było tysiące
poszukaj w podwieszonych tematach chociażby
  • 0

budo_malolacik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ww
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
przy proporcjach:
2g białka /kgm
4-6g ww /kgm
1g tł. /kgm

To to sie bierze w dni nie treningowe także ? a w dni treningowe - po treningu, tak?
przepraszam, ale jestem zielony jeśli chodzi o branie odżywek,
pozdrawiam
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
zawsze mnie zastanawia, czemu ludzie, ktorzy cos cwicza, nie pojda zapytac sie SWOJEGO TRENERA. skoro u niego cwiczysz, to mu ufasz. i pradopodobnie wierzysz w jego umiejestosci i wiedze. i jesli ciagle potrafi cie poskladac w 30s, to zawsze trener bylby pierwsza osoba, ktora bym pytal.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
W temacie przybierania masy mięśniowej ciągle jeszcze się edukuję, więc mam takie pytanie: Co jest bardziej opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia/co jest skuteczniejsze? Inwestowanie w naturalną dietę, kupowanie odpowiednich produktów spożywczych, częsrzep rzygotowywanie sobie posiłków, czy inwestowanie w odżywki, kreatyny etc? I jak sprawa wygląda po odstawieniu tych suplementów? Wiem, że po zakończeniu cyklu kreatyny następuje częściowy spadek masy. Jak sprawa wygląda co do naturalnej diety? Czy muszę ją utrzymywać, aby nie stracić masy, czy po nabyciu odpowiedniej masy mięśniowej mogę nieco przychamować?

Drugie pytanie: Co z waszego doświadczenia (tak, wiem że mogę trenera spytać, ale interesuje mnie wasza opinia) jest lepsze w kwestii budowania masy - podział dni treningowych na oddzielne partie, czy ćwiczenie jak największej liczby partii w każdym dniu?

Ktoś mnie poratuje w mojej niewiedzy? :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
przede. wszystkim. dieta. naturalna. zawsze. jest. dobra. i. skuteczna. i. powinna. byc. na. cale. zycie.
a teraz przeczytaj powyzsze zdanie jeszcze raz. albo najlepiej 10 razy.

naturalna i zdrowa dieta to podstawa wszystkiego. nie ma nic lepszego, zadne odzywki jej nie zastapia.
odzywki sa przydatne dla kogos, kto musi w siebie wpakowac 4000kcal, i jedzac naturalnie musialby caly czas jesc (podstawa takiej diety sa warzywa, owoce i chude miesa - swietne jakosciowo, kiepskie ilosciowo).
ilosc posilkow ciagle jest kontrowersyjnym tematem, ale wiekszosc kulturystow czy strongmenow je 5-7 razy dziennie. efekty widac.

drugie pytanie:
jesli jestes poczatkujacym, to trening calego ciala na jednym treningu jest bardzo skuteczny.
jesli nie jestes poczatkujacym... to nie zadajesz takich pytan :wink:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

W temacie przybierania masy mięśniowej ciągle jeszcze się edukuję, więc mam takie pytanie: Co jest bardziej opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia/co jest skuteczniejsze? Inwestowanie w naturalną dietę, kupowanie odpowiednich produktów spożywczych, częsrzep rzygotowywanie sobie posiłków, czy inwestowanie w odżywki, kreatyny etc? I jak sprawa wygląda po odstawieniu tych suplementów? Wiem, że po zakończeniu cyklu kreatyny następuje częściowy spadek masy. Jak sprawa wygląda co do naturalnej diety? Czy muszę ją utrzymywać, aby nie stracić masy, czy po nabyciu odpowiedniej masy mięśniowej mogę nieco przychamować?

Drugie pytanie: Co z waszego doświadczenia (tak, wiem że mogę trenera spytać, ale interesuje mnie wasza opinia) jest lepsze w kwestii budowania masy - podział dni treningowych na oddzielne partie, czy ćwiczenie jak największej liczby partii w każdym dniu?

Ktoś mnie poratuje w mojej niewiedzy? :)


dieta jak wspomnial Novocaine to podstawa i z jej odstawieniem jest tak ze jak nie bedzie odpowiedniej ilosci bialeek i kalori masa miesniowa ma prawo jak najbardziej spac poniewaz w organizmie wtedy bedzie panowal katabolizm, a jesli nie panowal to bedzie wiekszy niz przy dobrej ciaglej diecie:D

ja robie na kazdym treningu cale cialo i jest dobrze, a krotko nie cwicze tyle ze moim celem jest wytrzymalosc i ogolna sprawnosc :]...jesli chodzi o mase miesniowa to jak najbardziej rowniez moze sie sprawzic jakis FBW chociazby HST lub 5x5 :D
  • 0

budo_free-style
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Jeżeli chodzi o mase to najlepiej zajrzeć do jakiegos magazynu poświęconego kulturystyce.
Od siebie rada by wykonywac od 1-3 serii w jednym ćwiczeniu i nie przekraczać 12 powtórzeń. Aha... i na litośc boską nie pracowac z duzymi cieżarami!! Zeby zrobić mase należy wykonywać ćwiczenia dobrze technicznie, płynnie i w średnim tępie.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

W temacie przybierania masy mięśniowej ciągle jeszcze się edukuję, więc mam takie pytanie: Co jest bardziej opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia/co jest skuteczniejsze? Inwestowanie w naturalną dietę, kupowanie odpowiednich produktów spożywczych, częsrzep rzygotowywanie sobie posiłków, czy inwestowanie w odżywki, kreatyny etc? I jak sprawa wygląda po odstawieniu tych suplementów? Wiem, że po zakończeniu cyklu kreatyny następuje częściowy spadek masy. Jak sprawa wygląda co do naturalnej diety? Czy muszę ją utrzymywać, aby nie stracić masy, czy po nabyciu odpowiedniej masy mięśniowej mogę nieco przychamować?

Drugie pytanie: Co z waszego doświadczenia (tak, wiem że mogę trenera spytać, ale interesuje mnie wasza opinia) jest lepsze w kwestii budowania masy - podział dni treningowych na oddzielne partie, czy ćwiczenie jak największej liczby partii w każdym dniu?

Ktoś mnie poratuje w mojej niewiedzy? :)


Ad 1: Dieta, potem suple. Bez diety masa ci spadnie czy to po suplach czy po samej diecie masowej. Organizm musi mieć dla nich paliwo, no i trening (nie potrzebne mięśnie zanikają by nie obciążać organizmu). Na koniec cyklu masowego nieco przyhamować nawet musisz bo w końcu nie budujesz już masy wiec i kaloryczność diety musi być mniejsza.

Jeżeli podejść do tematu z punktu czysto ekonomicznego to średnia dieta plus mocne suple, ale patrząc w ten sposób to koksy są jeszcze bardziej ekonomiczne ;)

Ad 2: Dla amatorów bez wątpienia FBW (amator to człowiek nie biorący tony supli czy sterydów, bez idealnej rygorystycznej diety i trenujący maks 4 razy w tygodniu).

Jeżeli chodzi o mase to najlepiej zajrzeć do jakiegos magazynu poświęconego kulturystyce.
Od siebie rada by wykonywac od 1-3 serii w jednym ćwiczeniu i nie przekraczać 12 powtórzeń. Aha... i na litośc boską nie pracowac z duzymi cieżarami!! Zeby zrobić mase należy wykonywać ćwiczenia dobrze technicznie, płynnie i w średnim tępie.


Chyba żartujesz ? :roll: O ile z seriami i powtórzeniami jeszcze jako tako trafiłeś (ale to też zależy od metody treningowej) to cała reszta to bzdury.

Spróbuj zbudować szerokie, grube plecy płynnym technicznym ruchem w w średnim tempie na małych ciężarach ... A jeszcze lepiej planem z gazetki kulturystycznej z takimi założeniami ;)

Gubrin
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

Jeżeli chodzi o mase to najlepiej zajrzeć do jakiegos magazynu poświęconego kulturystyce.
Od siebie rada by wykonywac od 1-3 serii w jednym ćwiczeniu i nie przekraczać 12 powtórzeń. Aha... i na litośc boską nie pracowac z duzymi cieżarami!! Zeby zrobić mase należy wykonywać ćwiczenia dobrze technicznie, płynnie i w średnim tępie.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
prosze cie, przestan, bo rece opadaja (bynajmniej nie ze zmeczenia).
  • 0

budo_free-style
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Nie napisałem małymi ciężarami, chodzi mi o 60%-70% maksymalnego obciażenia, dla kazdego ta liczba będzie inna. Nie wiem dlaczego nie zgadzacie sie ze mna, że trzeba wykonywać ćwiczenia dobrze technicznie? To jest dopiero śmieszne.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!

Nie napisałem małymi ciężarami, chodzi mi o 60%-70% maksymalnego obciażenia, dla kazdego ta liczba będzie inna. Nie wiem dlaczego nie zgadzacie sie ze mna, że trzeba wykonywać ćwiczenia dobrze technicznie? To jest dopiero śmieszne.


Zobacz chłopie jak "technicznie" trenował Arnold, ile techniki jest w treningu Ronniego etc. Zobacz też jaką masę mają trójboiści i powiedz mi jak to się ma do 60% obciążenia przy budowaniu masy ...

Pozatym:

Spróbuj zbudować szerokie, grube plecy płynnym technicznym ruchem w w średnim tempie na małych ciężarach ... A jeszcze lepiej planem z gazetki kulturystycznej z takimi założeniami ;)


Możesz nawet zastąpić małe ciężary średnimi w cytacie wyżej ... ;)

Gubrin
  • 0

budo_free-style
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do wszystkich budujacych mase!
Nic nie komentuje, trenuj sobie jak chcesz.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024