Skocz do zawartości


Zdjęcie

suplementacja pod sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1432 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

suplementacja pod sztuki walki
witam

zakladajac ze mam dobrze ulozony plan treningowy
jakich suplementow powinienem uzywac zeby zwiekszyc rezultaty treningow
powiedzmy ze trening pod mma dla zawodnika wagi sredniej

zalezy mi na suchej zylastej muskulaturze
nie znam sie na suplementacji bo nigdy takiej nie uzywalem
dlatego pytam czysto hipotetycznie co powinienem brac zeby zyskiwac na sile i wytrzymalosci
zalezy mi na wzroscie masy miesniowej ale nie jest to priorytet
chce pozostac zylasty i wysuszony tak zeby kazdy miesien bylo widac
nie chce zbednego balastu wodnego w miesniach
chce byc tak wyorany jak jestem tylko miec z 10 kg wiecej

mam nadzieje ze w miare jasno okrelilem swoje cele

dzieki za pomoc 8)
  • 0

budo_stawek86
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
N wzrost masy polecalbym odrzywke energetyczno-bialkowo (80% weglowodanow i 20%bialka). dodatkowo kreatyna (poprawi szybkosc i sile).
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Stawek86 mozesz wyjasnic jak sie ma kreatyna do szybkosci? poza tym przeciez autor pisal ze nie chce napompowac sie woda.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
ale kreatyna zatrzymuje wode w miesniach
chyba ze sie myle

nie chce zyskac "napuszonej masy" tylko wyorane sciegna :twisted:
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
ja bym na twoim miejscu sprobowal HMB, ale specjalistą nie jestem.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
W którymś wątku była mowa o tym, że hmb można brać wtedy, gdy zaczynasz swoją przygodę z treningami albo zmieniasz specyfikę treningów i przez pierwsze 4 tygodnie podobno działa zajebiście. Proponowałbym ci jakiś Stack kreatynowy podobno, gdy bierze się go odpowiednio nie wpływa tak mocno na masę a właśnie siłę i wytrzymałość. Właśnie jestem w trakcie takiego eksperymentu i muszę przyznać, że działa całkiem nieźle.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
ja jestem teraz w szczytowej formie silowo-wytrzymalosciowej
troche mam niedowage
calkiem niezle udalo mi sie wyorac miesnie w ciagu kilku ostatnich latek treningow
nie wiem czy jestem w stanie posunac sie do przodu bez suplementacji
na razie sie nie poddaje :)

nigdy nie bralem wspomagaczy tak tych legalnych jak i koksow :twisted:
  • 0

budo_stawek86
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
ar2r jak sobie poczytasz o kreatynie to dowiesz sie ze nie tylko wplywa na sile ale i nasz szybkosc (zalezy jaki streniing stosujesz, nie tylko na silowni biara kreatyne, ale i np sprinterzy ktorzy wlasnie chca poprawic szybkosc). A w trakcie cyklu z kratyna wiadom,ze napompujesz sie woda ale po cyklu sa spadki i treacisz na masie.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

witam

zakladajac ze mam dobrze ulozony plan treningowy
jakich suplementow powinienem uzywac zeby zwiekszyc rezultaty treningow
powiedzmy ze trening pod mma dla zawodnika wagi sredniej

zalezy mi na suchej zylastej muskulaturze
nie znam sie na suplementacji bo nigdy takiej nie uzywalem
dlatego pytam czysto hipotetycznie co powinienem brac zeby zyskiwac na sile i wytrzymalosci
zalezy mi na wzroscie masy miesniowej ale nie jest to priorytet
chce pozostac zylasty i wysuszony tak zeby kazdy miesien bylo widac
nie chce zbednego balastu wodnego w miesniach
chce byc tak wyorany jak jestem tylko miec z 10 kg wiecej

mam nadzieje ze w miare jasno okrelilem swoje cele

dzieki za pomoc 8)


yyyy 10 kilo miesni wiecej to jest kilka lat roboty...
odzywka bialkowa w celu uzupelnienia diety, bcaa jako antykatabolik i mozesz tez dodac kreatyna...mam nadzieje ze chociaz na silke chodzisz ;p

kreatyna podnosi produkcje ATP ktore jest wykozystywane do szybkich skurczy miesni
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Stawek86

mozliwe ze nie czytalem, ale ogolnie mam takie proste chlopskie zdanie, ze jak chcesz sie napompowac w szybkim czasie to tylko kreatyna (oczywiscie poza koxem). co do szybkosci to nie wiem.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Stawek86

mozliwe ze nie czytalem, ale ogolnie mam takie proste chlopskie zdanie, ze jak chcesz sie napompowac w szybkim czasie to tylko kreatyna (oczywiscie poza koxem). co do szybkosci to nie wiem.


to przeczytaj ostatnia linijke ktora napisalem post wyzej ;)

nie wiem co Wy tak z tym pompowaniem...mnie kreatyna wogole nie pompuje moze troszke masy daje 2-3(ktore nie schodzi) ostatnio...za to duzo sily ;)
  • 0

budo_stawek86
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
ar2r

z wlasnego doswiadczenia wiem ze kreatyna pomaga nie tylko na sile i wytrzymalosc ale i na szybkosc. A jesli chodzi o napompowanie to masz racje, z tym ze w po calym cyklu taci sie na masie.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
nie wkleil sie moj jeden post. pisalem ze wlasnie przyszedl biuletyn z itf.prv.pl, wiec pozwole sobie zacytowac:

"Czy i kiedy zacząć stosować kreatynę?

Stale pojawia się wiele błędnych (lub marketingowych) zaleceń w sieci. Spróbuję uporządkować ten temat. Tak więc...

Po pierwsze: wbrew obiegowym opiniom kreatyna znajduje zastosowanie w aktywnościach anaerobowych (beztlenowych) (praca - przerwa - praca)! Tak więc rzekome jej zastosowanie w sportach walki, biegach, pływaniu, marszach, wspinaczce jest tylko marketingowym zaleceniem! Nie zaszkodzi (o ile nie nastąpi retencja wody w tkankach - np. przy kreatynie monohydracie) - ale pomóc, także nie pomoże! Kto nie wierzy - tego odsyłam do źródeł energii wykorzystywanej w pracy mięśni w ludzkim organizmie. Długotrwała praca bez przerwy trwająca dłużej niż kilkanaście sekud = kreatyna nie znajdzie zastosowania!

Po drugie: NIE NALEŻY zalecać nikomu kreatyny (ani żadnego innego suplementu) - nie znając jego diety, aktywności i celów. Dopiero po poznaniu tych parametrów można zacząc cokolwiek doradzać. Na pewnym forum, jeden człowiek zaczął zalecać kreatynę osobie w wieku 15 lat, głównie biegającej, nawet nie trenującej na siłowni! Nie dość, ża ta kreatyna zostanie zmarnowana w pracy aerobowej, nie dość że ta osoba ma zaledwie 15 lat i kreatyna jest dla niej niewskazana, to jeszcze nie trenuje na siłowni. Jest to bezsensowne działanie, oparte o wiarę w cudowne działanie suplementów (coś w rodzaju pogańskich wierzeń w bóstwa).

Aby brać kreatynę, należy przynajmniej kilka miesięcy, regularnie trenować na siłowni z sensownym planem i dietą. Trening na siłowni przebiega w strefie anaerobowej (poza rzadkimi wyjątkami w rodzaju treningu ACT). Co więcej: często stosuje się kreatynę, dopiero gdy po wielu miesiącach treningu siłowego nastąpi stagnacja (zastój) - nie ma wzrostu masy lub siły.

WIĘCEJ W ARTYKULE: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
"
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Długotrwała praca bez przerwy trwająca dłużej niż kilkanaście sekud = kreatyna nie znajdzie zastosowania!

sprinterzy nie maja dlugotrwalego wysilku wiec w budowaniu szybkosci ma zastosowanie,
jesli codzi o wytrzymalosc miesniowa to takze pomaga...nie pomaga napewno przy budowie wytrzymalosci tlenowej ;) -czy cus takiiego ;)
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
z wytrzymaloscia miesniowa sie zgodze.

ale co do tej szybkosci to nadal jakos nie jestem przekonany. bieg sprinerski to jest chyba aktywnosc aerobowa, ale z drugiej strony faktycznie trwa te kilka/nascie sekund, a tutaj czytam, ze:

"kreatyna znajduje zastosowanie w aktywnościach anaerobowych (beztlenowych) (praca - przerwa - praca)! Tak więc rzekome jej zastosowanie w sportach walki, biegach, pływaniu, marszach, wspinaczce jest tylko marketingowym zaleceniem! Nie zaszkodzi (o ile nie nastąpi retencja wody w tkankach - np. przy kreatynie monohydracie) - ale pomóc, także nie pomoże!"
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
ogólnie moj trening wyglada tak:

1 w tygodniu silownia
3-5 razy w tygodniu trening sztuk walki (trening techniczny i wytrzymalosciowo-szybkosciowy)
3 razy w tygodniu pompki (rano po poludniu i wieczorem) ale tak lajtowo w porownaniu do innych moich treningow

niektore treningi sie nakladaja np. pompki z treningiem SW
staram sie aby po silowni byl dzien przerwy i aby w dzien w ktorym mam trening na silowni nie bylo zadnego innego treningu

mam 180 cm i waze 73 kg
na silowni trenuje od 2 m-cy
wczesniej byl tylko trening sztuk walki i cwiczenia wytrzymalosciowo-silowe z wlasnym cialem (pompki, podciagniecia, itp.)
wiem ze nie mam genetyki do przyrostu masy ale kumpel (trojboista silowy) z ktorym trenuje na silowni mowi ze mam zajebiste predyspozycje silowo-wytrzymalosciowe
gdybym wazyl 10 kg wiecej i udaloby mi sie utrzymac wyoranie miesni i wspolczynnik masa-sila jaki mam teraz to sam siebie zaczynam sie bac :)

pozdro i dzieki za rady 8)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
trenujac jeden raz w tygodniu na silce to nic nie zrobisz...najlepiej rob silke 3 razy w tygodniu i 3 razy w tygodniu SW....w takim treningu jak Twoj nie widze sensu stosowania czegos innego jak gainer i bialko w celu uzupelnienia diety.... moze dodatkowo jakis antykatabolik ale nie koniecznie ;)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
dzieki za rade 8)
byc moze zmodyfikuje co nieco
odnosnie silki to byc moze 1 raz w tygodniu to malo ale efekty sa
w ciagu 2 m-cy poprawilem swoj wynik np. w wyciskaniu na klate o 15%
bez stosowania jakiejkolwiek suplementacji

zreszta treningi sztuk walki w ktorych mam bardzo duzo treningu interwalowego wytrzymalosiowo-szybkosciowego wystarczajaco mi daja w kosc
mam isc jeszcze 2 razy dodatkowo na silownie :?
zaczne palic miecho jak nic :(
  • 0

budo_lwiaq
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
HMB

L-Glutamina

BCAA (aminokwasy rozgalezione) badz zwykle

(b. dobre polaczenie)

Po tych specyfikach bedziesz mial znaczny wzrost siły oraz ogolnej wytrzymałości organizmu.
Polecam brac w maxymalnych ilosciach przez ponad 3-4 miesiaca najlepiej caly czas to nawet jezeli przestaniesz brac suplementy to i tak zostanie siła i wyglad jaki po nich uzyskasz. Kreatyna raczej utrudnia w sportach walki, kilka minut w stojce czy w parterze i czlowiek jest juz popuchniety...

Pozdrawiam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

HMB

L-Glutamina

BCAA (aminokwasy rozgalezione) badz zwykle

(b. dobre polaczenie)

Po tych specyfikach bedziesz mial znaczny wzrost siły oraz ogolnej wytrzymałości organizmu.
Polecam brac w maxymalnych ilosciach przez ponad 3-4 miesiaca najlepiej caly czas to nawet jezeli przestaniesz brac suplementy to i tak zostanie siła i wyglad jaki po nich uzyskasz. Kreatyna raczej utrudnia w sportach walki, kilka minut w stojce czy w parterze i czlowiek jest juz popuchniety...

Pozdrawiam


hmb jest do niczego ;) ...juz iedys o tym pisalem ;)

co sie uczepiliscie tego ze sie po kreatynie pouchnie...nie wiem jakas dziwna ta kreatyne chlopaki macie albo jej nie jedliscie poprostu i jakies mity siejecie ;) ...nawet przy mono jak nie bedziezz pil kilku litrow owdy to retencja bedzie ograniczona z wiadomych powodow...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024