Skocz do zawartości


Zdjęcie

obuwie minimalistyczne do biegania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

obuwie minimalistyczne do biegania.
Witam.
Moje jomy są już dosyć mocno rozklepane, a i buty do ćwiczeń siłowych mi się rozklejają w związku z tym zastanawiam się nad kupnem nowego obuwia do biegania i do ćwiczeń. Myślałem o zainwestowaniu w obuwie minimalistyczne, które z powodzeniem mogłby mi służyć i do treningu biegowego jak i treningu z ciężarami.
Zastanawiam się nad kupnem new balance minimus. Buty wyglądają na solidne fajne przy czym nie rzucają się tak w oczy jak vibramy. Czy ktoś miał z was styczność z tym obuwiem? Jak wrażenia?
Novo wiem, że ty korzystasz/korzystałeś z vibramów, jak się w tym ćwiczy i biega? Zauważyłeś jakieś zmiany w kroku podczas biegu lub chodzie?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
z vibramow korzystam caly czas. mi sie cwiczy i biega bardzo dobrze, chociaz jak biegam to tylko sprinty. jak kiedys sprobowalem przez 15 minut biec, to przez nastepne dwa dni nie moglem chodzic ;) ale z tego co czytalem, to lydki po paru tygodniach sie wyrabiaja.
co do zmian. biegnac tak, nawet w magnumach biegam teraz na srodstopiu. chodzac duzych zmian nie ma, bo jednak chodz ciagle jest na piete, tylko troche delikatniej.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
Kupiłem ostatnio NB MT20. Jestem z nich bardzo zadowolony. Dobrze wykonane, fajnie wyglądają i sa wygodne. Noie biegałem w nich za dużo, ale używam ich na siłce i jest bardzo w porządku.

Five Fingersy chciałem kiedyś kupić, ale miałem problemy z ich włożeniem. Nie mogłem rozczapierzyć palców :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
no wlasnie ja 5fingers przymierzalem ale z uwagi na moj nieforemny mały palec u stopy ich noszenie było dla mnie bardzo nie wygodne bo sprawiało mi ból. Dlatego myśle o new balancach.
Punisher gdzie zakupiłeś buty?
Edyta.
Jedna sprawa jeszcze. Wszedzie jest napisane, że dla biegacza 70/75 kilogramów +, czy są modele dla lżejszych ludzi? czy raczej nie uraczę czegoś takiego?
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
NB minimus to w dużej ilości sklepów internetowych dostaniesz.
Przez chwilę tez na nie chorowałem bo jakiś tydzień temu wymieniłem swoje dotychczasowe na nowe, ale jednak jeszcze z amortyzacją.Kolejne zresztą NB. Jeśli wrócę do siebie, do miejscowości, to na leśne bieganie pomyślę może o minimalistycznych.

Jednak zastanawia mnie jedno- dlaczego buty minimalistyczne, które w sumie składają się z podeszwy o grubość około 4mm i cienkiej przyszwy, kosztują w okolicach 400 pln, gdzie super-duper- ekstra systemy nawadniająco-amortyzujące są często tańsze. Efekt większej produkcji tych drugich, bogatszy marketing tych pierwszych?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.

Jednak zastanawia mnie jedno- dlaczego buty minimalistyczne, które w sumie składają się z podeszwy o grubość około 4mm i cienkiej przyszwy, kosztują w okolicach 400 pln, gdzie super-duper- ekstra systemy nawadniająco-amortyzujące są często tańsze. Efekt większej produkcji tych drugich, bogatszy marketing tych pierwszych?

z tego samemu powodu pewnie, dla ktorych apple kosztuje ile kosztuje :nie: :roll: ale moze jak zrobia sie bardziej popularne, i wyjdzie jakas konkurencja dla vibramow dobra (patentu chyba nie maja..?) to moze cena spadnie.

mi sie moje niedlugo przetra i sie zastanawiam, czy kupic sobie vibramy czy buty do dwuboju :| najlepiej oba, ale musze popatrzec na ceny :|

Dołączona grafika

komodo sport wygladaja bajerancko, ale nie wiem czy nie szkoda kasy
Dołączona grafika

i zmiast nich moge wziac po prostu trek sport
Dołączona grafika

albo nawet speed
Dołączona grafika

sie zastanawiam w ogole jaka jest roznica miedzy komodo a bakila
Dołączona grafika

a napewno kiedys sobie kupie casual VFF :P
Dołączona grafika
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
Dołączona grafika

Minimalistyczne buty do biegania to halówki za 10 zł z hipermarketu. :P Serio. Mają taką samą grubość podeszwy na całej długości, więc bardzo wygodnie biega się w nich w ten sposób:



Biegam tak od jakichś 5-6 lat, czyli od kiedy w ogóle zacząłem biegać. Ważę 96 kg i biegam w zasadzie tylko po betonie. Głównie robię sprinty plus parę minut truchtu jako rozgrzewka i po treningu też wracam truchtem do domu. Przez 2 sezony zdarzało mi się biegać ok. 5 km dwa razy w tygodniu i wtedy też było elegancko. Jedyny problem to trwałość. Czasami zużywam 2 pary w ciągu jednego sezonu.

EDIT:
Mała poprawka. Na początku jednak biegałem na piętę i dopiero później, za poradą ojca, zacząłem biegać na palce. Ale od samego początku biegam w halówkach. ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
niektóre te vibramy wyglądają prześmiesznie xD no dobra to czekam na jakąś promocje i kupuje nb minimusy. Tak żeby chociaż z 320 kosztowały...
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
@Poncho
A te z Twojego linku są z rockmetalshop.pl :D
Ja to takich halówek w ciągu sezonu to potrafiłem zajechać 6-7 par, ale jak grałem w piłkę ;)
Dlatego mówię, że nie rozumiem ceny butów minimalistycznych. Na pewno lepsza jakość niż halówki, i to parokrotnie, ale 150pln to powinien być max...Chyba, że podeszwa vibram to jakieś kosmosy są ;-)

@ novo
Bierz komandosy :twisted:

@ ry~you

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
dzięki za link, jutro skocze do galery przymierzyć jaki rozmiar będzie w porządku.
Pancho takie halówki to buty mojego dzieciństwa ;) Problem jest w tym, że średnio raz w miesiącu trzeba było kupić nową parę ;p a największego psikusa te buciki sprawiły mi podczas gry w piłkę jak chciałem ostro wyhamować z pełnego biegu i półowa podeszwy została na parkiecie ;d
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.

Punisher gdzie zakupiłeś buty?


W San Diego w sklepie dla biegaczy :) Także za bardzo nie pomogę.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
co do rozmiaru: Jak dobierac takie buty? z lekkim zapasem czy idealnie dopasowane?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
trudno mi powiedziec.
kupowalem przez internet. pierwsza para byla za duza, odeslalem, przyslali nowe i pasowaly (VFF classic). potem kupiel KSO ten sam rozmiar, i pasuja idealnie.
NB czy Nike typu minimal nie mierzylem nigdy.

teraz mam wlasciwie dwie pary butow: magnumy na codzien, VFF na silke :D (no ok, 3 jesli liczymy drugie magnumy do pracy).
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
dzisiaj mierzyłem w sklepie i nb i były z takim zapasem moze z pół centymetra niestety pół rozmiaru mniejszych nie było żebym mógł sobie przymierzyć;/
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
dobra zamówiłem już swoje nb z linku, który podał Tharfin ;)
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
Opisz potem wrażenia :D
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
hehe patrząc na status zamówienia jutro dostane paczkę a więc jak buty będą pasować najpoźniej w piątek zdam pierwszą relację ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
Dzisiaj przyszły do mnie moje butki ;) na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo solidnie ( w sklepie przymierzałem wersje zero typo do biegania po ulicy- tam nie odniosłem takiego wrażenia). Po założeniu na stopy naprawdę ma się uczucie jakby było się po prostu w skarpetkach a więc niemal natychmiast zapominamy o tym, że wogóle mamy coś na stopach.
Zrobiłem krótki trening siłowy z aktywnymi przerwami na skakance. Wrażenia bardzo pozytywne. But świetnie trzyma się podłoża, stopa mocno pracuje, nie jest rozleniwiana przez nadmierna amortyzację. Dobrze, że w rejonie palców od góry jest grubszy materiał bo w momencie gdy skakanka uderzyła mnie o stopę to nie czułem bólu w porównaniu do skakania na bosaka.
Po siłówce wyszedłem na krótkie wybieganie. Pomimo, że od zawsze biegam ze sródstopia zauważyłem, że but na swój sposób wymusza inna technikę biegu. Myślę, że regularne treningi biegowe wpłyną na skrócenie i uelastycznienie kroku biegowego. Zauważyłem również, że łydki trochę mocniej obrywają, za to bardzo pozytywne jest to, iż nie odczuwałem po biegu żadnego dyskomfortu w stawach kolanowych.
I jeszcze jedna ciekawostka normalnie biegałem z tułowiem niemal idealnie w pozycji pionowej a teraz zauważyłem, że korpus samoczynnie wychyla się delikatnie do przodu i stopa ląduje jakby dokładnie pod ciężarem masy ciała.
Podeszwa świetnie trzyma na suchym asfalcie, chodnikach, ścieżkach i trawie, problem zaczyna się gdy asfalt jest mokry albo posypany piachem- ale to już w kazdych butach.
Generalnie po pierwszym treningu jestem bardzo poztywnie nastawiony do eksploatacji tego obuwia ;) Polecam ;]
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.
Przymierzyłem te 5 palczaste i niestety nie da rady :(
Moje stopy nie są do tego stworzone.
Znalazłem za to taką oto stronę i może uda mi się dostać coś z tego co oni polecają.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: obuwie minimalistyczne do biegania.

Przymierzyłem te 5 palczaste i niestety nie da rady :(
Moje stopy nie są do tego stworzone.
Znalazłem za to taką oto stronę i może uda mi się dostać coś z tego co oni polecają.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Jerzu nikogo stopy nie sa do tego stworzone :lol: ja mialem straszne problemy zeby zalozyc je peirwszy raz, chyba z pol godziny zakladalem... rowniez mialem bole od cwiczenia w nich przez peirwsze pare razy a teraz smigam caly czas i nie wyobrazasz sobie cwiczenia w czyms innym :cool:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024