Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przybrać, nie rezygnując z biegania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Merlard
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak przybrać, nie rezygnując z biegania

24 lata, 181 cm wzrostu, a tylko 67 kg wagi. Od ponad 2 lat systematycznie zacząłem uprawiać sport. Biegam + basen. Zafascynowałem się bieganiem. Na bieżni pokonuję średnio 12 km w godzinę. Biegam tak co 3 dni. Pytanie: czy zachowując moją "pasję" można przybrać na wadze i czy spożywanie białka na mleku zaraz po bieganiu przynosi jakikolwiek efekt?

Z góry dzięki za odpowiedź i fachową pomoc.


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przybrać, nie rezygnując z biegania

Oczywiście że tak. Wystarczy zwiększyć kaloryczność tyle że z węglowodanów lub tłuszczy a nie białka.


  • 0

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przybrać, nie rezygnując z biegania

Przede wszystkim zwiększyć kaloryczność, bo przy tym wzroście taka waga sugeruje, że masz szybką przemianę materii, którą dodatkowo napędzasz swoją pasją. Możesz też skorzystać z suplementacji i brać np. Mutant Mass. Jeżeli prowadzisz taki sportowy tryb życia to tłuszcz nie będzie w stanie się odłożyć więc musisz zamieniać go na mięśnie - polecam siłownię, efekty widoczne po tygodniu. 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak przybrać, nie rezygnując z biegania

24 lata, 181 cm wzrostu, a tylko 67 kg wagi. Od ponad 2 lat systematycznie zacząłem uprawiać sport. Biegam + basen. Zafascynowałem się bieganiem. Na bieżni pokonuję średnio 12 km w godzinę. Biegam tak co 3 dni. Pytanie: czy zachowując moją "pasję" można przybrać na wadze i czy spożywanie białka na mleku zaraz po bieganiu przynosi jakikolwiek efekt?

Z góry dzięki za odpowiedź i fachową pomoc.

Ależ oczywiście, że jest możliwe zwiększenie masy.

Musisz tylko nieco zmniejszyć częstotliwość i czas trwania treningów aerobowych - czyli jeśli biegasz na bieżni przez godzinę w tempie 12 km/h, to czas abyś zaczął robić interwały biegowe.

Korzyści z zamiany treningu aerobowego na trening interwałowy jest mnóstwo - podstawowa korzyść to olbrzymia oszczędność czasu przy takich samych lub lepszych efektach.

Zdecyduj się też jaki rodzaj treningu aerobowego/interwałowego chcesz robić - chcesz biegać, czy pływać ? Zdecyduj się na jeden rodzaj aktywności aerobowej/interwałowej.

Najlepiej by było jeśli zdecydujesz się na bieganie abyś biegał W TERENIE, tj. na wolnym powietrzu, po w miarę równej i miękkiej nawierzchni, z dala od spalin samochodowych, np. na bieżni boiska szkolnego typu "Orlik", a nie na bieżni elektrycznej.

Do aktywności interwałowej robionej 2 razy w tygodniu, co drugi dzień, koniecznie po jakimś pełnowartościowym posiłku możesz dołożyć trening siłowy robiony 3 razy w tygodniu, co drugi dzień, w dni wolne od interwałów.

Początkowo niech to będzie trening obwodowy, a z czasem FBW.

Do treningów siłowych i aerobowych/interwałowych ułóż sobie koniecznie dietę z dodatnim bilansem kalorycznym.

Dlaczego zalecam zamianę aerobów na interwały ? Po pierwsze dlatego, że to znaczna oszczędność czasu, a po drugie dlatego, że nie liczy się czas pracy tylko intensywność.

Krótko mówiąc im bardziej intensywny trening tym korzyści jakie z niego mamy zazwyczaj są większe.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024