Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach

co do Twojego nadgarstka/u :) ... robiles pompki na poreczach? mozna zastpaic nimi wyciskanie z powodzeniem, ciezarem tez mozna latwo manipulowac, jak boli przy normalnym chwycie to sprawdz jak wyjdzie na piesciach (powaznie) mozna wzmocnic nadgarstek

zawsze i wszedzi bede tepil pomysl, ze pompki etc na piesciach wzmacniaja nadgarstek ;-) . jak mialem zwichniety nadgarstek to pompki na piesciach to jedyne, jakie moglem robic. pompki na piesciach zupelnie wykluczaja nadgarstek z uzycia. jak cos moze wzmocnic nadgarstek, jesli zupelnie go nie uzywa?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Pompki na p0iesciach maja w teorii sluzyc umiejetnosci prostego ulozenia nadgarstka. ABy sie w momencie uderzenia w cel nie zlozyl.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
też nie jestem do końca przekoany ale ponieważ teraz bardzo interesuje mnie prioprorecepcja to mysle, ze nadgarstek jest wzmacniany na tej włąsnie zasadzie

czyli nie wykonujesz skrętu nagarstkiem tylko wzmacniasz go zapobiegajac skrętowi

robiąc pomki na pięściach musisz panowac nad jego równowagą a więc wzmacniasz mięsnie stabilzująca. na kyokushin kiedyś zwiochnąłem nagarstek podczas pompek na kościach, tak więc jestem dowodem, że jednak pompek jakaś siła dzzała na nagarstek- choćby taka, ktora go skręca

podane ćwiczenie wzmacnia więc mięsnie stabilizujące nadgarstek

dodatkowo moim zdaniem uciskasz powierzchnie stawowe i ścięgna, co sprzyja ich wzmocnieniu-Tymczasem ich słabość jest główna przyczyna kontuzji przy zbyt szybkiej progresji cięzaru
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
pompki na pieściach wykonuje się podpierając tylko na 2 kostkach w dłoni. Przy takim ustawieniu pracują mięśnie odpowiedzialne za stabilizację nadgarstka. Mój znajomy nie mógł zrobić tak jednej pompki bo lewy nadgarstek mu się przekręcał, oczywiście było to w czasach gdy zaczynał ćwiczyć. Dopiero jak zabrał się za kettle to wzmocnił mięśnie przedramion i mógł wykonywać bez problemu takie pompki.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
a jak w zasadzie można wzmocnić nadgarstek? przecież to nie mięsień.
Mięśnie przedramion przy nadgarstku.. hmm ok ale co mają pompki do przedramion? i czemu kurda zmieniamy temat z koksu na brak koksu! :)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Jeśli chodzi o pompki na kościach, to zgadzam się z novo. Moim zdaniem pompki na pięściach stabilizują nadgarstek mniej więcej tak samo, jak stanie na prostych nogach stabilizuje kolano.
  • 0

budo_terremoto
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
gimnastycy mają bardzo mocne nadgarstki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Ja nawet z kolan nie dałem rady
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Takie pompki to cala sekcja Hung Garu w Wawie napiepsza w ilosciach straszliwych :>
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach

mniej więcej tak samo, jak stanie na prostych nogach stabilizuje kolano.

robiac pompke na kosci zmuszasz nadgarstek/piesc do takiegu ustawiena wzgledem przedramienia, zeby przeniosla sie prawidlowo twoja masa ciala - potem to ulozenie przyjmujesz odruchow o w gardzie i tak uderzasz.

Jakby tam nie bylo miesni stabilizujacych to by wam dlonie na wietrze powiewaly.

Pierwsze po czym widac czy ktos cos boksowal to popatrzec jak trzyma przedramiona do piesci w gardzie.
Dołączona grafika
Dołączona grafika [/list]
Pewnie da sie uzyskac to samo bijac duzo na worek - ja zaczynalem ok karati wiec wyrabialem sobie to ulozenie pompkami, zreszta potem na kicku tez sie robilo duzo tego. Nie wiem moze teraz metodyka sie zmienila.
Nie mowie ze trzeba machac jakies tryliony ale troche na pewno pomaga.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach

mniej więcej tak samo, jak stanie na prostych nogach stabilizuje kolano.

robiac pompke na kosci zmuszasz nadgarstek/piesc do takiegu ustawiena wzgledem przedramienia, zeby przeniosla sie prawidlowo twoja masa ciala - potem to ulozenie przyjmujesz odruchow o w gardzie i tak uderzasz.

Jakby tam nie bylo miesni stabilizujacych to by wam dlonie na wietrze powiewaly.


serio, niech mi ktos w takim razie wytlumaczy jak moglem dalej je robic ze zwichnietym nadgarstkiem?

przy poprawnej pompce staw jest tak ustwiony, ze pozycja utrzymywana jest przez kosci. tak jak poncho porownal, kolana przy staniu. zadne miesnie stabilizujace nie sa wtedy potrzebne. a gdy ktos w tym momencie sie przegnie, to miesnie przedramienia nie sa w stanie utrzymac ciezaru (porownajcie: sprobojcie zgiac nadgarstek z zacisnieta piescia i otwarta dlonia. dlatego ci gimnastycy robia na otwartej dloni) i latwo sie uszkodzic.

co do uderzania. no niby tak. ale przy uderzeniu jest duzo wieksza sila, no i nierownosc. ja np zwichanalem nadgarstek bo trafilem sierpiem zamiast w watrobe to w biodro.
  • 0

budo_sebva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
@up

przytoczyłeś porównanie poncho mówiące o kolanach podczas stania. Uważasz że żadne mięsnie stabilizujące nie sa wtedy potrzebne. W takim razie czemu ludzie mający zanik mięsni(w nogach) nie mogą ustać?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
no dobra, moze przesada, ze "zadne", ale stanie nie wzmacnia ani nie chroni przed naglym zgieciem. dlatego stojac na prostych nogach moge utrzymac na plecach 180kg, a jakbym probowal zgiac to by mnie poskladalo.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach

przy poprawnej pompce staw jest tak ustwiony, ze pozycja utrzymywana jest przez kosci.

Przeciez ta pozycja nadgarstka to nie jest na koncu zakresu ruchu - jak przy wyprostowanej nodze - a w srodku.
Nawet jak stoisz na wyprostowanych nogach to miesnie to stabilizuja z tym ze mniej sie ich angazuje niz jak przy staniu na zgietych - zrezta jak ktos cwiczy rozne sztuczki magiczki chisnkie to sie uczy prz zgietych stopniowo tez to napiecie minimalizowac ale zawsze jakies ono jest.
Gdyby sie dalo przez same ustawienie kosci cos utrzymac to bys byl w stanie nieprzytomnego faceta bez podporki postawic zeby stal :)
Oczywiscie ze miesnie przedramienia nie sa w stanie utrzymac ciezaru ciala natomiast sa w stanie korygowac male odchylenia, to przewaznie wystarczy jak mniej wiecej dobrze trafisz.
Dla mnie np. przy knockdownie nie byl nigdy problemem slozony nadgarstek (zgaduje ze dzieki tarczom i pompkom wlasnie ) ale raczej trafianie w cos kciukiem zacisnietej piesci.
Zreszta nie trzeba robic pompek, jak mam duza przerwe w sparringu i potem musze cos pouderzac to nawet na kilka sekund lubie tylko stanac w pozycji do pompki na piesciach zeby nazwijmy to" pamiec miesniowa" sobie odswierzyc.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Pozostaje ci tylko droga empiryczna. :)
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Jak dla mnie, pompki na "kościach" są niezbędne w treningu uderzanych sw.

Jest tam skomplikowany aparat kostno - więzadłowy.
Takie pompki uczą przenoszenia obciążeń ciała. Wzmacniają kości i chrząstki stawów.

Oczywiście łatwo przesadzić z obciążeniem i się pouszkadzać.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
Pewne napięcie mięśni jest potrzebne do utrzymania prostych kolan czy nadgarstków przy pompkach, ale jest ono niewielkie. Jeden przykład podał novo. Jako drugi proponuję porównać czas jaki możecie ustać na prostych i na lekko ugiętych nogach.

A co do ćwiczeń stabilizujących nadgarstki to ja proponuje zabawę powerballem. :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
hym...

1. pompki na piesciach nie na kosciach bo kosci mamy wiele :)

2. stanie to naturalny ruch ktory jest wytrenowany przez wiele lat nauki itd...dlatego tez podczas niego "odpoczywamy", pompki na piesciach to nowy ruch ktorego sie nasze cialo uczy wiec angazuje jednostki ktorych wczesniej nie uzywalo-ja to widze w ten sposob odnosnie wzmacniania...
stanie ma sie tu nijak bo zwyczajnie stoimy(inaczej siad ktory juz wzmacnia rozne jednostki), podczas pompek nastepuje ruch wiec dzialaja rozne inne sily w rozny sposob

3. zaproponowalem taki rodzaj dipsow tez dlatego ze podczas nachwytu sztangi chlopaka bolaly nadgarstki tu tego bolu na 90% nie bedzie i bedzie mogl spokojnie sobie cwiczyc :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach
ale dalej mi nikt nie wytlumaczyl, na jakiej zasadzie moglem robic pompki na piesciach ze zwichnietym nadgarstkiem ;) i to mialem oba (nie jednoczesnie), i w obu sytuacjach tak sie mialy sprawy.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach

ale jest ono niewielkie.

Tak, ale jak w cos piescia trafisz to potrzebujesz duzo wieksze, z tym ze tym mniejsze im lepsze masz ustawienie nadgarstka i czysciej trafisz.

zwichnietym nadgarstkiem

Czy ty mowisz o Joint dislocation? Miales jak rozumiem przemieszczone kosci w nadgarstku i ponadrywane wiezadla i na tych przemieszczonych kosciach robiles pompki? (bo przeciez same kosci wystarcza?) kiedy te pompki robiels zanim ci lekarz reke nastawil czy przed?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzmocnienie nadgarstków, pompki na kościach

ale dalej mi nikt nie wytlumaczyl, na jakiej zasadzie moglem robic pompki na piesciach ze zwichnietym nadgarstkiem ;) i to mialem oba (nie jednoczesnie), i w obu sytuacjach tak sie mialy sprawy.


bo obciaza inne jednostki niz podczas ruchu w ktorym zginasz dlon? wysilk jest bardziej izometryczny a nie "ruchowy" ?
taka teoria :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024