Skocz do zawartości


Zdjęcie

nienawisc do policji wsrod mlodziezy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
435 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

W całej tej gejowej dyskusji przeszła niezauważenie wypowiedź młodego, który mądrze pisze o tym czemu spotkania z policjantami w szkołach nie działają. Jeśli policjant podchodzi do gimnazjalistów z postawą typu " okazujcie mnie tu gnojki szacunek, bo jestem policjantem" to tylko sobie robi pracę na przyszłość ;)
Natomiast rzeczywiście wyjaśnianie dlaczego są legitymowani, że dzięki temu mogą potem pomóc jako świadkowie, może odnieść skutek. Ważne więc, żeby wysyłać na takie spotkania policjantów, którzy nie są butni, są nastawieni na wyjaśnianie młodzieży tych drażliwych dla nich spraw. A do tego muszą być przygotowani na najdziwniejsze i mało przyjemne pytania oraz na to, że przynajmniej na początku nie będą ciepło powitani ;)


słuszna uwaga
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
mysle, ze akcje moglyby byc lekko w oderwaniu od tej "papierkowej policji". Zeby pokazac konkret, a nie znowu usiadzie jakis typek w niebieskim i zacznie tlumaczyc, ze jak sie zobaczy psa srajacego na trawnik to wybieramy na telefonie 997.
Mysle, ze moznaby zrobic jakis dynamiczny pokaz- walka, wyposazenie, psy uzywane przez policje itp. Wiem, ze na to trzeba miec rozmach, ale poki dzieciaki widza, ze przychodzi typ ktorego wyslali na odczepnego, ktory ma w dupie ta akcje, bo wie, ze przy tych srodkach moze najwyzej pogledzic i wyjsc tez beda go olewac.
Ogolnie jakis pokaz walki- dwoch funkcjonariuszy na macie na sali gimnastycznej daje pokaz technik interwencyjnych (gole rece, tonfa), potem odwiedzaja klasy z osobna (wazny jest besposredni kontakt w mozliwie malej grupie) w ciagu 5 godzin mozna obskoczyc 4 klasy (jeden poziom) + jedna godzina na pokaz na sali, mysle, ze nie zajeloby to wiecej niz te standardowe pogadanki.
Wazne, zeby najpierw pokazac funkcjonariusza jako autorytet (podkreslic jego umiejetnosci) a pozniej tego samego goscia pokazac jako zwyklego funkcjonariusza z normalnej ulicy z ktorym mozesz zamienic kilka slow.
ehhh rozmarzylem sie 8)
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

" okazujcie mnie tu gnojki szacunek, bo jestem policjantem" to tylko sobie robi pracę na przyszłość


Taka inwestycja, zeby mial pewnosc, ze pracy nie straci przez spadek przestepczosci.

Uogolniam- nienawisc do Policji i w ogole munduru to Polacy maja w genach chyba (podobnie jak picie). Historia pokazuje, ze opor stawialo sie kazdemu, kto nie jest po naszej stronie, idac dalej prywatne sprawy byly stawiane ponad wszystkim, a juz na pewno braly gore nad zdrowym rozsadkiem. Ale zawsze majac wroga dalo sie zjednoczyc, wiec taki policjant jest dobrym czynnikiem spajajacym grupe mlodych ludzi. Oj duzo jeszcze musimy sie nauczyc jezeli chodzi o cywilizowany w powszechnym mniemaniu sposob bycia/zycia.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

Uogolniam- nienawisc do Policji i w ogole munduru to Polacy maja w genach chyba (podobnie jak picie). Historia pokazuje, ze opor stawialo sie kazdemu, kto nie jest po naszej stronie,


ale własnie dlaczego nie jest po naszej stronie? jak byc powinien, i o to własnie biega. Policjant ma obowiazek pomagac obywatelom a nie rządzić, bo to nie jego rola.
a nienawiśc jak juz to nie w genach tylko w tradycji solidarnościowej gdzie kazdy uczciwy człowiek był zdeklarowanym wrogiem zomoli i innych przedstawicieli komunistycznej władzy
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
nie jest po "naszej" stronie bo nie pije z "nami" browarow, jak cos "zrobimy" to sie przypierdala, zabrania "nam" wsztskich fajnych rzeczy a w ogole to ma taka duza pale a "my" nie mamy... powodow jest mnostwo, porazajaca czesc rodzi sie jedynie "naszych" glowach.

Wedlug mnie nie mozna policjantow "przysposabiac" do bycia fajnymi, trzeba przekonac mlodziez, ze oni robia to co musza bo taka robota i ze robia to najlepiej jak potrafia.

ps "my", "nasze"- z punktu widzenia ziomalkow :wink:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Tradycyjnie dzielimy się na "Policjantów i Złodziei"...

...to ja tam wolę trzymać z funkcjo....
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

nie jest po "naszej" stronie bo nie pije z nami browarow, jak cos "zrobimy" to sie przypierdala, zabrania "nam" wsztskich fajnych rzeczy a w ogole to ma taka duza pale a "my" nie mamy... powodow jest mnostwo, porazajaca czesc rodzi sie jedynie "naszych" glowach.

Wedlug mnie nie mozna policjantow "przysposabiac" do bycia fajnymi, trzeba przekonac mlodziez, ze oni robia to co musza bo taka robota i ze robia to najlepiej jak potrafia.

ps "my", "nasze"- z punktu widzenia ziomalkow :wink:


to że ma być po stronie przecietnych obywateli to wcale nie znaczy ze ma z nimi pic browary pod blokiem :)
chodzi o to ze ma dobrze rozumiec swoją role, jako stróz porządku i rozsądnie przemyślanego prawa (bo tylko takie budziłoby szacunek a nie bunt i dezaprobate)
ma służyć pomoca i działac tak zeby przecietny obywatel nie wstydził sie z nim współpracy tzn madrze i sprawiedliwie. Ale do tego trzeba: pieniędzy, i jeszcze raz pieniędzy, na przeszkolenie ludzi, na zatrudnienie tych najlepszych, na zmiane prawa i co za tym idzie mentalności zwykłych policjantów, którzy nie za bardzo wogole zdają sobie sprawę jaka powinna byc ich rola.
wtedy mentalnośc ludzi tez uległa by zmianie i tak jak w tym przykładzie o holandii, zbuntowany małolat byłby dumny że ma okularki z napisem policja.
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Juz wczesniej pisalem o fajnych i niefajnych policjantach- a mianowice porownalem angielskiego funkcjonariusza z milicjantem rosyjskim. Anglicy wydawali sie super przyjazni, moznaby powiedziec, ze to esencja dobrego policjanta- normalnie na ulicy pelni funkcje informacji, pomaga, moza pogadac chwile- nie przeklinaja, nie mowia do mlodszych na "ty" itp; mundury sa bardzo eleganckie, raczej wyjsciowe niz interwncyjne, dodatkowo nie maja u boku broni (czyli jeden zaczepny czynnik odpada) a palki sa teleskopowe, nie rzucajace sie w oczy jak wielkie tonfy (kolejna zaczepka odpada); kiedy przyjdzie co do czego naprawde sa swietnie przygotowani do interwencji i skuteczni.

I mimo tych wszystkich zalet ktore tu wymienilem, a ktorych brakuje czesto u nas mlodziez angielska ma podobne o nich zdanie co my (jako mlodziez) o swoich... Moze, nie jest to az tak podyktowane moda (jak to sie u nas dzieje) ale jednak problem istnieje nie zaleznie od jakosci policji. To co juz mowilem- policjant jest uosobieniem zakazow, nakazow i w dodatku moze wymierzyc kare- to wszystko budzi naturalny sprzeciw niestety. Trzeba pracowac nad przekonaniem ludzi co do slusznosci ich dzialania bo jak pokazalem na przypadku UK jakosc, nie zawsze ma tu duzo do powiedzenia.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
nie znam angielskiej policji, ale myśle że przesadzasz.
nakazy i zakazy nie sa jeszcze wystarczającym powodem do az takiej niechęci(HWDP na każdej scianie budynku). nie tylko policja ma taka rolę, rodzice, nauczyciele ,przełozony w pracy itp. wszystkich ich nienawidzisz?
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
moze fakt, ze troche przesadzam z anglikami ale...

w duzej mierze wszyscy nakazujacy sa "pod ostrzalem" zauwaz, ze takie ziomki z blokowiska maja czesto problemy w szkole, w domu i na ulicy. Policjant jest jednak najpowazniejszym wrogiem- ma bron, moze cie wsadzic (naruszyc Twoja wolnosc osobista), nie mozesz przed nim uciec (tj. wyjsc z domu do kumpli, wyjsc ze szkoly do domu, odreagowac/przeczekac), policjant ma kontakt z prawdziwymi przestepcami a tu nagle interesuje sie takze toba, jest realnym zagrozeniem- trudniej mu napyskowac niz rodzicom/nauczycielom.

Osoby "nienawidzace policji" dziela sie wg mnie na:
-tych co mieli zle doswiadczenia (w sumie nic zlego niezrobili, a doznali przykrosci ze strony policji)
-tych ktorzy ciagle robia cos troche niezgodnego z prawem (jaranie, picie, gnojenie innych, naparzanki itp)- oni poprostu sa scigani za to co robia i dlatego maja takie nastawienie
-ci ktorzy w sumie nie wiedza czemu tak uwazaja, ale tak jest fajnie i w ogole "ziomalsko"

Mysle, ze trzeba zabiegac glownie o ta 1. i 3. grupe ludzi/mlodziezy. W przypadku 1. zawiodl czynnik ludzki- trafili na glupiego policjanta, ciezko to wymazac, musza znow trafic na policjanta, tym razem na kogos "wporzadku"; w przypadku 3. poszli za moda- tu odpowiednim PRem (szkola, media) moznaby latwo przelamac lody. Co do 2 . grupy wg mnie nie mozna ich zjednywac legalizujac ich dzialalnosc... poprostu trzba sie pogodzic, ze zawsze tacy beda.

jeszcze zahaczylem o media- zauwazcie, ze mimo niby pozytywnego podejscia do policji to kazda sytuacje watpliwa komentuja na niekorzysc funkcjonaruszy np. rzucili na ziemie i skuli Rutkowskiego- byli zli i brutalni; dali Blidzie isc do lazienki bez kajdanek- skazali ja na smierc (wiem, ze w tych przypdakach to bylo ABW i w dodatku AT, ale to jako przyklady)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

-tych ktorzy ciagle robia cos troche niezgodnego z prawem (jaranie, picie, gnojenie innych, naparzanki itp)- oni poprostu sa scigani za to co robia i dlatego maja takie nastawienie

mnie akurat interesuje najbardziej akurat ta grupa, a tego względu że wcale nie wydaje mi się to niezgodne z prawem (wyłaczając gnojenie innych - co rzeczywscie u nich wystepuje a uwazam ze jedynie to powinno się surowo karać) w jaraniu, piciu i naparzankach (między sobą) nie wiedze niczego co by miało pociągac ich do odpowiedzialności karnej poza oczywistym faktem ze jest to niezdrowe dla nich samych

odnośnie mediów obwiniających policje: stróz prawa to jest zawod w którym nie mozna partaczyć roboty, niestety trzeba uwzględniac wszystkie możliwe zdarzenia które moga wystapic
Akurat rudkowskiego mam głeboko gdzies,ale co do Blidy uwazam ze to było partactwo i niecelowe spowodowanie śmierci, a tu trzeba przewidywac konsekwencje swoich działań
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

jeszcze zahaczylem o media- zauwazcie, ze mimo niby pozytywnego podejscia do policji to kazda sytuacje watpliwa komentuja na niekorzysc funkcjonaruszy np. rzucili na ziemie i skuli Rutkowskiego- byli zli i brutalni; dali Blidzie isc do lazienki bez kajdanek- skazali ja na smierc (wiem, ze w tych przypdakach to bylo ABW i w dodatku AT, ale to jako przyklady)


W mediach ogolnie malo mowi sie o sukcesach Policji, chyba ze sa spektakularne a'la zatrzymanie 20 mafiosow, wykrycie dziupli z 200 samochodami czy naloty na wytwornie dragow. Ale ile by nie meczyc sie z dobrym PRem to i tak ludzi zawsze beda pamietac wpadki, zwlaszcza kuriozalne (policjanci dowozacy kanapki) albo wielkie przekrety czy nieudane akcje. Zreszta nie tylko w przypadku Policji pamieta sie wlasciwie tylko wpadki.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

Zreszta nie tylko w przypadku Policji pamieta sie wlasciwie tylko wpadki.

mnie osobiście najbardziej utkwiło w pamieci odstrzelenie weterynarza, jak próbowal ratowac tygrysa co uciekł z cyrku chyba :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_horror vacui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Warszawy. I nie wstydzę się tego.

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Alkohol?
Większość naszych rodaków alkoholizuje się namiętnie, a alkoholizując się "łęgowo" (za Niziurskim) czyli na łonie przyrody - naraża się na tak zwaną "interwencję" policji i izbę wytrzeźwień. Nie da się lubić przedstawiceli jakiejkolwiek organizacji, ktora zagraża twojej ulubionej rozrywce. Paradoks oczywiście, bo Państwo z jednej strony ciągnie zyski z monopolu na alkohol, a z drugiej usiłuje policyjnie obywatelowi nałożyć cugle na alkoholu używania skutki.
Wiem, że mętnie kombinuję ale wykładnia tego co ględzę mam nadzieję jasna?
  • 0

budo_mlody997
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Ja osobiście jak widzę żuli pod sklepem to mi sie niedobrze robi jedzie od nich tanim winem i w ogóle, i ja nie mam nic przeciwko temu żeby ich karać bo do cholery jasnej może sobie to wino wypić w domu i już, ulica jest dla wszystkich i ja nie mam ochoty wdychać zapachów jego wydzielin i wydalin. Co do normalniejszej części społeczeństwa to czy tak trudno usiąść w ogródku piwnym i wypić jak na kulturalnego obywatela przystało? Musi taki iść z hipermarketu z piwem w ręce i pic jakby nie mógł wytrzymać i do domu dojść, i później jeszcze śmierdzi w autobusie, a jak się schleje mocniej to jeszcze zaczyna niszczyć. Dlatego póki nie zmienią się obyczaje musimy mieć surowe prawo
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

Ja osobiście jak widzę żuli pod sklepem to mi sie niedobrze robi jedzie od nich tanim winem i w ogóle, (..) Musi taki iść z hipermarketu z piwem w ręce i pic jakby nie mógł wytrzymać i do domu dojść, i później jeszcze śmierdzi w autobusie, a jak się schleje mocniej to jeszcze zaczyna niszczyć. Dlatego póki nie zmienią się obyczaje musimy mieć surowe prawo


bez przesady, nie kazdy kto pije piwo na powietrzu to śmierdzący żul. Akurat ten przepis to nastepny z megadebilizmów prawnych. Dlaczego nie moge sobie piwa wypić na powietrzu, jak nie mam ochoty siedzieć w śmierdzacym ogródku knajpianym?
Osobiście to olewam, rzadko pije ale jak mam ochotę to kupuje sobie piwo i pije tam gdzie mam ochotę i nikt mi nie będzie mówił gdzie mam to robić (jak do tej pory nikt sie nie doczepił - na szczeście)
A jak się nie podoba to niech zdelegalizują alkohol, a nie prawo tworzą tak żeby knajpy mogły zarobić kosztem ograniczania wolności osobistej człowieka.
A żule i tak piją tam gdzie piły tylko wódę owijają w papier..bo tak podobno wolno...
  • 0

budo_mlody997
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Ja nie mówię że śmierdzący żul to każdy kto pije no ale nie ukrywajmy że jak się wypije alkohol no to czuć, a poza tym chodzi też o pewną kulturę. W krajach zachodnich jakoś nikt nie pije na ulicy i ludzie moga wytrzymać. I powtórzę jeszcze raz PRAWO MOŻE BYĆ LEKKIE ALE OBYCZAJE SUROWE. A jak żule owijają w papier to nic nie daje, patrol i tak spisuje.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

PRAWO MOŻE BYĆ LEKKIE ALE OBYCZAJE SUROWE. .

ale niestety odwrotnie nie mozna bo zakazem nie zastąpi się kultury.
zakaz wywołuje bunt.
po przeczytaniu Twojego posta tego o zakazie, przyszla mi nagla nieodparta chęc kupienia piwa i przespacerowania się pijac go po ulicy i wylania go na fukcjonariusza który miałby cos przeciwko temu.. :wink:
własnie na tym polega problem, jeżeli ktoś zwróci mi kulturalnie uwage, zrobie to ale jezeli ktoś bedzie mnie straszył, zrobie dokładnie na odwrót
Kiedys był taka sytuacja że zlapali pijanego gościa w moim samochodzie, zadzwonili po mnie i powiedzieli że nic mu nie zrobia jezeli obiecam że więcej pijanemu nie pożyczę auta,naprawde podziwiam ich psychologiczną wiedze i więcej pijanemu auta nie dam, mało tego od tej pory aktywnie angażuje się w zwalczanie pijanych kierowców.
zresztą jest wiele badań na ten temat i wszystkie pokazują jedno: kara łagodna-upomnienie, powoduje zmianą zachowania, kara surowa-odwrotnie powoduje bunt i nieodpartą chęc łamania zakazów
  • 0

budo_radazz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

zresztą jest wiele badań na ten temat i wszystkie pokazują jedno: kara łagodna-upomnienie, powoduje zmianą zachowania, kara surowa-odwrotnie powoduje bunt i nieodpartą chęc łamania zakazów


Ale chyba nie do konca w naszym kraju, gdzie to upomnienie oznacza w wiekszosci przypadkow moze nie zachete, ale na pewno poczucie pewnej bezkarnosci- aaa tam, co mi zrobia, najwyzej wyslucham swoje i do domu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024