Skocz do zawartości


Zdjęcie

nienawisc do policji wsrod mlodziezy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
435 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

nienawisc do policji wsrod mlodziezy
tak mnie wlasnie tknelo ze napotykam strasznie silna nienawisc do policji wsrod mlodziezy - glownie tej wyrosnietej ale jeszcze nie pracujacej (16-22).. ciekaw jestem czemu - bo na mysl o policji robia sie strasznie agresywni, wulgarni itd - a jak dociekac o powody tej nienawisci to brak jakis konstruktywnych wnioskow i przemyslen.. macie jakies pomysly o powody takiej sytuacji jak rowniez sposoby jej rozwiazania?
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Nie wiem, nie miałem nigdy kontaktów z policja, nie zrobiłem nigdy nic złego, ale HWDP!!!!!!!!!!!1111



got it, dude? Dołączona grafika
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
A ja mam takie pytanie: czemu jak dwóch policjantów idzie ulicą to zawsze zajmują cały chodnik? :wink:

A co do twojego pytania: myślę, że nikt nie lubi osób, które karają i ścigają innych za cokolwiek. Pomijając kwestię, czy słusznie, czy nie. Poza tym, niektórym panom policjantom też by się czasami przydały jakieś dodatkowe wykłady z kultury. Niedawno spisując mojego kolegę ("rutynowo") przyjebali się do tego, że się uśmiechał, myśląc że śmieje się z nich. Kompleksy jakieś? Już kit z tym, że jechali mu na ty. To tylko przykład, chodzi o to, że czasami zwykłych ludzi traktują jak bandytów, zamiast ścigać tych prawdziwych.

P.S. Kiedyś staremu kumpla ukradli lusterka od samochodu zaparkowanego pod kimisariatem :) .
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
jak nie ma komunistów przy władzy, żydów, mnóstwa kolorowych imigrantów na ulicach, czy kogokolwiek innego kogo można darzyć nienawiścią to zostaje jeszcze policja. Niektórzy po prostu mają potrzebę konfrontacji, często fizycznej z jakimś konkretnie zdefiniowanym wrogiem.
I jedni drugich zarażają tym myśleniem.
Nie lubiąc psiarni jesteś kul, masz większą szansę na akceptację, a potem sympatię społeczności, która ci imponuje, przez co zaspokajasz jakże ważną potrzebę przynależności i jednocześnie wzrasta twoja samoocena, bo nie zadajesz się z byle kim, tylko z kimś kto ma odwagę wystąpić przeciwko bądź co bądź silnemu rywalowi . Czyli same korzyści.
Wsio.
I imho NIC się na to dzisiaj nie poradzi, z resztą pewien odsetek debili pracujących w policji rzutujący na jej wizerunek dodatkowo o to zadba.
Może za 20 - 30 lat coś drgnie...
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Zależy, czy poruszamy temat niechęci i nieufności społeczeństwa wobec policji czy temat bojówek pseudokibiców i innego chuligaństwa...
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

>"Zimna szara ulica,
Niby nic a to granica,
Co wytycza oblicza prawa naduzycia,
W blokowiskach policja wiska na boiskach,
Jak sadysta korzysta z prawa ktore ktos jej przyznal,
To jest polityka strachy czysta forma zapachu,
W strone dzieciakow w swietle prawa paragrafow,
Wszyscy sa podejrzani, lapani, zgranie spisywani,
Wszyscy sa traktowani jak potencjalni skazani,
Podczas gdy sami skitrani za mundurami sa bezkarni,
Dzieciaki siedza za nich w zakladach (:| ? :| )
W gruncie rzeczy nie radza sobie sami z problemami,
By sie wyleczyc pastwia sie nad dzieciakami,
Zwykly szary kraweznik sie prezy jak to wielki glina,
Linia skurwysyna wygina sie jak na filmach,
Dobra kazda przyczyna, kazdego z nas moga obwinic,
Oni chronia prawo kto ochroni nas przed nimi? "


  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
"To jest norma, orient na typow w uniformach,
Orient zeby zaden cie nie pojmal,
Jak lapanka, chuj tam winny czy nie winny,
W kajdankach na sankach dzieciak ma sie czuc bezsilny. "
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

Zależy, czy poruszamy temat niechęci i nieufności społeczeństwa wobec policji czy temat bojówek pseudokibiców i innego chuligaństwa...


no trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem:
o zatwardziałej chuligańskiej patologii nie mówię, ale o "zwykłych" młodych ludziach, którzy manifestują niechęć do policji jedynie myślą i mową, ale ekscesy tych co robią to także uczynkiem strasznie ich podniecają i chętnie z kimś takim się zadają, lub by się zadali, jakby tacy byli w ich otoczeniu.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

ciekaw jestem czemu


A było kiedyś inaczej?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
chodzi mi o spoleczenstwo i policje a nie pseudokibicow itd - napisalem zreszta na poczatku ze chodzi mi glownie o mlodziez i ich nastawienie

co do "kto nas obroni przed nimi" - bylem niepokornym malolatem ale z policja nigdy problemow nie mialem - moze dlatego ze jak mnie spisywali to stalem grzecznie, dawalem dokumenty i odpowiadalem rzeczowo na pytania? po co kozaczyc - oni nie wiedza kim ty jestes i jak sie stawiasz to cie traktuja jak potencjalnego bandyte przed ktorymi oni maja chronic innych.. i wlasnie tego nie kumam najbardziej - jak taki malolat co to krzyczy HWDP ma problem - to leci z mamusia na policje ze go ktos wiekszy pobil i okradl.. ale do tego czasu to bedzie wielki kozak i bedzie plul na policje..

pytanie wlasnie co z tym zrobic zeby zmienic to nastawienie - ze jesli jestes normalnym obywatelem to policja jest po to zeby ci pomagac - a nie po to zeby robic wiecej problemow.. jak ostatnio (no.. pol roku temu) widzialem ze kogos leja w nocy na przystanku (6-7 osob vs 2-3) w centrum to wezwalem patrol - ci podjechali do mnie, zapytali o co chodzi, podziekowali i pojechali spalowac tamtych.. milo, grzecznie i w ogole.. ja bylem mily, oni byli mili, oni podziekowali ze ich powiadomilem, i mozliwe ze komus uratowalem dupe kto wlasnie zgarnial wpierdol na tym przystanku.. byli pomocni? byli.. wiec po co ich wyklinac?
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

ciekaw jestem czemu


A było kiedyś inaczej?

No właśnie. 123 lata zaborów i komuna zrobiły swoje. Ludzie niechęć do stróżów prawa i wszelkiego rodzaju władzy mają niemalże we krwi. Ostatnio zaczęło się to zmieniać, ale bardzo powoli.

Zgadzam się też ze Schtruntzem. Niektórzy po prostu muszą mieć jakiegoś wroga. Jak w tej anegdocie o angielskim lordzie na bezludnej wyspie. Z resztek statku i palm zbudował sobie dwa budynki: klub, do którego chodził i klub, do którego NIE chodził. ;)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Polacy to po prostu naturalni pankowcy. nienawidza systemu i jego funkcjonariuszy z definicji :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
jak spiewal jakis zespol pankowy z przeszlosci
kurwy na koniach i kurwy z psami
kurwy z gazem i kurwy z palami

no ale teraz...
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

tak mnie wlasnie tknelo ze napotykam strasznie silna nienawisc do policji wsrod mlodziezy - glownie tej wyrosnietej ale jeszcze nie pracujacej (16-22).. ciekaw jestem czemu

dlatego, że policja im (nam) przeszkadza a nie pomaga.
ja to jeszcze pół biedy, że dostane co jakiś czas mandat za jakąś totalną bzdurę, albo mnie spisują. ja już mam 24 lata to już mam to raczej za sobą, ale pamiętam, że jak miałem 18 to byliśmy spisywani CODZIENNIE w czasie wakacji, bo siedzieliśmy w parku. a jak ktoś jeszcze chce sobie wypić piwko w parku albo nie daj boże zapalić blanta? cały czas musi się bać.
nie lubię policji i nie polubię.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

tak mnie wlasnie tknelo ze napotykam strasznie silna nienawisc do policji wsrod mlodziezy - glownie tej wyrosnietej ale jeszcze nie pracujacej (16-22).. ciekaw jestem czemu

dlatego, że policja im (nam) przeszkadza a nie pomaga.
ja to jeszcze pół biedy, że dostane co jakiś czas mandat za jakąś totalną bzdurę, albo mnie spisują. ja już mam 24 lata to już mam to raczej za sobą, ale pamiętam, że jak miałem 18 to byliśmy spisywani CODZIENNIE w czasie wakacji, bo siedzieliśmy w parku. a jak ktoś jeszcze chce sobie wypić piwko w parku albo nie daj boże zapalić blanta? cały czas musi się bać.
nie lubię policji i nie polubię.


ale to nie wina policji tylko prawa (i sprawiedliwosci).
nie istnieje panstwo bez policji ale istnieja [panstwa gdzie policja jest spoko.
kwestia kultury.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Policjant policjantowi nie równy a żyjemy w społeczeństwie kierującym się ogólnikami i stereotypami. Kiedyś siedzieliśmy sobie z kumplami przed blokiem i gadaliśmy o pierdołach. Podjechał radiowóz i do nas "dzień dobry, co panowie robicie o tej porze?", my, że mieszkamy w tych blokach i siedzimy sobie oni na to ze zrozumieniem odpowiedzieli, że muszą nas spisać żeby było wiadomo, że byliśmy tu a nie gdzieś gdzie coś się stało. Pytali gdzie się uczymy jak tam przed egzaminem itp. itd. Naprawdę zwykli mili policjanci. Innym razem trafiliśmy na parodyjną parę dwóch kutasów, jeden tak gruby, że potknąłby się o własne sadło no i oczywiście strugał ważniaka przed nami. Jego partner to cichutka chudzina. Było to zarazem wkurwiające i żałosne. Chudzielec tak cicho pytał, że trzeba było się pytać go co chce i za każdym razem jak mówiłem "słucham?" to grubas sie przypierdalał, że nie współpracuje albo czy mam jakiś problem. W ogóle to podjechali 20m od nas i obrażony grubas z pretensjami do nas czemu nie podchodzimy jak jego kolega nas wołał :lol:
Naprawdę w takiej sytuacji ręce opadają, że takie patafiany noszą jakikolwiek mundur. Także wydaje mi się, że zależnie od tego na kogo się trafiło kształtujemy swoją opinię. Jak się na samych kutasów trafia to ciężko mieć dobre zdanie(no ale bądźmy szczerzy nasza osobowość też często może wszystko komplikować, ja przynajmniej zawsze byłem spisywany w czasie gimnazjum - liceum czyli w czasach gówniarskich). Jeśli trafi się choć na tych jednych normalnych to wpływa pozytywnie i można myśleć, że są tacy i tacy policjanci ale jeśli wciąż ci sami zakompleksieni to można zacząć uogólniać.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
no wlasnie - moze brakuje jakiegos bardziej ludzkiego kontaktu na linii obywatel-stroz prawa? moze dlatego ludzie sa od razu na "nie" bo po prostu widza w policji tylko tych co spisuja i wlepiaja mandaty a nie tych co moga pomoc? moze przydaloby sie jakies pokazanie ludziom pracy policjanta - ale nie serial w stylu "strzelamy z UZI i jezdzimy BMW" - tylko cos bardziej bliskiego rzeczywistosci.. moze jakies dni otwarte na komendzie? ( :lol: ).. moim zdaniem calkiem fajne sa te pikniki policyjne na polach mokotowskich - mozna przyjsc, pogadac, zobaczyc sprzet itd.. to tez daje jakies tam poznanie.. poza tym chyba ludzie zapominaja ze policjanci to tez ludzie, maja rodziny, sa czasami zmeczeni, wkurwieni, jak kazdy.. oni zreszta tez borykaja sie z tymi samymi problemami prawnymi co my - w koncu jak ustawa jest dziurawa to odpowiedzialnosc spada na nich jak to zinterpretuja - np w sprawie batona.. dla nich to tez zadna zabawa potem byc ciaganymi po sadach..

a co do komuny itd - no ludzie.. '89 rok byl prawie 20 lat temu (!!!) - wiec skad niby tu wplyw komunizmu na zycie 16-18 latkow? oni ani tego nie doswiadczyli, ani tego nie pamietaja - oni sie juz urodzili w nowej Polsce.. a umowmy sie - od jakiegos '98-99 zycie tutaj jest calkiem normalne i podobne do tego na Zachodzie - siedze akutalnie w Londynie wiec moge co nieco na ten temat powiedziec..

albo moze w druga strone - moze mamy za duzo tolerancji? moze pogon za kasa u rodzicow ktorzy potem nie zajmuja sie dziecmi wplywa na to ze one czuja sie krolami zycia na ktore nie ma paragrafu? i rola policji jest sprowadzenie ich na ziemie? ( :twisted: )
czasami jest to bardzo skuteczne - jak taki kozaczacy 17 latek spotka sie nagle z twarda reka sprawiedliwosci to malo jest takich ktorzy potem nadal kozacza.. bo nagle okazuje sie ze to nie przelewki - ze naprawde mozna sobie zepsuc zycie i ze paragrafy dotycza takze ich, a nie tylko tych "zlych" z telewizji..
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Niestety polska Policja sama buduje swoj obraz, najsmieszniejsze jest przypierdalanie sie ogolne ze dlaczego ci polacy nie maja z bazy zaufania do policji? Bo na to trzeba sobie zapracowac niesiety.
To co ja widzialem podczas moich przygod z policja polska to kozakowanie maksymalne kiedy czuja ze cos moga i od nich zalezy i ogony pod siebie jak trzeba naprawde w koncu cos zrobic.
Ja nie wiem jak to zrobic - zaczalbym od tego, jak mnie z 4 lata temu przeszukiwali w polsce: chlopcze pokaz co tam masz w plecaku, czy nie radio?
w uk 2 miesiace temu: dzien dobry, zgodnie z postanowieniem takim i takim, chcielbysmy dokonac przeszukania i spisac pana dane osobowe, czy rozumie pan o co prosimy, potrzebuje dalszych wyjasnien i przystaje na przeszukanie?

I od tego bm zaczal, ludzie maja pamiec do takich sytuacji i jak kumpel dostal mandat ze o 2 w nocy po pustym osiedlu nie idzie z psem na smyczy - to takie rzeczy zapadaja w amieci na dlugo

ale podobno w Rosji jest gorzej:)
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

a co do komuny itd - no ludzie.. '89 rok byl prawie 20 lat temu (!!!) - wiec skad niby tu wplyw komunizmu na zycie 16-18 latkow? oni ani tego nie doswiadczyli, ani tego nie pamietaja - oni sie juz urodzili w nowej Polsce

Oni tak, ale ich rodzice nie. Dzieciak, widząc jak jego stary wyzywa na policję i wszystko, co z nią związane, bardzo szybko wyrabia sobie opinię, którą trudno potem zmienić.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Nasłuchały sie super ambitnych tekstów polskich "raperów" i mają gówno zamiast mózgu :)
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

Kiedyś siedzieliśmy sobie z kumplami przed blokiem i gadaliśmy o pierdołach. Podjechał radiowóz i do nas "dzień dobry, co panowie robicie o tej porze?", my, że mieszkamy w tych blokach i siedzimy sobie oni na to ze zrozumieniem odpowiedzieli, że muszą nas spisać żeby było wiadomo, że byliśmy tu a nie gdzieś gdzie coś się stało


Jakby coś stało się tam, gdzie byliście, to bylibyście pierwszymi podejrzanymi kolego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024