Skocz do zawartości


Zdjęcie

Side-kick w samoobronie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Side-kick w samoobronie
Dołączona grafika

Ostatnio przypadło mi do gustu kopnięcie boczne na brzuch. Podoba mi się szczególnie ze względu na możliwość wyprowadzania szybkich i mocnych ataków/obron z nogi wykrocznej. Sprawdza się również jako kopnięcie zaczepne. Ciekawi mnie jednak czy w samoobronie jest równie praktyczne jak na treningu? Czy jest równie praktyczne jak popularne lowkicki. Czy ktoś przetestował to kopniecie w samoobronie?

Druga rzecz, szczególnie dla zawodników TKD, może macie jakieś fajne tipy jak nauczyć się poprawnie i błyskawicznie wyprowadzać te kopniecia. Tak wiem, że mam trenera, ale jednak proszę o zdanie, ponieważ wydaje mi się, ze na zawodach TKD bardzo często stosuje się tą właśnie technikę.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie

Ostatnio przypadło mi do gustu kopnięcie boczne na brzuch. Podoba mi się szczególnie ze względu na możliwość wyprowadzania szybkich i mocnych ataków/obron z nogi wykrocznej.

witamy w klubie :)

Czy jest równie praktyczne jak popularne lowkicki. Czy ktoś przetestował to kopniecie w samoobronie?


odpowiednio trafisz i nie ma gościa :) .
Ale to jak z każda techniką.

Druga rzecz, szczególnie dla zawodników TKD, może macie jakieś fajne tipy jak nauczyć się poprawnie i błyskawicznie wyprowadzać te kopniecia.


ćwiczyć poprawne i błyskawiczne wyprowadzanie? ;)

1) trzymanie nogi
2) powtórzenia (i całe kopnięcia i sama końcówka)
3) kółeczka wyprostowaną nogą w powietrzu

etc etc :)

Tak wiem, że mam trenera, ale jednak proszę o zdanie, ponieważ wydaje mi się, ze na zawodach TKD bardzo często stosuje się tą właśnie technikę.


bo na zawodach jest bezpieczna, trudna do przejścia dla mniej doświadczonych zawodników, pozwala trzymać na dystans przeciwnika i może być ciekawym wstępem do ataku -
- akcja w 1,24. Wprawdzie ten co to zrobił nie do końca rozumiał co powinien robić i dlatego dostał, ale ... ;)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie
Mozna tez wykonac to kopniecie w formie low kicka na nogi przeciwnika tez dobre a i przydatniejsze w samoobronie...
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie
Na ulicy nie stosowałem i odradzałbym raczej stosowanie tego kopnięcia. My kopiemy, przeciwnik po prostu schodzi z linii i zaczynają się kłopoty.. . Czekam na wasze opinie.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie

Na ulicy nie stosowałem i odradzałbym raczej stosowanie tego kopnięcia. My kopiemy, przeciwnik po prostu schodzi z linii i zaczynają się kłopoty.


gwarzymy sobie o walce z przeciwnikiem, który potrafi skrócić dystans w odpowiedzi na technikę?
Przed kim Wy się musicie bronić ? ;)
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie

- akcja w 1,24. Wprawdzie ten co to zrobił nie do końca rozumiał co powinien robić i dlatego dostał, ale ... ;)


Niezły filmik, ale side-kicków w nim mało. Za to mistrzowsko pokazane obronne ushiro geri (w terminologi KK) lub też bardziej swojsko, back kick.

Mozna tez wykonac to kopniecie w formie low kicka na nogi przeciwnika tez dobre a i przydatniejsze w samoobronie...


Nogi są za bardzo ruchliwe, tu jednak lepszy byłby low kick jak sądzę. Brzuch, w tym wątroba i splot to dosyć duży cel, lepszy dla side kicka.

Na ulicy nie stosowałem i odradzałbym raczej stosowanie tego kopnięcia. My kopiemy, przeciwnik po prostu schodzi z linii i zaczynają się kłopoty.. . Czekam na wasze opinie.


No właśnie, nad tym się zastanawiałem. Wiadomo, co dobre na treningu na ulicy może być niepraktyczne. Temat jednak założyłem bo kopnięcie to ma, jak mi się wydaje, duży potencjał w samoobronie. Poprawnie wyprowadzone jest bardzo szybkie, wkłada się w nie całą masę ciała i można je wyprowadzić z większej odległości niż okrężne.
Inna rzecz, mało kto jest nastawiony na ulicy na techniki boczne.

Obejście za plecy byłoby jednak bardzo niebezpieczne, tutaj się zgadzam - może odskok?
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie
myślę że już od side kicka, skuteczniejszy na ulicy jest front kick ( czyli jak dla sterna : ap chiagi :wink: )
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie
Front kick to odpychacz, mało prawdopodobne, że nim znokautujesz.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie

Temat jednak założyłem bo kopnięcie to ma, jak mi się wydaje, duży potencjał w samoobronie. Poprawnie wyprowadzone jest bardzo szybkie,


chyba mówimy o dwu róznych kopnięcia. kopnięcie boczne - tak jak jest wykonywane w tkd, jest b. silne, ale nie jest b. szybkie.
To co widnieje na zdjęciu nie jest prawidłową techniką w rozumieniu tkd

Obejście za plecy byłoby jednak bardzo niebezpieczne, tutaj się zgadzam - może odskok?


próbowałeś kiedyś obejść kogoś, kto cię stopuje tą techniką? ;)
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie

Front kick to odpychacz, mało prawdopodobne, że nim znokautujesz.


zależy jak kopniesz.
Tak samo jest z side kickiem, możesz odepchnąć - możesz próbować nokautować.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie

myślę że już od side kicka, skuteczniejszy na ulicy jest front kick ( czyli jak dla sterna : ap chiagi :wink: )


bez pierwszego "i" w "chagi".

użycie konkretnej techniki winno być warunkowane panującą sytuacją, a nie odgórnym założeniem - "to jest skuteczne, a to nie". jak masz blisko siebie nacierającego gościa to stopujesz ap chagi i robisz kontrę, ale jeśli gość stoi metr dalej to możesz mu wjechać yopem w brzuch, nicht wahr? ;)
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie
zgadzam się ze sternem. Nie wiedziałem G-man że chcesz na ulicy nokautować side kickiem :wink: . Mi się samemu nie zdarzyło kogoś znokautować front kickiem, ale kilku znajomym się to udało.

bez pierwszego "i" w "chagi".

Sorka stern, już rok nie chodzę na TKD, i jeszcze do tego ta skleroza.. :wink:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie

Nogi są za bardzo ruchliwe, tu jednak lepszy byłby low kick jak sądzę. Brzuch, w tym wątroba i splot to dosyć duży cel, lepszy dla side kicka.


Jak i caly przeciwnik a nogi sa mniej chronione niz cele powyzej pasa naprawde polecam niskiego side kicka ..
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie
koleżka raz użył na ulicy co prawda nie niskiego side kicka, tylko niskiego front kicka na kolano. Efekt - złamane kolano przecwnika :?
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie
jak niskiego na kolano ? :wink:

[Edit]: Mrozio był pierwszy :lol:
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie
Stern, oczywiście, że próbowałem (obejścia) i nawet mi się udawało to robić na kyoku. Nie byłem wtedy jednak na tyle rozciągnięty, żeby samemu używać tej techniki.

Masz może fotkę właściwej techniki w myśl TKD?

Side kick w wątrobę kładzie każdego, wiem bo przetestowałem - w tym sensie nokaut.
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie
tutaj masz yop chagi poprawne :wink:
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie
Brucee Lee specjalizowal sie w tym kopnieciu. Skuteczne kopniecie, szczegolnie jak np przestrzelimy middle kicka i przecinik chce wejsc, w tym momencie leci side i zatrzymujemy goscia :) A front kickiem mozna znokautowac. Wiem bo sam padlem po taki, prosto w splot sloneczny i nie ma bata walczyc dalej :)
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie

tutaj masz yop chagi poprawne :wink:


Dzięki :D A masz jakieś filmiki z zastosowaniem w akcji (chodzi o motorykę w starciu, timing)??
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Side-kick w samoobronie

Dzięki :D A masz jakieś filmiki z zastosowaniem w akcji (chodzi o motorykę w starciu, timing)??


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ten wyższy trzyma przeciwnika yopem na dystans :)
Fakt, że rusza się bardzo niemrawo ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] różne techniki, ale na początku jest yop wprawdzie nie w walce, ale ładna demonstracja.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] widać co się dzieje, gdy ktoś niezdecydowanie blokuje :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024