Skocz do zawartości


Zdjęcie

nienawisc do policji wsrod mlodziezy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
435 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

ale jakby odwrocic jedno ze stwierdzen tak zeby oba byly sobie rownowazne (np sprawca) to mamy:
- rower - ukradlem rower, zlapali mnie, skazali
- dragi - mialem dragi, zlapali mnie, skazali
wtedy macie ta sama skutecznosc i ta sama perspektywe..

to sa dwie całkowice różne kategorie moralne. na tym polega własnie debilizm prawa ze traktuje się je rownorzedne ( nawet o ile się nie mylę za to drugie będzie miał gorzej niż za pierwsze). Drugim szkodzi co najwyżej sobie (nawet jak handluje to zależy czym, nie mozna pakowac wszystkich narkotyków do jednego worka tylko dlatego ze się nazywają "narkotyki"), a kradzież to przestepstwo wobec jakiejś własności innego człowieka.jak dla mnie i tak to jest zdecydowanie lżejsze od np. pobicia, ale w prawie jest dokładnie na odwrót.
jak można wogóle takie rzeczy ze sobą porównywać i stawiać na jednym poziomie, na tym własnie polega ten prawny absurd.
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
I tak zawsze sa tam gdzie jarasz zioło a nigdy ich nie ma tam gdzie np. kradną rower :P
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
pewie zaraz posypią się głosy oburzenia jak napiszę to co napiszę ,ale jesli chodzi o policję to najbardzej wkurwia mnie to bezpodstawne spisywanie,wypytywanie,pokaż dokumenty itd...
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
i co Ci to przeszkadza? :?

ps. nie moglem zawiesc Twoich oczekiwan :wink:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

Drugim szkodzi co najwyżej sobie (nawet jak handluje to zależy czym, nie mozna pakowac wszystkich narkotyków do jednego worka tylko dlatego ze się nazywają "narkotyki"), a kradzież to przestepstwo wobec jakiejś własności innego człowieka.jak dla mnie i tak to jest zdecydowanie lżejsze od np. pobicia, ale w prawie jest dokładnie na odwrót.
jak można wogóle takie rzeczy ze sobą porównywać i stawiać na jednym poziomie, na tym własnie polega ten prawny absurd.

Humanitaryzm ograniczył kary do pięciu (w tym trzech pozbawień wolności [również 25lat i dożywocie] ograniczenia wolności[prace społeczne] i grzywna) więc w sumie za różne czyny bedące przestępstami (zabronionymi przez ustawę karną) mozna wymierzyć tylko te kary (+środki karne) więc za pobicie, czy rozbój, czy posiadanie, czy włamanie, czy kradzież, czy gwałt, czy nielegalną aborcję, czy morderstwo, czy sutenerstwo możesz iść do więzienia (tylko na inny okres czasu i do różnych zakładów karnych).
Jeżeli uważasz, że nie można "pakować wszystkich narko do jednego worka" to zmień ustawę z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii = jesteś obywatelem, masz jakiś tam pośredni wpływ na prawo (przynajmniej teoretycznie)...

PS. Wyjeżdżam, wracam w pn. jak chcecie to napiszę jak możnaby zalegalizować maryskę i jak by to wyglądało po nowelizacji w/w ustawy...
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

pewie zaraz posypią się głosy oburzenia jak napiszę to co napiszę ,ale jesli chodzi o policję to najbardzej wkurwia mnie to bezpodstawne spisywanie,wypytywanie,pokaż dokumenty itd...

Są powody o których pisałem:
łapanie poszukiwanych, statystyka, wykrywalność pewnych przestępstw (posiadanie, paserka) potencjalni świadkowie, jakaś prewencja ogólna (widać że coś robią na ulicy)
Cieszcie się że jest komputeryzacja i sprawdzenie danych nie trwa po pół godziny...
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

to sa dwie całkowice różne kategorie moralne...
Drugim szkodzi co najwyżej sobie (nawet jak handluje to zależy czym, nie mozna pakowac wszystkich narkotyków do jednego worka tylko dlatego ze się nazywają "narkotyki"), a kradzież to przestepstwo wobec jakiejś własności innego człowieka.

jak sprzedajesz narkotyki to naruszasz wlasnosc drugiej osoby ktora jest zdrowie i zycie
  • 0

budo_jjmaster
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

jak sprzedajesz narkotyki to naruszasz wlasnosc drugiej osoby ktora jest zdrowie i zycie


1....tak samo: fajki, tabace czy czasami nawet alko. I co? to nie jest zabronoine, więc czemu zioło jest?
2.W ogóle, to nie prawda. Ta "druga osoba" sama decyduje co robi, i nikt jej do niczego nie zmusza
O.T. ale dyskusja i tak schodzi już na inny tor

Pozdro.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

jak sprzedajesz narkotyki to naruszasz wlasnosc drugiej osoby ktora jest zdrowie i zycie


1) zależy jakie narkotyki, sprzedając kompot, amfe, tabletki rzeczywiście niszczysz
ale sprzedając trawę (oczywiście nie dzieciom tylko dorosłym) niczego nie niszczysz bo szkodliwości tego nie stwierdzono
2) nawet w przypadku sprzedaży narkotyków tzw. twardych bazujesz na jej dobrowolności, rzeczywiście szkodzisz ale do niczego innej osoby nie zmuszasz to jest jej wolna wola
kradzież, zranienie, przemoc, przymus to zupełnie inne kategorie czynów bo naruszające dobro własne innych osób.
nawet tych trzech nie można stawiać w jednym rzędzie bo kradziez to naruszenie własnosci , a pozostałe to naruszenie integralności osoby. jak dla mnie karane surowo powinny byc tylko te pozostałe.
natomiast za kradziez, narkotyki itp powinny być nakładane sankcje pienięzne z możliwościa ich odpracowania
Tłumacze dlaczego małolaty nie nawidzą policji, bo dzieci mają taka ciekawą cechę intelektu że nie są jeszcze omamione przez pewne społeczne czynniki które zniekształcają widzenie rzeczywistości przez osoby dorosłe. Dzieci widza świat prościej ale i logiczniej , trzeba tylko wysilić troche intelektu żeby je zrozumieć. Zreszta w tym kawałku który ktoś wkleił wyżej jest dokładnie powiedziane o co chodzi:
"Tworzy we mnie słowo więc wylewam myśli, wielkie emocje zdrowej nienawiści, tworzącej się latami, patrząc na ludzkie świństwa, połączone z cierpieniami, widząc przelaną krew na wojnach, dyktowane głupoty, domowe kłopoty nie z powodu floty, dzieciaki (?) przez ojca pedofila, matki morderczynie nie ludzie a świnie, za to na chwile trafiają do puszki, ukradniesz dwie gruszki wyłapiesz więcej, jest sprawiedliwość aż opadają ręce. o to chodzi że prawo nie jest sprawiedliwe (nie ma z faktyczną etyką niczego wspólnego) a to co jest przymusem i jest postrzegane jako niesprawiedliwe budzi zrozumiałą agresję i jest przyczyną buntu.
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Prawo nigdy nie będzie sprawiedliwe i równe dla wszystkich. Jeżeli dla kogoś sprawiedliwa jest legalna marycha to dla kogoś innego jest już to niesprawiedliwością itd. itp.
Natomiast policja jako egzekutor przestrzegania prawa zawsze będzie postrzegna negatywnie, poza tym dochodzą tu jesze kwestie takie jak świadomość, że można pójść pod paragrafy za byle co podczas gdy prawdziwe przestępstwa coniektórym uchodzą płazem; to, ze w sytuacji kiedy jest się w opałach policji nie ma; to, ze nieraz ponad pół godziny się czeka aż "wąsy" się pojawią na wezwanie; jakiś tam brak kultury i odnoszenie się do legitymowanych w sposób chamski i traktownaie jak bandziora (nie jest to częste ale się zdarza, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach); ogólne przeświadczeni o tym, zę policja się boi nie chce jej sie łapać prawdziwych przestępców więc czepia się tych co nie mają nic na sumieniu (a czy nie mają to inna sprawa)..
Ogółem żal mi jest dobrych policjantów, bo za chujową kasę robią kawał dobrej roboty. Są w policji dupki, które tam trafiły chyba po znajomości i oni generalnie psują obraz policjanta.. Ale jest cała masa porządnych psów, którzy robią kawał solidnej roboty, tyle, ze nie mówi się o nich tylko o tych dupkach...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

Natomiast policja jako egzekutor przestrzegania prawa zawsze będzie postrzegna negatywnie, ...


no własnie nie zawsze. Wystarczy przejechac się np do Holandii. Znam pare osób (małolatów i starszych) które tutaj nie powiedziały by o policji nic więcej poza stekiem wyzwisk, pojechały tam i z wrazeniem opowiadali mi jaka to policja tam wspaniała (że sami pytają czy w czymś pomóc, że można się o wszystko zapytać itp.) jeden (nawet z nich najgorszy) pokazywał mi z dumą okularki które sobie kupił z napisem police, oczywiście tu w Polsce nigdy ich nie założy.
potem następnym razem ta sama policja złapała ich na nielegalnej pracy i zostali deportowani do Polski,ale czy zmieniło to ich stosunek do tamtejszej policji? ani troche. Rozumieli że robili coś nielegalnego czego robić nie powinni, za to ich deportowano i nie mieli nic przeciwko policji które ich złapała bo jej dziłania były dla nich zrozumiałe i jasne (prawo postrzegali jako sprawiedliwe).
dlatego wcale nie jest tak że przedstawiciel prawa musi być negatywnie postrzegany.
jest tak tylko wtedy jeżeli prawo jest głupie i niesprawiedliwe (a takie moim zdaniem w Polsce jest właśnie) i na policje jako jego bezpośrednich wykonawców spada za to odpowiedzialnosc (bo przeciez nie na posła i ministra, który to prawo tworzył i zatwierdzał).
a własciwe to ostatnie P w popularnym obraźliwym zwrocie powinno oznaczać bardziej "prawników" lub "posłów" a mniej "policje" :)
  • 0

budo_blizna20
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

Ogółem żal mi jest dobrych policjantów, bo za chujową kasę robią kawał dobrej roboty. Są w policji dupki, które tam trafiły chyba po znajomości i oni generalnie psują obraz policjanta.. Ale jest cała masa porządnych psów, którzy robią kawał solidnej roboty, tyle, ze nie mówi się o nich tylko o tych dupkach...


to tak jak z dobrymi bokserami,nie pamięta się ich 45 zajebistych wygranych walk tylko tą jedną przegraną :( A co do trawy to nie powinna być zalegalizowana.Wtedy to by się zrobił taki syf jak i w Holandii.
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
skąd wiesz o Holandii? byłeś tam? to chyba oczywiste że jest tam mniejszy "syf" niż w Polsce
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
przypuscmy, ze moje zdanie na temat thc pozostanie na razie tajemnica, ale...
Blizna, zauwazylem, ze przy kazdej okazji opisujac jakichs "BardzoZlychDresiarzy" dodajesz, ze maja zjarane mozgi, ciagle pala trwe, to od marychy sa zli, niedobrzy, okrutni i w ogole... To jakies konkretne dosiadczenia czy domysly/stereotyp?
  • 0

budo_blizna20
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
mniejszy syf niż w polsce?? legalna jaranie marychy,coffee shopy,homoseksualne małżeństwa,sprzęt do prywatnej eutanazji do kupienia w każdej aptece.I ty uważasz że tam jest mniejszy syf niż w polsce?ten kraj jest zdegenerowany do imentu.A co do trawy to nie widziałem nigdy jej pozytywnych skutków.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

Blizna, zauwazylem, ze przy kazdej okazji opisujac jakichs "BardzoZlychDresiarzy" dodajesz, ze maja zjarane mozgi, ciagle pala trwe, to od marychy sa zli, niedobrzy, okrutni i w ogole... To jakies konkretne dosiadczenia czy domysly/stereotyp?


kompleksy, kompleksy Panowie :)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Ja bym powiedział, że Holandia jest najbardziej liberalnym krajem w Europie, za co ją lubię. Syf? Myślę, że mają duużo mniejszy syf, niż w konserwatywnej, świętoszkowatej Polsce.

edit: I mają zajebiste sery :wink: .
  • 0

budo_fazi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
co do pedalstwa i eutanazji to sie zgadzam, ze to syf- nigdy nie bedzie to dla mnie normalne. Ziolo- jak kto woli, nie mam specjalnie zdania. Ale warto zauwazyc, ze tak "zdegenerowany" kraj prosperuje znacznie lepiej niz nasza konserwatywna "zdrowa" Polska... Zarowno pod wzgledem politycznym jak i ekonomicznym czy spolecznym :?

ps. panowie, prosze bez zaczepek, poki nikt nie "pierdoli gupotow" zachowajmy spokuj i poziom argumentacji :wink:
  • 0

budo_jjmaster
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

mniejszy syf niż w polsce?? legalna jaranie marychy,coffee shopy,homoseksualne małżeństwa,sprzęt do prywatnej eutanazji do kupienia w każdej aptece.I ty uważasz że tam jest mniejszy syf niż w polsce?ten kraj jest zdegenerowany do imentu.A co do trawy to nie widziałem nigdy jej pozytywnych skutków.



8O
Idz lepiej dadki wpłacać na Radio Maryja. Syf to w bani masz. "zdegenerowany do imentu", takie coś, o Holadii, to tylko ktoś z dresów wszechpolskich mugł napisać. Co niby widzisz złego w malzenstwach homoseksualnych? Robia ci cos? W eutanazji co zlego? to chyba kazdego indywidualna sprawa, czy chce zyc czy nie...jak nie chcesz palic ganji to nie pal, nikt cie nie zmusza, ale nie zabraniaj tego robic innym. tak samo mozna by zabronic: alko czy fajek. Poglady niektorych to mnie po prostu porazaja. Pewnie, najlepiej zyc wedlug standartow ustalanych przez Giertcha i Rydzyka, bo to jedzne co sluszne, dobre i zbawienne
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

8O
Idz lepiej dadki wpłacać na Radio Maryja. Syf to w bani masz. "zdegenerowany do imentu", takie coś, o Holadii, to tylko ktoś z dresów wszechpolskich mugł napisać. Co niby widzisz złego w malzenstwach homoseksualnych? Robia ci cos? W eutanazji co zlego? to chyba kazdego indywidualna sprawa, czy chce zyc czy nie...jak nie chcesz palic ganji to nie pal, nikt cie nie zmusza, ale nie zabraniaj tego robic innym. tak samo mozna by zabronic: alko czy fajek. Poglady niektorych to mnie po prostu porazaja. Pewnie, najlepiej zyc wedlug standartow ustalanych przez Giertcha i Rydzyka, bo to jedzne co sluszne, dobre i zbawienne


Ej, ej chlopie wyluzuj! To, ze ktos jest przeciw homoseksualistom i eutanazji to nie znaczy ze od razu trzyma z moherami i reszta tego "zwariowanego towarzystwa"...:?... a tak na marginesie to co do rydzyka to dla mnie ksiadz-biznesmen-polityk-dyktator a tego "ksiedza" z tego wszystkiego to zaczynam coraz mniej dostrzegac...:roll:

Panowie widze ze zboczylismy z tematu troche... bylo o policji (super watek, bardzo mnie zaciekawil), a doszlo to "pedalow i moherow".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024