Skocz do zawartości


Zdjęcie

nienawisc do policji wsrod mlodziezy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
435 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
z tym zanizonym poziomem testow bym nie przesadzal
o ile fizyczny jest latwiutki dla kazdego kto cos cwiczy (wystarczy pol roku przygotowan od zupelnego zera) o tyle np sporo sie wyklada na psychologicznym..
bo to ze chcesz pracowac w policji nie znaczy ze sie do tego nadajesz - sklonnosci sadystyczne, sklonnosc do naduzywania wladzy itd.. oczywiscie mozna to obejsc bo testy sa jednak wg pewnego klucza ale te glaby-psychole zazwyczaj odpadaja.. i szczesc boze :)
a np jak kiedys kumpel sie do borowikow dostal to powiedzial ze na 300 kandydatow dostalo sie ponizej 10.. wiekszosc wymiekla wlasnie na psychologii.. :)

a co do magistra - licencjat tez starczy.. pytanie tez gdzie chcesz sluzyc bo np w wawie to masz raczej wiekszy odsetek ludzi w policji z wyzszymi studiami, a gdzies na malych wioskach to matura to niestety standard..
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Rok albo dwa lata temu była "afera", bo test z wiedzy ogólnej wypadł fatalnie. Większość kandydatów nie wiedziała bodajże, co to jest nepotyzm, ani nie potrafiła wymienić 5 bogów z mitologii greckiej. W TV mówili, że przez tamtą wpadkę i małą ilość kandydatów kryteria zostały trochę obniżone (przynajmniej jeśli chodzi o ten test).
  • 0

budo_kozioł
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Co do kwalifikacji odnośnie rekrutacji do Policji to mam pewne doświadczenie i sie z nim z wami podzielę. Kwalifikacje, predyspozycje, szkoły, uprawnienia itp. oceniane są głównie na wywiadzie zorganizowanym.
Najpierw powiem co myślę o uregulowanym stosunku do służby wojskowej. Najlepiej iść na ZSW do wojsk typu żandarmeria wojskowa, wojska powietrzno-desantowe, szturmowe, rozpoznanie. Żadnych zmechnizowanych, opelotek czy marynarki - strata czasu z punktu widzenia dalszej służby. O tym że warto było być w takich wojskach przekonacie się na szkółce policyjnej, nie tylko z punktu widzenia dobrej kondycji, dyscypliny czy znajomosci musztry itp. ale także wykładowcy traktują ludzi po wojsku inaczej. Druga możliwość to służba kandydacka. Wbrew pozorom niewiele osób z kandydackiej udaje się dostać do służby stałej. Moim zdaniem SK to wybór gorszy, w Policji bedziesz pracowac 15 lat + a ZSW masz okazje odbyć tylko raz i z punktu widzenia przyszłości/doświadczenia zawodowego wolę służyć przez rok w wojsku i mieć zapisane w życiorysie niż np 16 lat w samej Policji - nowe doświadczenie zawodowe, przygoda. Najgorszym wyborem jest krótkotrwałe przeszkolenie studentów - nie daje zupełnie nic, aby odwalić swoje i mieć spokój takie ma podejście większość studentów, a jak nie podoba ci się w wojsku to w Policji też nie będzie.
Szkoły zacznijmy najpierw od wykształcenia średniego, oczywiście najlepiej miecz zdana maturę, z wysoko zdanym jezykiem obcym. Mimo wszystko dyplomy techników (uzyskane np. w technikach czy szkołach policealnych) też są brane pod uwagę np. uprawnienia informatyka, ratownika medycznego itp. (wiadomo że uprawnienia budowlane będą mało przydatne).
Studia - najlepiej skonczyc albo prawo albo administracje o specjalizacji np. bezpieczenstwo publiczne, ochrona osób i mienia, bezpieczenstwo narodowe, zarzadzenie bezpieczenstwem, zarzadzanie kryzysowe itp - jest tego dużo ale zawsze lepsze takie niż zarzadzanie i marketing czy filozofia, ochrona środowiska :)
Uprawnienia do kierowania pojzdami - nie chodzi tu tylko i wylacznie o samchody ale rowniez np o uprawnienia sternika itd. mile widziane sa rowniez kursy p.pomocy, licencje pracownika ochrony, zabezpieczenia technicznego, detektywa, a nawet inspektora ochrony p.poz, BHP czy obrony cywilnej.
Następnie sport - na wywiadzie zawsze pytaja czy i jaki sport Pan/Pani uprawia. Odpowiedzi mile widziane to takie ktore w słuzbie beda najprzydatniejsze czyli biegi, silownia, sztuki walki/ systemy walki, strzelectwo sportowe - to tylko przykłady, na pewno sa one lepsze niz np tenis ziemny :)
Doświadczenie zawodowe - wiadomo lepiej mieć takie które w moze byc przydatne w Policji czyli np ochrona komercyjna, straże miejskie, leśne , lotcznie, bankowe i inne cuda, służba w straży pożarnej czy OSP - takie zawody daje lepsze doswiadczenie z punktu widzenia służby w Policji niż np, sprzedawca, konserwator czy przedstawiciel handlowy :)

Wiadomo że najlepiej aby wszystko co sie o sobie mowi bylo udokumentowane czyli np jesli cos trenujesz miej to na papierze, czesto jest tak ze jak czegos nie masz na papierku to tego nie masz/nie umiesz.

Idąc do służby w Policji najlepiej być już nastwionym i wykształconym na konkretny kierunek, nie mówie tutaj tylko o wydziałach ale np, lepiej na wywiadzie (pytaja gdzie chcesz sluzyc) powiedzieć że chciałbyś służyć w konnej i mieć na to uprawnienia niż "jakoś to bedzie, gdzie mnie dadza tam bede sluzyc" to samo sie tyczy informatyków w Policji, saperów, nurków, przewodników psów czy może patroli motorowych. Te fuchy wymagaja pewnych predyspozycji i uprawnien - lepiej z nimi przyjsc do Policji niz je juz w niej zdobywac bo z tym jest strasznie ciezko. Jezeli chcesz trafic na jakies konkretne stanowisko powinnes miec juz jakies "papierki" przed wstapienie do Policji.

powtorze co uslyszalem na szkolce od jednego z instruktorow podczas szkolenia z musztry, słowa powiedziane do chłopaka ktory caly czas sie mylil
- co ty robisz k..wa, nie wiesz z ktorej jest LEWO!? w wojsku nie nauczyli?!
- nie bylem w wojsku
- migało sie od wojska co?!
- nie, studiowałem
- a co studiowałeś?
- ekonomie
- i na ch.j ci ta ekonomia w Policji?! ty masz znać musztrę a nie ekonomie, ekonomia nie pomoże ci w złapaniu bandziora,
- musztra też nie
- tak ale ty nawet nigdy pałki ani broni w reku nie trzymales prawda?
- nie, nie trzymałem
- to co robiles całymi dniami, jak pałki nigdy nie trzymałeś!?
- pracowałem jako barman
- to co kur.a w Policji robisz? Na ch.j mi barman!...

cytowane z pamięci, słowa mogły być trochę inne, ale sens ten sam.

Mam nadzieje ze komus pomoglem moim przydlugim postem :D
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

(...)
powtorze co uslyszalem na szkolce od jednego z instruktorow podczas szkolenia z musztry, słowa powiedziane do chłopaka ktory caly czas sie mylil
- co ty robisz k..wa, nie wiesz z ktorej jest LEWO!? w wojsku nie nauczyli?!
- nie bylem w wojsku
- migało sie od wojska co?!
- nie, studiowałem
- a co studiowałeś?
- ekonomie
- i na ch.j ci ta ekonomia w Policji?! ty masz znać musztrę a nie ekonomie, ekonomia nie pomoże ci w złapaniu bandziora,
- musztra też nie
- tak ale ty nawet nigdy pałki ani broni w reku nie trzymales prawda?
- nie, nie trzymałem
- to co robiles całymi dniami, jak pałki nigdy nie trzymałeś!?
- pracowałem jako barman
- to co kur.a w Policji robisz? Na ch.j mi barman!...
(...)

Żenujące zachowanie tego instruktora :roll: potem taki nauczony na szkółce jak sie należy zachowac odbije sobie podczas legitymowania i już jest "by nienawidzieć policji powód nowy"...
Z drugiej strony wskazuje to też jacy ludzie często trafiają do służby w policji - ot przypadkowi. Pamiętam jak kiedyś w barze siedizało się w większym gronie i rozmowa zeszła na temat pracy i jeden kolo mówił, ze startuje do policji (bylo to podczas tego głośnego naboru) na moje pytanie co za szołę skończył powiedizał: "zarządzanie i marketing, były inne plany na karierę ale skoro nie ma pracy to..." :roll:
  • 0

budo_radzyniak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Tak na prawdę gdybym miał jeszcze raz wybierać to poszedłbym do wojska a przede wszystkim na dobre studia. W Policji najbardziej liczą się plecy a nie studia czy języki. Ze sztuk walki najpotrzebniejsze to uniki przed prorokiem i szybkie bieganie no i trochę chwytów. Nie nastawiajcie się panowie na sparingi na ulicy w stylu muay thai bo popracujecie jeszcze 2 dni potem zawieszenie pół wypłaty i wyrok. Służba bardzo ciężka praktycznie 95% to noce i to pieszo. Paliwa brak, kamizelki zabrali bo nie ma już atestu, latarek brak, radiostacje się psuja na potęgę, po 12 latach 2 tysie na rękę ( to i tak dobrze) z tego kupuję sobie tego czego nie ma do służby. Zajęcie dla pasjonatów, którzy sądzą że zmienią ten świat. Komu się podoba to i tak pójdzie nie zniechęcam tylko przedstwiam stan faktyczny. O wiele lepiej jest w ABW czy BOR jak ktoś lubi te klimaty. Na temat przyjęć to wyrobiłem sobie zdanie jak zobaczyłem kompanię dziewczyn w Legionowie na szkole. Ale w KGP dość szybko się zorientowali że to dziurawe wojsko nie nadaje się do pracy na ulicy i zmienili trochę testy. Próbujcie zawsze się można zwolnić i wyjechać np do Anglii.
  • 0

budo_kozioł
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

Żenujące zachowanie tego instruktora


To były pierwsze dni i uczono dyscypliny. Takie "znęcanie się" jest czescia szkolenia. Jesli gosc nie wytrzyma bo ktos mu nawrzucal, to co zrobi na ulicy gdzie czekaja go gorsze rzeczy? Na szkoleniu podstawowym też ludzie odchodza/odpadaja bo nie daja rady. Poza tym ja się z tym zgadzam, w Policji jest za duzo przypadkowych ludzi.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
co innego szkolka - a co innego praktyka na ulicy - wiec takie "ostre" podejscie w tym zawodzie uwazam za akceptowalne.. slabi psychicznie odpadaja - a ci ktorzy przetrwaja potem beda mieli latwiej na ulicy, bo tam nikt do nich z kwiatami nie wyjdzie.. jak gadam z ludzmi z interwencyjnej to nie ma praktycznie nocki zeby nie znalazl sie ktos agresywny - a jak wiadomo agresja rodzi agresje..

dodatkowo Polska to nie UK gdzie cie 10x poprosza grzecznie o wykonanie polecenia - tu prosza raz a potem za niewykonanie polecenia oberwiesz.. dlatego jak sie ktos grzecznie slucha to nie ma zazwyczaj zadnych problemow - ale jak sie ktos stawia to niech potem nie kwiczy ze oberwal pala.. policja to nie koledzy z podworka
co ciekawe - ostatnio czytam dosc czesto w gazetach o potrzebie lepszego (czytaj-brutalniejszego) szkolenia policji, bo o ile swietnie sobie oni radzili z pijanymi anglikami, o tyle po otworzeniu granic i niekontrolowanym zalewie przez imigrantow, angielska policja nie radzi sobie z nowoprzyjezdnymi, ktorzy maja gdzies angielskie zwyczaje i swoja huliganerke przenosza z lokalnych (m.in. polskich) podworek..
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
ciekawe dzey, że ci anglicy tacy grzeczni, to w takim razie czemu w polskich pubach zaczynają pojawiać się kartki: "angielskich gości nie obsługujemy " to pewnie z nadmiaru grzeczności w stosunku do policji w swoim kraju gdzies muszą odreagowac i robią burdy za granicą.. :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
bo jest spora roznica kulturowa pomiedzy polskimi imprezowiczami - a tymi z wysp
na wyspach jest duzo mniej agresji - ale za to sa oni calkiem glosni, duzo pija i czesto zachowuja sie (z punktu widzenia polakow) obscenicznie.. wiec o ile nie leja sie po mordach tak jak polacy - tak krzycza, smieja sie, przebieraja i generalnie robia duzo zamieszania w kolo siebie.. a to przyciaga uwage i niestety odstaje dla nas od standardow do ktorych przywyklismy
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
ale fajnom ci nom :lol:
  • 0

budo_jabłon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
widze ze ktos tu poruszył temat sprzętu w policji :lol: ja rok czekam na baterie do latarki o kamizelce nawet nie marze po 2 latach dopłacania do mojej służby mam juz centralnie dosyć (baterie do latarki ,tusz do drukarki,papier,oryginalny windows oryginalny ofice,komputer bo łucznik 1970 roku sie popsuł).wiem jak to wszystko funkcjonuje i nie dziwie sie czasem wkurwionym ludziom którzy czekają na załatwienie sprawy 3 godziny.
a najlepsze jest to ,że jak jest kontrol to latarke musisz mieć a ,że nie ma bateri to chuj kogo obchodzi -->sprzęt musi być :)
  • 0

budo_radzyniak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Cóż u mnie były Streamlighty ładowalne, ale się popsuły więc chłopaki sięgneli na strych gdzie się myszy pierd..ą i znaleźli przydziałowe latarki na płaskie baterie z szybkami o czerwonym i zielonym kolorze i teraz tego się używa na służbie he he. Kamizelki straciły atest więc je zabrali bo gorzej jak zostaniesz postrzelony bedąc w kamizelce z nieaktualnym atestem bo to jest powód do wytoczenia sprawy Policji o odszkodowanie. Lepiej byś dostał w klatę czysto, bez kamizelki, to wtedy przełożony rozłoży ręce i powie: "No tak nie ma kamizelek bo bieda sama pani widzi zabili pani męża źli ludzie". Paranoja.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

"No tak nie ma kamizelek bo bieda sama pani widzi zabili pani męża źli ludzie". Paranoja.

zastanawia mnie ile potrzeba takich Magdalenek i innych Paroli zeby ktos w koncu zrozumial ze tu chodzi o ludzkie zycie...
  • 0

budo_spike spiegel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

zastanawia mnie ile potrzeba takich Magdalenek i innych Paroli zeby ktos w koncu zrozumial ze tu chodzi o ludzkie zycie...

Akurat w tych dwóch przypadkach nie zawinił sprzęt, lub jego brak, a kretyńskie dowodzenie...
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
nie chodzilo mi o sprzet ale o traktowanie ludzi - tak samo jak nie ma papieru do ksera - tak samo nie bylo wtedy karetki na miejscu (Magdalenka).. czemu? z oszczednosci.. i kazdy ludzi sie ze "jakos to bedzie" bo policjant przyniesie swoj dlugopis czy papier z domu, a na akcji moze sie nic nie stanie.. i to jest troche smutne - bo o ile w pierwszym przypadku traci sie tylko czas, to w drugim ryzykuje sie zyciem
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
a w jakim stopniu nasza policja współpracuje z jednostkami zagranicznymi?
  • 0

budo_mati17
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
Dar75 napisał:
Jebać Matiego17!!!

- i niech mnie Bóg za to osądzi
Jebać to ciebie!

z tego co tu pisaliscie macie tez racje ale nie przekonacie wszystkich do tego aby lubili policje!! są policjanci z ktorymi mozesz sie dogadac ale sa tez tacy z ktorymi nie! duzo było takich sytuacji jak policje bije niewinnych ludzi albo jak biją za byle co więc moje zdanie jest takie ze nie lubie policji ! jest też duzo innych powodow.
  • 0

budo_mati17
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy

Mati, póki wszystko wiesz najlepiej, jest super:)

Czy ktoś was wie, jak kurewska i stresująca jest praca krawężnika?
I ile on za to dostaje? Taki facet nie wexmie sobie nawet kredytu na mieszkanie...
I kurde, niech tu sie psom chce. NIe dziwota, a nawet zastrajkować nie mogą.
Zresztą, policjant też człowiek- wiele razy miałem do czynienia z policją- dopóki się nie kozaczy, wsio da sie załatwić, wytłumaczyć itp. Raz dostałem wpierdol za nic od policji i wylądowałem na wytrzeźwiałce(1,48 promila do kurwy!!!)- cóż, wszędzie są chuje.
Zresztą, już starożytni wiedzieli, ze jak sie jest dla kogoś miłym, to pzreważnie interlokutor to odwzajemni. Nawet w kurwa zasranej rumunii. Cieszcie się, że w niemczech nie żyjecie. tam policjanci z ładnym prosze i dziękuję na ustach pałują blokersów aż miło.
Kolejna sprawa, nikt z was nie pomyślał, że warto by im czasem ułatwić życie? Nie lubisz policji, OK- pogadamy jak ci mieszkanie albo babkę okradną.


tu sie akurat z Tobą zgadzam . Nie jestem z tych co utrudnia im życie. poprostu nie przepadam za policją i tyle.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
za nimi nie trzeba przepadac - wystarczy szanowac ich prace, bo wcale latwa nie jest, a oni kokosow za to nie dostaja..
  • 0

budo_mycha
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: nienawisc do policji wsrod mlodziezy
"Nienawiść do policji tak zostałem wychowany" "CHWDP-graffiti na murach-znaczenie w sercu" ta młodziez to z regóły kibice i tyle nie lubią ich bo na meczach wchodzą im w droge, albo dokuczaja :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024