Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smacznie i zdrowo czyli przepisy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
417 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
co prawda to prawda.
Będąc drugi rok na studiach i mieszkając niedaleko makro przekonałem się, że zdrowe odżywianie nie jest wcale takie drogie(w makro mam mrożonki warzyw w super niskich cenach, do tego tańsze jajka i twarogi, kofiry, jogurty). Ja np. bardzo lubię przetwory mleczne dlatego nie chciałbym jeść na każdy posiłek mięsa. W szczególności lubię jeść nabiał jako ostatni posiłek.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Wyczytałem gdzieś taki przepis, nie wierzyłem że będzie dobry, ale wyszedł wspaniale. Stosuję go jako śniadanie przedtreningowe.

Wieczorem zalewam wodą dwie czubate łyżki płatków zbożowych (obecnie orkiszowych, ale mogą być dowolne) wraz z jedną czubatą łyżką małych rodzynek. Rano odlewam nadmiar wody, dodaję do tego dwa jajka, szczyptę soli, wszystko dokładnie mieszam i wrzucam na patelnię na rozgrzane masło. Kiedy omlet trochę się zetnie, posypuję lekko cynamonem (nie za dużo, można przesadzić) i czekam, aż się zetnie tak jak lubię (czyli pozostanie bardzo lekko płynny z wierzchu). Wtedy składam go na pół, smażę jeszcze z 10 sekund i przekładam na talerz.

Jak już będą maliny, borówki albo dobre truskawki to pewnie jeszcze sobie nimi posypię. ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
kumpel tez tak jada tylko jeszcze dodaje miarke bialka.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
nice one, dobry motyw na śniadanie, zastąpie sobie tylko rodzynki żurawinami
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Ludziska, zapodajcie jakiś dobry przepis śniadaniowy, który zapewni dużo energii na dobry start- już nie chce mi się jechać na zwykłych płatkach, czy muesli, potrzebuję większego kopa. Coś a'la placki może być, jajka, twaróg itd mile widziane. Najlepiej bez owsianki, ale dawajcie wszystko (przepis shabu powyżej czytałem, mój kumpel robi coś podobnego, ale w smaku średnie dla mnie). Z góry dzięks.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Ja ostatnio [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], zazwyczaj dorzucam jeszcze jakieś owoce o niskim IG (zwykle borówki) albo warzywa (zwykle pomidory), a efekty są całkiem pozytywne (a już z całą pewnością nie mam żadnych negatywnych w stosunku do poprzedniej diety śniadaniowej). Natomiast jeśli chodzi brak porannej energii, to śpij dłużej. ;) Ewentualnie weź chłodny prysznic i wypij mocną, czarną kawę.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
placki owsiane.
100g płatków, zalewasz wrzątkiem i po 1-2 min odcedzasz. dodajesz 3 jajka + cynamon i mieszasz. smażysz bez oleju i czegokolwiek na dobrej patelni.polewasz jogurtem, owcoami lub czymkolwiek pycha !!
  • 0

budo_mardo
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Ja mam dobry patent na jedzenie: mozzarella, pomidory, świeża bazylia i oliwa z oliwek.
  • 0

budo_s.lark
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Polecam ten przepis:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Szybko, smacznie, zdrowo i w stylu paleo ;-)

Dla mnie świetny wariant na kolacje.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
jajka, papryka, szpinak, pieczarki.
wrzucic wszystko na petelnie. zrobic jajecznico-omlet, whatever.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Dwa przepisy, które wczoraj uskuteczniłem, a dzisiaj będę się zajadał. ;)

Proste jednogarnkowe danie z wołowiną
Wołowinę pokroić w dużą kostkę lub kupić gotową. Dobrze posolić i popieprzyć. Obsmażyć krótko na patelni (tylko z wierzchu), wrzucić do garnka razem z sokami. Na tej samej patelni, na maśle lub oliwie usmażyć pokrojone w grube plastry pieczarki, dorzucić do garnka. Na tej samej patelni, na maśle lub oliwie usmażyć pokrojoną w grube pióra cebulę. Wrzucić do garnka. Zalać wszystko wodą, tyle żeby przykryć składniki. Dodać dwie kostki bulionu wołowego, trochę roztartego rozmarynu i tabasco do smaku, a także kilka ząbków czosnku w całości lub półówkach. Gotować ok. godziny na małym ogniu pod przykryciem, aż mięso zmięknie. Do zjedzenia z dowolnymi warzywami i innymi dodatkami.

Kurczak miodowo-musztardowy
Najlepsze do tego przepisu są filety z ud albo całe uda, ale można zrobic i z piersią, będą trochę suchsze i trzeba dokładniej pilnować podczas pieczenia. Marynata: mniej więcej taka sama ilość miodu, ostrej musztardy i oliwy z oliwek (zależna od ilości kurczaka). Osolonego kurczaka dobrze obtoczyć w tej marynacie i zostawić w lodówce na noc. Ułożyć na folii aluminiowej, włożyć do piekarnika. Piec około godziny (zależy od rozmiaru kawałków mięsa i temperatury), pierwsze 15 min na dużym ogniu, dalej mocno przykręcić. Pod sam koniec można jeszcze na kilka minut podkręcić, żeby osiągnąć pożądany stopień spieczenia z wierzchu. Kurczak ma być skarmelizowany na powierzchni, ale miękki i soczysty w środku. Do zjedzenia w sposób dowolny, ja lubię np. w sałatce albo z owocami (borówki, śliwki, maliny). Świetnie sprawdza się również na grillu.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Omlet z bananem

Dużego banana, niezbyt dojrzałego (mocno dojrzały się rozpaćka), pokroić w cienkie plastry. Rozbełtać dwa albo trzy jajka, lekko posolić. Wymieszać jedno i drugie. Rozgrzać odrobinę masła na patelni, wlać mieszankę i smażyć na wolnym ogniu aż wierzch się zetnie. Mniej więcej w połowie drogi obficie posypać cynamonem. Voila.

Salsa do wszystkiego

Dwa duże pomidory sparzyć, obrać, wykroić szypułki. Duże awokado wypestkować i obrać. Małą czerwoną cebulę też obrać. Wszystko to możliwie drobno posiekać i wrzucić do jednej miski, koniecznie razem z sokiem z pomidora. Dodać sok z całej limonki i oliwę z oliwek. Jeśli ktoś lubi mocniejsze wrażenia, to posiekać jeszcze trochę jalapeno i dorzucić do mikstury. Posolić, popieprzyć, dosypać zioła (najlepsza jest świeża kolendra, ale często dodaję też miętę albo oregano, również suszone). Dobrze wszystko wymieszać i wstawić do lodówki na kilka godzin, a najlepiej na całą noc. Wreszcie spróbować i ew. doprawić. Jem to zwykle jako obfity dodatek do kurczaka albo schabu usmazonego z samą solą i pieprzem, ale pasuje do wielu innych rzeczy, np. jako dip do nachos czy quesadilli (można wtedy zmiksować zamiast siekać).
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Do avocado dobrze pasują też miękkie sery żółte (zmiksowane razem z avocado), i świeża bazylia.

Ostatnio zrobiłem taką mieszankę:
2x avocado
garść świeżego szpinaku
Z 75 100 gram sera gouda tylko takiego krótko dojrzewającego i dość miękkiego generalnie jak pisałem może być byle jaki tylko miękki
garść migdałów
Parę pomidorków koktajlowych
mała dymka
sól i pieprz do smaku

Całość zmiksowałem i jadłem łyżką :oops: ale generalnie to dip jest :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Ostatnio takie coś jadam, a że bardzo mi smakuje to się podzielę
tuńczyk z twarogiem i makaronem:
Przygotowanie jednej porcji:
Pół puszki tunczyka mieszamy z 100g twarogu półtłustego. Dodajemy do tego pokrojone w kosteczke warzywa: papryke, pora. Ja dodaje trochę czerwonej fasolki z puszki.
Ugotowany wcześniej razowy makaron około 50g wsypuje do tej samej miski i dodaję dużo pietruszki. Wszystko mieszam dodając sporo pieprzu i troche soli.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A propos opcji Novo - moja wersja.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
nie dzialaja obrazki u mnie.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Jak mawiają admini - a u mnie działa. I jest za późno na zmianę postu :) Ktoś jeszcze?
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
Novo kliknij w link! xD

U mnie działa ;)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
U mnie działa, ale w ja jestem adminem...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Smacznie i zdrowo czyli przepisy
SSL connection error
Unable to make a secure connection to the server. This may be a problem with the server, or it may be requiring a client authentication certificate that you don't have.
Error 107 (net::ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR): SSL protocol error.

fair enough, cos z mojej strony.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024