Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zbita piszczel.

piszczel odczucie zbita obita

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

niesubordynacja
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zbita piszczel.

Na imprezie jezdzieckiej koń przygniótł mi nogę ( od kolana w dół( piszczel), do drzewa), 3 dni temu nie było nic dziwnego, tylko opuchlizna i tkliwość. Dzisiaj jak dotykam to jakby cały czas była odrętwiała skóra, ogólnie to miejsce, zaczyna się robić sina i nadal jest podpuchnięta. Dużo zminiejszone czucie. Nie mogę mocniej jej postawić, o bieganiu nie ma w ogóle mowy. Zaliczyłam w tamtym momencie jeszcze dwa w miarę poważnie wyglądające upadki, ale oprócz siniaków nie mam bóli tylko z tą nogą jest dziwnie. To jest normalne odczucie obitego ciała, czy powinnam się w jakiś sposób martwić? A jak normalne to rozgrzać czy chłodzić? Mam jakieś maści końskie i inne żele na kontuzje. Pomogą? 


  • 0

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Zbita piszczel.

W wyniku przygniecenia mogły zostać uszkodzone nerwy i stąd takie dziwne odczucie odrętwienia. Natomiast warto iść do lekarza, bo zasinienie może oznaczać wewnętrzny krwotok, który będzie czymś poważniejszym niż siniak. Mogło dojść np. do pęknięcia żyły. Dlatego lepiej dla spokoju udać się do lekarza i raczej tego nie zaniedbywać - nawet jeżeli to zwykłe stłuczenie.


  • 1

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Zbita piszczel.

Maści i żele to pomogą, ale w przypadku siniaków ;). W sytuacji tak mocnego urazu jakim jest stłuczenie, powinieneś z miejsca udać się na prześwietlenie oraz wizytę lekarską. Kolega wyżej dobrze wspomniał, że brak czucia jest najprawdopodobniej efektem naruszenia struktur nerwowych (pytanie jednak jak jest to poważne, czy te objawy są jedynie chwilowe czy mogą być bardziej obciążające). Niemniej maszeruj do lekarza i badaj się jak najszybciej!


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


niesubordynacja
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zbita piszczel.

Byłam u lekarza. Noga dość mocno zbita i nerwy są uszkodzone. Nie brałam żadnych lekarstw, wykorzystam to co mam w domu + ciepłe okłady. Dodatkowo zleciła masaże, lecz to nie jest zbyt możliwe. W tej chwili jest cała żółta, często drętwieje. Jak dotykam, to nadal nie czuje dokładnie gdzie, przechodzi mnie wtedy piekący, intensywny ból w ogóle nie współmierny do dotyku. Czasami czuje tam dziwne fale gorąca, jakby ktoś mnie wrzątkiem polewał. Ogólnie ciekawe odczucia. 

Dziękuję Wam za pomoc.:) 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Zbita piszczel.

Dziwię się, że z takim spokojem opisujesz powyższe objawy! Proces regeneracji nerwów jest bardzo wolny i żmudny, ale koniec końców zniszczone struktury zostaną odbudowane. Masaż rzeczywiście może powodować silny ból, ale teraz celem jest odbudowa zaburzonego czucia co jest możliwe przez dostarczanie dużej ilości bodźców. Zdrowiej i życzę powodzenia!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024