Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego stopą zamiast piszczelem??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

A tak w ogóle to nie wiem jak się to przelicza na uszkodzenia przeciwnika, czy na to ma wpływ siła czy energia kopnięcia? a może praca?:>



Uszkodzenia hmm no tak. Ale na to nie bedzie zadnych obliczen ew. duze przyblizenia a raczej usrednienie wartosci koncowych i samych danych. Powod jest prosty kazdy jest inny, ma inna budowe, mase, wytrzymalosc kośćca, umiesnienie stad to raczej bylby przedzial uszkodzen :wink: z odchyleniem na dodatek bo o tendencji centralnej raczej nie ma co mowic :) :rofl:


Pozdro wszystkich naukowcow i nalukowcuf :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
human metal: przy kopnieciu piszczelem noga sie skraca? nie wiedzialem :wink:
  • 0

budo_human_metal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:żebym to ja wiedział

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
:P Ech te moje skróty myślowe:> Moro napisałem że l się skróca a nie noga (choć l miało oznaczać dł. nogi) nie chciało mi sie po prostu pisać że w drugim przypadku (czyli kopnięcia piszczelem) l liczy się jako długość nogi od kolana do miejsca którym kopniemy (licząc że wykona się go identycznie jak dollyo. Oczy wiście domyślam się że się domyśliłeś i tylko żartujesz ale z doświadczenia wolę się upewnić i prostować;)

Thx Picachu, co prawda chodziło mi bardziej o to co wpływa na zadawany cios czy siła czy energia czy może oba jakoś wpływają bo wiem że to jak on wpłynie na przeciwnika zależy od wielu czynników
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
ok, powiedz mi tylko czy ten wzor porownuje uderzenie 2 "kijami" o roznej dlugosci czy roznymi punktami takkich samych "kijow"?
:)
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Wydaje mi się (ale tylko wydaje) że nie ma różnicy, czy to dwa "kije" różnej długości, czy różne punkty tego samego "kija", jeśli założymy, że taka sama pozostaje prędkość kątowa oraz masa "kijów" (w przypadku dwóch "kijów" różnej długości).

Ale może się mylę :?:

Pozdrawiam
  • 0

budo_human_metal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:żebym to ja wiedział

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Tak jak napisał PA, nie ma róznicy (przy założeniach które podał) z tym że ten krótszy kij musiałby być teraz grubszy aby zachować tą samą masę ale bierzemy pod uwagę niewielką zmianę grubości którą można pominąć tak jak pomijmy dwa pozostałe wymiary kija
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
ale konkretnie w tym przypadku nie mozemy zmieniac masy "kijow" :wink: stad moja obwa czy mozna problem przelozyc na ten wzor.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Widze, ze teraz schodzimy powoli na watek w stylu: czy majac grube (umiesnione czy jak tam wolicie :wink: ) nogi, kopac piszczelem czy majac chude stopą :?: :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Ta dyskusja jest bez sensu bo kazdy kopie jak lubi i tak jakie ma założenia taktyczne Jak zakładałem ten topic bylem ciekawy tylko co przemawia za kopaniem stopą bo jej nie uzywam chyba ze do wewnetrzego loka by nie wszedl w jaja ani w kolano
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024