Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego stopą zamiast piszczelem??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

ile znasz rodzajow kopniec podudziem? cos poza mawashi? czy arsenal technik powinien ograniczc sie tylko do mawashi?
...kopiemy w wiekszosci stopa poniewaz umozliwia to wieksza roznorodnosc.


to juz brzmi sensownie :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

dziwne... mam na dysku prawie 17gb filmow z walk i chyba na zadnym nie ma czegos takiego... (a jesli juz to na naprawde kilku bardzo nielicznych)

bo myslisz pewnie o knockautach zadanych stopa na łeb to faktycznie łatwiejsze niż kopanie piszczela ale porownaj ile masz nokautujacych lowkickow zadanych stopa a ile zadanych piszczela
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

Straszne jest to pytanie

dla mnie straszne jest kopanie stopa ale niech Ci bedzie (miało być bez ataków na TDK) respect :)
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Kolejny co sprowadza TKD do sportu.

Jeśli twierdzisz że w TKD nie używa się piszczeli ok. Ja twierdzę, że w Kyokushin nie ma uderzeń ręką na twarz :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

nie wiem jak ty ale ja chyba nie widzialem jeszcze nokautu zadanego piszczelem... :roll:


A ja i owszem, na zawodach WTF w Berlinie w lutym tego roku nasz zawodnik tak skasował Turka (kopnięcie na głowę), a w 2001 roku w półfinale MP PUT nasz zawodnik znokautował rywala również kopnięciem dollyo chagi golenią - zeby było śmieszniej, na korpus.

W życiu różne rzeczy się zdarzają... a przypieprzyć z goleni czasem nieźle jest.

Gizmo
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

Kolejny co sprowadza TKD do sportu.

Jeśli twierdzisz że w TKD nie używa się piszczeli ok. Ja twierdzę, że w Kyokushin nie ma uderzeń ręką na twarz :lol: :lol: :lol:


i masz racje, to żadna tajemnica
  • 0

budo_hajo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

a czym mocniej uderzysz?końcówką kija czy krótką pałką? zresztą noga to ani nie kij ani nie pałka i liczy sie wkład biodra


Zacznijmy od uderzenia jakomś przedmiotem (przykładowo) trzymasz go w ręce załóżmy ze uderzając tym przedmiotem ruch zaczyna sie od braku potem łokieć i nadgarstek wykańcza ruch. (to zamo w przypadku kija i pałki) to jaką siłe bedzia miała końcowo zalezy od masy i prędkości przedmiotu (z fizyki) F=m*a [siła=masa*przyspieszenie] wiec jeśli nasz przedmiot ma małą mase ale jest długi to przeciez największą siłem na na końcu bo koniec ma największą prędkość z krótkim jest inaczej zeby siła była większa (taka sama jak w w/w przypadku) musi mieć większą masę.

Masy swojej nogi nie zwiększysz w ciąku ułamka sekundy wiec musisz nadrobić to szybkością największa szybkość jest na końcy czyli największą szybkość ma stopa czyli w sytuacji gdzie mozna uzyć piszczela i stopy, stopa jest skuteczniejsza

Pozdrawiam Hajo
  • 0

budo_hide
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Dokladnie to mialem na mysli (: Dzieki Hajo za bardziej naukowe ujecie mojej koncepcji :)
  • 0

budo_juras(l)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 198 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
nechrist: ja widzialem :wink: z bardzo bliska :)
a co do kopniec to bez sensu rozprawka.Ja tam puszczam noge a czym trafie to mnie generalnie wali :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

Masy swojej nogi nie zwiększysz w ciąku ułamka sekundy wiec musisz nadrobić to szybkością największa szybkość jest na końcy czyli największą szybkość ma stopa czyli w sytuacji gdzie mozna uzyć piszczela i stopy, stopa jest skuteczniejsza

Pozdrawiam Hajo

a czy wiesz ze stosunek szybkosci skurczu miesnia do rozwijanej sily jest odwrotnie proporcjonalny?
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

nechrist: ja widzialem :wink: z bardzo bliska :)
a co do kopniec to bez sensu rozprawka.Ja tam puszczam noge a czym trafie to mnie generalnie wali :wink:


a mnie nie wali odkąd drugi raz rozbiłem stope na łokciu kolesia Wole mieć obity piszczel niż nie móc chodzić Kopiąc w twarz to jeden kutas ale na tułów gdy wystawia sie mi łokiec to już co innego Stopa ma złożoną konstrukcje a pisczel to duża kość i w dodatku najtwardsza w ludzkim ciele Pozdro :)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

dziwne... mam na dysku prawie 17gb filmow z walk i chyba na zadnym nie ma czegos takiego... (a jesli juz to na naprawde kilku bardzo nielicznych)


ko byly, zwlaszcza w k1.

poza tym ile razy po lowkickach ludzie tracili chec do walki?
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

dziwne... mam na dysku prawie 17gb filmow z walk i chyba na zadnym nie ma czegos takiego... (a jesli juz to na naprawde kilku bardzo nielicznych)


ko byly, zwlaszcza w k1.

poza tym ile razy po lowkickach ludzie tracili chec do walki?


na pewno nie tak czesto jak po kopnieciu w jaja :)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Ja nie trenuje teakwondoo a na kyokushin nauczyli mnie by mawachy (bo tylko mawachy miałem na mysli - trudno kopac frontkick piszczelą) w miare możliwosci kopac piszczela Kolesie z MT kopia tak samo Ale zamiast sie z Was napierdalac chciałem zaczepnac Waszej opinii Teoria o stopie ktora ma najwieksza szybkosc jest całkiem niegłupia ale mnie nie przekonuje Zreszta kazdy kopie po swojemu bo gdyby bylo inaczej to wszyscy trenowali by Muay thai
PS. Pedro Rizzo w UFC w 1997 zmiekczył lowkickiem Tanka Abbota a lowkick kopnął stopą (wczoraj widziałem to na filmiku) :)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Nechrist.
Obejrzyj sobie sefohl.mpeg

Tam sa ze 3 KO, po kopnieciu goleniem w udo.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Sa sytuacje ze lepiej kopnac piszczela a sa i takie ze stopa jest niezastapiona a najczesciej czym wejdzie tym jest wiec niektore posty sa nieco bezsensu - choc maja ciekawe podjescie, gdyz uogolniaja sprawe zbytnio.



Pozdrawiam
  • 0

budo_brus_gda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Z punktu nauki to w sportach walki raczej bierze sie pod uwage nie sile F=m*a ale raczej uzywa sie energii E=(m*V^2)/2 - jezeli chodzi o odksztalcenie (zlamanie czy K.O.) lub pedu p=m*V - jezeli chodzi o przesuniecie (pchniecie). Ja dodalbym jeszcze do tego tematu moment (zwlaszcza przy kopnieciu okreznym - dollyo) czyli M= F*r (sila na ramieniu). Raminiem w tym przypadku jest noga. Czyli we wszystkich tych wzorkach wystepuje predkosc (nawet F=m*a, gdzie a=dV/dt) a w ostatnim dochodzi nawet dlugosc ramienia(dlugosc nogi). Wszytkie te znaczace wielkosci sa wprost proporcjonalne do predkosci lub dlugosci nogi. We wszystkich wzorkach mamy mase wiec co jest wazniejsze, masa czy predkosc, czy ramie? Moim skromnym zdaniem tylko predkosc jest w w/w przykladzie (energia) w potedze drugiej, czyli wziekszajac predkosc np. dwukrotnie wziekszamy energie czterokrotnie. Ciezko jest jednoznacznie odpowiedziec na to pytanko. Kazdy przypadek trzeba rozpatrywac indywidualnie, np. kopiac w glowe (odlegly i czuly cel) powinnismy zwiekszyc predkosc i miec mniejsza mase i dlugie nogi (r-ramie) czyli kopie stopa, kopiac lowkicka lub przedzierajac sie przez garde (lokcie) kopie w zaleznosci od pozadanego efektu zwiekszajac predkosc (zwiekszam E - energie kinetyczna czyli odkszatlcenie) jezeli chce K.O. lub mase (stosuje przesuniecie, ktore moge wyrazic za pomoca pedu) zeby przesunac przeciwnika.W tym przypadku kopie raczej goleniem bo tez wole miec obita golen niz stope. Reasumujac to kazdy z Was ma troche racji :)
pozdr.
Brus
  • 0

budo_hajo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??

a czy wiesz ze stosunek szybkosci skurczu miesnia do rozwijanej sily jest odwrotnie proporcjonalny?


pisałem wyzej ze siła zalezy od m. in. od szybkości => im wieksza szybkość tym większa siła.
Jednoczeście zgadzam się z postem Brusa, nie mozna wszystkiego podpiąć pod w/w wzór do bo zjawisko, które my nazywamy siła fizyczną zalezy od wielu czyników nie tylko ok masy i szybkości
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
Dla mnie sprawa jest prosta: jesli tylko mozna wale piszczelem. Powod? W stopie latwo cos zlamac/uszkodzic - oprocz stawu skokowego mamy do wyboru np. palce i cale mnostwo malych kosteczek. Poza tym przy kopnieciu stopa amortyzuje uderzenie zginajac sie w stawie skokowym. Z piszczela nie ma tego problemu. Mozna ja co najwyzej bolesnie stłuc.

Inna sprawa ze czesto na glowe kopie stopa ale to wina tylko i wylacznie naciagu a nie preferencji :)
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego stopą zamiast piszczelem??
hmmmm troche mnei zastanawia argumetacja "duzej ilosci kosteczek" w stopie, to moze zanijmy jakos chodzic na piszczelach bo cos nam sie stanie?; ) w środreczu równiez mamy duza ilosc "kostek", uderzajmy pzredramionami ? ; ))))

Jesli masz stope obciagnieta podeszwowo to niema mowy o amortyzacji w kostce

uderzam stopą bo ufam fizyce i anatomi ; )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024