Skocz do zawartości


Zdjęcie

ból w piszczelach i lima


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

ból w piszczelach i lima
yo.
przez ostatnie 2 tygodnie trenowałem intensywnie (2 treningi po 1,5 h dziennie).
około południa ćwiczenia kondycyjne i sprawnościowe, wieczorem technika + sparingi).
lecz kilka dni temu pojawił się problem w postaci bardzo ostrego, bólu w piszczelach. przypuszczam, ze jest to spowodowane nadużywaniem skakanki podczas treningu.

czy znacie jakieś sposoby przyspieszenia pozbycia się uciażliwej tej dolegliwości? chodzi mi o wskazanie jakichś skutecznych maści. obecnie używam saldiam żel.

chciałbym by ktoś kompetentny wskazał mi również ćwiczenia poprawiające kondycję/pozwalające redukować masę tłuszczową, a które nie obciążało by zbytnio goleni jak skakanka, czy biegi (o ile takowe istnieje).


KOLEJNA sprawa to lima i masa siniaków powstająca na sparingach. proszę o podzielenie się informacją jakich maści używacie by pozbyć się tych szpetnych pamiątek potreningowych.

pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi na temat.
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima
Ja stosuje "Altacet" masc i w tabletkach rozpuszczanych w wodzie bardzo dobra :) Polecam :)
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima
Na świerze obicia najlepiej mi pomaga Altacet (1-2dni)
2-4 dniowe Maść z Arniki i Arcalen
Na otłuczone mięśnie dwie powyższe i maść zwana "Tygrysek"(silnie rozgrzewająca, działa przeciwbólowo).
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima
mamy coś wspólnego, bo ja ostatnie dwa tygodnie po powrocie z pracy (ok 15) ćwiczyłem do 23- bieganie, skakanka, rozciąganie, worek, makiwara no i treningi tkd. Mi jednak jako skutek uboczny udzieliło się krwawienie z nosa, które ostatnio pojawia się średnio raz dziennie w najmniej oczekiwanym momencie, kiepska sprawa.
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima

...lecz kilka dni temu pojawił się problem w postaci bardzo ostrego, bólu w piszczelach. przypuszczam, ze jest to spowodowane nadużywaniem skakanki podczas treningu.


Nie chce Cie martwic ale prawdo podobnie bola Cie okostne. Ciezko chyba bedzie cos poradzic :? . Przerwa i tyle. Bierze sie to od zwyklego przeciazenia, nie przyzwyczajenia nog do ciezkiej pracy na treningu oraz oczywiscie obciazania nog na twardym podlozu. Najlepiej bedzie jak znajdziesz dobrego lekarza sportowego i przedstawisz mu cala sytuacje.

Co do cwiczen 'poprawiajacych kondycje/pozwalajacych redukowac mase tluszczowa' to wlasnie te ktore wymieniles. Tylko ze powinno sie to odbywac na miekkim podlozu (TO PODSTAWA) np. jaka lesna drozka, polana etc. Wtedy nie ma problemu z obciazeniem stawow. Tylko trzeba pamietac zeby nie popelnic bledu jakim jest za duza intensywnosc na poczatku. Z treningiem jest jak z jedzeniem, nie najesz sie na zapas. Do wszytskiego trzeba czasu.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima
jak wyżej koledzy napisali najlepszy na takie rzeczy jest altacet - naprawde szybko schodzą siniaki itp. jest jeszcze cos takiego co sie nazywa PERSKINDOL ale nie wiem czy jest dostepny w polsce - mi ciotka sprowadza z austrii. naprawde zajebiscie pomaga! poza tym podczas treningu piszczeli warto co jakis czas je masowac z gory na dół, poprawia sie wtedy krazenie i ogolnie sa mniej podatne na stluczenia.
jesli chodzi o biegi i piszczele to mi nigdy nic nie dolegało, może bolą cie od kopania a nie od biegania?
jesli idzie o skakanke - miesnie piszcelowe pracuja najbardziej wtedy jak skaczesz na pietach, lydki - na palcach. podejrzewam ze skaczesz na palcach wiec tez nie dal bym sobie glowy uciac ze piszczele cie bola od skakanki.
podobno (sam nie probowalem) dobrze przed treningiem uzywac masci rozgrzewających - slyszalem o Ben Grey, ale nie wiem czy jest dobra, moze ktos kto stosował mógłby cos na ten temat powiedziec?
a co do cwiczen poprawiających kondycję/pozwalających redukować masę tłuszczową - PŁYWANIE.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima

może bolą cie od kopania a nie od biegania?


niemożliwe, gdyż trenuję boks.
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima

...podobno (sam nie probowalem) dobrze przed treningiem uzywac masci rozgrzewających - slyszalem o Ben Grey, ale nie wiem czy jest dobra, moze ktos kto stosował mógłby cos na ten temat powiedziec?...


Ben Gay... Odpada bo z tego co pisze partyzant to wynika ze to okostne, a skoro przecieazone wiec to stan zapalny. Masci rozgrzewajace na stany zapalne to jak dolanie oliwy do ognia.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima
ok, ale tak ogolnie to warto stosowac tego ben gaya przed treningiem w celach rozgrzewczych (np na barki) :P ?
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima

ok, ale tak ogolnie to warto stosowac tego ben gaya przed treningiem w celach rozgrzewczych (np na barki) :P ?


Tak. Sa 2 rodzaje: zielony i czerowny (slabszy i mocniejszy). Na poczatek radze zielony :) .
  • 0

budo_julianka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima
Stosowanie ben gaya przed treningiem jest też dobre do wykańczania przeciwników ;)

Jak ćwiczę z kimś, to się tym wysmarował, to dostaję kaszlu, pieką mnie oczy i zaczyna boleć głowa. Nie wiem, co w tej maści jest, ale na mnie działa prawie obezwładniająco ;) i z tego co wiem, kilka znajomych osób (co ciekawe - również dziewczyn) reaguje na ben gaya podobnie.
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima

Stosowanie ben gaya przed treningiem jest też dobre do wykańczania przeciwników ;)

Jak ćwiczę z kimś, to się tym wysmarował, to dostaję kaszlu, pieką mnie oczy i zaczyna boleć głowa. Nie wiem, co w tej maści jest, ale na mnie działa prawie obezwładniająco ;) i z tego co wiem, kilka znajomych osób (co ciekawe - również dziewczyn) reaguje na ben gaya podobnie.

Afrodyzjak? :roll:





PS. Troszkę stary ten temat jak na kontuzję, którą już pewnie dawno wyleczył.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima

chciałbym by ktoś kompetentny wskazał mi również ćwiczenia poprawiające kondycję/pozwalające redukować masę tłuszczową, a które nie obciążało by zbytnio goleni jak skakanka, czy biegi (o ile takowe istnieje).


probowales moze ergometru wioslarskiego??? powinien byc na kazdej lepszej silowni :) jest to naprawde zajebisa sprawa i mysle, ze wielu ludzi z dobra kondycja by wymieklo :)


a co do masci...wydaje mi sie , ze lepiej nie stosowaci i przerwac na jakis czas treningi bo skoro Cie boli to znaczy , ze jest cos nie tak i musi odpoczac bo potem na "znieczuleniu" mozesz nie czuc bolu i poglebic kontuzje :) pozdr :)
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima
wiem jedno masci sa lepsze od tabletek:D
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima
Mialem to samo, tez po skakance jak zaczelem za duzo cwiczyc po przerwie. Tez wlasnie ktos stwierdzil ze to zapalenie okostnej i zeby odpoczac, tak zrobilem i po ok tygodniu przeszlo samo.
Po tygodniu zaczelem znowu skakac na skakance i cwiczyc tyle ze spokojniej i stopniowo zwiekszalem intensytwnosc. Po 2 tyg juz normalnie latalem.
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima

Ben Gay... Odpada bo z tego co pisze partyzant to wynika ze to okostne, a skoro przecieazone wiec to stan zapalny. Masci rozgrzewajace na stany zapalne to jak dolanie oliwy do ognia.

Jak stan zapalny to voltaren.
  • 0

budo_lostboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miami

Napisano Ponad rok temu

Re: ból w piszczelach i lima
moge sie mylic ale najprawdopodobniej jestes zbyt duzy i dlatego Twoje nozki tego nie wytrzymuja :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024