Skocz do zawartości


Zdjęcie

Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

eqec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją

Czy też tak macie, że po intensywnym treningu, przez 2-3 kolejne dni nie macie ochoty na seks? Pytam bo nie wiem czy tak powinno być - czy to jest dziwne czy normalne? Efektem są zaburzenia erekcyjne ;/


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją
Ile masz lat?
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją

Upewnij się, że nie jesteś przetrenowany albo poprostu, czy Twoja dieta i ilość snu jest dopasowana do tego z jaką intensywnością i objętością trenujesz.

 

Generalnie jeśli ktoś niedosypia, to może mieć problemy z potencją, więc śpij przynajmniej 7 - 8 godzin na dobę, do tego dieta z odpowiednią ilością kalorii i powinno się poprawić.

 

Jeśli się nie poprawi zgłoś się do lekarza rodzinnego, bo zaburzenia erekcji mogą podobno wskazywać na jakieś inne problemy zdrowotne, np. z układem krążenia.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją

Stawiałbym jednak na wspomniane przetrenowanie. Zbyt duże obciążenie układu mięśniowego i nerwowego skutkuje nie tylko spadkiem libido, ale i brakiem motywacji. Organizm po prostu potrzebuje regeneracji w związku z czym stara się ograniczyć większość procesów do minimum, by nie marnować niskich pokładów energii.

 

Proponuję porządny sen, kilka dni przerwy oraz porządne jedzonko i wszystko wróci do normy ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


merc
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją

Też mam podobny problem.... W sensie jestem w wieku 36 wiosen, czyli taki stary nie jestem. A coraz częściej pojawiają się zaburzenia z erekcją. Nie wiem w sumie z czego one wynikają... Niby mam zdrowy tryb życia. Nic mi się nie dzieje.


  • 0

kerson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją

Też mam podobny problem.... W sensie jestem w wieku 36 wiosen, czyli taki stary nie jestem. A coraz częściej pojawiają się zaburzenia z erekcją. Nie wiem w sumie z czego one wynikają... Niby mam zdrowy tryb życia. Nic mi się nie dzieje.

 

 

36 lat to nie jesteś taki stary. Wręcz w sile wieku. Byłeś już z tym gdzieś? Brałeś juz jakieś środki?

Jeżeli chodzi o te ostatnie, to na sildenafil jeszcze przyjdzie czas. Zważywszy, że może mieć on pewne niekorzystne konsekwencje zdrowotne.

Na początku poleciłbym arginina lub l-argininy.

Ci co korzystają z suplementacji na pewno o niej słyszeli - zażywa się ją do wspomagania aktywności fizycznej, zarówno w sportach wytrzymałościowych jak i siłowych. Wykorzystuje tlenek azotu który ułatwia transport składników odżywczych, przyczynia się też do polepszenia sprawności w osiąganiu erekcji.

 

Na fabrycesiły pisali już o tym np tutaj: http://www.fabrykasi...m-jest-arginina


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją

Cóż arginina jest formułą przedtreningową, więc nic dziwnego że powoduje wzrost libido ;) Osobiście stawiałbym na nadmiar stresu+życiowy pośpiech i zmęczenie. W dobie dzisiejszych czasów ciężko jest żyć w pełni zdrowo. Tak naprawdę każdy z nas ma mniejsze bądź większe problemy ze sobą.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


eqec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją

No właśnie stres jest ale nic z tym nie poradzę Taką mam pracę i jej nie zmienię ( może wypracuję sobie faktycznie jakieś techniki relaksacyjne). 

Z środków z l argininą co polecicie? 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją

Dobry sposobem relaksacji jest wykonanie nie tylko rozciągania po treningu, ale i krótkiej (np. 10 minutowej) sesji z ćwiczeniami oddechowymi. Wyregulowanie oddechu również pozwala wyeliminować nadmierną ilość stresu.

 

Co do środków z l-argininą...nigdy nie brałem jej w kontekście poprawy snu. Lepiej poszukaj czegoś z melatoniną.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją

No właśnie stres jest ale nic z tym nie poradzę Taką mam pracę i jej nie zmienię ( może wypracuję sobie faktycznie jakieś techniki relaksacyjne). 

Z środków z l argininą co polecicie? 

Kiedy mój znajomy miał pracę z której nie był zadowolony, bo miał w tej pracy ciągły stres - zmienił ją i problem ze stresem sam się rozwiązał.

Tobie też to proponuję.

 

Względnie jeśli to nie wchodzi w grę, to polecam dobre omega 3 lub dobry tran, do tego dobry magnez (minimum 100 mg magnezu dziennie) i w razie potrzeby jakiś ziołowy środek uspokajający, np. Valerin Max.

Powinno pomóc.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

kerson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją

Dobry sposobem relaksacji jest wykonanie nie tylko rozciągania po treningu, ale i krótkiej (np. 10 minutowej) sesji z ćwiczeniami oddechowymi. Wyregulowanie oddechu również pozwala wyeliminować nadmierną ilość stresu.

 

Co do środków z l-argininą...nigdy nie brałem jej w kontekście poprawy snu. Lepiej poszukaj czegoś z melatoniną.

 

 

Ale on tam piszę, że ma problem z erekcją a nie ze snem....

 

Wiec jak coś, to l-arganina powinna pomóc (tylko niech kolega zażywa tak jak ma napisane w ulotce - odczekać trzeba te 30-40 min). Piszę to z doświadczenia...

 

Prawda też jest taka, że należałoby popracować nad partnerką - aby była bardziej temperamentna.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Intensywne ćwiczenia, a problemy z potencją

Ale on tam piszę, że ma problem z erekcją a nie ze snem....

Wybacz, z pośpiechu musiałem coś zobaczyć że sprawa też tyczy się zaburzonego snu ;) Zresztą też nie zaszkodzi spróbować bo niejednokrotnie skrócona regeneracja przez niewysypianie się powoduje obniżenie libido. Niemniej jednak stawiałbym na nadmierny wysiłek fizyczny.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024