Skocz do zawartości


Zdjęcie

suplementacja pod sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1432 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

nie wiem czy wniose cokolwiek nowego, ale bcaa nie sluzy do budowy, tylko raczej do regeneracji lepszej.


a czym sie rozni regenracja od odbudowy ?? ;)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
uzuplnianie ubytkow a nie wytwarzanie 'ekstra' miesni? :P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

uzuplnianie ubytkow a nie wytwarzanie 'ekstra' miesni? :P


no byc moze. dlatego chcialbym poznac mechanizm dzialania
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
co poradzić na ciągły brak energii?
dobry pomysłem jest zma i tribulus?
  • 0

budo_norwoks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Tribulus nie działa. A już na dodatek w Twoim wieku.

ZMA na pewno pomoże na dobry, regeneracyjny sen.

Jak sprawa z dietą? Dograna?

Jeśli natomiast chodzi, że mało masz energii np. do treningów to możesz od czasu do czasu łyknąć wiele fajnych supli - począwszy od kofeiny po mocne spalacze. Zastrzyk energii będzie.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
dieta mniej więcej jest.kawe pijam.
no jestem zmęczony, ziewam ciągle i nic mi się nie chce. może ma to związek z sesja i tym że nowy trening to trening siłowy więc obciążenie CNU.
myślałem o zma na regeneracje i o tribulusie na energie i pobudzenie.kumpel brał efekt dało. ciekawe cz ma skutki ubuczne.
  • 0

budo_norwoks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Tribulusa odpuść. Raz, że jesteś za młody, dwa, że i tak jego działanie to głównie placebo. Na prawdę szkoda kasy, zresztą poczytaj o tym na forach kulturystycznych.

Ja bym zainwestował w ZMA, dobre witaminy, spał min 8 godzin na dobę. Do tego ewentualnie jakiś żeńszeń itp. Tak na prawdę nie zaszkodziłoby odstawić kawy na jakiś czas, dać sobie przerwę od stymulantów.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Moze skroc sesje treningu silowego (do ok. 45 min) a na treningach SW skupiaj sie glownie na technice. Wiadomo kondycha troche spadnie ale to akurat latwo odbudowac. Moze za dlugo ciagniesz na zbyt duzych obrotach

Pozdr
Itosu
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
mam pytanie jak dawkowac fosforan kreatyny? Przed i po treningu? czy rano i przed treningiem czy rano i po treningu? (redukcja)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
5g rano
5g po treningu

i czesc piesni
  • 0

budo_balrog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
10g kreatyny dziennie to sporo i nie jest to dawka dla każdego - osoby wrażliwe na kreatynę i te ze skłonnościami do skoków ciśnienia tętniczego powinny spożywać najwyżej połowę tego.
Zresztą w sportach walki kreatyna jest raczej drugorzędnym suplementem, lepiej postawić na
antykataboliki, mikroelementy i substancje poprawiające ogólną psychomotorykę organizmu.
Należy pamiętać, że najlepszym antykatabolikiem są węglowodany. Są one również podstawowym
źródłem energii i odpowiednia ich podaż jest konieczna, jeśli chcemy utrzymać odpowiedni poziom glikogenu
w mięśniach, który jest podstawowym źródłem odnawialnej energii dla wysiłku trwającego od 10 sekund
do 30 minut - a w tym przedziale walka sportowa zazwyczaj się mieści. Pierwsze 10sek. jedziemy na trójfosforanie ATP, którego prekursorem jest kreatyna, dlatego też jest ona bardzo przydatna w budowie maksymalnej siły i szybkości (np. w sprincie) ale potem organizm przełącza się na glikogen zawarty w mięśniach i korzysta z niego do 30 minut. Potem sięga zaczyna czerpać energię z rozpadu tkanki tłuszczowej, ale to interesuje głównie długodystansowców (np. maratońćzyków) w sportach walki do takiego długiego dystansu dochodzi sporadycznie, a nawet jeśli na zawodach mamy kilka walk, to spożycie pomiędzy nimi węglowodanów w wygodnej postaci (np. carbo, vitargo) dostarcza szybko łatwego "paliwa".
Co do mikroelementów to odpowiednia multiwitamina + multiminerały + oddzielnie magnez powinny utrzymać
organizm w dobrym stanie. W wypadku mikroelementów chodzi głównie o zapobieganie niedoborom, czyli nadmierne ilości tychże nie dadzą szczególnych efektów, natomiast uzupełnienie braków da efekty
bardzo konkretne. Szczególnym minerałem jest magnez, ponieważ reguluje siłę skurczów mięśni i dlatego jego niedobór jest najczęstszą przyczyną skurczów i/lub osłabienia mięśni. Ponieważ występuje obficie w organiźmie należy dostarczyć go sporo (od 300 do 1000mg dziennie zależnie od wagi ciała i intensywności treningu) przy czym należy zwrócić uwagę, żeby było to np. 1000mg MAGNEZU a nie 1000mg jonów magnezu - na opakowaniu może być napisane magnez 500 i może on zawierać 500mg jonów magnezu, ale w przeliczeniu daje to tylko 60mg magnezu i to należy brać pod uwagę wyliczając dawkę.
Przydatne są też kompleksy poprawiające odżywienie tkanki łącznej, czyli tzw. biernych elementów aparatu ruchu (ścięgna, stawy) jak artrox czy animal flex, oraz o czym już wspominałem substancje poprawiające
psychomotorykę (np. żeń-szeń)
Pozdrawiam :D
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Mi po żeń szeniu cały dzień jest niedobrze i mnie mdli...
Jakieś zamienniki?
  • 0

budo_balrog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Maca (lepidium meyeni)
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Czołem waszmościom,

stosujecie może białko na noc? Właśnie przymierzam się do jakiegoś,ale ciężko znaleźć jakieś opinie o takich białkach,jakbyście mieli jakieś doświadczenia to proszę pisać.

Ps.Póki co myślę o czymś takim:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ewentualnie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Ja polecam twaróg. :) Pół kostki (125g) to ok. 25g wolno wchłaniającego białka. Idealne na noc.
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Wiem wiem,pełnowartościowe jedzenie a nie jakieś tam suple :wink:
Ale czas na pewne urozmaicenie więc jak pisałem wyżej myślę o jakimś białeczku na noc.
Ps.Ostatni raz twaróg jadłem w przedszkolu i żyję i rosnę :wink:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
ser plesnowy tez jest okej, do tego bardzo duzo wapnia :)

jesli chodzi o bialka to bardzo polecam TREC, smakowo sa fajne do tego "syntraxy, dynamiza i inne hamerykanskie cudenka" w badaniach czesto wykazywaly mniej bialka niz na etkiecie, oczywiscie zgodnie z amerykanskimi normammi jednak dosc duze, polskie bialka byly praktycznie w 100% zgadzajace sie z etykieta
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
S.O.S. - Tobie chodzi teraz ogólnie o Treca czy o białka na noc z tej firmy?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
ogolnie
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
witam, dzień dobry, siemankooo, mam do wydania jakąś kartę apteczną (200zł) na suplementy (i tylko na nie) w specjalnym punkcie, gdzie jest trochę supli od Olimpu. No i zastanawiam się co wziąć? Od tygodnia ćwiczę 2 razy dziennie, głównie sprinty, wytrzymałościówka, wyskoki, no takie tam, ale daje popalić, wieczorem boks. Już czuję ciężar tego wszystkiego w nogach :) . Dieta jest, białka dużo jak dla mnie, łącznie z wynalazkami typu amarantus (fajowe to jest! Wszystkie aminokwasy egzogenne, b. dużo magnezu, żelaza, ale wygląda jak styropian) będzie z 90g. przy wadze 72 kg.

Potrzebuję czegoś na regenerację mięśni, może BeCeAA, e? :lol: Się naczytałem, że prohormonów dosypują to tu, to tam, Wy znacie renomę firm, jakość produktów, doradźcie coś? W grę wchodzi Olimp. Kto pomoże dostanie dżingla, dostanie dżingla!

Pozdrowienia ze słonecznego Rio!
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024