Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taka mała przemiana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

kolejna fota ;)

Załączone pliki


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Jest dobrze - żyłka na bicepsach jest, mięśnie skośne zarysowane, barki wypukłe (tak jak powinno być), a klatka i ramiona sporo lepsze niż w czasach kiedy zakładałeś temat :) 


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Jest dobrze - żyłka na bicepsach jest, mięśnie skośne zarysowane, barki wypukłe (tak jak powinno być), a klatka i ramiona sporo lepsze niż w czasach kiedy zakładałeś temat :)

dokładnie, przejście na trening dzielony SPLIT się opłaciło a i będzie jeszcze lepiej bo będę leciał z nową dietą i znowu pare kg przybędzie, pozdro ;)


  • 1

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Zapraszam do zapoznania się z nową serią suplementów jaką oferuje Nutrigo Labs premium. Polecam 

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 
 

pod moim tematem nie bede tolerował reklam. Wyjazd stąd 


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

zdjęcie robione jakoś tydzień temu (?) ... 

 

wtedy waga jakieś 76kg gdzie redukowałem prawie z 86 ... ten brzuch ..... masakra .... po trzech miesiącach kalisteniki która i tak mi nic nie dala (po 1,5 msc. brak porgresu i mocny regres w podciąganiu się i w muscle upach ... ), przenosze się na fbw 5x5 by zbudować siłę,  

Załączone pliki


Użytkownik lukasz9179 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Z kalisteniką i ogólnie treningami siłowymi jest tak, że jeśli przekroczymy pewną granicę objętości i/lub intensywności, to łatwo można zanotować regres.

Przykładowo jak zrobiłem kiedyś swój standardowy plan ćwiczeń kalistenicznych (w tym 3 serie powtórzeń negatywnych na drążku), a przed negatywami na drążku zrobiłem test ilości podciągnięć, to efekt był taki, że przez 5 - 7 dni czułem się bardzo osłabiony i ostatecznie dopiero chyba po 9 dniach mogłem wrócić do treningów.

 

Stało się tak zapewne dlatego, że już same powtórzenia negatywne na drążku mocno obciążają układ nerwowy, a co dopiero jeśli poprzedzi się je testem ilości podciągnięć na drążku.

Można więc powiedzieć, że doszło wtedy u mnie do przetrenowania.

Doszedłem więc do takich wniosków, że jeśli danego dnia ktoś chce robić test ilości podciągnięć na drążku, to nie można w trakcie treningu tego samego dnia robić też powtórzeń negatywnych na drążku i na odwrót - jeśli robi się negatywy, to nie można tego samego dnia robić testu ilości podciągnięć.

Jak widać człowiek uczy się na błędach.

 

Co do Twojego regresu w podciąganiu i muscle upach, to bardzo możliwe, że regres był również spowodowany przetrenowaniem, więc akurat z podciągania na drążku bym na Twoim miejscu nie rezygnował, a jedynie z muscle upów.

Do jakiego sprzętu siłowego aktualnie masz dostęp (poza drążkiem rzecz jasna) ??


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Z kalisteniką i ogólnie treningami siłowymi jest tak, że jeśli przekroczymy pewną granicę objętości i/lub intensywności, to łatwo można zanotować regres.

Przykładowo jak zrobiłem kiedyś swój standardowy plan ćwiczeń kalistenicznych (w tym 3 serie powtórzeń negatywnych na drążku), a przed negatywami na drążku zrobiłem test ilości podciągnięć, to efekt był taki, że przez 5 - 7 dni czułem się bardzo osłabiony i ostatecznie dopiero chyba po 9 dniach mogłem wrócić do treningów.

 

Stało się tak zapewne dlatego, że już same powtórzenia negatywne na drążku mocno obciążają układ nerwowy, a co dopiero jeśli poprzedzi się je testem ilości podciągnięć na drążku.

Można więc powiedzieć, że doszło wtedy u mnie do przetrenowania.

Doszedłem więc do takich wniosków, że jeśli danego dnia ktoś chce robić test ilości podciągnięć na drążku, to nie można w trakcie treningu tego samego dnia robić też powtórzeń negatywnych na drążku i na odwrót - jeśli robi się negatywy, to nie można tego samego dnia robić testu ilości podciągnięć.

Jak widać człowiek uczy się na błędach.

 

Co do Twojego regresu w podciąganiu i muscle upach, to bardzo możliwe, że regres był również spowodowany przetrenowaniem, więc akurat z podciągania na drążku bym na Twoim miejscu nie rezygnował, a jedynie z muscle upów.

Do jakiego sprzętu siłowego aktualnie masz dostęp (poza drążkiem rzecz jasna) ??

wiesz co wątpię żeby to było przetrenowanie, chyba że psychika siadła bo jak trenowałem kalistenike to przed każdym treningiem bałem się że nie zrobię np. 8 podciągnięć itd więc to raczej wina psychiki, na zimę wjeżdżam z ciężarem, trochę siły musze podbudować chociaż w wyciskaniu na płaskiej 80kg lata jak "szmata" :D w dipach 40kg + 1kg pas na 2 powtórzenia więc to mnie cieszy, w podciąganiu troche gorzej, póki co 20kg na 2 powt. nachwytem. i dokładnie, człowiek uczy się na błędach .

 

 

pytałeś do jakiego sprzętu teraz mam dostęp --->  full sprzęt siłownia, do wszystkiego praktycznie mam dostęp :D z podciągania na drążku i dipów nie rezygnuję, 


  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Pod tym linkiem:

 

http://forum-kultury...y/#entry1459098

 

zamieściłem w swoim poście linki do aż trzech tematów dotyczących planów treningowych.

Wybierz sobie coś i do boju kowboju. ;)


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Pod tym linkiem:

 

http://forum-kultury...y/#entry1459098

 

zamieściłem w swoim poście linki do aż trzech tematów dotyczących planów treningowych.

Wybierz sobie coś i do boju kowboju. ;)

 

 

póki co zostane przy moim FBW 5x5

 

nogi - przysiad/suwnica - co tydzień zmiana 

klata - wyciskanie na płaskiej - priorytet siła, 80kg lata jak szmata

plecy - podciąganie na drążku + ściąganie drążka wyciągu górnego

barki - wyciskanie siedząc + unoszenie na boki

biceps - uginanie sztangi prostej/podciąganie podchwyt - co tydzień zmiana

triceps - pompki na poręczach - priorytet

 

chce zbudować siłę, poniekąd też trochę masy zbudować by w marcu/kwietniu zredukować ponownie i przenieść się na kilka miesiecy na treningi pod SW :D i później znowu to samo :D dzisiaj w dipach padł rekord z ciężarem 40kg - 3 powtórzenia siadły :D 


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Ps. dzięki Rychu za linki, napewno kiedyś mi się przydadzą, skorzystam z nich 


  • 0

HannaKrupa
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Dobra forma kolego. Niezły progres


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

plecy :D 

 

81,5 kg vs 71 kg :D 

 

pierwsze zdj to 81,5kg przy systemie PUSH PULL LEGS i trzymaniu się powyżej 3tyś kcal. teraz redukcja, mieszanie kalisteniki z cieżarami, treningi w domu, docelowa waga - 74kg

 

 

drugie zdjęcie 71kg treningi na odpier..l itd, bez diety, ciągła redukcja i zero efektów. 

 

 

 

 

 

Załączone pliki


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Progres w budowie mięśni grzbietu jest znaczny i co zaskakujące masz świetnie wyrzeźbione mięśnie pleców nawet przy tej większej wadze, co może świadczyć o umiarkowanym czy nawet dość niskim poziomie tkanki tłuszczowej.

Moim zdaniem w kwestii redukcji nie powinieneś sobie ustalać sztywno ilości kg do których dążysz, bo najlepsze co możesz zrobić, to regularny pomiar obwodu pasa i obwodu talii, a także obwodów mięśni szkieletowych.

Jak już będą na brzuchu wyrzeźbione mięśnie brzucha, to będzie znaczyło, że czas zakończyć redukcję, m.in. dlatego, że o ile u osób z nadwagą (nadmiarem tkanki tłuszczowej) lub otyłością (chorobliwym nadmiarem tkanki tłuszczowej) zredukowanie tłuszczu aż do uzyskania zarysowanych mięśni brzucha jest czymś bardzo pożądanym, bo może podnieść poziom testosteronu, to schodzenie zbyt mocno w dół z %BF może...obniżać poziom testosteronu, a także wywoływać inne niekorzystne objawy jak np. stałe uczucie głodu.

Dobrze to obrazuje ta grafika:

 

c77ee8ddfd985104.jpg

 

Niestety optymalny poziom %BF mieści się między 8, a 12% (10, a 14).
Poniżej ośmiu procent tkanki tłuszczowej jest to co po lewej stronie.

Ciągły głód, słaba siła, niski poziom hormonów płciowych, etc.

Dlatego też należy stosować rozsądny deficyt kaloryczny wynoszący od -10% do -15% względem zerowego zapotrzebowania kalorycznego czyli takiego przy którym waga stoi w miejscu.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Progres w budowie mięśni grzbietu jest znaczny i co zaskakujące masz świetnie wyrzeźbione mięśnie pleców nawet przy tej większej wadze, co może świadczyć o umiarkowanym czy nawet dość niskim poziomie tkanki tłuszczowej.

Moim zdaniem w kwestii redukcji nie powinieneś sobie ustalać sztywno ilości kg do których dążysz, bo najlepsze co możesz zrobić, to regularny pomiar obwodu pasa i obwodu talii, a także obwodów mięśni szkieletowych.

Jak już będą na brzuchu wyrzeźbione mięśnie brzucha, to będzie znaczyło, że czas zakończyć redukcję, m.in. dlatego, że o ile u osób z nadwagą (nadmiarem tkanki tłuszczowej) lub otyłością (chorobliwym nadmiarem tkanki tłuszczowej) zredukowanie tłuszczu aż do uzyskania zarysowanych mięśni brzucha jest czymś bardzo pożądanym, bo może podnieść poziom testosteronu, to schodzenie zbyt mocno w dół z %BF może...obniżać poziom testosteronu, a także wywoływać inne niekorzystne objawy jak np. stałe uczucie głodu.

Dobrze to obrazuje ta grafika:

 

c77ee8ddfd985104.jpg

 

Niestety optymalny poziom %BF mieści się między 8, a 12% (10, a 14).
Poniżej ośmiu procent tkanki tłuszczowej jest to co po lewej stronie.

Ciągły głód, słaba siła, niski poziom hormonów płciowych, etc.

Dlatego też należy stosować rozsądny deficyt kaloryczny wynoszący od -10% do -15% względem zerowego zapotrzebowania kalorycznego czyli takiego przy którym waga stoi w miejscu.

 

 

chcę zbić do wagi 74kg a nawet mniej tylko dlatego że w wadze powyżej 79kg nie czuję się za dobrze :/  a ja porównując moją wagę w grudniu (84kg) na płaskiej wyciskałem na 1 powt. 90kg czyli słabo w chhuy, znajomy który był mniej więcej tego samego wzrostu co ja (174cm) przy wadze 72kg potrafił bez problemu 90kg wycisnąć na 5 razy ... dlatego zbijam wagę, i bede starał się budować jak największą siłe fizyczną trzymając się w granicy 70/75kg. 

 

zdjęcia z przodu wstawię za chwilę 


  • 1

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

zdjęcie z przodu - jak widać brzuch to istna tragedia pomimo tego że robię go cały czas, szkoda gadać 

Załączone pliki


  • 1

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

dawno nic tutaj nie wstawiałem. zdjęcie sprzed tygodnia - treningi od 20 maja pod street workout a na wadze (na zdjęciu) pomiędzy 74/75,5kg 

 

 

Załączone pliki


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Widzę, że brzuch wygląda co raz lepiej u Ciebie.

Odkąd otwarli siłownie myślę, że powinieneś to wykorzystać - mając do dyspozycji w pełni wyposażoną siłownię nie tylko szybciej rozbudujesz masę mięśniową i siłę bezwzględną niż gdybyś trenował tylko kalistenikę/street workout, ale co więcej jeśli będziesz na siłowni wykonywał ćwiczenia wywodzące się z kalisteniki, to będziesz miał dużą siłę względną, a jeśli dodatkowo będziesz trenował z użyciem ciężarów będziesz miał dużą siłę bezwzględną.

Sam wybieram się wkrótce na w pełni wyposażoną siłownię, to będzie ogień. :D


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Widzę, że brzuch wygląda co raz lepiej u Ciebie.

Odkąd otwarli siłownie myślę, że powinieneś to wykorzystać - mając do dyspozycji w pełni wyposażoną siłownię nie tylko szybciej rozbudujesz masę mięśniową i siłę bezwzględną niż gdybyś trenował tylko kalistenikę/street workout, ale co więcej jeśli będziesz na siłowni wykonywał ćwiczenia wywodzące się z kalisteniki, to będziesz miał dużą siłę względną, a jeśli dodatkowo będziesz trenował z użyciem ciężarów będziesz miał dużą siłę bezwzględną.

Sam wybieram się wkrótce na w pełni wyposażoną siłownię, to będzie ogień. :D

 

dzięki :D najsłabsza partia u mnie wkońcu ruszyła. 

 

co do siłowni - byłem kilka razy odkąd je otworzyli ponownie ale to już nie to samo co przed tą zmysloną "epidemią", nie było juz tej satysfakcji z treningu co wcześniej. dzień przed zamknięciem siłowni kupiłem sobie sprzęt - stojaki, sztanga, obciążenie i ławeczkę, mam też kółka gimnastyczne i drążek rozporowy, poręcze do dipów, drewniane poręcze. po wakacjach kupuję kolejny drążek do pokoju z długimi podstawami żeby móc bez bujania się drążka wykonać muscle upa, 

 

co do siłowni - nie mam zamiaru już tam wracać bo sprzęt mam w domu i tyle mi wystarczy do zrobienia treningu :D a na przełomie września/października biore się za robienie "masy" z głową, i trójbój kalisteniczny w domu więc też bedzie ogień :D powodzenia w treningach ! :D  


  • 1

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

aaa i jak by ktoś chciał to zapraszam na mojego instagrama :D czasami dodam coś z treningu 

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Siema ! wróciłem na siłownię :D ale tylko dlatego że przyciągnęła mnie promocja na dwa miesiące karnetu w cenie jednego :D wracam do treningów PUSH/PULL/LEGS czyli 6x w tygodniu, po wczorajszym treningu nóg i rolowaniu ich po każdym ćwiczeniu nie czuję już bólu który mi towarzyszył przzed długi czas (pospinane nogi itd.)

 

miałem skończyć już dzisiaj redukcję ale jak jest ciepło to pozwolę sobie na jeszcze jeden tydzień (i ostatni mam nadzieje) redukcji, cel 70kg ale wydaje mi się że zejdę nawet poniżej 

 

zdjęcia sylwetki, nóg nie dodaje bo nie robiłem ich przez 3msc ale wracam żeby to wkońcu zmienić . na zdjęciu waga wskazywała około 73,5-74kg 

 

 

Załączone pliki


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024