Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taka mała przemiana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Jest moc! Efekty są także jest się z czego cieszyć ! :)

wiadomo :D a Ty, jak z treningami ? progres jest ? :) 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Ramiona są dobre, widać żyłki (waskularyzacja), więc ewidentnie masz niewielki poziom tłuszczu w organiźmie - taki efekt jest widoczny tylko przy średnim lub małym %BF.

Na Twoim miejscu skupiłbym się teraz na treningu klatki bardziej niż na ramionach, bo przy 35 cm w ramieniu powinieneś mieć ok. 98 cm w klacie (jak będzie 96 cm, to też nie będzie źle).

Oczywiście mowa o obwodze klatki na wydechu i bez żadnego napinania.

 

Poniżej wrzucam tabelkę z idealnymi proporcjami:

 

16ko53.jpg

Musisz znać swój obwód bioder (w tabelce zaznaczony czerwonym kolorem) i na podstawie obwodu bioder dążysz do takiego poziomu pozostałych obwodów jak wskazuje tabelka.

To są wymiary idealne - każdy zdrowo urodzony człowiek może je osiągnąć i przy takich proporcjach każdy będzie prezentował namiastkę męskiej doskonałości fizycznej.

Tabela jest po to aby wiedzieć nad którą częścią ciała należy skupić się w danym czasie.

 

Aby ułatwić Ci pomiar poszczególnych mięśni patrz tu:

 

http://forum-kultury...street-workout/

 

W 13 poście od góry zamieściłem przydatne informacje.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

wiadomo :D a Ty, jak z treningami ? progres jest ? :)

priv :D


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Ramiona są dobre, widać żyłki (waskularyzacja), więc ewidentnie masz niewielki poziom tłuszczu w organiźmie - taki efekt jest widoczny tylko przy średnim lub małym %BF.

Na Twoim miejscu skupiłbym się teraz na treningu klatki bardziej niż na ramionach, bo przy 35 cm w ramieniu powinieneś mieć ok. 98 cm w klacie (jak będzie 96 cm, to też nie będzie źle).

Oczywiście mowa o obwodze klatki na wydechu i bez żadnego napinania.

 

Poniżej wrzucam tabelkę z idealnymi proporcjami:

 

16ko53.jpg

Musisz znać swój obwód bioder (w tabelce zaznaczony czerwonym kolorem) i na podstawie obwodu bioder dążysz do takiego poziomu pozostałych obwodów jak wskazuje tabelka.

To są wymiary idealne - każdy zdrowo urodzony człowiek może je osiągnąć i przy takich proporcjach każdy będzie prezentował namiastkę męskiej doskonałości fizycznej.

Tabela jest po to aby wiedzieć nad którą częścią ciała należy skupić się w danym czasie.

 

Aby ułatwić Ci pomiar poszczególnych mięśni patrz tu:

 

http://forum-kultury...street-workout/

 

W 13 poście od góry zamieściłem przydatne informacje.

 

 

może i niski poziom BF ale szkoda tylko że brzuch w tragicznym stanie, bo jakoś przy redukcji i aż do teraz to gówno nie chce zejść z brzucha  a za te informacje bardzo dziękuje ! przydadzą się :D 


Użytkownik lukasz9179 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Robsonnwz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia,wędkarstwo,
  • Staż [miesiące]:8 lat
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:60
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:nie robię tego
  • Waga [kg]:88

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana
Siemka jak dla mnie to zajebiście są postępy aby tak dalej. Wiem że dolna część brzucha to tragedia ale trzeba prubować sam teraz walczę z tym :)
Takie małe informacje na temat tłuszczu :)

Tkanka tłuszczowa produkuje wiele substancji, w tym takie, które każą ci jeść. Nie oszukuj się, że jedzenie typu light w ogóle nie tuczy. Bo w efekcie zjesz o wiele więcej.

Płatki owsiane i otręby

Są świetnym źródłem błonnika, podobnie jak produkty z razowej mąki. Błonnik wiąże wodę, wypełnia przewód pokarmowy, dając uczucie sytości, przyspiesza przemianę materii i pracę jelit i zwiększa wydalanie, ja ostatnio się tego trzymam :)
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana
Robsonnwz - wpisz sobie w Google hasło:

 

articles/300/nieporozumienia-zwiazane-z-przemiana-materii

 

pierwszy wynik od góry, to będzie to.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Robsonnwz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia,wędkarstwo,
  • Staż [miesiące]:8 lat
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:60
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:nie robię tego
  • Waga [kg]:88

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana
Witaj RychuP nie posiadam google tylko bing i nie mogę tego znaleźć.
  • 0

Robsonnwz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia,wędkarstwo,
  • Staż [miesiące]:8 lat
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:60
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:nie robię tego
  • Waga [kg]:88

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana
Ale podejrzewam że chciałeś przedstawić swoją wiedzę jako moderator ok spoko szacun wygrałeś pozdrawiam.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Pozwolę sobie w takim razie zacytować fragment tego artykułu:

 

W powszechnej świadomości „przemiana materii” funkcjonuje jako specyficzny eufemizm, coś w rodzaju eleganckiego i lakonicznego opisu tego co się dzieje z jedzeniem w świetle naszego przewodu pokarmowego. Innymi słowy szybkość przemiany materii w przekonaniu wielu osób odnosi się do czasu pomiędzy spożyciem danego produktu żywnościowego, a jego wydaleniem z ustroju w akcie defekacji. Oczywiście jest to nieporozumienie. Nie należy mylić szybkości pasażu jelitowego z tempem przemian metabolicznych – bo do nich de facto odnosi się termin „przemiana materii”!

To obiegowe przeświadczenie ma oczywiście swoje konsekwencje. Często zdarza się, że preparaty o działaniu przeczyszczającym traktowane są jako środki „przyspieszające przemianę materii”, co jest totalną bzdurą. Preparaty przeczyszczające przyspieszają tempo pasażu jelitowego i sprawiają, że niektóre składniki pokarmowe – nie zdążą ulec strawieniu i wchłonięciu. Metabolizm przy ich stosowaniu może co najwyżej spowolnić, ze względu na brak podaży odpowiedniej ilości niezbędnych substancji odżywczych.

Warto sobie zapamiętać, że przemiana materii zachodzi na poziomie komórkowym i odnosi się do przebiegu procesów katabolicznych (rozkładu) i anabolicznych (budowy). Przemiany te nie zachodzą samorzutnie, a nadzorowane są przez wyspecjalizowane jednostki zwane enzymami, więc ich tempo może być różne. Jest zależne choćby od aktywności hormonów i wrażliwości poszczególnych tkanek na ich działanie. W pragmatycznym ujęciu stosowanym w kontekście kontroli masy ciała, terminu „przemiana materii” używa się często w odniesieniu do procesu wydatkowania energii przez nasz organizm. Nie ma on jednak nic wspólnego z wydalaniem resztek niestrawionych pokarmów i nie powinien być z nim mylony.

 

oraz:

 

 

Przemiana materii nie ma nic wspólnego z częstotliwością wizyt w toalecie!

W zasadzie już absolutną regułą jest, że kiedy podczas indywidualnych konsultacji czy też w czasie wykładów prowadzonych w ramach swojej praktyki zawodowej spotykam się z problemem „spowolnionej przemiany materii”, to w istocie moim rozmówcom chodzi o coś zgoła innego. Meritum problemu okazuje się tak naprawdę spowolnione tempo pasażu jelitowego. Jest to zaskakujące, gdyż de facto są to dwa różne aspekty ludzkiej fizjologii, które nie mają za sobą nic wspólnego. Niedoprecyzowanie w porę tego aspektu może prowadzić do grubych nieporozumień!
 

Warto zdać sobie sprawę z tego, że w praktyce można mieć szybką przemianę materii i borykać się z uporczywymi zaparciami jak i również można mieć wolną przemianę i cierpieć na biegunki.

Uwaga: przemiana materii zachodzi we wnętrzu komórek a nie w świetle przewodu pokarmowego. Definiuje się ją jako całokształt przemian biochemicznych i towarzyszących im procesów energetycznych jakie zachodzą we wnętrzu organizmów żywych. Owe przemiany dzieli się na anaboliczne i kataboliczne. Synonimem terminu „przemiana materii” jest termin „metabolizm”.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Robsonnwz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siłownia,wędkarstwo,
  • Staż [miesiące]:8 lat
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:60
  • Wyciskanie [kg]:120
  • Martwy ciąg [kg]:nie robię tego
  • Waga [kg]:88

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Pozwolę sobie w takim razie zacytować fragment tego artykułu:

 
oraz:

Brawo Ty ;)
  • 0

bieniek
  • Moderator
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 9
25
Neutralna
  • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:186
  • Przysiad [kg]:140 low bar
  • Wyciskanie [kg]:102.5
  • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Warto zdać sobie sprawę z tego, że w praktyce można mieć szybką przemianę materii i borykać się z uporczywymi zaparciami jak i również można mieć wolną przemianę i cierpieć na biegunki.

 

Niestety, widzę nowomowa rozkwita również w artykułach co chcą wyglądać na niezywkle precyzyjne i naukowe a generalnie są kawałkiem bełkotu.

 

To stwierdzenie przeczy samo sobie, nie uważasz? :)

W pewnych warunkach, np gwałtownego przetrenowania, kiedy stosujemy tzw overreaching, możliwe, że będziemy mięli biegunkę, lub też zmieniając całkiem dietę dostaniemy paru gwałtownych torsji, jednak przewlekła rzadkość czy też spoistość :D kloca w praktyce powinna zaalarmować zainteresowanego, a nie poprostu sobie występować... W praktyce.

Zdrowy organizm jako naczynia połączone nie cierpi na nic. Poza cierpieniem na życie.


  • 0
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

hmm, robi się ciekawie, kontynuujcie, z chęcią poczytam, naprawde, bo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć 


  • 0

bieniek
  • Moderator
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 9
25
Neutralna
  • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:186
  • Przysiad [kg]:140 low bar
  • Wyciskanie [kg]:102.5
  • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Masz już popcorn? :D


  • 0
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Masz już popcorn? :D

niee, nie jadam popcornu :D 


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

co tutaj tak ucichło ? 

 

 

no to kolejne zdj. z serii " do porównania za kilka miesięcy ", tym razem koniec z siłownią i cisne z kalisteniką, tylko nie wiem kurde czy polecieć planem FBW który dodałem w załączniku czy jednak układać plan PUSH PULL ... 

Załączone pliki


Użytkownik lukasz9179 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

kolejne zdjęcie dzisiaj robione po treningu "FBW" z masą własnego ciała ... powoli się rozkręcam, piłka Bosu, czyli Balance station kupiona więc brzuch można mocno przetrenować na niej, do wakacji priorytet to klatka piersiowa oraz brzuch więc moze mi się uda z formą do wakacji .... zdjęcie : 

 

 

Załączone pliki


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Całkiem fajnie to zaczyna wyglądać - ramiona masz już bardzo dobre teraz skup się na reszcie i będzie gites.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Całkiem fajnie to zaczyna wyglądać - ramiona masz już bardzo dobre teraz skup się na reszcie i będzie gites.

 

dzięki ! :D tylko musze zrobić jakiś osobny dzień na nogi, albo poprostu przynajmniej 2x w tygodniu na siłownie się udać żeby nogi przetrenować mocno bo bez sprzętu to dobrego treningu nóg nie zrobie :/ ..... teraz skupiam się na klatce oraz brzuchu, ale nie odpuszczam pozostałych partii, narazie mam zamiar 2 miesiące lecieć kalistenike a później się zobaczy jak to wszystko będzie wyglądać :D waga moja waha się pomiędzy 73-75kg, nie wiem ile dokładnie waże bo co chwile coś zjem, napije się wody, herbaty itd. to waga wzrośnie wiadomo więc ciężko mi podać aktualną wage :/ 


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

kolejne zdjęcie łap, tym razem na tzw. Pompie,

 

od zeszłego tygodnia, od 23 kwietnia czyli od zeszłego poniedziałka jest trzymana dieta aż do dzisiaj, zmieniłem również plan treningowy, w sumie FBW nadal ale ćwiczenia i diete dobrane od trenera z siłowni na której trenuję, rozpiszę to wszystko na dniach, od wczoraj przerwa od treningów na conajmniej tydzień, dwa dni temu przewróciłem się na rowerze i zdarłem sobie ręke, dzień później po treningu Muay Thai zauważyłem że od rany biegnie czerwona kreska, od razu widziałem że to zakażenie więc pojechałem do szpitala gdzie podali mi szczepionkę przeciwko tężcowi czy jakoś tak, przepisali mi antybiotyki itd. i na dzień dzisiejszy ODZIWO rana jest mniejsza a czerwona kreska tzw te zakażenie znika już, 

 

 

````

nie ważne, diete oraz plan treningowy rozpiszę na dniach albo jak wróce do treningów heh, waga ... nie wiem jaką wage mam naprawde, przed chwilą się ważyłem to miałem 77kg ale co z tego jak tak naprawde jak trzymam diete itd, moge ważyć poniżej 70kg .... nigdy tego nie ogarne 

Załączone pliki


Użytkownik lukasz9179 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taka mała przemiana

Łapy u Ciebie coraz większe, nie wiem jak klatka.

Co do poziomu BF, to skoro bicepsy są okablowane (waskularyzacja), to znaczy, że %BF jest coraz niższy.

Oby tak dalej.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024