Skocz do zawartości


Zdjęcie

taka watpliwosc


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc

...no tak aikidoka, to wyjasnie podejscie do zycia i do nozy.
Przeciez to ze jestes zafascynowany nozami , wcale nie znaczy ze musisz ich uzywac do dziobania ludzi na chodnikach.
Przypuszczam ze w twoim dojo , pewnie ktos trenuje iaido , tez mu powiesz ze jest pojebany , bo przeciez , miecz jest jeszcze wiekszy od noza.
Fascynacja bronia , nie ma nic wspolnego z jej uzywaniem w codziennym zyciu i jezeli tego nie rozumiesz...to poprostu jest mi bardzo przykro...


sam cwiczylem iaido :) :) :) . ale nie jestem fanatykiem miecz :) . owszem, fajna zabawka, ale bez specjalnych emocji. fascynacja bronia ma wiele wspolnego z jej uzywaniem i jezeli tego nie rozumiesz...to po prostu jest mi bardzo przykro.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc
...a jednak nie masz racji.
Jako prosty przyklad , proponuje , odwiedzic jede z wielu knife show's , np. taki Blade show , w ciagu 2 dni przewija sie miedzy stolami kilkadzieciat tysiecy ludzi , gwaranuje tobie ze nawet 1 % nigdy nie otarl sie o jakakolwiek szkole walki nozem.Ludzie ci z obledem w oczach biegaja pomiedzy stolami , starajac sie za grupe pieniadze wyciagnac cos dla siebie , zanim znajda to inni.
Noz , jako przedmiot to tez rodzaj sztuki i moze stac sie takim samym obiektem podziwu i kontemplacji jak obraz Monneta , HArley Davidson z 1960 roku czy butelka Chateau Margaux.
Czy powiesz tym tysiacom ludzi ze sa pierdolnieci , poniwaz sa zafacynowani tym czego Bujin , nawet boi sie dotkanac , zeby nie pokalc czystosci swojego kodeksu honorowego
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc
NIc dodać nic ująć... czytaj bujin i ucz się :wink:

1. Nóż jako broń.
Owszem moze się zdarzyć sytuacja kiedy będziesz zmuszony użyć noża w taki właśnie celu...lepiej wtedy go mieć i cokolwiek o nim wiedzieć niż...
Owszem ręce mogą nie wystarczyć.Ty tego nie zauważyłeś w dotychczasowym życiu, ja osobiście też nie ale WIEM że takie sytuacje się zdarzają..ty będziesz się bronił gołymi rękami - i powiedz w czym czujesz się lepszy od nas??W walce na poważnie liczy się EFEKT.I nieważne jak go osiągniesz.Sory za słownictwo - nie pieprz o honorze i zasadach na ulicy.Nam takich bajek nie musisz opowiadać.

2. Nóż jako "last resort"
Nóż może uratować ci kiedyś tyłek nie koniecznie jako broń...polecam post Pitera o wypadku samochodowym...co na to aikido :D ?

3. Nóż jako dzieło sztuki.

Starozytni Rzymianie mawiali - o gustach się nie dyskutuje.Pięknie wykonany nóż może być dzięłem sztuki. I JEST NIM. Mże kiedyś kupisz i sam zobaczysz i "wpadniesz" :)

Post Seikena bardzo ładnie podsumował wszystkie kwestie.Są wśród nas różni ludzie - pasjonaci walki nożem, kolekcjonerzy, ludzie szarzy którzy chcieliby się czegoś dowiedzieć o nozu...ale nie zaobserwowałem żadnych pacjentów psychiatryka :lol:
Na koniec dwie uwagi
- jak cię nie interesuje tematyka naszego forum - (żeby nie zacząć używać języka polskiego :wink: ) czytaj inne fora.To jest wolny kraj jak sam słusznie zauważyłeś...
- Nie uogólniaj, nie oceniaj po pozorach i wogóle nie obrażaj nas kolego...nie ma powodu

Acha - Berlin miejscami jest bezpieczny a miejscami nie. Napaść na ciebie mogą tam równie dobrze jak w Wawie, Gliwicach czy Pekinie...więc nie bądź tak cholernie pewny siebie

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc

poza tym powody otwarcia nowego forum sa jasne- kolesie dogadali sie z administratorem, jak zwykle ktos z kims lody kreci, jak to w zyciu. wiadomo, podgzewajac atmosfere wokol produktu, nalezy oczekiwac, ze predzej czy pozniej jakis grosz skapnie, nieprawdaz moi drodzy moderatorzy? :lol:

Czy ty przypadkiem nie spadłeś z agrestu? Może wysuniesz jeszcze jakieś fascynujące wnioski godne radzieckiego uczonego? :twisted:
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc
ja go rozumiem....fakt , że rozmawianie i zachwycanie sie nożami może prowadzić do ZAKUPU takiego drogiego i markowego nożyka..toz to zywa reklama!!!...
ALE I WIEDZA!!! dZIEKI TEMU VORTALOWI LUDZIE NIE KUPUJĄ SZMELCU...
NIE WYRZUCAJĄ PIENIEDZY...
POPATRZ JAK REKLAMUJE SIE NOŻE NA ALLEGRO CZY W SKLEPIE...SUPER NÓŻ ZA 40 ZŁ!!! I MAŁOLATY TO KUPIĄ..ALE NIE USER KTÓRY CZYTA TO FORUM..
MIEJ TO NA UWADZE BI..COS TAM..
ja bardzo dziękuje kolegom handlującym nożami bo dzięki ich pasji ja mam stridera o którym mógłbym tylko pomarzyc w polsce...
dzieki ich pasji wiem o nozach wiecej niż wiedziałem...
i to już są korzyści...a że ktoś zarabia na swojej wiedzy i kontaktach to co??? cos złego w tym widzisz???

A a taki piter to jeszcze noże za darmo rozdaje nie dośc, że kształci za darmo...
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc

A a taki piter to jeszcze noże za darmo rozdaje nie dośc, że kształci za darmo...


...a podczas procesji nosi horagiew, a w czasie wolnym dokarmia golebie...
to prawdziwa filantropia, rozdawac noze :) , nie ma co.
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc

...a jednak nie masz racji.
Jako prosty przyklad , proponuje , odwiedzic jede z wielu knife show's , np. taki Blade show , w ciagu 2 dni przewija sie miedzy stolami kilkadzieciat tysiecy ludzi , gwaranuje tobie ze nawet 1 % nigdy nie otarl sie o jakakolwiek szkole walki nozem.Ludzie ci z obledem w oczach biegaja pomiedzy stolami , starajac sie za grupe pieniadze wyciagnac cos dla siebie , zanim znajda to inni.
Czy powiesz tym tysiacom ludzi ze sa pierdolnieci , poniwaz sa zafacynowani tym czego Bujin , nawet boi sie dotkanac , zeby nie pokalc czystosci swojego kodeksu honorowego


W skrajnych przypadkach tak wlasnie powiem. Ludzi ci bowiem nie wyrosli z krotkich spodenek.

Noz , jako przedmiot to tez rodzaj sztuki i moze stac sie takim samym obiektem podziwu i kontemplacji jak obraz Monneta , HArley Davidson z 1960 roku czy butelka Chateau Margaux.


O, przepraszam, jest wielka roznica miedzy przedmiotami, ktore wymieniles a nozami. Roznica w przeznaczeniu. Chyba nie powiesz mi, ze noze, ktorymi sie tak zachwycacie sluza do krojenia chleba...
tak sie sklada, ze jeden taki moj znajomy podarowal mi taki nozyk, podobny bardzo do tego, ktory rozdaje nasz vortalowy dobroczynca. kosztowalo toto ze 250 EURO, i do niczego sie nie nadaje. poza tym chyba sam nie wierzysz w to, co mowisz. noz jest dla ciebie przedmiotem podziwu i kontemplacji?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc
Tym samym nozem , wystawionym w Museum of Modern Art w San Francisco ( Emerson Specwar fixed ) , mozna rowniez wyczyscic sobie brud za paznokci ( choc nie jest do tego przeznaczony), lub obciac komus np. jezyk.
Butelke wina mozna wypic , mozna tez obciac komus jezyk ( choc nie jest do tego przeznaczona)
Pytales o fascynacje nozem , wiec w miare kulturalnie ( jeszcze) staram sie to tobie wytlumaczyc .Dyskusje na tematy twoich moralno - etycznych przemyslen mnie nie interesuja , sa na to inne fora , zblizone do mlodziezy katolickiej , lub egzaltowanych myslicieli i tam polecam sie udac w celu prowadzenia takiej polemiki.
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc
Koledzy moderatorzy jak by ktoś mnie odwiedził w miejscu gdzie czuję się gospodarzem i mówił że kolor mojego dywanu jest niewłaściwy obraz na ścianie nie modny a moje poglądy niewłaściwe - dostał by kopa w d.... bez dyskusji na temat wolności wypowiedzi.
Przecież ten śmieszny kolega chce nam prostować poglądy
o. Rydzyk sztuk walki????
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc

fascynacja bronia ma wiele wspolnego z jej uzywaniem i jezeli tego nie rozumiesz...to po prostu jest mi bardzo przykro.

No popatrz, a wiesz co to jest np. Altatl
Bardzo stara broń miotająca (kiedy mówię stara, mam na myśli jaskiniowców). Wiesz, że istnieją stowarzyszenia zajmujące się jej wytwarzaniem i ćwiczący miotanie do celu.
Na pewno fascynują się jaskiniowym wynalazkiem w celu używania, np. obrobią bank, albo załatwią kibiców drużyny przeciwnej :D

Ty chyba nigdy nie ćwiczyłeś z bronią, mnie np. nie bawią spluwy jako broń, ale lubię sobie postrzelać z wiatrówki, dla satysfakcji, osiągniecia pewnego stanu umysłu w wyniku koordynacji oko-ręka-broń. Nie żaden Zen i kyudo :oops: , czysta radocha, że Ci się udaje.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc
eeee tam..bujin wjeżdża nam po prostu na rajstopki...rozejrzyjcie sie koledzy i przyznajcie, że takich ludzi co tak myślą jak on jest wokól nas większość ;-) ...ja tam już nawet nie odpowiadam na pytania po co nosze nóż a nawet nie odpowiadam na pytania po co mi nóz za kilkaset złotych zamiast lepszego do miasta victorinoxa czy lathermana (multitool)....po prostu sa tacy ludzie którzy nie rozumieją i koniec...widocznie on taki jest i ma prawo...
ale bujin nie wyjeżdźaj, że ktos tu ciemnote wciska bo chce zarobić...
i nie wyjeźdźaj , że nie wyroslismy z krótkich majtek bo prawdziwy facet ma cos z chłopca do końca życia....
po prostu uszanuj to, że nóż to dla nas jakiś tam fetysz i....odejdź ?
spadaj ?
spierd.....?
AMEN.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc
Bezcelowa wydaje mi się dyskusja z kimś , kto widzi w ładnie obrobionym kawałku stali zagrożenie, a nie piękno.Bujin bez obrazy, ale w każdym prawdziwym facecie tkwią ( i dobrze) atawizmy, powodyjące żywsze bicie serca na widok szeroko pojętych narzędzi myśliwskich.Poza tym wybacz , ale ja na geny nic nie poradzę, jeden dziadek był carskim oficerem marynarki i nosił kordzik, drugi ułan latał z szablą, co zrobić..., podejrzewam że tyczy to wszystkich nożolubów.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc
[MR.NICEGUY MODE ON]
A wiesz co Bujin.. ja mam zajobna na punkcie broni palnej. I fascynuje mnie ona mimo ze na zbeiractwo nie moge sobie pozwolic. Poporstu lubie lubie trzymac np. na strzelinicy czy na wystawie lub u znajomego jakas ladna sztuke. I nie znaczy top ze mam zaraz zamiar z niej kogos zabic. Mialem wlasna, ostra do pracy i po pracy. I jakos nikogo nie zabilem ani nie postrzelilem. A lubie sobie postrzelac .. jak napisal AdamD .. dla przyjemnosci oko-reka-cel.
A noze ... nie stac mnie na wiekszosc z nozy ktore mi sie podobaja niezwykle. I podziwiam precyzje ich wykonania, zmysl estetyczny ich tworcy - bo np. Lightfoot robi noze poprostuy ladne. I nosze sobie maly nozyk o ostrzu ok 4,5 cm ... i otwieram nim koperty i tne cytrynke ....ale w razie czego dzieki swej ostrosci moze mi uratowac zycie. ....
[MR.NICEGUY MODE OFF]
I nie pierdol mi Bujin o honorowej walce. Moze Berlin jest bezpieczny i tam noz jest w samoobronie "be", ale w W-wie .. w mojej dzielnicy albo ciebie zajebia w bramie albo tych ich. I nie wazne czym i jak ich wygrasz .. bo wygrana oznacza przezycie lub brak zranienia.

Uffff :twisted: :twisted: ponioslo mnie
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc
Jakby spytac sie mojej matki, co chcialem dostac jak bylem maly - mowilem nieodmiennie ladny scyzoryk idostawalem takie - pamietacie byly takie gerlacha, w czerwonawej, albo zlotawej okladzinie przypominajacej marmur? Nie interesowaly mnie natomiast lalki. Pierwotna fascynacja, nabyta? Nie ma to znaczenia.
A wiekszosc zbrodni Bujin i tak sie dokonuje przy pomocy noza kuchennego i nie potrzebny jest do tego fajter za 200, czy 300$.
K_P
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: taka watpliwosc
Bujin, jeżeli coś ci się w tym forum nie podoba, to proponuję rozpocząć dyskusję na BUDO ale w forum do tego przeznaczonym.

Chcesz pogadać o nożach - świetnie trafiłeś. Chcesz nas nawracać... no to pudło stary.

A ja zamykam ten topic i już, bo do niczego on nie prowadzi. Wyzwala tylko agresję, a tego na forum o nożach wolę uniknąć...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024