Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Nowy rok, nowe cele" - Dziennik Kapello :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Kapello8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:194
  • Waga [kg]:88,6

Napisano Ponad rok temu

"Nowy rok, nowe cele" - Dziennik Kapello :)

Witam wszystkich :) Zbliża się rok 2016 a co za tym idzie, nowe cele, nadzieje i kolejny rok walki z samym sobą. Zawsze byłem sceptyczny do dzienników bo czytając je odnosiłem wrażenie, że były one robione pod publikę i tylko do chwalenia się rekordami, wymiarami itd. Coś się zmieniło, więc i ja chciałbym coś takiego robić, z tym, że będzie on coś w rodzaju bloga. Będę w ten sposób jeszcze dokładniej obserwować swój rozwój ( do tej pory notowałem progress tylko w wordzie ). Na początek - mam 17 lat, od 10 roku trenuję boks a od 2 lat+/- siłownia. Rzuciłem jednak boks dokładnie rok temu. Dlaczego ? Być może kwestia determinacji i motywacji, być może brak wsparcia i złe samopoczucie. Myślę, że głównym czynnikiem była jednak ciągła walka psychiczna. Boks to trudny sport i nie chodzi tu o przyjmowane ciosy czy treningi, ale o codzienne życie. Naprawdę trudną rzeczą jest pozbieranie się na drugi dzień po przegranej walce i pójście do szkoły/pracy. Ale do rzeczy.

 

W październiku [ http://forum-kultury...y/#entry1405586 ] postanowiłem zmienić split na FBW. Zmiana spowodowana była początkowo nudą i monotonią. Później jednak zrozumiałem, że to zdrowie, mobilność i samopoczucie jest głównym celem moich treningów, siła i sylwetka spadła na ostatnie miejsce. Po 2/3 miesiącach zrobiłem ogromny postęp techniczny i sylwetkowy, ale i siła poszła w górę.

 

REKORDY PAŹDZIERNIK

 

MC - 110x4
Siady - 85x3
Pozioma hantle - 22,5x6 
Żołnierskie - 40x4
Barki wyciskanie hantle - 20x6
Podciąganie szerokoko - 3 / wąsko - 4 
Dipsy - 3
 
Nie ma się czym chwalić łagodnie mówiąc :D Zawsze byłem chudy, w dodatku ektomorfik i 194 cm wzrostu, gabaryty ciulowe. Jako bokser bazowałem na szybkości i dynamice. 
 
REKORDY AKTUALNE ( GRUDZIEŃ )
 
MC - 115x3
Siady - 95x3
Pozioma hantle - 27,5 x 4
Żołnierskie - 45x5
Barki wyciskanie hantle - 20x8/ 22,5x5
Podciąganie szerokoko - 6 / wąsko - 8 
Dipsy - 5

 

Postanowiłem po raz kolejny zmienić mój plan i wygląda to tak : 

 

Trening A : 

Przysiady 4 serie

Podciąganie 6 serii

Tureckie wstawanie 3 serie po 2 wstawania na rękę ( dopiero zaczynam, póki co się uczę techniki )

klata skos 3 serie

francuskie wyciskanie bądź wąskie 3 serie

łydki 4 serie

 

Trening B : 

Martwy ciąg 4 serie

wiosłowanie 3 serie

żołnierskie 4 serie

klatka poziomo 3 serie

dipsy 3 serie

łydki 3 serie

 

Zmiana niewielka, wprowadziłem jedynie tureckie wstawanie i mam zamiar rotować je z wyciskaniem na barki kettlem. Ogólnie wdrążam do planu wiele zabaw z kettlami, doceniłem te ćwiczenia. Chodzi mi tu głównie o wzmocnienie stawów obręczy barkowej ( dostały po dupsku na walkach ), stabilizacji i ogólnej równowagi ( wzrost robi swoje ).

 

Aktualna waga na czczo : 88,6

Kalorie : 4400 +/-

Makrosy : nie znam, dłuzo tłuszczy, które wg. mnie są najważniejsze w diecie. Żadne maki czy cheeriosy, mnóstwo jaj i mięsa, niestety dość dużo pieczywa ale to się zmieni. 

 

Póki co świąteczna przerwa do następnego tygodnia bo od sierpnia lecę bez przerwy :) Moim celem na ten rok jest również uzupełnianie dzienniczka, trzymajcie kciuki, ponieważ to może być natrdudniejsze :D Pozdrawiam


Użytkownik Kapello8 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Kapello8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:194
  • Waga [kg]:88,6

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nowy rok, nowe cele" - Dziennik Kapello :)

Aktualizacja nr. #1 

 

Waga i wzrost : bez zmian :D

 

Z powodów takich, że święta już za niedługo to życzę wszystkim wszystkiego najlepszego, bogatego mikołaja, zdrowego sylwestra ( pijcie z umiarem ) i wszystkich zrealizowanych celów w 2016 roku !

 

Przy okazji, wstawiam pierwszą fotę na której widać mój kunszt malarski w gimpie :D Pozdro 

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownik Kapello8 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nowy rok, nowe cele" - Dziennik Kapello :)
Co, jest z dziennikiem?
nie prowadzisz wpisów czy wgl nie trenujesz?
pozdro...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024