Skocz do zawartości


Zdjęcie

PoMocny - dziennik treningowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

TheBeast
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:28
  • Wzrost [cm]:177
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:117
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:150x5
  • Wyciskanie [kg]:145x1
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:93

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

Pytanie retoryczne chyba. sam stosuje podobny model żywienia już ponad rok, czyli coś ale IF, obecnie już 4 miesiąc robię masę i tu właśnie pytanie czy taki rodzaj diety, gdzie jem ok 8 godzin dziennie jest odpowiedni również na masie ? czy to raczej model pod redukcje ?  
Napisałem, że to pytanie retoryczne, ponieważ na masie przytyłem już jakieś 6-7 kg dosyć sucho oczywiście woda no i trochę smalcu też, ale niewiele. Jest ot system bardzo wygodny i nie chce z niego rezygnować, należę do tych osób co bez słodkości nie wyobrażają sobie dnia a ten model żywienia jak sam pokazujesz pozwala na słodycze jak pierniczki, delicje, czy np krówki ( zaledwie ok 8 gram tłuszczu na 100)  a nawet ptasie mleczko, ale tu należy już uważać (ok 15 gram fatu na 100, więc też jakoś się wciśnie w makro) zwłaszcza jak się waży trochę więcej i kaloryczność pozwala. 


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

Wiadomo że łatwiej na takim systemie redukować ale znam ludzi którzy na tym masują. Fakt że jak masz na masie zapotrzebowanie np 5 tys kalorii to nie ma opcji bytu żaden IF ani jego modyfikacja ale jak suma dobowa nie jest wysoka można popróbować.


Mateusz Pawlak ;)


Jozef230
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 3
113
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:kujawsko-pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport,kulturystyka, biznes,filmy, muza
  • Staż [miesiące]:60
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :38.5
  • Klatka piersiowa [cm]:jescze nie taka
  • Pas [cm]:za duzo
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:100x4
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:130x3
  • Waga [kg]:78-79

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy
nie czaje czegos. niby slodzik ci przeszkadza w przedtreningowce bo wyliczony jetes ale cole zero pijesz?? :) nie odpowiedziales mi dlaczego do zawodow cie nie dopuscili na kamienna rzezbe?
  • 0

PoMocny
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 13
26
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:96

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

Dziś trening zrobiłem o 12:30 więc zdecydowałem sie znowu na jedno popołudniowo- wieczorne ładowanie. Właśnie wróciłem z treningu i za godzinę rozpocznę ładowanie.

 

Często zostawiam taką lukę czasową od skończenia treningu do rozpoczęcia jedzenia żeby organizm utrzymywał nadal zwiększony poziom hormonu wzrostu.

 

Dziś trening wyglądał następująco:

Klatka+ biceps:

- rozpiętki na butterfly naprzemiennie z wyciskaniem na maszynie, łącznie 4 serie po 15 powt na 50% mocy

- wyciskanie sztangi na łwce poziomej 2x12 powt na 60% mocy 3x7 powt do upadku, potem szybka redukcja ciężaru i bez robienia odpoczynku 2x5 powt do upadku

- wyciskanie na maszynie na górne części klatki o zmiennym rozstawie uchwytów 3x10 powt do upadku

- rozpiętki na butterfly na górne części klatki (tam gdzie chodzę jest butterfly leżący który ma właśnie taki kąt) 2x14 powt do upadku

- wyciskanie na maszynie ze zmiennym rozstawem uchwytów 2x12 powt do upadku

 

Biceps:

- uginanie przedramion ze sztangą łamaną stojąc 2x12 powt 60% mocy, 3x15 powt do upadku

 

Po tak wykonanym treningu w pełnej koncentracji z reguły nie jestem w stanie ruszać rękoma. Generalnie nigdy nie rozmawiam z nikim na siłowni bo szkoda mi czasu i wiem jaki mam cel i co trzeba zrobić żeby go osiągnąć, niektórym pewnie może sie wydawać że jestem gburowaty i wyniosły ale mogą loda co najwyżej zrobić, Ci którzy mnie znają wiedzą że tak nie jest :)

 

Przepraszam za bycie wulgarnym.

 

Wieczorem sprawozdanie z diety, a Ci których interesują elastyczne metody jedzenia takie jak IF oraz ogólnie flexible diet odsyłam tutaj:

 

 


Użytkownik PoMocny edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

PoMocny
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 13
26
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:96

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

nie czaje czegos. niby slodzik ci przeszkadza w przedtreningowce bo wyliczony jetes ale cole zero pijesz?? :) nie odpowiedziales mi dlaczego do zawodow cie nie dopuscili na kamienna rzezbe?

Już wyjaśniam, najpierw Kamienna Rzeźba gdzie nie pozwolili mnie i Mateuszowi Burdzemu wystartować bo startowaliśmy w NAC.

 

Co do coli zero to ma ona tylko aspartam i acesulfam, a przedtreningówki mają z reguły sukralozę która jest przetworzoną sacharozą czyli zwykłym cukrem, a co za tym idzie może podnosić nieznacznie poziom insuliny. Ponadto colę piję czasami i to w ilości jednej puszki lub pół litrowej butelki którą wypijam w przeciągu 1- 1,5 godziny treningu małymi łyczkami, a nie naraz tak jak przedtrenigówkę, więc nawet jeśli acesulfam czy asprtam miałyby jakikolwiek wpływ na insulinę to rozbicie maksymalnie 0,5 litra na 1,5 godziny treningu jest bezpieczne.


  • 0

Jozef230
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 3
113
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:kujawsko-pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sport,kulturystyka, biznes,filmy, muza
  • Staż [miesiące]:60
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :38.5
  • Klatka piersiowa [cm]:jescze nie taka
  • Pas [cm]:za duzo
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:100x4
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:130x3
  • Waga [kg]:78-79

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy
Dzieki za odpowiedzi. zajrze na kanal.
  • 0

MIHAL
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Waga [kg]:93

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

Tak, w okresie jesiennym chodziłem tam, obecnie ćwiczę w Fitness Academy ale niedługo przenoszę się spowrotem do Gym Park na stare śmieci.

 

Pewnie, będę się starał odpowiadać na wsze pytania.

 

Jeżeli chodzi o przedtreningówki to na mnie ćwicząc na czczo najlepiej działa połączenie kawy z herbatą i 1/4 łyżeczki soli. Po prostu chcę mieć czysty skład tego  co zażywam przed treningiem, bez żadnych słodzików i bez nawet śladowych ilości cukru jak to jest w przypadku przedtreningówek. Natomiast czasami w czasie treningu piję colę zero i świetnie sie wtedy czuję.

Odrzywka białkowa na IF powinna byc raczej dłuzej wchłanialna czy jakis hydrolizat czy izolat??

 

 

ja wstaje około 8 ćwicze o 14...o godz 10-11 pije kawe rozpuszczalna z odrzywka białkowa,a łądowanie zaczynam 40min po treningu...czy uwazasz ze to ma sens? czy powinienem przed treningiem zjesc troche wegli?

ogolnie to w prace spedzam w aucie nie mam jakiejs wielkiej aktywnosci fizycznej


  • 0

VersaceNo1
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:195
  • Waga [kg]:102

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

Witam wszystkich, a w szczególności PoMocnego, którego kanał obserwuje od początku i uważam, że pod względem merytorycznym nie ma lepszego na youtube.

Mam jedno pytanie, a właściwie dwa.

Czy mógłbyś napisać coś o swojej diecie w dzień nie treningowy?

Wiem, że czasem zdarza Ci się wypić coś wysokoprocentowego, jak najlepiej pić i co by nie mieć jakiś mega negatywnych konsekwencji? Oglądałem Twój film na ten temat, wiem o wodzie itd. zastanawia mnie tylko jak Ty do tego podchodzisz.

Z góry dziękuje za odpowiedź...


  • 0

PoMocny
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 13
26
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:96

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

Pytanie retoryczne chyba. sam stosuje podobny model żywienia już ponad rok, czyli coś ale IF, obecnie już 4 miesiąc robię masę i tu właśnie pytanie czy taki rodzaj diety, gdzie jem ok 8 godzin dziennie jest odpowiedni również na masie ? czy to raczej model pod redukcje ?  
Napisałem, że to pytanie retoryczne, ponieważ na masie przytyłem już jakieś 6-7 kg dosyć sucho oczywiście woda no i trochę smalcu też, ale niewiele. Jest ot system bardzo wygodny i nie chce z niego rezygnować, należę do tych osób co bez słodkości nie wyobrażają sobie dnia a ten model żywienia jak sam pokazujesz pozwala na słodycze jak pierniczki, delicje, czy np krówki ( zaledwie ok 8 gram tłuszczu na 100)  a nawet ptasie mleczko, ale tu należy już uważać (ok 15 gram fatu na 100, więc też jakoś się wciśnie w makro) zwłaszcza jak się waży trochę więcej i kaloryczność pozwala. 

Dobrze piszesz, można i budować masę i redukować ispokojnie można upchać i z 5000 kcal :)

 

 

Odrzywka białkowa na IF powinna byc raczej dłuzej wchłanialna czy jakis hydrolizat czy izolat??

 

 

ja wstaje około 8 ćwicze o 14...o godz 10-11 pije kawe rozpuszczalna z odrzywka białkowa,a łądowanie zaczynam 40min po treningu...czy uwazasz ze to ma sens? czy powinienem przed treningiem zjesc troche wegli?

ogolnie to w prace spedzam w aucie nie mam jakiejs wielkiej aktywnosci fizycznej

Kiedyś miałem podobnie tylko że wstawałem 9:30 i ćwiczyłem 18:30, wtedy najlepiej 3-4 godziny przed treningiem załadować zamiast odżywki jakieś tłustsze mięso z warzywami. Np nogi z kurczaka albo schab lub antrykot lub rostbef wołowy. Zdecydowanie lepsza opcja niż sama odżywka, Da Ci energię na dłużej i dostarczysz trochę błonnika, a nie podniesie poziomu cukru we krwi tak szybko ze względu na długi czas trawienia.


  • 0

PoMocny
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 13
26
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:96

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

Podaję wczorajszy jadłospis, ładowanie od 15:00 do 21:00

 

- 100g pierniczków w czekoladzie + 45g mega strong protein Olimpu na wodzie ( 44g b, 9g tł, 71g ww)

- chińszczyzna 250g mix warzyw chińskich + 100g piersi z kurczaka + 100g schabu + 200g sosu słodko- kwaśnego + 75g ryżu (45g b, 21g tł, 95g ww)

- 100g czekolady (7g b, 35g tł, 40g ww)

- 2 burgery z kurczakiem (200g) białą bułką (łącznie 120g)  i warzywami (50g b, 10g tł, 75g ww)

- odżywka białkowa mega strong protein 45g + 50g płatków kukurydzianych + 100g jabłka (40g b, 5 g tł, 55 g ww)


  • 1

VersaceNo1
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:195
  • Waga [kg]:102

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

Widzę, że dużo węglowodanów ładujesz z pierników itp... 

Jest jakaś różnica w trawieniu cukrów prostych przy tym systemie jedzenia?


  • 0

MIHAL
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Waga [kg]:93

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

stosujesz BCAA,Kreatyne,Glutamine czy moze jakies inne suplementy?

 

bo ja od kiedy stosuje sie do Twoich porad z kanału na YT odnosnie diety  odstawiłęm BCAA i nie widze roznicy...


  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

ja bym chciał się dowiedziec jak długo już stosujesz ten rodzaj diety?


nol9.jpg

www.massagepeter.se


Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

Bo BCAA nie daje żadnej różnicy poza szczuplejszym portfelem. Mozna się rozdrabniać nad tym czy trzeba dostarczać szbkie aminy czy nie jednak jakby człowiek się mocno nie zagłebił w temat to różnica jest zbyt mała do poniesionych kosztów a efekty? Obecnie nie znam nikogo kto je widział.


Mateusz Pawlak ;)


MIHAL
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:183
  • Waga [kg]:93

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

Bo BCAA nie daje żadnej różnicy poza szczuplejszym portfelem. Mozna się rozdrabniać nad tym czy trzeba dostarczać szbkie aminy czy nie jednak jakby człowiek się mocno nie zagłebił w temat to różnica jest zbyt mała do poniesionych kosztów a efekty? Obecnie nie znam nikogo kto je widział.

Zgadzam sie z Toba.ale wiekszość kulturystów mówi o wspaniałym działaniu tego suplementu...

ja nie odnotowałem spadków pomimo ze mam 18h posty bez jedzenia


  • 0

PoMocny
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 13
26
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:96

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

Dzisiejszy trening był calutki na 50% mocy!!! tylko żeby zużyc trochę glikogenu:

 

Nogi:

- wyprosty podudzi na maszynie 5x12 powt

- siad sumo 4x12 powt

- odwodzenie na maszynie 4x12 powt

- martwe ciągi na prostych nogach 3x12 powt

- uginanie podudzi na maszynie 3x12 powt

Triceps:

prostowanie przedramion na bramie naprzemiennie nadchwyt/ podchwyt- łącznie 8 serii po 12 powt

Brzuch:

- spięcia brzucha siedząc na brzegu ławki 4x20 powt (tu było mocno)


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

A czemu tak wyszło?


Mateusz Pawlak ;)


PoMocny
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 13
26
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:96

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

Witam wszystkich, a w szczególności PoMocnego, którego kanał obserwuje od początku i uważam, że pod względem merytorycznym nie ma lepszego na youtube.

Mam jedno pytanie, a właściwie dwa.

Czy mógłbyś napisać coś o swojej diecie w dzień nie treningowy?

Wiem, że czasem zdarza Ci się wypić coś wysokoprocentowego, jak najlepiej pić i co by nie mieć jakiś mega negatywnych konsekwencji? Oglądałem Twój film na ten temat, wiem o wodzie itd. zastanawia mnie tylko jak Ty do tego podchodzisz.

Z góry dziękuje za odpowiedź...

Masz poarę postów wyżej moje jedzonko z czwartku gdy nie robiłem treningu, generalnie jem bardzo podobnie.

 

Co do alkoholu to czasem jak mnie coś wkurzy czy jak mam głupawy humor to zanim zacznę fazę ładowania robię sobie dwa mocne drinki z wódki i jakiegoś napoju bez cukru. Wtedy świetnie wchodzi, a gdy kończę dopijać drugi drink to zaczynam fazę ładowania. I wtedy mam dwie fazy- jedna w głowie, drugą w żołądku :)


  • 1

PoMocny
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 13
26
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:176
  • Waga [kg]:96

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

stosujesz BCAA,Kreatyne,Glutamine czy moze jakies inne suplementy?

 

bo ja od kiedy stosuje sie do Twoich porad z kanału na YT odnosnie diety  odstawiłęm BCAA i nie widze roznicy...

 

Mam jakieś zdobyczne z zawodów. Czasem jak sie porządnie nażrę a wiem że zjadłem za mało białka, a juz nawet nie jestem w stanie wcisnąć shake białkowego to zarzurę garść aminokwasów. Ale generalnie traktuję to właśnie jako deskę ratunkową w takich sytuacjach.

 

 

ja bym chciał się dowiedziec jak długo już stosujesz ten rodzaj diety?

 

2 lata i 8 miesięcy już.


  • 0

pit86

pit86
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 5640 postów
  • Pomógł: 39
  • Lokalizacja:Sweden
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, wędkarstwo
  • Staż [miesiące]:coś około tyle że styka
  • Wzrost [cm]:180
  • Wyciskanie [kg]:155
  • Martwy ciąg [kg]:170
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: PoMocny - dziennik treningowy

to długo. nie masz problemów jak robisz masę ? jak tarczyca? bo słyszałem że na tej diecie dostaje po tyłku


nol9.jpg

www.massagepeter.se




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024