Skocz do zawartości


Zdjęcie

Redukcja?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Kurde

1) Pytasz jak robić
2) Ludzie Ci odpowiadają "tak i tak"
3) a ty swoje "a może jednak tak"?
4) piszą ci - "przecież napisaliśmy..."
5) a ty swoje "a może tak i tak"


Rada jest taka: nie zawracaj gitary!
Jak chcesz robić po swojemu to rób, jak nie, to przeczytaj temat z 10 razy, bo widzę, że raz czy dwa to za mało i rób tak jak jest napisane.

ps.
Dużo i mało węgli/białka to bardzo względne wartości w postach masz napisane dość dokładne informacje o ilości.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

Ok to bd tak 30min-1h po lekkim sniadanku biegal. A i jeszcze powiedzmy kupie sobie białko bd spożywał xxx ilość (jeszcze wylicze) to wtedy bd mógł jeść rzeczy normalne rzeczy tyle że nisko kaloryczne? I chciałem spróbować jeść ostatni posilek po treningu i starczy (19-20) jako że po treningu powinien on mieć dużo węglowodanów ? ile białka? O i ile najlepiej czasu przed treningem jeść? I czy ma ten posiłek zawierać dużo węglowodanów czy raczej więcej białka?


Mozesz jesc co chcesz dopoki zachowasz odpowiedni bilans kaloryczny. Jak nie zjesz nic innego oprocz 3 czekolad dziennie (1500kcal) to tez bedziesz chudl - jak sie bedziesz po tym czul to juz inna sprawa.

Poleca sie jedzenie rzeczy niskokalorycznych dlatego, ze maja wiecej skladnikow odzywczych, energia z bialka dluzej sie wyzwala no i mozna tego zjesc o wiele wiecej (nie ma uczucia glodu).
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

Poleca sie jedzenie rzeczy niskokalorycznych dlatego, ze maja wiecej skladnikow odzywczych, energia z bialka dluzej sie wyzwala no i mozna tego zjesc o wiele wiecej (nie ma uczucia glodu).

znaczy chyba o tluszcz chodzilo?
bo o ile rzeczywiscie z wiadomych wzgledow wegle sa najszybszym i najlepszym zrodlem energii 'na teraz' to mimo wszystko bialko jako zrodlo energii nie jest optymalnym rozwiazaniem. nie wiem czy po polsku pisze, ale ogolem energia bialkowa jest mniej energetyczna niz energia weglowodanowa, przeliczajac na jeden gram i tego i tego ;)

P.S. chuj, znow mnie zgubilo moje lakomstwo, wiosenna deprecha polaczona z brakiem energii i w ogole dol.
brzuszek rosnie ;)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
przedewszystkim organizm trawiac bialka traci duzo wiecej energii
  • 0

budo_bbx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
#ludee
Nie chodzi o to że nie czytam , poprosu w 1 poscie napisalem odrazu ze nie stac mnie na jakas super diete itd. Więc szukam jak najbardziej optymalnego rozwiązania.
I zrobię chyba tak że bd jadł posiłki węglowodanowe a przed i po treningu białkowe (ost. posiłek jak nie bd ten po treningu to też coś białkowego). Dożuce bieganie rano , trening obwodowy na silce i sw. I zobacze efekty :]
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Nie stac cie na bialko? Kurczak, jajka, twarog - to naprawde nie jest drogie.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

energia bialkowa jest mniej energetyczna niz energia weglowodanowa, przeliczajac na jeden gram i tego i tego ;)

Nie. Zarówno z jednego grama białka, jak i jednego grama węglowodanów, organizm może uzyskać cztery kilokalorie energii.

Róznica jest w kolejności wykorzystywania tych zasobów - z tego co mi wiadomo, to węglowodany idą najpierw, potem zmagazynowane tłuszcze, a w pewnym momencie do tych drugich dołączają i białka.

Oczywiście niech mnie ktoś sprostuje, jeśli coś pokićkałem.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Z 1g białka organizm może uzyskać 4kcal, ale sam proces uzyskiwania energii z białek jest dość kosztowny. Spotkałem się z opiniami, że potrzeba na to więcej energii niż dostarczają same białka (stąd właśnie się wzięła ostatnio moda na diety wysokobiałkowe lub tylko białkowe), ale jak jest naprawdę - nie wiem.

Co do źródeł energii, w czasie spoczynku i przy niskim poziomie wysiłku głównym źródłem są tłuszcze. Im większy wysiłek, tym większy udział węglowodanów. Przy bardzo intensywnym wysiłku, kiedy zaczyna brakować węgli, zaczyna się katabolizm białek mięśniowych.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

Oczywiście niech mnie ktoś sprostuje, jeśli coś pokićkałem.

Jaki sens miałoby prostowanie, jeśli zaraz po sprostowaniu Poncho walnie coś takiego

Co do źródeł energii, w czasie spoczynku i przy niskim poziomie wysiłku głównym źródłem są tłuszcze. Im większy wysiłek, tym większy udział węglowodanów. Przy bardzo intensywnym wysiłku, kiedy zaczyna brakować węgli, zaczyna się katabolizm białek mięśniowych.

a BRX i tak zignoruje wszystkie wypowiedzi bo mu się nie będzie chciało czytać.

Aby nie było potrzeby prostować, polecam podawanie źródeł jak to zrobił Tau.
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Tak tylko chcialem sie spytac zeby nowego tematu nie zakladac o diete proteinowa. Stala sie ostatnio bardzo popularna i na wlasne oczy widzialem jak duze efekty daje. Moje pytanie to czy tak mocne ograniczenie weglowodanow i tluszczy odbija sie jakos mocniej na zdrowiu ? Chodzi mi o diete Dukana.
  • 0

budo_bbx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
#Tau
Niestety nie mam żadnego dochodu. Jajka tam znajde w domu zawsze jakieś , biały ser też kupie żebym go chociaż raz na dzień zjadł do kanapek , bo jakoś do niczego innego mi się nie widzi bo jak zjem samego to nie dość że ochydne to i tak się nie najem ;d
Także po treningu musze jakieś węgle ale z nakładem na białko;d
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

Nie. Zarówno z jednego grama białka, jak i jednego grama węglowodanów, organizm może uzyskać cztery kilokalorie energii.

'kolejnosc' jest rzecza oczywista.
ale mi raczej chodzilo o to ze te skladniki maja swoje, znow problemy z doborem slownictwa, "predyspozycje". na weglach masa nie bedzie szla, jedzac samo bialko bedziesz mial mniej "energii" etc itd.
z tego co czytalem o temacie gdzies kiedys, tej takiej uzytkowej energii z 1 g bialka bedzie kolo 3 kcal, czyli deczko mniej niz z wegli.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

Tak tylko chcialem sie spytac zeby nowego tematu nie zakladac o diete proteinowa. Stala sie ostatnio bardzo popularna i na wlasne oczy widzialem jak duze efekty daje. Moje pytanie to czy tak mocne ograniczenie weglowodanow i tluszczy odbija sie jakos mocniej na zdrowiu ? Chodzi mi o diete Dukana.


z braku wegli mozna dostac ketonuri o ile dobrze pamietam, niedobór tłuszczy w diecie moze odbic sie niedoborami witamin w nich rozpuszczalnych, jak sie myle to prosze zeby ktos poprawil ale na taka prosta logike te dwie rzeczy mi sie do glowy na pierwsza mysl cisna. Generalnie ja bym nie opierał swojej diety o tylko jedno żródło energi. Na innym forum ktos zrobil art o tym do czego moze dieta dukana prowadzic, tylko jeszcze nie mialem czasu sie z tym zapoznacl
  • 0

budo_bbx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Gdzieś w jakiejś gazetce wyczytałem nie dawno że węglowodany przyśpieszają przemiane materii to prawda? bo w sumie jak wypije 1l napoju energetycznego (108 weglo) to tak mnie pędzi że aż zastanawiam sie czy to prawda xd
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

Gdzieś w jakiejś gazetce wyczytałem nie dawno że węglowodany przyśpieszają przemiane materii to prawda? bo w sumie jak wypije 1l napoju energetycznego (108 weglo) to tak mnie pędzi że aż zastanawiam sie czy to prawda xd


generalnie po jedzeniu podnosi sie temrogeneza i moze o to chodzilo. Nazywa sie to kalorygennym wplywem posilku. W roznych ksiazkach roznie pisza, generalnie pokrywaja sie z informacjami z tym ze najbardziej termogeneze podnosi bialko. Potem roznie bywa z weglowodanami i tluszczami, w jednej czytalem ze po weglowodanach jest prawie takie samo podniesienie tempa metabolizmu jak po bialkach a po tluszczach wcale tego efektu nie ma a w innej znowu ze po tluszczach wystepuje mocniejszy efekt niz po weglowodanach.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

Tak tylko chcialem sie spytac zeby nowego tematu nie zakladac o diete proteinowa. (...) Chodzi mi o diete Dukana.

Tutaj o niej napisałem kilka słów. Dodam jeszcze, że pojawiały się zawroty głowy i ogólne zamulenie, brak energii. Jesli masz zamiar uprawiać jakiś sport na tej diecie - odradzam podwójnie.

a BRX i tak zignoruje wszystkie wypowiedzi bo mu się nie będzie chciało czytać.

True dat. Ale może komuś innemu się przyda.

Aby nie było potrzeby prostować, polecam podawanie źródeł jak to zrobił Tau.

Ja na przykład nie wiem, gdzie zacząć szukać, a chciałbym pogłębić wiedzę i skonfrontować to, co słyszałem i czytałem "gdzies, kiedyś" z fachową wiedzą i nauką.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Co do diety dukana do bylem na niej okolo 2 tygodni tak po prostu zeby sie wypalic i efekty przyniosla ale sily plecialo mi w cholera. Na treningach niezbyt wiele energii mialem i czulem ze nie regeneruje sie tak jak powinnem. Za to moja matka okolo 2 lub 3 miesiecy tej diety i bardzo zadowolona bo zrzucila 17 kilogramow po roku od niej wocilo jej tylko 2 kilo. Moj brat jest na niej aktualnie i zlecial w 2 tygodnie troche ponad 5 kilo. Czuje sie dobrze itd. z tym ze trzeba zaznaczyc ze sa to osoby ktore nie uprawiaja sportow i sa raczej hmmm malo ruchliwe.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
W opisach tej diety (przynajmniej tych które ja czytałem) jest że wysiłek fizyczny jest w trakcie jej stosowania nie wskazany więc myślę że tu nikomu się raczej nie przyda.

Nie jestem pewien ale chyba już był poruszany temat tej diety w którymś z tematów.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
byl wielokrotnie nie wiem nawet czy nie w podwieszonym temacie.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

z braku wegli mozna dostac ketonuri o ile dobrze pamietam, niedobór tłuszczy w diecie moze odbic sie niedoborami witamin w nich rozpuszczalnych, jak sie myle to prosze zeby ktos poprawil ale na taka prosta logike te dwie rzeczy mi sie do glowy na pierwsza mysl cisna. Generalnie ja bym nie opierał swojej diety o tylko jedno żródło energi. Na innym forum ktos zrobil art o tym do czego moze dieta dukana prowadzic, tylko jeszcze nie mialem czasu sie z tym zapoznacl


W diecie Dukana wlasnie chodzi o doprowadzenie organizmu do stanu ketozy (ketonuria to objaw ketozy) co objawia sie wzmozonym spalaniem tluszczu.

Z tego co wiem duzo osob chcacych zrzucic tluszcz i jednoczesnie zyskac miese stosuje diete paleo - czyli jedzenie rzeczy, ktore mogliby jesc nasi przodkowie zyjacy w jaskiniach - czyli nie jemy rzeczy przetworzonych - w skrocie - mozna jesc mieso, warzywa, owoce, "korzenie" (np ziemniaki) i orzechy. Nie je sie za to zboz, produktow mlecznych, olei, cukru itp.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024