Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masa czy redukcja?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

funky123
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Masa czy redukcja?

Cześć, jestem nowy na forum więc się szybko przedstawię, na imię mam Adrian, 17 lat, na siłownie chodzę od 5 miesięcy i dopiero teraz zacząłem się zastanawiać nad sensem moich treningów, diety itd.

 

A więc w pierwszym miesiącu ważyłem 74 kg przy wzroście 180 cm, postanowiłem połączyć jakoś życie na utrzymaniu, szkołę itd. z dietą, dokładnie jej opisywać nie będę bo zleci za dużo czasu, ale po 5 miesiącach regularnego jedzenia, ćwiczenia itd. przybyło mi 7 kg, teraz ważąc 81 kg widzę wzrost w masie mięśniowej, ale dobija mnie tłuszczyk na brzuchu, który miałem od początku, nie ma go ani więcej ani mniej (wiem, że będąc na "masie" cudownie by nie zniknął :D). Dodam, że nie używam żadnych suplematów, chciałem je dodać po 6 miesiącach spędzonych na siłowni.

 

Po takim rozpisaniu moje pytanie do was jest takie: Czy przestać się przejmować tym tłuszczem na brzuchu kontynuować budowanie masy mięśniowej skoro tkanka tłuszczowa mi nie wzrasta np. do 85 kg i później podczas redukcji większą uwagę skupić na nim, czy zacząć redukcję już teraz i skupić się na zrzuceniu tłuszczu z brzucha? 

Trochę głupie pytanie, ale na klatce, ramionach, barkach czy plecach tego tłuszczu nie mam.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi! Pozdrawiam wszystkich :)


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja?

Witam na forum. 

 

"Problem" jest taki, że na brzuchu przybywa w pierwszej kolejności i kiedy redukujesz schodzi w ostatniej chwili (zwłaszcza dół)

 

Jeżeli tego zatłuszczenia nie masz bardzo dużo spokojnie masuj do tych 85 kg a potem redukuj. 

 

Oczywiście to nie znaczy że teraz nie będziesz wzmacniał brzuch, również interwały 15-20 minutowe mile widziane. 

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Arek1987
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 6
23
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pilka nozna
  • Staż [miesiące]:od 2007r
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :40
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja?
Spokojnie masuj !!
  • 0

Emilio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Pomógł: 10
22
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa czy redukcja?
Jak wiadomo zawsze lepiej sie masuje gdy mamy niska zawartosc fatu dlatego ciezko jest okreslic twoja sylwetke tylko z opisu.ja osobiscie posiadajac np opone lub ponad 20 procent tkanki tluszcxowej wolalbym zejsc np do 1/-15 i wtedy starac sie masowac . Chyba ze twoja sylwetka wyglada naprawde dobrze to wystarczy ze zistawisz soboe zapas 12 tygodni na redukcje i tez bedzie super.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024