Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przetrenowanie - Wasze doświadczenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
Ahoj wszystkim!

Mam poważny problem. A właściwie kilka...Ostatnio miałem za dużo czasu i za dużo motywacji i dużo trenowałem. Niby nic wymagającego, wytrzymałościówka z ciężarem ciała, worek, trochę kondycji, w sumie 4 - 4,5 h dziennie 5 dni w tygodniu. Bez supli, 4 posiłki dziennie, orzechy, węgle o niskim ig, oliwa, twarogi jajka, warzyw trochę, itp. Nie liczyłem kalorii, głodny nie byłem, ale też się nie obżerałem (żeby nie zwrócić na treningu). A co się ze mną dzieje teraz?

Ciężko było mi przyznać się przed samym sobą, że nie jestem nadczłowiekiem, więc wyznanie tego publicznie jest niezwykle trudne...przetrenowałem się. Na początku myślałem, że to lenistwo, ale po kilku dramatycznych, pełnych heroicznej walki ze swym organizmem dniach okazało się, że to przemęczenie. Zmniejszyłem obciążenia o połowę, potem o kolejną połowę i tak doszedłem do 3 h w tygodniu...Przez miesiąc chodziłem jak zombie, zgrzeszyłem nieumiarkowaniem w jedzeniu, ale zwiększona kaloryczność nie pomogła, cały czas miałem na coś ochotę. Co najciekawsze, jako ektomorfik nigdy nie tyłem a teraz z 72 kg na 77 bez problemu (to dla mnie niepojęte, to cud większy niż zdanie prze ze mnie matury!).

Po tym przydługim wstępie czas na quiz!

Nie wiem, czy to kryzys wieku średniego, czy przemiana materii mi aż tak zwolniła (nie chodzi tylko o większą ilość kcal), ale bardziej interesują mnie Wasze doświadczenia z tą zagadkową chorobą, która mnie ,,dotkłą". Zwykle balansowałem na granicy i wiedziałem co zrobić, gdy stanąłem za blisko Otchłani Przetrenowania. Nigdy jednak nie wpadłem tak głęboko, normalne sposoby nie działają i nie wiem jak powrócić do świata żywych. Miesiąc...tyle to już trwa. Ciekawi mnie czy ktoś z Was ma jakieś rady? Suplementy witamin i minerałów mogą być rozsądnym wyjściem, chciałem kupić te Multi Sport Olimpu, ale w składzie mają ALA(więcej na forach medycznych o leczeniu autyzmu):

,,(...)rzadko uczucie ucisku w głowie, trudności w oddychaniu. Sporadycznie drgawki, zaburzenia widzenia, zaburzenia czynności płytek krwi, plamica. Także odczyny w miejscu podania oraz reakcje nadwrażliwości ze wstrząsem włącznie. Możliwe jest też wystąpienie hipoglikemii."

Nie biorę tego, nie chcę umrzeć, albo coś se z baniakiem zrobić (i tak nie jest już najlepiej od oglądania serialu z Hannah Montaną...).

Zastanawiam się co zrobić z tą dietą? Może więcej białka? Bo do tej pory jadłem tak ok 1g na 1kg wagi ciała. Za mało...Ale boks to nie kulturystyka, nie chciałem też wyjść poza swoją kat. wagową. Ile go jeść przy treningu wytrzymałościowym? No i przede wszystkim teraz, jak jestem przemęczony? Czy łączyć proteiny z warzywami? Czytałem, że nie, bo aminokwasy egzogenne nie przyswajają się przy błonniku i tłuszczach (oliwa). Czy ta zasada dla nie-kulturystów też obowiązuje? Napiszcie jak to u Was wygląda, jak trenujecie i czy zmieniacie to gdy jesteście przetrenowani?

Niech ktoś mnie wesprze dobrym słowem, bo nie wyrabiam. Mam ochotę wziąć kubeł lodów, usiąść przed telewizorem oglądając Hannah Montanę i popłakiwać w poduszkę nad niedolą swą...Choć teraz jest lepiej, zaburzenia emocjonalne mijają, mówienie nie sprawia takiego wysiłku i wychodzę na spacery, bo do tej pory nie miałem siły iść do babci, żeby odpaliła coś z emerytury (tak, nawet taka motywacja nie pomagała!).

Tu jest miejsce na Wasze świadectwo...No i poradźcie coś, bo jak Wy nie pomożecie, to zostaje mi tylko napisać list do Bravo Sport.

PS.: Sorry, że tak długo (chyba przez 4 lata liceum tyle nie pisałem), ale musiałem to z siebie wyrzucić ...no, może te zaburzenia emocjonalne nie do końca przeszły...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia

Ahoj wszystkim!

Mam poważny problem. A właściwie kilka...Ostatnio miałem za dużo czasu i za dużo motywacji i dużo trenowałem. Niby nic wymagającego, wytrzymałościówka z ciężarem ciała, worek, trochę kondycji, w sumie 4 - 4,5 h dziennie 5 dni w tygodniu...


tak z ciekawosci opiszesz dokladniej co robiles przez te 20kilka godzin tygodniowo :?: ;)

Itosu

PS. Odpusc treningi na 2 tygodnie zupelnie, trzymaj w tym czasie normalna sportowa diete i zobacz jak sie bedziesz czul. No i na przyszlosc nie trenuj do upadlego bo nic dobrego z takiego treningu nie wynika.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
Z moich obserwacj wynika ze mozna dziennie trenowac 5h ale nie moze tak wygladac tak jakbys trenowal 2h tygodniowo. Chodzi mi o to ze musisz odpowiednio dobrac treningi. Nie mozna codziennie poswiecic 5h na trening wytrzymalosciowy. Niektore treningi ktore mocno nas obciazaja wystarczy/nalezy robic raz w tyg. Reszte poswiecic na inne rownie wazne rzeczy.

A w twoim wypadku popieram propozycje Itosu. Zrob sobie wolne. Odpusc calkowicie treningi. Zrealaksuj sie. Wysilek ograniczylbym do spacerow i tlyko po to zeby nie siedziec ciagle w miejscu- bo sie jeszcze przyzwyczaisz. Jezeli po 2tyg nic sie nie zmieni to chyba trzeba by do lekarza sie wybrac
  • 0

budo_franek kimono
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
Wszyscy trenerzy i doświadczeni ludzie, z którymi rozmawiałem, radzili mi w tej samej sytuacji 2-3 tyg. przerwy. W praktyce wiem, że nie byłem w stanie wytrzymać dłużej niż 5 dni i cały czas borykam się z objawami przetrenowania. Dołączają kolejne drobne kontuzje, przy używaniu większej ilości siły, czuję napięcie niezregenerowanych mięśni, poprzeciążane przedramiona. Jeśli masz kasę zainwestuj w BCAA i kreatynę, odpocznij ze dwa tygodnie, śpij długo, po 2-3 dniach zacznij regularne, delikatne rozciąganie (po gorącej kąpieli czy saunie). Tyle mogę Ci powiedzieć od siebie, bazując na opiniach naprawdę rozsądnych ludzi.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
radzili przerwe 2-3 tygodnie? Tak... jesli to tzw. krotkotrwale.
Z prawdziwego przetrenowania wychodzi sie rok, albo dluzej, niekiedy nie wychodzi sie nigdy. Czasami konczy sie smiercia.
Objawy przetrenowania mozna znalezc w necie wiec w skrocie przytaczam.

- Zwiększone zmęczenie w okresie odpoczynku i podczas pracy
- Zwiększenie zuzycia energii i tlenu
- Zwiększenie koncentracji mleczanu we krwi przy zakresie pracy mniejszym niż maksymalny
- Obniżenie koncentracji mleczanu we krwi przy maksymalnym obciążeniu treningowym
- Obniżenie koncentracji węglowodanów w wątrobie i mięśniach
- Wydłużenie czasu powrotu do normalnego tempa uderzeń serca po treningu
- Podniesienie się poziomu adrenaliny podczas treningu
- Nienormalny elektrodiagram
- Spadek liczby czerwonych ciałek krwi
- Spadek hemoglobiny
- Spadek hematokrytu
- Spadek koncentracji testosteronu we krwi
- Wzrost koncentracji kortyzolu we krwi
- Spadek stosunku testosteronu do kortyzolu.

Trzeba isc do lekarza i zrobic sobie badania.
Niestety tak konczy sie "dociskanie" samego siebie, bez jakiegos planu i odnowy biologicznej!
Skad znam to? Z autopsji.... Po przetrenownaiu juz nigdy nie wrocilem do formy sprzed.

K_P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
wlasciwie to SSJ zastanawia mnie jedno (tak sobie luzno analizuje Twoje wypowiedzi). przyznaj szczerze trenujesz na hurra do upadlego czy wg okreslonej metodyki treningowej. pytam bo z tego co zauwazam czesto w srodowisku karatekow i bokserow to pokutujaca opinia ze im wiecej tym lepiej. skutkuje to tym ze wiekszosc trenuje w taki sposob ze ich wysilek jest w sporej czesci daremny. pocic sie litrami kazdy moze. w sporcie i SW nie chodzi o to zeby potrenowac jak najwiecej ale zeby byly efekty. sprawdasz regularnie czy podnosisz coraz wieksze ciezary, masz lepsze wyniki w sprincie, lepiej radzisz sobie w sparingach, mocniej uderzasz w worek czy tez swoje efekty oceniasz jedynie poprzez zapiski z ilosci przetrenowanych godzin? to bardzo wazna kwestia. najlepsze efekty osiagaja najzdolniejsi w polaczeniu z odpowiednia metodyka treningowa. nie ma sensu samemu sobie fundowac prywatnego łagru w ktorym daleko do coraz lepszych wynikow a blisko do kalectwa,

Itosu
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
Taki duży chłopak, a taki nierozsądny :)

Tyle masz wiedzy, a zapomniałeś, że najistotniejszym elementem w podnoszeniu wyników sportowych jest REGENERACJA.

Tyle masz charakteru, a zapomniałeś, że prawdziwy facet nie musi pokonać wszystkich w stadzie, nie musi się wykańczać by zrobić więcej niż inni i wiecznie być najlepszy w rywalizacji. Prawdziwy facet trenuje dla siebie i nie daje się presji. Za to jest szacunek.

2 tygodnie przerwy dobrze Ci zrobi. Poderwanie jakiejś panny pewnie też.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia

2 tygodnie przerwy dobrze Ci zrobi. Poderwanie jakiejś panny pewnie też.


touche :)
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
no to mnie Kubusiu przestraszyłeś troszeczkę...czytałem o leczeniu skrajnego przetrenowania, mam nadzieję, że nie jestem tego tak blisko 8O

co do mojego planu: po powrocie ze szpitala dostałem zakaz wychodzenia na dwór (żadnych zmian temperatur otoczenia, wiatru itp.) przez zapalenie oka ( 8O ). Ale ćwiczyć mogłem, więc pomyślałem, że popracuję intensywniej nad wytrzymałością. 2 lata boksu za mną, więc robiłem to, co na sekcji + to co na mnie najlepiej działało z wytzymałościówki (półprzysiady na jednej nodze, brzuszki, ćwiczenia z ekspanderem), wyskoki, wieloskoki (mam długi pokój :) ), rozciąganie. Itosu, dokładnie jak mówisz, nie chciałem, żeby dopadła mnie obsesja liczenia godzin treningu, wiedziałem, że nikt rozsądny nie robi takiego ,,maratonu" pod boks. Robiłem to co już się sprawdziło #2. Na początku nie było żadnego problemu, przecież w domu nie ma warunków, żeby się przemęczać, co nie? No jednak u mnie są :lol: .

Więc czilałt przez ok 2 tyg (i dużo spania? Z jednej strony mógłbym zapaść w spóźniony sen zimowy a z drugiej strony jakoś tak ciężko usnąć...) a jak nie pomoże to szykować się na emeryturę sportową? Lub spisywać testament...Komu zapisać moją kolekcję ekspanderów i 2 worki? Na mleczko pszczele się chyba nie załapiecie, bo właśnie zżeram nową dostawę.

Acha, czy jeść nadal więcej i nie przejmować się, że wchodzę do półciężkiej, czy się nie napychać? I białka dać do 1,5 g na 1 kg masy?
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
A gdzie Twój trener jest teraz?

I psychoterapeuta?

Na wakacjach?
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
tak jak Ci Kogan napisal. Dziewuche z ikra sobie znajdz to zobaczysz co to jest prawdziwy trening ;) :)
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
Ja kiedyś też tak zapierdalałem dzień w dzień po 5 godzin za wyjątkiem niedzieli i też mnie dopadł ostre zmęczenie choć nie wiem czy to było już przetrenowanie. Pomogło wyluzowanie na kilka dni i zresetowanie się w knajpie, 4 piwka z dziewczyną zapomnienie o treningach i od razu zrobiło się lepiej ;) Może nie jest to dobre dla organizmu patrząc z naukowego punktu widzenia, ale psychice bardzo pomaga ;)
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
hmm...zresetowanie? Brzmi fajnie! Dzięki za rady! Kogan, mój trener (właściwie jego zastępca) od boksu jest w Jaktorowie, a od Muay Thai w Wiskitkach. Psychoterapeuta w szpitalu (przez pogryzienie), miło mi że pytasz .

A więc pora na cykl resetujący: właśnie wróciłem z wycieczki po lesie, zaraz idę poczytać Opowieści z Narnii (bo Hally Pottel jeśt tla dzieci!!!), później Siewcę Wiatru a potem...ale zaległości w fantasy się narobiło! A dziewczynę zamienię na czekoladę (gorzka 81% ma się rozumieć). Chyba to opatentuję i będę sprzedawał zawodnikom z ATT lub Extreme Couture! Nazwę go...Cykl Regeneracyjny dr. SSJ7. Brzmi nieźle, co? To wszystko dzięki Wam! Znów chce się żyć! Uwielbiam Vortal Budo!!!
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
Nie zapomnij o browarach one są w życiu każdego faceta bardzo ważne :)
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
I pamiętaj że po "dr" i "mgr" nie ma kropek, podobnie jak w przypadków wszystkich skrótów, które kończą się na ostatnią literkę wyrazu. Ta wiedza pozwoli Ci uzyskać więcej klientów i ocali Twoją dobrą ocenę z języka polskiego.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
Panowie skończcie pojazd i wróćcie do tematu po posypią się ostrzeżenia.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
Jerzu, przepraszam, że po twoim ostrzeżeniu ale muszę o ile pozwolisz*


I pamiętaj że po "dr" i "mgr" nie ma kropek, podobnie jak w przypadków wszystkich skrótów, które kończą się na ostatnią literkę wyrazu. Ta wiedza pozwoli Ci uzyskać więcej klientów i ocali Twoją dobrą ocenę z języka polskiego.


Masz rację i mylisz się jednocześnie. Kropka występuje w mianowniku.

Ale jeżeli mamy np. słowo dieta doktora XXX to piszemy dieta dr. XXX lub dieta dra XXX, bo odmieniony wyraz nie kończy się na r. Więc kolega nie popełnił błędu



*Nie może być tak, że błędnie jest wytłumaczone na stronie, nawet jeżeli dotyczy to Języka Polskiego. Dlatego prośba albo zostaw oba teksty (mój i Kogana), albo oba wywal do archiwum.
  • 0

budo_kogan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1008 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie - Wasze doświadczenia
Słusznie, moje niedopatrzenie. Pytanie tylko, czy w temacie coś jeszcze da się powiedzieć, przynajmniej w ciągu najbliższych 2-3 tygodni :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024