Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dopakowanie ud...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Dopakowanie ud...

Wszystko we wszechswiecie ma swoja antymaterie wiec w odpowiedzi na temat
http://www.forum-kul...showtopic=97112

pytanie jak dopakowac uda. Mam 180 cm wzrostu i 57 w obwodzie uda. Za malo. Czuje ze nie moge wejsc powyzej 120 - 130 kg w przysiadzie bo po prostu mam za cienkie nozki zeby dalej sie rozwijac w tym cwiczeniu. Poza tym to moja najslabsza partia. Rok temu jako glowny wyznacznik postepow sily wzialem sobie podrzut olimpijski z pelnym podsiadem. W chwili obecnej dzwigam 92 kg i czuje ze gora ciala (plecy i barki) pociagnelyby sporo wiecej. Problem mam z nogami. Za slabe. Za malo miesni na nich. Ma ktos podobnie? Robie przysiady ale byc moze powinienem przerzucic sie na kulturystyczny program na nogi a nie robic 1-3 powt. w serii.

Jest ktos na budo kto zrobil dobre ćwiczenia na uda?

Itosu


  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
Jak chcesz to Ci trochę oddam :D
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
przysiady z dużą ilością powt.

jest słynny program 20 rep breathing squats, gdzie robisz jedną serię 20 przysiadów, na każdym treningu dodając ciężar.
To są breathing squats bo robisz je z ciężarem którym dajesz radę zrobić 10 powt., a każde kolejne poprzedzasz kilkoma głębokimi oddechami (ciężka sprawa, robiłem).
Przy twojej sile zacząłbym od 80kg. Robisz to 3x w tygodniu przez 4-6 tygodni i masa leci.
Ale do tego trzeba prowadzić suplementacje stejkami i mlekiem.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
Wczoraj doszedlem do tego samego wniosku. Przysiady w ilosci powtorzen 12-25 w serii plus pistolety do bolu. Moze byc racja w tym ze moje nogi maja za mala objetosc treningowa. Single wg metodyki ciezarowej to za malo. Zwlaszcza ze od kilku lat malo na codzien pracuje nogami, wszedzie poruszam sie samochodem (taka praca). Z kolei na boksie robie glownie sparingi i worek wiec tez nogi nie dostaja w tylek. Zabieram sie do pracy ;)

Itosu

PS. Szteki to podstawa :)
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...

Moje ćwiczenia na uda;
rogrzewka 40kg 40przysiadów.

1seria 50kg 30ruchow.
2seria 65kg 25ruchow.
3seria 80kg 20ruchow.
4seria tak jak pierwsza.
5seria plus 100kg max ruchow :twisted:

2ćw tak samo tylko ze sztanga z przodu.

3ćw zginanie na dwuglowy taki sam sys jak w poprzednich ćw.

4ćw prasa 5-6 seri zaczynam od ok 60-80kg.dokladam do kazdej seri po 30-40kg koncze na ok 300kg 5-6 ruchow.


  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
o kurwa 8O

masz kondycje chłopie
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
co jakis czas zmieniam system a tego trzymam sie od jakis 3 lat i ciagle dziala.nie sa to duze ciezary ale po samych przysiadach chodzenie jest trudne :wink:
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
gdybym sobie zadał taką objętość treningu, to leżenie byłoby trudne...

ja robie rampę z reguły do 140kgx2
potem martwy ciąg z reguły do ok 160kgx1 + serie na niższym ciężarze.
na koniec kilka wykroków i do domu.

lubię mało powtórzeń, ale i nie jestem jakiś zajebiście silny.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...

Moje ćwiczenia na uda;
...


szacun. naprawde masz krzepe. ja wczoraj zrobilem moze polowe tego treningu i dzisiaj mam mikrourazy na calych udach ;)

ja kiedys jeden raz sprobowalem suwnicy. 200 kg zrobilem 30 ruchow. ale w przyciadzie juz takiego przelozenia nie mam. zastanawialem sie kiedys czy nie jest to efektem zbyt rozciagnietych bioder.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
moze byc,ze prasa rozciaga biodra.da sie to poczuc,az dziwne uczucie.
mikrourazy znaczy ze tren zrobiony nienadarmo.
mozecie mi nie wierzyc ale korzystajac ze jestem w klubie pozniej jeszcze 1,5h graplilingu po nogach :D
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
A co chesz osiagnac takim treningiem na nogi Przemcio? I efekty w jakiej postaci widzisz?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
hmm a z innej beczki- próbowaliscie zrobić przerwę od przysiadów i robić tylne mięsnie uda?

np skłony dzień dobry- nowy bodziec i inne mięsnie powinien- dac wieksze efekty
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...

hmm a z innej beczki- próbowaliscie zrobić przerwę od przysiadów i robić tylne mięsnie uda?

np skłony dzień dobry- nowy bodziec i inne mięsnie powinien- dac wieksze efekty


Wedlug mnie robic calkowice przerwde od przysiadow i tylko sie skupic na tylnych to bez sensu. Wole robic:

A:Przysiad przedni/tylni
B: Dzien dobry/ Martwy ciag

I raz pare tygodnij mocniej A a lzej B i potem na odwrot. Przy czym po przysiadach ze sztanga na plecach juz same plecy mocna pracuja co ma potem znaczenie przy dzien dobry i mc. Wiec to zalezy jak komu pasuje. Mozna dzielic w tyg na przysiady a w inny dzien ''pomocnicze'' na nogi albo w jednej sesji laczyc. Wariacji tyle ilu jest ludzi na tym forum :)
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...

A co chesz osiagnac takim treningiem na nogi Przemcio? I efekty w jakiej postaci widzisz?


wytrzymałosc,objetosc,wyglad zaklucenie proporcji z gora.efekt wieksza wytrzymalosc lepsza jakosc miesnia objetosc mocno srednio,bo i tak musze od kad pamietam niestandardowe spodnie nosic a mam czysty miesien nie jakies udka powlekane smalcem :P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
Od takiego jak Ty przemcio treningu, to sie odstepuje - czasochlonny, wyniszczajacy z uplywem czasu stawy, wyniki takie sobie, jesli chodzi o sile i do sztuk walk.
Ostatnio jest debata w swiecie sportow, a zwlaszcza dotyczaca przygotowania atletycznego zawodnikow sztuk walk - krytyce sa poddane klasyczne przysiady. Wg niektorych owszem rozwijaja sile nog, ale bardziej... dol plecow, ktoe biora najwiecej etc.
Dawno to zauwazyli Bulgarzy i wymyslili cos tak jakiego przysiad bulgarski.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ja doszedlem do podobnych wnioskow - ze nogi trenowane osobno, pod roznymi katami, sa silniejsze do sztuk walk, w stosunku do tego gdy sie ograniczamy tylko do klasycznych przysiadow.
A po co masa nog, jak nie idzie za tym sila i moc? (W MMA czolowka to parwie same pajaki). To nie wiem... ja teraz swiadomie hamuje rozwoj masy nog - kupilem dwie pary jeansow (waskich, nie znosze zadnych workow na nogach), a ja nabywam bardzo drogie jeansy wiec nie chce, zeby byly z a ciasne za miesiac. :)

K_P
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
przysiady do sw tak, ale zahery albo przednie, tylnie okresowo, takie jest moje zdanie
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
Dokładnie Kubuś_Puchatek.
dolna czesc plecow,posladki to dzieki przysiadom.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
Kubus Puchatek a co powiesz na przysiady ze sztanga trzymana z przodu ?

Ja i tak nie mam stojakow wiec najpierw musze sobie ja zarzucic ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...
przemcio podziwiam za wytrzymalosc silowa". Nie "przepal sie". :wink:

Sztanga z przodu... Nigdy nie mialem zaufania do tego cwiczenia... Znam oczywiscie argumenty "za". Ale mnie sie zawsze wydawalo, ze przy wiekszym ciezarze, kontrola jest zbyt kiepska. Jakos zawsze mi sie nienaturalne to cwiczenie widzialo. I w sumie wiecej sie ryzykuje niz zyskuje.
Rob bulgarskie sa wyzwaniem.... Nie tylko sila, ale i rownowaga.

Ale ja nie jestem zadnym ekspertem w budowaniu i sile nog. Wiele lat - ze wzgledu na kontuzje kregoslupa i kolana - nie robilem przysiadow. Wiec nogi mam jak patyki. Teraz zaczalem. Ale w zwiazku, ze unikam wielkich ciezarow generalnie (ze wzgledu na zuzycie organizmu:), kombinuje z cwiczeniami trudnymi - dotyczy to nie tylko nog.
Np. robie przysiady, ale tylko z ciezarem, ktory sam jestem w stanie wziac z ziemi, a nie ze stojakow. I ciezarem, ktory pozniej wycisne wiele razy dobrze technicznie, wiec to ogranicza ilosc kolek na sztandze. Ale o dziwo czuje sie silniejszy, niz wtedy kiedy podnosilem dwa razy tyle, czy wiecej ze stojakow, nie mowiac juz o hak maszynie.


K_P
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dopakowanie ud...

Kubus Puchatek a co powiesz na przysiady ze sztanga trzymana z przodu ?

Ja i tak nie mam stojakow wiec najpierw musze sobie ja zarzucic ;)


Nie jestes Kubus Puchatek. Ale powiem cos od siebie bo sam taki przysiady preferuje. Mam nadzieje ze Itosu nie masz nic przeciwko.

A wiec robilem przysiady ze sztnga z przodu (jak cwiczylem na silowni). Robilem je tylko zachowujac zasade 3-5 (seri,pwt,przerwy). Miedzy innymi z powodu na nadgarstki ktore przy wiekszej ilosci pwt mnie bolaly i czulem ze mocno pracuja. Wazne jest by wyosko zadzierac lokcie i sztnage trzymac na barkach i gorze klaty a nie w dloniach. Przy tych przysiadach mniej dzialaja plecy i posladki. I jest mi w nich latwiej zejsc nizej (robilem pelne siad az dwuglowy dotknal lydki). Dsozedlem do 3x4 ze 120 kg (albo troszke wiecej). Czulem tu wieksza prace z przodu ud. Osobiscie polubilem takie przysiady bardziej niz ze sztnga na plecach gdzie moglem wiecej kg zarzucic. Polecam i radze zaczynac od malych ciezarow i uwazac na proste plecy, ciezar na barkach i pozycje kolan wzgledem stop (zeby sie nie wychylaly bo wtedy szkodzi to kolanom- ale to napewno wiecie) :D
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024