Skocz do zawartości


Zdjęcie

Redukcja?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Częste jedzenie ma jednak dwie zalety.

1) Nie pozwala się nażreć jak świnia, przez co człowiek chodzi na wyższych obrotach, a właściwie nie chodzi na niższych. Na pewno każdy doświadczył uczucia sytości, ospałości, senności po sytym obiedzie, np. świątecznym. Ja jem pięć kalorycznie (prawie) równych posiłków dziennie i nie pamiętam, kiedy się tak ostatni raz czułem (pomijam grudniowe święta).

2) Reguluje rytm wypróźniania. Może to subiektywne, ale u mnie dużo się zmieniło.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
pozatym jedzac np 2 lub 3 duze posilki dziennie szybciej czujemy sie glodni nawet chwile po uczucie ze jestesmy wypchani po brzegi bo zoladek jest kurewsko rozepchniety. No i oczywiscie zaleta jest staly doplyw paliwa i bialka ktorego nadmiaru organizm nie jest po prostu w stanie przerobic;]
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Kazdy ma swoje preferencje. Nie sadze, by specjalnie rozsadne bylo opychanie sie do nieprzytomnosci jednym posilkiem dziennie po ktorym slaniamy sie na nogach, ale nie ma tez co przesadzac i pilnowac z zegarkiem tych 6 posilkow dziennie.

Ja np. o wiele bardziej wole zjesc 3 razy dziennie (1 maly posilek i 2 duze - 400, 800, 800 kcal) - dzieki temu duze posilki sa rowniez "mentalnie" sycace - moge sobie pozwolic na obfita porcje, z dodatkami itp. - co sprawia, ze z jedzenia czerpie tez wieksza przyjemnosc, niz gdybym mial szesc 300 kalorycznych porcyjek.

Jak dowiodly badania - wplywu na zdrowie to nie ma, wiec robmy jak nam wygodniej i jak nam bardziej odpowiada.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

No i oczywiscie zaleta jest staly doplyw paliwa i bialka ktorego nadmiaru organizm nie jest po prostu w stanie przerobic;]


Jest w stanie. Organizm czlowieka zostal stworzony przez ewolucje - a ta, nie zakladala 6 posilkow dziennie - czesto jeden posilek byl luksusem. Organizm jest w stanie perfekcyjnie dobrze poradzic sobie z przerabianiem malych i duzych porcji.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
czytalem ze ludzki organizm ma problem z przetworzeniem ponad 40 g bialak w jednej porcji.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

czytalem ze ludzki organizm ma problem z przetworzeniem ponad 40 g bialak w jednej porcji.


Ja czytalem o repitlianach rzadzacych swiatem, ale nie znaczy, ze odrazu w to wierze.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Tau chcialbym zobaczyc twoja sylwetke skoro posiadasz tak ogromna wiedze napewno swietnie ja wykorzystujesz. :twisted:
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

Tau chcialbym zobaczyc twoja sylwetke skoro posiadasz tak ogromna wiedze napewno swietnie ja wykorzystujesz. :twisted:


A co to ma ze soba wspolnego? Zabraklo argumentow i zaczynamy porownywac wielkosc bicepsow?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Ry~you, Tau podał linki do badań potwierdzających jego tezy. Czekamy na twoje.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
nie nie porownuje naszych bicepsow ;p nie podam artykolow bo nie mam ich na komputerze. A ksiazek ktore posiadam nie bede przepisywac. Dlatego koncze juz ta dyskusje ;] Ja chcialem tylko podzielic sie swoja wiedza a nie klocic z innymi uzytkownikami forum ;] przepraszam za zbulwersowanie ;]
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Dołączona grafika

;)
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Ja bym z Tau nia zaczynal, ma 4k hp i potrafi rozpierdolic 4 moby na swoim levelu ;)
  • 0

budo_bbx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Dzieki za ten konkret z deficytem. Jakoś się postaram , postosuje kilka waszych rad i zobaczymy efekty ;)
  • 0

budo_bbx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
A załóżmy że dołożył bym jeszcze bieganie jakas 7-8 rano , organizm da rade?(przy treningach wieczor sw/silka) I biegac naczczo , najedzony? czy przekasic tylko jakiegos banan czy inny owoc/warzywo?
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

A załóżmy że dołożył bym jeszcze bieganie jakas 7-8 rano , organizm da rade?(przy treningach wieczor sw/silka) I biegac naczczo , najedzony? czy przekasic tylko jakiegos banan czy inny owoc/warzywo?


Czy naczczo czy po jakims zarciu to sprawa indywidualna. Ja osobiscie nie nawidze cwiczyc bez zarcia, nawet biegac 30 minut, za to mam kumpli co jak mielismy treningi w szkole o 6:30 to przychodzili bez sniadania i dobrze sie czuli. Bieganie jak najbardziej powinno pomoc w redukcji, dlugo biegasz, spokojne w miare tetno i bedzie elegancko. Nie ma sie co martwic czy organizm da rade bo ludzie nie takie rzeczy robia i zyja. Ja mialem 5 treningow+2 razy basen+2 razy lekka atletyka+gimnastyka+koszykowka i do tego spokojnie sobie 2 razy w tygodniu biegalem a do tego mialem deficyt kalorii bo zbijalem wage i nie umarlem.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?

A załóżmy że dołożył bym jeszcze bieganie jakas 7-8 rano , organizm da rade?(przy treningach wieczor sw/silka) I biegac naczczo , najedzony? czy przekasic tylko jakiegos banan czy inny owoc/warzywo?


Jest duzo badan mowiacych o pozytywnych efektach cwiczenia na czczo. Ale na pewno trzeba sie liczyc z brakiem energii - ja np. bez zarcia czuje jakbym slanial sie nogach i im bardziej sie ruszam tym bardziej mysle o jedzeniu.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
prawda jest taka ze wiekszosci osob brakuje energii zaraz po przebudzeniu i ciezko sie wtedy biega ale efekty sa jak najbardziej pozytywne. Sam robie teraz redukcje i staram sie biegac na czczo 2 razy w tygodniu. Spokojnym tempem 45-60 minut tetno w granicach 120-130 uderzen. Efekty widze. Z tym ze ruszam sie dosyc duzo bo wszedzie jezdze na rowerze ekstremalnie wychodzi mi okolo 60 kilometrow dziennie do tego treningi 3 razy trening silowy 2 razy sw 2 razy bieg na czczo 2 razy HIIT.
  • 0

budo_marchew
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 749 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gród Kraka
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Ja bym powiedział, że bieganie rano jest świetną opcją nawet przy treningu wieczornym, ale pod warunkiem, że masz czas na spanie i jedzenie. Jak jesz odpowiednio i nie masz deficytu snu to dasz radę, inaczej możesz się męczyć.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Ja nie biegam, ale do niedawna dosyć często ćwiczyczyłem na czczo (podciąganie, pompki, brzuszki) i za każdym razem bez wyjątki miałem sporo gorsze osiągi, niż to samo ćwiczenie zrobione godzinę po śniadaniu. Z tego powodu już nie ćwiczę na czczo.
  • 0

budo_bbx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja?
Ok to bd tak 30min-1h po lekkim sniadanku biegal. A i jeszcze powiedzmy kupie sobie białko bd spożywał xxx ilość (jeszcze wylicze) to wtedy bd mógł jeść rzeczy normalne rzeczy tyle że nisko kaloryczne? I chciałem spróbować jeść ostatni posilek po treningu i starczy (19-20) jako że po treningu powinien on mieć dużo węglowodanów ? ile białka? O i ile najlepiej czasu przed treningem jeść? I czy ma ten posiłek zawierać dużo węglowodanów czy raczej więcej białka?
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024