Skocz do zawartości


Zdjęcie

suplementacja pod sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1432 odpowiedzi w tym temacie

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
tak tak, zdaję sobie sprawę że słoniny w mięśnie się nie zamieni w żaden magiczny sposób bezpośrednio ;)

moje wątpliwości polegają na tym, czy biorąc kreatynę nie zacznę tyć i na nowo obrastać tłuszczem... czy kredka wspomaga jedynie rozwój "mułów" ;) i nie "pomoże" tłuszczykowi wracać na mój ciężką pracą zmniejszany bęben ;) ?

nie będę ćwiczył na siłce jak na razie, bo nie ma już na nią czasu. priorytetem jest bjj i zbijanie wagi.

pisząc aeroby miałem na myśli też interwały (bieganie i skakanka, pajacyki, etc...) - działają, waga ładnie spada.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
nie, kreatyna nie powoduje sama z siebie ze sie zaczyna ni stad ni zowąd tluszczu nabierac ;)
przy takim wysilku bedzie raczej wspomagala regeneracje i moze nieco wplynac na mniejsza utrate miesnia.

ew zamiast niej jakiegos solidnego burnera pokroju scorcha czy tighta, ale to troszke drozsza sprawa niz kretki puszka no i tam straty miesnia byly by wieksze.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Jak już zostało powiedziane, od kreatyny tłuszczu nie przybywa. W czasie cyklu mogą (ale nie muszą) powiększyć się jedynie mięśnie i poprawić regeneracja. Może wzrosnąć też siła, ale nie wiem, czy to zauważysz bez treningu na siłowni.

Jeśli chodzi o twoje cele, to kreatyna raczej nie pomoże. Lepiej ją sprzedaj i kup sobie garnek do gotowanie na parze. ;)

Kofeina ma wpływ na wchłanianie kreatyny, ale niewielki. Mówi się, że 400mg kofeiny dziennie to limit, poniżej którego nie odczuje się wpływu na kreatynę. Nie wiem, ile jest kofeiny w zielonej herbacie i nie mam czasu teraz szukać. Zresztą kreatyna i tak nie jest ci potrzebna, więc możesz spokojnie pić tą herbatę (chociaż ja bym się ograniczał raczej do max. 1 litra dziennie).

Poza tym skoro waga spada, to jest dobrze i na razie nie masz co się martwić dodatkowymi suplami.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

moja dieta to wzasadzie wyglada w ten sposob: 6 posilkow dziennie
rano: platki z mlekiem/ kromki z ciemnego pieczywa z szynka/ jakas salatka/ ogolnie bardzo roznie staram sie na pierwsyz posilek troche wiecej wegli zjesc

II posilek: to sa zawsze 2 kanapski z ciemnego pieczywa z pomidorem i szynka/ serem
III posilek przed treningowy: jakis kurczak z ryzem/ zapiekanka/ ryba smarzona/ ogolnie to do tego posilku zawsze ryz ziemniaki i jakas surowka.
IV posilek po treningowy: jakis serek wiejski nie raz kurczak z warzywami/ koktajl z jogurtu mleka pol tlustego i banana. Co 2 dzien jajka w roznych wydaniach ;)
V posilek: to jest wlasciwie taka przekaska jak czytam albo cos w tym stylu orzechy albo jakies tam inne do podziabania:)
VI posilek: jogurt z blonnikiem/ nieraz sledzik/ czasem tez jajko.
Staram sie wszystkie posilki ktore maja wieksza ilosc wegli wpieprzych tak do godziny 16 a reszte posilkow robie bardziej bailkowych. Nie wiem czy to jest dobre skorygujcie mnie. Moim celem jest zrzucenie sadla bez duzej straty masy miesniowej. No i nie chcial bym jakos bardzo zmieniac treningow bo i tak uwazam ze sa mocno zroznicowana a trenuje po to zeby byc lepszym w sw.


No niestety nie wygląda to dobrze :wink: Chcesz palić tłuszcz - a im bardziej sztywna, rygorystyczna dieta tym efekty lepsze i szybsze. Poczytaj jeszcze troszkę o dietach, ułóż coś nowegoi jeśli masz ochotę wklej tu potem do oceny.



Ale nie traktuj węgli i białka jako substytutów (w sensie jak tego mniej to tamtego dołożymy) bo to dwa różne składniki o całkiem innej funkcji.

ze jak? nie kumam. ja bialko i wegle jak substytuty? ale czego?:>


Nawiązywałem do tego :wink:

link troszke nie na temat ;) ale bardzo ciekawy
bialko jest drogie w porownaniu do wegli, ale lepiej jak dla mnie miec te 2.2 g bialka (przynajmniej przy mojej genetyce) i ciac z wegli niz mniej bialka i uzupelniac weglami.




Partyzant - ogólnie polecałbym Ci kreatynę w treningach SW, ale pisałeś, że masz tego na jakieś 3 tygodnie - szkoda towaru bo wtedy kreatynka nawet się porządnie rozkręcić nie zdąży.

Tak czy inaczej łączeniem kofeiny z kreatyną się nie przejmuj. To mit, ze jedno szkodzi drugiemu.

Zielona herbata - też chlam nałogowo :wink:


PZDR
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
noo taa, ale ja pisalem przeciez o dobowym zapotrzebowaniu, i chodzilo o uzupelnianie tego zapotrzebowania kaloriami z wegli. myslalem ze to oczywiste :P

i swoja droga przesada ze sie nie zdazy rozkrecic. Nawet 4 tygodniowy minicykl sporo juz daje, przynajmniej w czysto silowym treningu. Z kolei wiecej niz 6 tygodni okolo to juz jak dla mnie za dlugo, a w stala suplementacje jakos nie wierze ;)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

noo taa, ale ja pisalem przeciez o dobowym zapotrzebowaniu, i chodzilo o uzupelnianie tego zapotrzebowania kaloriami z wegli. myslalem ze to oczywiste :P


Spoko, źle zrozumiałem :wink: Tak czy inaczej ten deficyt kaloryczny, który wynikł ze zmniejszonej podaży białka możesz zastępować tłuszczami, a nie węglami. IMO lepsze wyjście :wink:

i swoja droga przesada ze sie nie zdazy rozkrecic. Nawet 4 tygodniowy minicykl sporo juz daje, przynajmniej w czysto silowym treningu. Z kolei wiecej niz 6 tygodni okolo to juz jak dla mnie za dlugo, a w stala suplementacje jakos nie wierze ;)


No ja z kolei nie stosuję krótszych niż 6 tygodni. Nie widzę sensu przerywania suplementacji w momencie, gdy działanie kreatyny nie słabnie tylko wręcz przeciwnie.

I nie mam na myśli tego, że cykl 3-4 tygodniowy nic nie da. Da, pewnie, że da ale ja proponowałbym dokupić troszkę więcej krety i pociągnąć do tych 6 tygodni.

PZDR
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
czy moglibyscie mi powiedziec co dokladnie zmienic w tym sposobie odzywiania czego dodac co zniwelowac?
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
bede sie powtarzal ale... WIECEJ BIALKA :) :)
i tnij wegli, to najgorszy wrog przy walce z tluszczem jak dla mnie.

wookash:
ja teraz na pi razy drzwi ale low carbie jade, wiec zdecydowanie, energie staram sie dostarczac z tluszczy ;)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
moglby ktos wrzucic przykladowy dzien na takiej diecie low carb :?: ja jestem przyzwyczajony do tego ze przychodzac z pracy jem pol kilo spagetti z serem i kielbasa.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

moja dieta to wzasadzie wyglada w ten sposob: 6 posilkow dziennie
rano: platki z mlekiem/ kromki z ciemnego pieczywa z szynka/ jakas salatka/ ogolnie bardzo roznie staram sie na pierwsyz posilek troche wiecej wegli zjesc

II posilek: to sa zawsze 2 kanapski z ciemnego pieczywa z pomidorem i szynka/ serem
III posilek przed treningowy: jakis kurczak z ryzem/ zapiekanka/ ryba smarzona/ ogolnie to do tego posilku zawsze ryz ziemniaki i jakas surowka.
IV posilek po treningowy: jakis serek wiejski nie raz kurczak z warzywami/ koktajl z jogurtu mleka pol tlustego i banana. Co 2 dzien jajka w roznych wydaniach ;)
V posilek: to jest wlasciwie taka przekaska jak czytam albo cos w tym stylu orzechy albo jakies tam inne do podziabania:)
VI posilek: jogurt z blonnikiem/ nieraz sledzik/ czasem tez jajko.
Staram sie wszystkie posilki ktore maja wieksza ilosc wegli wpieprzych tak do godziny 16 a reszte posilkow robie bardziej bailkowych. Nie wiem czy to jest dobre skorygujcie mnie. Moim celem jest zrzucenie sadla bez duzej straty masy miesniowej. No i nie chcial bym jakos bardzo zmieniac treningow bo i tak uwazam ze sa mocno zroznicowana a trenuje po to zeby byc lepszym w sw.


I POSIŁEK: wywal mleko, daj jaja z warzywami (omlet, jajecznica) ewentualnie dodaj trochę płatków ale owsianych ; dla urozmaicenia możesz tu stosować np odżywkę białkową (na wodzie) z owsianymi i jakimiś owocami

II POSIŁEK: Cienko. Raz na czas może być pieczywo pełnoziarniste z jakąś polędwicą, żółtym serem i warzywami, ale lepsze będzie standardowe rozwiązanie -> mięso/drób/ryba + warzywa + oliwa z oliwek

III POSIŁEK: Jest OK o ile kurak jest pieczony, gotowany, smażony na teflonie. Ryba też spoko tylko nie smaż na oleju czy innym badziewiu :wink: Zapiekankę wywal

IV POSIŁEK: Standard Kurak + warzywa + ryż lub oliwa (w zależności od predyspozycji). Mleko bye bye, jogurt też. Wiejski może też być ale również z warzywami /owocami

V POSIŁEK: No tutaj nic się nie wymyśli nowego :wink: Wszystko jak wyżej. Jeśli to potreningowy to nie zapomnij o węglach

VI POSIŁEK: Ser twarogowy chudy, warzywa, oliwa / orzechy np. Możliwości sporo ale też bez jogurcików.


Jedzenie węgli przed 16 to dobra opcja. Chyba, że po 16 wypada Ci posiłek potreningowy - wtedy trochę węgli Ci nie zaszkodzi. Ogólnie możesz dość często zastępować węgle tłuszczami (oliwa z oliwe, avocado, orzechy itp).

Oczywiście nie katuj się dietę, stosuj urozmaicenia bo to co podałem to aby przykłady. Jednak jeśli chcesz zrzucić tłuszczyku - pamiętaj im ściślej trzymana dieta tym lepsze efekty.


Powodzenia
PZDR
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
dzieki bardzo:) ale tez mam uwage. Znajomy ktory zbijal wage i powiedzil mi ze dietetyk kazal mu jesc duzo jogurtow naturalnych bo sa bogate w wapn a to podobno przyspiesza i to sporo spalanie tkanki tluszczowej. Nie wiem na ile to prawda ale skoro dietetyk tak mowil to chyba tak;) niestety drugiego posilku akurat zmienic nie moge bo ten mam w budzie. Ale za reszte wielkie dzieki :) i jeszcze jedno czy jaja moge jesc codziennie?
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Ja miałem z paroma dietetykami doczynienia i większość z nich gada pierdoły:wink:
Tak samo tutaj - po pierwsze wapń nie ma aż takich właściwości by naprawdę odczuwać jego zbawienne oddziaływanie na spalanie tłuszczu. Gdyby tak było to wapń byłby główną podstawą wszystkich spalaczy. Po drugie - jogurt sam w sobie jest kiepskim pożywieniem przy redukcji - słabe tłuszcze, słabe węgle...

I w ogóle jak słyszę, że dietetyk na redukcję zaleca jeść DUŻO czegokolwiek to się nóż w kieszeni otwiera. Redukcja polega na jedzeniu mało (mniej):wink: Nikt jeszcze nie wymyślił żywności której jedzenie sprzyjało by bezpośrednio odchudzaniu.

Ja przez całe liceum nosiłem do szkoły żarcie w plastikowym pudełku i jak inni wcinali kanapki to ja jadłem kuraka z warzywami :wink: Kłopotliwe, ale kwestia zaangażowania. Obecnie mi przeszło z takim "fatanyzmem":wink:

Jaja możesz jeść codziennie, ale nie przesadzaj z żółtkami.


PZDR
  • 0

budo_szczypior9
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
jem jaja codziennie i to spore ilości i nic mi nie jest :wink:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

moglby ktos wrzucic przykladowy dzien na takiej diecie low carb :?: ja jestem przyzwyczajony do tego ze przychodzac z pracy jem pol kilo spagetti z serem i kielbasa.

ja jestem leniwy, i chrzanie "6 posilkow dziennie" :P

przed treningiem: 250ml przecieru owocowego
po treningu: bialko+kakao+woda ;)
30-60min pozniej: ryba+warzywa+3 jajka
przekaska: orzechy (potrafie garsc [~50g] co godzine) albo brokul :D

przed drugim treningiem: 250ml przecieru
po treningu: bialko+kakao+woda
pozniej: mieso (watrobka/wolowina/kurczak)+warzywa

po prostu, zamiast ryzow, makaronow etc dodajesz warzyw. ich nigdy za wiele.

choc w moim przypadku to wcale nie jest low carb :P musialbys wywalic przeciery i to kakao zeby byl prawdziwy LOW.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

moglby ktos wrzucic przykladowy dzien na takiej diecie low carb :?: ja jestem przyzwyczajony do tego ze przychodzac z pracy jem pol kilo spagetti z serem i kielbasa.

Ile ważysz? :)

Jak dla mnie w diecie low carb jest jednak za mało węgli, przynajmniej dla osób które intensywnie trenują. Sportowiec potrzebuje energii, a węgle są jej najlepszym źródłem.
Ostatnio staram się ograniczać węglowodany, ale daleko mi do 130 czy nawet 20g dziennie.

Najwięcej węgli jest w produktach zbożowych, więc staram się je ograniczać (tzn. nie unikać, ale jeść mniejsze porcje) a "wolne miejsce" uzupełniać warzywami lub owocami. Czyli np. na uczelni jadłem pierś z kurczaka, 50g kaszy gryczanej i warzywa, później ok. 100g orzechów i banana. Godzinę przed treningiem zjem pół kostki chudego twarogu, kromkę chleba pełnoziarnistego i jabłko, itd.

po prostu, zamiast ryzow, makaronow etc dodajesz warzyw. ich nigdy za wiele.


No właśnie, tylko ja bardzo lubię ryże, makarony i kasze, więc jem ich mniej, ale nie rezygnuje z nich całkowicie. :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
chcialem tylko dodac, ze znajde sposob na udowodnienie, ze pizza jest idealnym suplementem sportowym :twisted: 8)
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Ja się przymierzam, żeby polecieć CKD (zainteresowanych odsyłam do google) i zrobić formę na wakacje.

Wyrzeczeń w chuj, ale za to efekty... nie może się nie udać :wink:


PZDR
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Ja się przymierzam, żeby polecieć CKD (zainteresowanych odsyłam do google) i zrobić formę na wakacje.

Wyrzeczeń w chuj, ale za to efekty... nie może się nie udać :wink:


PZDR

Chronic Kidney Disease? 8O :lol:

a, Cyclical Ketogenic Diet :P fair enough.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Ile ważysz? :)


74 kg przy 180 cm

przeliczylem dzisiaj ile jem bialka i wychodzi ze jakies 80-100 gram. tak szacunkowo licze. malo cos :?
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
W przeliczeniu na kg masy ciała, jesz mniej więcej tyle samo białka co ja.
Jeśli uważasz, że to mało to jedz mniej spaghetti a trochę więcej sera/mięsa/ryb i będzie dobrze. ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024