Skocz do zawartości


Zdjęcie

suplementacja pod sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1432 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Isao zjesz na raz pol paczki makaronu zasmazanego na 3 jajach, cebulce i jednej sporej kielbasie ?? Wizualnie taka duza rodzinna patelnia jest pelna :)

a ty zjesz

1 duza, czerwona cebula
250g mielonej wolowiny (chuda)
200g szpinaku
500g papryk (zolta, czerwona, zielona)
1 puszka czerwonej fasoli
1 puszka jakiejs innej fasoli
1 puszka kukurydzy
2 puszki siekanych pomidorow
czosnek, mieszanka ziol, pieprz


Dołączona grafika

:?: :wink:

a co makaronu... w chwilach slabosci zdaza mi sie kupic 1kg pelnoziarnistego, 500g sosu pomidorowego i pesto, do tego parmezan :oops: tylko musze na dwa razy gotowac, bo nie mam dosc duzego garnka/miski.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Moja obecna dieta wyglada tak.
Sniadanie
Owsianka+rodzynki+twarog lub placki owsiane smazone z jajkiem

II Sniadanie
Jajecznica z szynka i warzywami lub kanapki+serek wiejski

Obiad (przed treningiem)
Zawsze staram sie zjesc ta paczke ryzu+kurczak/wolowina/rybka+jakas salatka

Po treningu
Albo ryz+miesko z obiadu albo makaraon np z serem i jakas podsmazana kielbasa.

Kolacja
Twarog

Zawsze do posilkow w ciagu dnia chwyce jakies jablko czy banana :)
Oczywiscie raz na jakis czas, szczegolnie w niedziele, idzie jakas pizza czy inne tego typu smakolyki :D
Chcem jeszcze dodac do diety oliwe z oliwek ale jakos nie moge sie przemuc do tego shitu :wink:

Powiem Wam ze przy poczatkowej wadze 72 kg wogole nie skupiajac sie na czystej masie przytylem 3 kg. Bynajmiej nie byl to tluszcz :)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Ja miałem z paroma dietetykami doczynienia i większość z nich gada pierdoły:wink:
Tak samo tutaj - po pierwsze wapń nie ma aż takich właściwości by naprawdę odczuwać jego zbawienne oddziaływanie na spalanie tłuszczu. Gdyby tak było to wapń byłby główną podstawą wszystkich spalaczy. Po drugie - jogurt sam w sobie jest kiepskim pożywieniem przy redukcji - słabe tłuszcze, słabe węgle...


z 'sasiedniego' forum, przetlumaczyl pan o nicku solinvictus:

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na przestrzeni lat podejmowano wiele prób zbadania wpływu wysokiej podaży wapnia na utratę masy ciała. Wiele z nich sygnalizowało, że wzbogacanie diety o ten pierwiastek wiąże się z redukcją wagi. Powyższy abstrakt badania stanowi próbę ustalenia mechanizmu wspomnianej zależności między Ca a tkanką tłuszczową (poprzez tworzenie się mydła – soli kwasów tłuszczowych czy/i przez wiązanie kwasów żółciowych.). W skrócie:

- Badania stanowiło próbę weryfikacji, czy zwiększona podaż wapnia powoduje zwiększenie wydalanego tłuszczu
- Jedenaście z badanych osób (randomizacja typu crossover) stosowało diety (przez 7 dni) bogate w wapń (2300 mg dziennie) i ubogie w ten pierwiastek (700 mg dziennie). Wapń pochodził z niskotłuszczowych źródeł pokarmowych.
- Próbki masy kałowej pobierano przez pięć ostatnich dni stosowania planu żywieniowego.
- Analiza próbek wskazywała na wzmożone wydalanie tłuszczy podczas stosowania obu diet (wartości te były w przybliżeniu dwa razy wyższe w grupie stosującej dietę wysokowapniową.)
- W przypadku tej diety znacznie zwiększyło się wydalanie zarówno kwasów tłuszczowych nasyconych, jednonienasyconych (najwięcej) jak i wielonienasyconych.
- Poziom wydalania żółci nie uległ zmianie.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Novocaine dobre zarcie robisz :)
Ilosc tez w porzo 8)

wracajac do suplementacji. kupujac WPC wybieracie zawsze smak naturalny czy inny? niby panuje teoria ze bialka smakowe maja wiecej chemii ale z drugiej strony te wszystkie "witaminy" z grupy E-xxx to w tym wypadku nic innego jak estry smakowe, dokladnie te same chemiczne zwiazki ktore odpowiadaja za smak np. w owocach. chyba ze sie myle :?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
tylko jedno ale:
po pierwsze, czy sprawdzili BF%
po drugie, to byl tluszcz wydalany; co jesli wydalany byl tylko ten spozywany?

sam widziales wyniki jakiegos badania, dluzszego i gdzie sprawdzali tylko utrate wagi i rzeczywiscie, wapn wspomagal.

ja bialko zawsze biore w smaku obrzydliwym (naturalnym).
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Ja do takich badań podchodzę sceptycznie - nie trudno znaleźć dowody naukowe na super działanie l-karintyny, porażający wzrost masy po glutaminie, trzykrotnie szybsze spalanie tłuszczu po zielonej herbacie itp.

Nie twierdzę, że wapń nie ma wpływu na spalanie tkanki tłuszczowej. Uważam, jednak, że niemożliwe by przyśpieszał spalanie tłuszczu w naprawdę widoczny sposób, a już na pewno nie dwukrotnie. Zresztą nawet jeśli - to o wiele logiczniejsze wydaje mi się suplementowanie wapniem niż zajadanie dużych ilości jogurtów, które są żarciem kiepskiej jakości.


Co do białka- od czasu do czasu lubię kupić sobie dobre białeczko i rozkoszować się jego smakiem. Chemią się nie przejmuje - i tak jej mnóstwo na codzień, więc trochę substancji smakowych, aromatów może mnie nie zabije :wink: W innym wypadku idę po taniości i kupuję WPC Ostrowii - wtedy smak naturalny, ewentualnie czekoladowy - najłatwiej mi wchodzi.


PZDR
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
zwroc uwage ze badali ich stolce a diety trwaly dosyc krotko. Wplywa to oczywiscie na potwierdzalnsoc wyniku, ale z tego powodu nie ma szans zeby jakies roznice zasadnicze w bf% zmierzyc.

Lecialy kwasy nasycone, co jest korzystne dla zdrowia.
a teraz ide bez napisania wszystkiego bo nie mam czasu :P
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
jadl ktos z was WPC Ostrowii o smaku bananowym :?: chce wiedziec jak wchodzi zanim zamowie 3 kila :)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

wlasnie chcialem napisac, ze ani u isao czy itosu nie widze warzyw i owocow.


Jem zawsze do obiadu świeże surówki, sałatki i różne cuda. Oprócz tego sporo bananów i jabłek. No i warzywa do kanapek :P
ale zdaję sobie sprawę, że to może być mało.
Co do kalorii- ziemniaki, makaron, ryż itd do obiadu, masz jakieś propozycje na ten temat? :)
aha, nie mam pojęcia ile jem dziennie kalorii, nawet nie znam żadnych kalkulatorów, żeby sobie policzyć.

btw Itosu- nie zjadłbym pewnie, ja 500g makaronu biorę na dwa obiady. Ale zobacz jaka jest między nami różnica gabarytów ;]
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
ja mam wanilie kupilem wczoraj i jest w smaku nie jest zla ale zapach odrzuca. Co do tych wapni i tka dalej napewno nie jest tak ze ktos bedzie jadl jakies produkty bogare w wapn i nagle zrzuci 5kg. Ale jakby stosowac takich naturalnych spalaczy wiecej to czemu nie. Ja w wakacje w zeszlym roku np. dowiedzialem sie o paru takich rzeczach pilem jogurty conajmniej 8 szklanek zimnej wody( przyspiesza metabolizm) jadalem pikantne potrawy(rowniez przyspiesza metabolizm) bylo tego troche i odpowiednie treningi w moim przypadku poskutkowalo szybko zgubilem 3 kg. Nawet nie wiedzialem ze tak to widac a jak zobaczylem zdjecia jak w jeziorze stoje to moglem nawet ujrzec swoje miesnie brzucha :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

btw Itosu- nie zjadłbym pewnie, ja 500g makaronu biorę na dwa obiady. Ale zobacz jaka jest między nami różnica gabarytów ;]


nie jest duza

mam na mysli 500 gram po ugotowaniu nie przed :)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
3 kg... ?
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

mam na mysli 500 gram po ugotowaniu nie przed :)


A skąd ja mam wiedzieć ile mój makaron waży po ugotowaniu 8O 8O
Nie gadaj, że ważysz żarcie po zrobieniu xD
Co do gabarytów- mam 172/63 aktualnie, podbijam do 65 po chorobie ;]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki


btw Itosu- nie zjadłbym pewnie, ja 500g makaronu biorę na dwa obiady. Ale zobacz jaka jest między nami różnica gabarytów ;]


nie jest duza

mam na mysli 500 gram po ugotowaniu nie przed :)

ja mialem na mysli przed :twisted:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Nie gadaj, że ważysz żarcie po zrobieniu xD


przeliczam sobie: ilosc zuzytej wody (wyparowana + nabrana przez makaron), zuzytej energi. potem biore pod uwage entropie ukladu. kilka rownan i na koniec rozwiazanie prostej calki po czasie ;) :)

10 kg roznicy to nie tak duzo
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Panowie skupcie się na suplementacji :) o odżywianiu można założyć oddzielny temat choć na pewno już jakiś był.


P.S. Oczywiście możecie pisać co jecie ale proszę tylko w kontekście tego jak uzupełnić dietę a nie rozwalacie całkiem spójny temat.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
a ja mam pytanie na bialku pisze ze trzeba to rozrobic z woda i mlekiem i spozyc odrazu po zrobieniu a jak powiedzmy zrobie sobie przed treningiem i wypije to za 2 i pol godziny to cos sie z tym stanie?
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Raczej nie powinno.


PZDR
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Raczej nie powinno.


no wlasnie. mnie tez zastanawia dlaczego na wszytskich odzywkach jest napisane zeby spozyc od razu po przygotowaniu.
  • 0

budo_wookash
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Hmmm... nigdy tak nie przyrządzałem białka, ale wydaje mi się, że jeśli smak jest OK to wszystko jest w porządku.

W każdym razie krzywda Ci się nie stanie :wink:


PZDR
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024