Skocz do zawartości


Zdjęcie

suplementacja pod sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1432 odpowiedzi w tym temacie

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
O ku.....rwaaaaa, cykl na mass xll z treca. O nieeeee, ja pierdole, leze i kwicze. Sorry. 8)
Zrozumcie, ze gainer, bialko, wegle (carbo) to sa tylko odzywki - jedzenie. To tak jak ja bym powiedzial, ze robie cykl na jajakach, ryzu i kurczakach. :roll: Zreszta jedzenie odzywek gdy sie nie ma diety to jest kasa wyrzucona w bloto, bo one sluza do uzupelnienia diety!
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Mrozio a ile go jadles?

heh, miałem tego 2 kg, jadłem mniej więcej 3 razy dziennie po 50 g, czyli dzienna porcja ok. 150g, i jakoś tak wyszło że wystarczyło na 3 tygodnie :o .

Volt, heh, ( teraz to i ja się śmieję z tego posta :lol: ) sorki ale pisałem na biegu i nie miałem ja tego nazwać :oops: . Może okres spożywania mass xxl ? cokolwiek :wink: .

Co sądzicie o Hard Mass lub/i HMB Revolution trec'a ? Stosowaliście już ? Jakieś opinie ?
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Hmb - nawet sie nie przyznawaj, ze chciales to kupic.
Mass xxl treca jest stosunkowo dobrym gainerem, dobry stosunek cena/jakosc. Jeden z popularniejszych gainerow. Z tym, ze gainerow sie w ogole nie oplaca kupowac, poniewaz nie mozesz kontrolowac stosunku bialka i wegli w nich. Najlepiej kup odzielnie bialko i carbo. Np prolo biogenixa i carbx biogenixa i w zaleznosci od potrzeby bierz odpowiednia ilosc wegli/bialka. Np po treningu 30g bialka + 50g wegli i przed snem zamiast chudego twarogu z oliwa pijesz 30 g prolo + 20(?)ml oliwy.
  • 0

budo_robertson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Mass xxl treca jest stosunkowo dobrym gainerem, dobry stosunek cena/jakosc.

Zdecydowanie nie polecam nie tylko Mass XXL ale ogólnie firmy Trec. Po pierwsze słana jakośc suplementów, a po drugie za tą cenę można miec znacznie lepsze odżywki. Trec jest nadzwyczajnie przereklamowany. Co z tego, że dobra cena jak efekty marne? Lepiej wydac kase raz a dobrze.

Nie inwestuj w treca bo będziesz żałował.
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Po powrocie do polski, ( ha, jest hajs to można szaleć :) ) planuje sobie zafundować Giant Mega Mass 4000 Weider'a. I tak sobie myślę go jeść samego ( jako uzupełnienie ), czy jeszcze coś dodać, no a jak dodać, to co konkretnie ( nie kreatyna ). Jak ktoś ma jakieś sensowne pomysły to czekam.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Po powrocie do polski, ( ha, jest hajs to można szaleć :) ) planuje sobie zafundować Giant Mega Mass 4000 Weider'a. I tak sobie myślę go jeść samego ( jako uzupełnienie ), czy jeszcze coś dodać, no a jak dodać, to co konkretnie ( nie kreatyna ). Jak ktoś ma jakieś sensowne pomysły to czekam.

A skad my mamy wiedziec, co powinienes dodac? Zalezy jakie masz plany, ile chcesz wydac itp. :roll:
Jezeli kreatyna cie nie interesuje. To mozesz dozucic jakiegos no bustera, bcaa czy inne wynalazki. Efekty beda podobne, tylko trening troche przyjemniejszy. :wink: Rozumiem, ze skoro gainera jako uzupelnienie diety kupujesz, to takie podstawowe sumplementy diety jak omega 3, zma i multiwitamina wcinasz?
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
multi wcinam of course, tylko czy kupywać jeszcze dodatkowo OLIMP Vita-Min Multiple Sport jeszcze do Giant Mass'a ? W końcu on ma :

Witaminy i składniki mineralne:
Witaminy i skł. min. w 100 g / %ZDS* / w 1 porcji / %ZDS
Witamina E 13,2 mg / 132 / 20 mg / 200
Witamina C 72,8 mg / 121 / 120 mg / 200
Witamina B1 1,74 g / 124 / 3 mg / 200
Witamina B2 1,47 mg / 92 / 3 mg / 200
Niacyna 23,7 mg / 132 / 36 mg / 200
Witamina B6 2,5 mg / 125 / 4 mg / 200
Folacyna 248 mcg / 124 / 400 mcg / 200
Witamina B12 1 mg / 100 / 4 mcg / 381
Biotyna 200 mcg / 133 / 300 mcg / 200
Kwas pantotenowy 6,7 mg / 112 / 12 mg / 200
Wapń 305 mg / 38 / 1118 mg / 140
Fosfor 250 mg / 31 / 870 mg / 109
Żelazo 9,2 mg / 66 / 14 mg / 100
Cynk 8,6 mg / 57 / 15 mg / 100
Jod 89 mcg / 59 / 150 mcg / 100

*- Zalecane dzienne spożycie wg Ministerstwa Zdrowia (23.12.2002)

i do tego kupywać multi olimpu ? Pytam sie bo pierwszy raz będę kupywał Giant'a. A Omega-3 ma się jakoś do robienia masy ? Sądziłem że on jest bardziej na redukcję. A ZMA jakiejś konkretnej firmy ? Podobno Olimpu jest ok. Nad tym BCAA się jeszcze zastanowię. Czekam na answer.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Lykaj maxivit naturelli, albo jak ci kasy nie szkoda to ta mutliwitamine z olimpu. Zadnych plusz etc bo to gowno w ogole nie jest przyswajane przez organizm.
Omega lyka sie calyczas, przedewszystkim pro zdrowotnie, ale pomaga tez w budowaniu masy. Nie przejmuj sie tym, ze w giant masie masz troche witamin, sportowcy maja zwiekszone zapotrzebowanie.
  • 0

budo_robertson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Jezeli kreatyna cie nie interesuje. To mozesz dozucic jakiegos no bustera, bcaa czy inne wynalazki. Efekty beda podobne, tylko trening troche przyjemniejszy.

Więc tak... NO Boostery także zawierają kreatyne. To raz. BCAA nie ma nic wspólnego z kreatyna więc nie daje podobnych efektów. To dwa. Trening podczas cyklu kreatynowego wcale nie jest mniej przyjemny aniżeli bez jej spożywania tego środa. Wręcz przeciwnie. Choc rózni ludzie są.


Co do witaminek to polecam zdecydowanie ADAM'a z firmy NOW. Tam masz wszystko, także i zma.

PS: Volt kształc się ciągle w dziedzinie suplementacji bo pare twoich rad było raczej mało sensownych. Nie pisze tego aby Ci dopiec, ale po to abyś starał się rozpowszechniac sprawdzone informacje i rady. Wtedy nikomu nie stanie się "krzywda" :wink:
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
hm... ok. Z zakupów wychodzi tak :

Gold Omega-3® - 1000 mg (OLIMP)

Giant Mega Mass 4000 Niemcy (WEIDER)

Daily Formula (UNIVERSAL NUTRITION)

Podsumowując : 245 zł, więc chyba raczej sobie odpuszczę BCAA :roll: , co o tym sądzicie ? ( I NEED MASA :lol: )
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Więc tak... NO Boostery także zawierają kreatyne.

O_o No buster to no buster a nie kreatyna, poprawiasz, a pierdolisz glupoty. :roll: To ze w niektorych produktach laczy sie kreatyne z no busterami, transporterami etc. nie oznacza, ze no bustery sa z kreatyna.

BCAA nie ma nic wspólnego z kreatyna więc nie daje podobnych efektów.

A kto pytal o srodki dajace efekt podobne do kreatyny? Pytal co moze dorzucic, to napisalem.

rening podczas cyklu kreatynowego wcale nie jest mniej przyjemny aniżeli bez jej spożywania tego środa.

Znowu gadasz bzdury, a chyba nigdy nie jadles zadnego no bustera, po to sie je lyka, zeby sie przyjemniej cwiczylo. :roll:
Co do twojego psa to no comment.
ps. naucz sie czytac ze zrozumieniem, bo widze, ze masz z tym problemy.
  • 0

budo_yoosiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Przeszedłem caly wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi na moją kwestie, wiec tak:

Przez długi czas nie trenowałem, natomiast na początku wakacji wróciłem do treningów BJJ.
Na początku to były 3-4 treningi BJJ, bez robienia sily i dodatkowych rzeczy.
Po miesiącu dodałem troszke ćwiczeń siłowych, ktore robilem po treningu (ot, pompki, przysiady, brzuszki itp).
Teraz zmieniłem troche program i robie 4x BJJ i 3xZapasy. (przestałem robić same ćwiczenia silowe).
Nie stosuje żadnych preparatów, na treningach pije zwykłą wode, a łykjam tylko BodyMax (to taki alfabet witamin+żeń szeń).

Od jakiegoś czasu bolą mnie nadgarstki, oraz łokcie. W przypadku łokci ból odczuwam od wewnętrznej strony ręki, więc może to kwestia wiązań mięśni przedramienia i ramienia - może przeciążenie.

Chcailbym się spytać co, osoby doświadczone, poleciłyby na te bóle?
Oczywiście wiem, ze trenować mniej/lżej, ale nie chodzi o to by leżec w łózku i cieszyć się, że nic nie boli. :P

NIE chce naberać masy, zwiększać wydolności, siły itp...
Chodzi mi tylko o suplementacje, ktora wspomogła by ciało w regenerowaniu się po treningach - tak abym mógł sobie spokojnie ćwiczyć.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Na ogolona regeneracje masz bcaa i l-glutamine. Na stawy glukozamina.
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
a jakie napoje izotoniczne polecacie? bralem rozne odzywki gainery,carbo,kreatyny,hmb itd,ale jakos tak najlpeiej wspominam najzyklwjszego isostara:).po zajebiscie ciezkim treningu jakos tak mam taka ochote na isostara ,ze czasmi nawe jadac do domu kupuje go na stacji.w sumie to dziwne ze moj organiz nie pamieta o zadnyk carbo.kreatynie tylko wlasnie o tej odzywce
  • 0

budo_yoosiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Dzięki Volt.
Tak własnie z moich notatek (jak jest 15 stron to już trzeba zacząć zapisywać, żeby niczego nie przeoczyć ;) ) wynikalo... Glukozamina, Glutamina, BCAA.... ech zakupy duże będą... a gdyby nie mieli wydać, to jeszcze izotonik w proszku... z drugiej strony jak tyle tego się zmiesza z wodą, to budyń wyjdzie, nie napój :P

No nic... Jak po weekendzie nie przejdzie, to ca$h i do sklepu lece.
  • 0

budo_embe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
odradzam glukozaminę na stawy.opinie co do skuteczności są podzielone. natomiast polecam sprawdzony osobiście kolagen (w proszku taniej).
  • 0

budo_yoosiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Co do glukozaminy to ja tez znalazłem dużo różnych informacji, łącznie z abrdzo krytycznymi wypowiedziami na innym forum.. ale wniosek z nich wszystkich był raczej taki: glutamina nie wyleczy rozwalonych stawów, ale przez wspomaganie produkcji mazi pomaga w zapobieganiu urazom stawów.

A co do samego pojedynku GlukozaminaVSKolagen, to nie wiem.. pewnie cena zadecyduje - proza zycia :/
  • 0

budo_robertson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki

Więc tak... NO Boostery także zawierają kreatyne.

O_o No buster to no buster a nie kreatyna, poprawiasz, a pierdolisz glupoty. :roll: To ze w niektorych produktach laczy sie kreatyne z no busterami, transporterami etc. nie oznacza, ze no bustery sa z kreatyna.

Spójrz na skład popularnych NO Boosterów... Nitrix z BSN, czy Shock z Universala... zawierają np: jabłczan, cytruline itd, itd. Przeciez to kreatyna... Owszem, nie wszystkie NO Boostery zawierają kreatyne, ale te najpopularniejsze owszem i zapewne gdyby kolega zdecydował się na takowy to sięgnałby właśnie za ten z dodatkie kreatyny, bo są skuteczniejsze.

BCAA nie ma nic wspólnego z kreatyna więc nie daje podobnych efektów.

A kto pytal o srodki dajace efekt podobne do kreatyny? Pytal co moze dorzucic, to napisalem.

Napisałeś... ale była mowa o suplementach dające podobne efekty i w kontekście tego wymieniłeś także BCAA...

ps. naucz sie czytac ze zrozumieniem, bo widze, ze masz z tym problemy.

I wzajemnie 8)

Pozdrawiam
  • 0

budo_zorg
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
a ja tam nie biore zadnych supli i daje rade ;D a jak juz kupie gainera to dla smaku :roll: :roll: :P
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: suplementacja pod sztuki walki
Trenuje: Karate shotokan

Wzrost: 188cm
Waga: 97kg

Cel: Poprawienie szybkości i dynamiczności, rzeźba i spalenie fatu.

Suplementy:
Cell pump na 25 dni
L-Karnityna Olimpu
HMB Treca

Trening
2x w tygodni Karate po 1h
3x w tygodniu siłka. Duża ilość powtórzeń (ok30) przy bardzo małych obciążeniach.
Zamierzam jeszcze codziennie rano biegać.

Powiedzcie mi co robie źle, co dobrze i czym mógłbym to jeszcze wzbogacić??
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024