Skocz do zawartości


Zdjęcie

Motywacja dla Diabelka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

trancefxp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:programowanie, siłownia, dziewczęta :P

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka

Z ciekawości- dla własnej wiedzy- zapytam dlaczego?

klatka to duża partia mięśniowa, zakres powtórzeń przy treningu siłowym to za zwyczaj 6 powtórzeń a masowym 8, max 10. przy 12 powtórzeniach ciężar jest proporcjonalnie mniejszy i taka liczba ruchów jest dobra głównie w ćwiczeniach izolowanych, w których liczy się technika, a ciężar jest na drugim planie. masy mięsniowej na ćwiczeniach technicznych się nie zrobi. one są po to żeby dopieścić mięśnie na koniec treningu albo wymodelować je kiedy jesteśmy po okresie robienia agresywnej masy, a nie po to żeby masę mięśniową budować.

na klatkę jest dużo dobrych treningów, nie na każdego wszystko działa tak samo dobrze dlatego trzeba testować samemu i wybrać kilka ćwiczeń, które wchodzą najlepiej

ja bym robił tak:
klatka płasko sztanga/hantle rampa 5x8 czyli 5 serii po 8 powtórzeń, pierwsza seria mały ciężar, bardzo technicznie, wtedy dokładasz, kolejna znów 8 powt i znów technicznie ale większy ciężar, i dokładasz tak żeby 2 ostatnie serie były np maksymalnie po 6 powtórzeń (rampa to taka jakby progresja ciężaru bez regresji powtórzeń, udowodniono że bardzo dobrze aktywuje mięśnie i warto wykorzystywać ją nie tylko przy klacie). nie trzymaj się sztywnych 6 serii, ustalaj liczbe serii w zależności od tego jaką moc czujesz w danym dniu, zapisuj ciężary i staraj się systematycznie dokładać ale nie kosztem poprawnej techniki (chyba że mowa o 2ch ostatnich seriach), klatka skos 4 serie rampy po 8 powtórzeń, na koniec rozpiętki hantlami po 12 powtórzeń, też może być rampowanie bo ono nadaje się do wszystkiego. zamiast wyciskania na płaskiej możesz dać pompki na poręczach, ale musisz nauczyć się techniki pompek na poręczach w wersji na klatkę żeby pracę wykonywała klatka a nie triceps. wtedy też rampa 6 serii, sam bym teraz poćwiczył na poręczach ale nie dysponuję aktualnie takim sprzętem. jak uda Ci się zrobić wszystkie serie z dokładaniem ciężaru po 8 powt. atakujesz bardzo duży ciężar na 1 albo na 3 powtórzenia (o ile czujesz się na siłach) i zwiększasz obciążenie we wszystkich seriach na następny trening. robisz po 8 powtórzeń miesiąc, i kolejny miesiąc po 10. później kolejny po 6 i masz wtedy pewność że pracujesz w miarę równomiernie nas siłą i masą mięśniową.
jeżeli masz problemy z jakąś konkretną częścią klatki to napisz i uwzględnimy to w treningu.
Powodzenia :)
  • 0

diablo08
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
sztange sposzczasz do klatki po woli a bardziej taki energicznym ruchem wypychasz, przy sposzczaniu do klaty dotykasz sztanga czy sostawiasz przestrzen np 1cm
  • 0

trancefxp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:programowanie, siłownia, dziewczęta :P

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka

sztange sposzczasz do klatki po wol

normalnym ruchem nie jakoś super wolno ale trzeba starać się podnosić klatką a nie tricepsem, opisywałem Ci to tutaj w dzienniku już. 1-2 cm może zostać, tym bardziej że wersja kulturystyczna wyciskania sztangi to opuszczanie sztangi nad górną część klatki a nie na linię sutków jak to ma miejsce w wersji ciężarowej - chodzi o to żeby kąt pomiędzy ławką a ramionami (patrząc z perspektywy sufitu xd) był prosty, dzięki temu klatka rozciąga się maksymalnie. przy kulturystycznym wycisku ruch jest głębszy dlatego można zostawić 1- 2 cm do klatki. ruch musi być kontrolowany, bez przeprostu łokci w górnej fazie
  • 0

diablo08
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
aha w szumie dzis piatek zrobie tak jak napisales, wtedy cos opisze
  • 0

diablo08
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
trancefxp, Twoje wskazowki bardzo sie przydaly :) podczas treningu kierowalem sie tylko nimi nie powiem czulem klatke wiekszosci ale czasem odczowalem tricka bardziej pracowala klatka, fajnie sie spompowala do tej pory ja czuje, staralem sie robic technicznie przez caly trening.

lawka plasko sztanga 8/30kg 8/40kg 8/50kg 8/60kg 8/70kg 2/80kg

lawka skos gorny sztanga 8/30kg 8/40kg 8/50kg 8/60kg

rozpietki skos gorny 3/12 12,5 kg

brzuch

kolyska 40/40/40
  • 0

trancefxp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:programowanie, siłownia, dziewczęta :P

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka

ale czasem odczowalem tricka

nigdy nie będzie tak że nie będziesz przy klacie w ogóle czuł tricepsa bo pracuje on przy tych ćwiczeniach tak czy siak, możesz po prostu zminimalizować pracę tricepsa ale nie odciążysz go całkiem przy klacie bo się nie da.

staralem sie robic technicznie przez caly trening.

to dobrze ale pamiętaj że w ostatnich seriach nie musisz perfekcyjnie trzymać techniki i izolacji pracy klatki, bo to uniemożliwia walkę o ciężar a do tego właśnie są te ostatnie serie

pozdro i rośnij byku :D
  • 0
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] fociaki Trancef'a

diablo08
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka

pozdro i rośnij byku


dzieki :P i na wzajem bo chudo :rotfl:
  • 0

diablo08
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
zapomnialem dodac kumpel doradzil mi zeby robic pompki w DNT on tez mial problemy z ruszeniem klatki a teraz sie porelszyly na +
  • 0

Lithuanian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
diablo08, jak by ci powiedzial ze pajacyki w dni bez treningu robic na klate tez bys robil? czym to jest poparte ?
  • 0

diablo08
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka

pajk by ci powiedzial ze pajacyki w dni bez treningu robic na klate tez bys robil


robil bym tylko wtedy gdyby przynosily znacze efekty przy rozbudowie klaty, zastanawiam sie czy pompki w DNT na pewno zmiejszaja regeneracje nie jestem przekonany zeby je robic duzo to nie znaczy lepiej

czym to jest poparte ?


mowil ze lepiej sie jemu wyciska na klate, to w sumie slabe uzasadnienie
  • 0

Rychu1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
Diablo on ma racje mi też tak kuzyn doradził jak klata nie chciała rosnąć i zacząłem napierdalać pompki i poszło :D. To było na początku jak jeszcze nawet nie miałem ruchu wyrobionego sztangą i nie mogłem nawet dokładnie na treningu klaty dojebać. Zacząłem robić pompiklata poszła do przodu i ruch się wyrobił sztangą więc rób pompki ale nie za dużo.
  • 0
Powrót do formy po dłuższej przerwie.

diablo08
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
wporzo bede naginal pompki zaczynam od niedzieli tak 3/20
  • 0

PiotrekWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Trening w wolnych chwilach szkoła ;o

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
Ja robie pompki z rana a to dlatego że przy treningu amstronga na podciąganie robi sie je rano. Zauważyłem że cycki sie poprawiły, siła tez na plus przy sztandze. Bez wspomagaczy jade. Weszło mi to w krew i robie zaraz po przebudzeniu. Odpuszczam sobie tylko w dzień treningu klaty i jeden po... :) Teraz skołuje dwie cegły i bd na nich pompować jak to jest na PreSelekcji.
  • 0
Veni, Vidi, Vici...

diablo08
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
to w sumie jedziesz na pompkach 5x w tygodniu hmmm z ceglami ciekawy pomysl mozna klate bardziej rozciagnac :hyhy:
  • 0

PiotrekWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Trening w wolnych chwilach szkoła ;o

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
Rozciągnąć i jest ciężej jak schodzisz w dół bo niżej niż bez cegiełek. Powinny być rozstawione na szerokości 50 cm, []<--50cm-->[] :P Tydzień dwa takiego pompowania, wejdzie Ci to w nawyk i bd git.
  • 0
Veni, Vidi, Vici...

Lithuanian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
o ludzie zacznijcie robic rozpietki i skos w gore jeszcze w dnt bo mi po tym klata poszla :rotfl:
  • 0

PiotrekWB3
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Trening w wolnych chwilach szkoła ;o

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
Mówię jak jest ja tak czy srak pompki muszę robić :] Znam kilka osób co pompowało dziennie i ma wzorwe klatki ;)
  • 0
Veni, Vidi, Vici...

Rychu1418048785
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1274 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
No dokładnie ja też takich Piotrek znam i ze swojego przykładu wiem że te pompki mu tylko pomogą na pewno nie zaszkodzą :]
  • 0
Powrót do formy po dłuższej przerwie.

Gorthin
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka
Robienie pompek na poręczach jest poronionym pomysłem. Jest to ciężkie ćw. więc nie ma sensu go robić. Mięsień rośnie jak odpoczywa :D

Ale robienie pompek, już nie jest głupim pomysłem, sam czasami robie je jako rozgrzewka. Wiadomo nie katuje ich, czyli nie robie codziennie po kilka serii i dużo powtórzeń. Ale 3 razy w tyg zazwyczaj je robię, właśnie tak 2/3 serie po 20powt. I omijam dni kiedy jest trening klaty i tricepsa.
  • 0

trancefxp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:programowanie, siłownia, dziewczęta :P

Napisano Ponad rok temu

Re: Motywacja dla Diabelka

Robienie pompek na poręczach jest poronionym pomysłem. Jest to ciężkie ćw. więc nie ma sensu go robić.

:rotfl: jak to nie ma sensu?? im cięższe ćwiczenie, tym większy bodziec dla mięśni i skuteczniejsze efekty. jak nie chcesz się męczyć na treningu to zamiast iść na siłownię , kup sobie abgymnic z telezakupów mango :rotfl:

Ale robienie pompek, już nie jest głupim pomysłem

jeżeli ktoś ćwiczy na siłowni to pompki są marnowaniem czasu
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024