Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening domatora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Trening domatora
Witam!

Chciałem się dowiedzieć jaki trening, dietę i suplementy dostosować do.. trzynastolatka.
Więc cóż.. Mam 13 lat i chcę trenować. Od razu mówię, że nie ma być to trening na tzw. ' pięć minut ' lecz długotrwały, być może i wyczerpujący trening.
Do tej pory trenuję od półtorej miesiąca i widać wielkie zmiany w kondycji. Bardzo mi się poprawiła.
Właśnie chciałbym aby ktoś z Was doradził mi jak dopasować treningi.
Myślę, że dobry byłby trening domatora, bo na siłownię jestem chyba jeszcze za młody, a trening domatora by mi bardzo pomógł.
Jaką dietę pod siebie dopasować?
Cóż powiem szczerze, że za bardzo dużego wyboru nie mam i na pewno dieta sama mi nie wystarcza bo od 7:00 do 16/17:00 jestem w szkole lub na jakiś dodatkowych treningach itp.
Co do suplementów. Dostałem tydzień temu 2 blistry kreatyny, zażywam ją, ale nie wiem czy powinien był..
Ze względu, że wagę mam idealną do wzrostu, to nie wiem co robić!
Bardzo prosiłbym o pomoc!

PS. Proszę nie pisać, że jestem za młody bo tak wiele osób mi mówi, niestety ale na mnie to nie skutkuje :)
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening domatora

Witam!

Chciałem się dowiedzieć jaki trening, dietę i suplementy dostosować do.. trzynastolatka.
Więc cóż.. Mam 13 lat i chcę trenować. Od razu mówię, że nie ma być to trening na tzw. ' pięć minut ' lecz długotrwały, być może i wyczerpujący trening.
Do tej pory trenuję od półtorej miesiąca i widać wielkie zmiany w kondycji. Bardzo mi się poprawiła.
Właśnie chciałbym aby ktoś z Was doradził mi jak dopasować treningi.
Myślę, że dobry byłby trening domatora, bo na siłownię jestem chyba jeszcze za młody, a trening domatora by mi bardzo pomógł.
Jaką dietę pod siebie dopasować?
Cóż powiem szczerze, że za bardzo dużego wyboru nie mam i na pewno dieta sama mi nie wystarcza bo od 7:00 do 16/17:00 jestem w szkole lub na jakiś dodatkowych treningach itp.
Co do suplementów. Dostałem tydzień temu 2 blistry kreatyny, zażywam ją, ale nie wiem czy powinien był..
Ze względu, że wagę mam idealną do wzrostu, to nie wiem co robić!
Bardzo prosiłbym o pomoc!

PS. Proszę nie pisać, że jestem za młody bo tak wiele osób mi mówi, niestety ale na mnie to nie skutkuje :)



na pewno jestes za mlody na kreatyne ;] - minimum 16 lat ( choc jak kto woli sobie szkodzic niech bierze wczesniej :) - nie moj oranizm wiec mi to wisi co ktos zrobi ) :D

co do treningu: - pompki wszelkiego rodzaju, z obciazeniem
- podciaganie na drazu
- i cwiczenia silowe ( oczywiscie nie obciazajace krekoslupa: nie powinienes wykonywac Martwego Ciagu, i wszelkich przysiadow, wszystko staras sie wykonywac na siedzaco

co do cwiczen to ten link: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
skorzystaj z niego

co do diety, niestety szkola ;p ale do szkoly mozesz wziac kanapki z chleben razowym, rano staraj sie jest platki owsiane, do tego 2 jajka, banan, po szkole tz przed treningiem zjedz posilek bogaty w weglowodany np. paczke ryzu i do tego piers z kurczaka, po treningu to samo, na noc zjedz sobie twarog albo tunczyka

rozpisalem Ci wszystko ogolnie bo narazie nie wezmiesz sie porzadnie za cwiczenia a inna dieta Ci nie potrzebna ;p jak chcesz rosnac to powinines jesc wszystkiego wiecej ;p tylko pamietaj o brzuchu zebys go nie zalal

pozdrawiam
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening domatora
Dzięki wielkie. Co do treningu, mam pytanie jak często go wykonać, ile razy w tygodniu?
Dieta jest ok, dziś jest niedziela i jak do tej pory jem wszystko co trzeba i jw. napisałeś, nie zalewam się :)
Co do suplementów. Może masz rację że nie warto w tym wieku brać kreatynę.
Mam znajomego który też w tym siedzi już długo, długo i mi polecił aminokwasy..
On sam mi mówił, że jak miał dwanaście lat to już zaczął brać i na ekspanderze ćwiczyć, a już 2 lata później zaczął kredkę brać. Cóż, jest już teraz kulturystą i jego wygląd robi na pewno wrażenie, to mu uwierzyłem :)

Właśnie mam pytanie. Jakie suplementy mógłbym brać, chodzi mi głównie o aminokwasy - doradźcie mi :D
Drugie pytanie. Jest jakaś tabela produktów z zawartością białka itp.? I ile na mój wiek powinien jeść białka w/w itp.?


Pozdrawiam.
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening domatora

Dzięki wielkie. Co do treningu, mam pytanie jak często go wykonać, ile razy w tygodniu?
Dieta jest ok, dziś jest niedziela i jak do tej pory jem wszystko co trzeba i jw. napisałeś, nie zalewam się :)
Co do suplementów. Może masz rację że nie warto w tym wieku brać kreatynę.
Mam znajomego który też w tym siedzi już długo, długo i mi polecił aminokwasy..
On sam mi mówił, że jak miał dwanaście lat to już zaczął brać i na ekspanderze ćwiczyć, a już 2 lata później zaczął kredkę brać. Cóż, jest już teraz kulturystą i jego wygląd robi na pewno wrażenie, to mu uwierzyłem :)

Właśnie mam pytanie. Jakie suplementy mógłbym brać, chodzi mi głównie o aminokwasy - doradźcie mi :D
Drugie pytanie. Jest jakaś tabela produktów z zawartością białka itp.? I ile na mój wiek powinien jeść białka w/w itp.?


Pozdrawiam.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tabela

W cyklu na masę zachowaj następujące proporcje: Białka 25%, Węglowodany 60%, Tłuszcze 15%.

Dzienna dawka białka to 2 - 3 gramy na kilogram masy ciała. Organizm nie wchłonie jednorazowo więcej niż 50 gramów białka, dlatego należy rozłożyć spożycie białka na kilka razy w ciągu dnia.

suplementy: na uzupelnienie diety: gainer po treningu, bialko na noc ( jesli nie masz tawrogu albo tunczyka ), lub zamiast tych dwóch kup bulka - 50 % wegli, 50 % bialka, Aminokwasy calodniowe + L-glutamine
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening domatora
Aha. To ja ważę ok. 50kg to mam 100-150g białka dziennie. Spoko :)

A co do w/w to ile przypada na kg ciała?

Co do suplementów. To gainery brać? A co oprócz tych gainerów, coś jeszcze?
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening domatora

Aha. To ja ważę ok. 50kg to mam 100-150g białka dziennie. Spoko :)

A co do w/w to ile przypada na kg ciała?

Co do suplementów. To gainery brać? A co oprócz tych gainerów, coś jeszcze?


z tym bialkiem to tez tak nie do konca .. bo produkty zawierajace bialko nie sa 100% bialkiem

rano posilek: platki owsiane + jajka
w szkole wiadomo kanapki jaj duzo warzyw owocow mozesz zrobic kanapki z serem zoltym
po szkole dobrze by bylo jakbys zjadl 2 paczki ryzu, jedna odrazu po szkole ( potem trening ) i nastepna po treningu, do tych oby dwóch dan dodaj piers z kurczaka, jakis owoc, a na dobranoc twarog

w szkole zamiast jednego sniadania moglbys wypic gainerka, bezposrednio po treningu tez gainerka

aminokwasy na szybsza regeneracje

trening 3-4 razy w tygodniu nie dluzszy nic 70 min, w dni nie treningowe biegaj - tak aby w czasie biegu spokojnie mowic - biegaj 30 minut
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika


Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening domatora
Dzięki wielkie ziomek!

A co do suplementów, mógłbyś napisać do mnie na Gadu?

Mój numer Gadu-Gadu: 9496313

PS. Nawet jak będę na zaraz wracam, to pisz :)
  • 0

Mareno
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening domatora
Ok, dietę i suplementy już mam.

Dietę ułożyłem wraz z Chowanskym, za co wielkie dzięki :)

Dieta po obliczeniu zawiera 150/200g białka :) na 50/55kg ciała :D

Mam jeszcze pytanie, czy w moim wieku warto ćwiczyć na siłowni?
  • 0

VanDamme

    Doradca

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1982 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd. Wlkp.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:V
  • Wzrost [cm]:A
  • Biceps [cm] :N
  • Klatka piersiowa [cm]:---
  • Pas [cm]:D
  • Udo [cm]:A
  • Przysiad [kg]:M
  • Wyciskanie [kg]:M
  • Martwy ciąg [kg]:E

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening domatora

Ok, dietę i suplementy już mam.

Dietę ułożyłem wraz z Chowanskym, za co wielkie dzięki :)

Dieta po obliczeniu zawiera 150/200g białka :) na 50/55kg ciała :D

Mam jeszcze pytanie, czy w moim wieku warto ćwiczyć na siłowni?


tak jak Ci mowilem to juz zalezy od Ciebie ;p wiesz jakich cwiczen unikac, a co do diety to doluz tam troche nabialu
  • 0

WTF ?

Dołączona grafika




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024