Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pojedyncze pytania DIETA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA
Glikogenu i tak nie uzupelnosz odrazu on się uzupełnia przez 48h..
Wcale nie jest powiedziane ze po treningu trzeba jeść ryż i kurczaka..
Możesz jeść co lubisz byle makrosy się zgadzaly.
  • 0

PacoAthletic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kuchnia,Kulturystyka i Fitness,
  • Staż [miesiące]:15
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA
Białko z makaronu wliczac w bilans?
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Białko z makaronu wliczac w bilans?


Wliczasz wszystko :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


PacoAthletic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kuchnia,Kulturystyka i Fitness,
  • Staż [miesiące]:15
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Ale trzymam się zasady ze 2,2 kg na kg masy ciała z tym ze zwierzęcego czyli jakieś 146/a razem z roslinnym to jest aż 239.Kalori mam za dużo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A białko z makaronu mam wliczać jako zwierzęce?


Użytkownik PacoAthletic edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Ale trzymam się zasady ze 2,2 kg na kg masy ciała z tym ze zwierzęcego czyli jakieś 146/a razem z roslinnym to jest aż 239.Kalori mam za dużo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A białko z makaronu mam wliczać jako zwierzęce?


Jako zwierzęce nie tylko w pulę z całego dnia wliczasz. A dlaczego pytasz? Odczuwasz jakieś problemy związane z wysokim spożyciem białka?
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


PacoAthletic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kuchnia,Kulturystyka i Fitness,
  • Staż [miesiące]:15
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

To znaczy wyliczylem ze dieta ma miec 3300Kcal 146g b/470g ww/92g tł .Maja zgadzać się kalorie tak?To jesli troche beda sie różnić ilośći węgli to znaczy bedzie ich mniej to nie bedzie problemu?Kiedyś nie wliczałem białka roślinnego wcale,ale juz nie pamietam jak patrzyłem na bialko roslinne co do kalorycznośći.Według Ciebie jestt ok?


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

To znaczy wyliczylem ze dieta ma miec 3300Kcal 146g b/470g ww/92g tł .Maja zgadzać się kalorie tak?To jesli troche beda sie różnić ilośći węgli to znaczy bedzie ich mniej to nie bedzie problemu?Kiedyś nie wliczałem białka roślinnego wcale,ale juz nie pamietam jak patrzyłem na bialko roslinne co do kalorycznośći.Według Ciebie jestt ok?

Hm, hardcore te Twoje macro :D jak się czujesz na takich dawkach węglowodanów? :P 

Ogólnie rzecz biorąc to masz jakąś tam klaorykę i jej się trzymasz, a to z jakich składników będziesz je czerpać to już Twoja sprawa, understand now? :D 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Hantlik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Takie pytanie może trochę z podstaw dietetyki. Co jeżeli dostarczę kalorie z samych węglowodanów (albo innego makroskładnika)?

I drugie pytanie, w diecie najwięcej jest węglowodanów a co z cukrami prostymi? W różnych jogurtach jest np. 25g węgli w tym 25g cukru, pewnie lepiej unikać nie? Ale gdzieś chyba widziałem, że 10%? zapotrzebowania mogą stanowić cukry proste.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA
Gdy to będą same węglowodany to na pewno organizm to zauważy i jakoś zareaguje. Pewnie w ten sposób negatywny, bo wystąpią niedobory a raczej brak innych składników odżywczych.
Fruktoza to najgorsze co może być :) kiedyś za czasów paleo ludzie jedli ich może max 20g per day. Teraz liczba sięga może wartości nawet 150.. Tak 10% to prawda, lub inaczej 20-30g per day max.
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


PacoAthletic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kuchnia,Kulturystyka i Fitness,
  • Staż [miesiące]:15
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA
Za dużo tych węgli?Jak się będę słabo czuł to pozmieniać teoche
  • 0

Hantlik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA
Niby nie da się jednocześnie budować masy mięśniowej i gubić tkanki tłuszczowej, bo nie można być na nadwyżce i deficycie jednocześnie tak? Ale co jeżeli tak będę manipulował makroskladnikami, ze będę na deficycie węglowodanów a nadwyżce białka? Nie zgubi się tłuszczu i zbuduje masy jednocześnie?
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Niby nie da się jednocześnie budować masy mięśniowej i gubić tkanki tłuszczowej, bo nie można być na nadwyżce i deficycie jednocześnie tak? Ale co jeżeli tak będę manipulował makroskladnikami, ze będę na deficycie węglowodanów a nadwyżce białka? Nie zgubi się tłuszczu i zbuduje masy jednocześnie?


Każdy organizm jest inny, musisz sprawdzić to na sobie. To co napisałeś o jednoczesnym budowaniu masy i redukcji jest obecne przy dietach low carb. Sama wiem po sobie :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Tadzio90
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sporty wodne motoryzacja

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Fajnie że powstał temat tego typu na tym forum. Bardzo mnie interesuje taka temtyka.


  • 0

PacoAthletic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kuchnia,Kulturystyka i Fitness,
  • Staż [miesiące]:15
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Mam troche problem z trawienie tego swoje zarcia duzo tego pochlaniam czy moge podczas nie strawnosci wspomoc sie kroplami zołądkowymi ?Niech ktoś coś doradzi jeszcze teraz swieta to juz calkiem sie zapcham


  • 0

PacoAthletic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kuchnia,Kulturystyka i Fitness,
  • Staż [miesiące]:15
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :34
  • Klatka piersiowa [cm]:98
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Hm, hardcore te Twoje macro :D jak się czujesz na takich dawkach węglowodanów? :P

Ogólnie rzecz biorąc to masz jakąś tam klaorykę i jej się trzymasz, a to z jakich składników będziesz je czerpać to już Twoja sprawa, understand now? :D

Czyli twierdzisz ze za duzo węgli?Jak to makro przestawić ?Póki co jem 8 razy dziennie,bo na tyle mi czas pozwala i 1 posiłek z tego to jest to odzywka i banan po treningu.Dietę muszę zmienić,bo czuje sie ociezały i troche brak mi energi a przecież nie jestem na deficycie tylko na nadwyżce.Najlepiej toleruje ryż kurczak z pary /makaron/kasza gryczana/jeczmienna z racji,ze posiłków z ww jest tylko 5 to sa to duze ilosci zaracia a czasami z tym czasem jest różnie wieć zoladek jest zapchany na maksa i mam bóle zoladka i wzdecia.Jakieś grupy produktów możecie polecić ?A co jesli bede spozywał naprawde symboliczne ilosci tych ww a jadl jeszcze wiecej tl niz to jest zalecane? Osobiscie najlepiej zawsze sie czulem gdy jadlem duzo mięsa osobiscie mysle nad zalozeniami bardziej pod diete bialkowo-tluszczowa,ale bedzie to trochę drogie wyjscie a moj budżet jest napiety. 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA
Ociezaly przez węglowodany prawdopodobnie.. Złe samopoczucie też, insulina szaleje przez ich nadmiar w diecie. Te Twoje problemy mogą być spowodowane przez gluten. Wyklucz te produkty raz dwa.
Powiem tak. Ja jestem na low carb od dwóch lat i nigdy się lepiej nie czułam. Sam spróbujesz to się przekonasz, ale warto. Jak masz już bóle brzucha itp to czas wyeliminować to co złe. Najlepiej dać od razu węglowodany na 150g max 200g, te luki zastąpić tłuszczem (nasyconym) i coraz zmniejszać ilość węglowodanów by dojść do 100g per day.
Wcale ta dieta nie jest droga, tylko tak się ludziom ubzduralo. Przechodz śmiało na high fat, low carb i ciesz się życiem!
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Arecki84
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Siema 

 

Szybkie pojedyncze pytanie. Czy płatki kukurydziane na mleku jako pierwszy posiłek mogą być czy raczej nie? Biorę jeszcze pod uwagę płatki owsiane ale też na mleku. I jeszcze jedno pytanie jeśli zrobię coś takiego to czy będzie dobrze:

Więc tak liczę sobie zapotrzebowanie obcinam jakieś 100-200 kalorii to co mi wyjdzie dziele ma makro i to dziele na ilość posiłków i pod to układam dietę gdzie będzie drób, wieprzowina i ryba. Nabiał w postaci mleka jajek itp. 

 

Dokładnie rzecz biorąc chodzi mi o to że będą kotlety schabowe, będzie jakaś zupa itp. Ale będę wiedział ile to wszystko ma kalorii 


Użytkownik Arecki84 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Witaj

No nie jest to pełnowartościowy posiłek.. 

No takie coś no to wiadomo jesteś na deficycie, ale nie są to posiłki [znów] pełnowartościowe. Będąc na masie wydaje mi się, że nic nie powinno się stać, lecz kiedy jesteś na redukcji masa pewnie pójdzie w dół bo masz deficyt, ale być może nie będzie szła tak dobrze, jakbyś jadł same superfoods... 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Na pewno lepsza jest dieta oparta na domowym jedzeniu aniżeli wrzucaniu śmiecia do bilansu ;). Zupy czy domowe obiady też są dobre, ale wiadomo: co za duży to nie zdrowo ;).

 

Co do pierwszego pytania - płatki kukurydziane wymieniłbym na owsiane/jaglane. Dodałbym do tego owoce, jakiś nabiał (jogurt/kefir/odżywka białkowa) oraz tłuszcz (np. masło orzechowe/ziarna/nasiona/zwykłe orzechy) i masz pełnowartościowy posiłek.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Marcin9709
  • Nieaktywowany(a)
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Zazwyczaj w dietach w 5 posiłkach dziennie 3 z nich są takie same np. kurczak z ryżem. Czym można zastąpić jeden z takich posiłków żeby kcal i makro wyszło w miarę na równo? Coś oprócz wędlin, ryb, mięsa i makaronu, chleba itp. Chodzi mi o jakieś szybkie do przygotowania dania typu tosty itp.





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024