Skocz do zawartości


Zdjęcie

Glikogen, dieta i inne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

TheMorthes
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Glikogen, dieta i inne

Witam

Wraz z rozpoczęciem wakacji, postanowiłem, że spróbuję zrzucić kilka kilogramów. Po przeczytaniu wielu artykułów, nasunęło mi się wiele pytań, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi:

1. Glikogen, z tego co czytałem, jest bardzo ważny dla naszego organizmu, bo jest pierwszym źródłem energii, jeśli mamy go mało w organiźmie, to zaczynamy palić tłuszcz i na odwrót. Jednocześnie, daje on nam energie na dalszy trening, w takim razie przed rozpoczeciem ćwiczeń powinno się dostarczyć go do organizmu (np, przez cukry proste), czy raczej uzupełnić dopiero po treningu? Co i jak dużo powinno się jeść przed ćwiczeniami, a co po?
2. W jaki sposób powininem rozdysponować białka, tłuszcze oraz węglowodany w diecie? Tzn. ile procentowo powinno mieć ich śniadanie, ile obiad, czy raczej nie ma to znaczenia?
3. Kiedy powinienem ćwiczyć, w jakich godzinach jest najlepiej to robić, przed śniadaniem, czy może w środku dnia? Czy ma to jakieś znaczenie?
4. Chcę schudnąć, jednocześnie zwiększyć masę mięśniową, kiedy pownienem chodzić na siłownie, a kiedy zająć się treningiem interwałowym (bo podejrzewam, że taki jest najlepszy)? Czy powinienem je stosować po sobie, czy może z przerwą kilku dni? Jak długo powinny one trwać?
5. Czy ćwiczenie w domu, bez dużej iloścu sprzętu daje jakiś efekt? Niestety, mam stosunkowo trudny dostęp do siłowni, dlatego zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby ćwiczyć w domu.

Jak narazie to tyle, mam nadzieję, że fakt mojego małego doświadczenia nie jest aż tak rażący :)


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Glikogen, dieta i inne

Tematy podwieszone dział dieta i trening. Rażący jest fakt twojego lenistwa w czytaniu :)


Mateusz Pawlak ;)


TheMorthes
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glikogen, dieta i inne

Na niektóre pytania odpowiedzi mam, nadal nie wiem jak powininem rozdysponować białka, weglowodany tłuszcze (2), oraz kiedy powininem ćwiczyć (3), mam nadzieję, że ktoś udzieli mi odpowiedzi :)


  • 0

zawal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glikogen, dieta i inne

Przede wszystkim polecam jeszce troszkę poczytać na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedzi.

Pora ćwiczeń nie jest aż tak ważna. W badaniach wychodzi, że najbardziej optymalne jest ćwiczenie w okolicy południa. Pamietaj, że każdy jest inny i na każdego lepiej działa co innego. Odradzałbym również ćwiczenia na czczo. Co do rozdysponowania posiłków. Każdy posiłek powinien zawierać białko, węgle i tłuszcze, oprócz potreningowego gdzie podajemy tylko białko i węgle.


  • 0

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Life is to short to be small


TheMorthes
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Glikogen, dieta i inne

A czy to nie jest tak, że po treningu powinniśmy podać węglowodany proste, by uzupełnić zapasy straconego glikogenu?


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Glikogen, dieta i inne

Nie bo glikogen i tak sie bedzie uzupełniac do 2 dni około a wysoki wyrzut insy zablokuje wyrzut najważniejszych hormonów anabolicznych jak np GH. Więc ten kto leci na łeb na szyje wpieprzać carbo w siłownianej szatni jest po prostu w błędzie.


Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024