Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pojedyncze pytania DIETA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
407 odpowiedzi w tym temacie

pawelsilacz
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rutki
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Jakie macie pomysły na jajka inne niż te tradycyjne?
I ma pytanie odnoście wasy, czy można jeść?


  • 0

KwiatekMarcin
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :30
  • Klatka piersiowa [cm]:99
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:59
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Witam, zastanawiam się i szukam informacji w internecie ale bezskutecznie. Powiedzcie mi proszę jakieś porady jak zbilansować dietę. Wiem jakie mam zapotrzebowanie ale nie umiem zrobić tak by jednego ze składników nie przekroczyć. Np dzisiaj po obliczeniach (posiłek o 7, 9, 12, 15) a mam 23/69g tłuszczu (33%) 211/295g węglowodanów (71%) oraz 84/67g białka (124%) i potrzebował bym porad co można zrobić na co bardziej zwrócić uwagę aby było to bardziej zbilansowane (a nie taki duży "rozrzut" w zapotrzebowaniu (daje to łącznie 1434/2068 kcal czyli 69%)

 

edit a przede mną jeszcze 2 posiłki o 18 i 21


Użytkownik KwiatekMarcin edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Witaj

nie musisz w każdym posiłku mieć po równo makro. ważne, by z całego dnia się zgadzało.Możesz np. na śniadanie samo B+T, a np. na noc same Ww. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


KwiatekMarcin
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :30
  • Klatka piersiowa [cm]:99
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:59
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Witaj

nie musisz w każdym posiłku mieć po równo makro. ważne, by z całego dnia się zgadzało.Możesz np. na śniadanie samo B+T, a np. na noc same Ww. 

 

Chodzi mi o to, że obliczając wyszło mi zapotrzebowanie na Tłuszcz 69g, Węglowodany 295g oraz białka 67g a ja to znacząco przekraczam.

 

Np w dniu wczorajszym zamiast 67g białka zjadłem aż 143g białka i chodzi mi o pomoc co mogę zrobić nie głodując się by jeść go mniej.

 

Dodam, że staram się jeść co 3h+/- 30 minut ostatni posiłek godzinę przed i nie jest on duży.

 

Głównie głodny czuję się w ciągu dnia po właśnie około 3 godzinach.


Użytkownik KwiatekMarcin edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Marcinkadzio
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:57
  • Wzrost [cm]:188
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:114
  • Pas [cm]:80
  • Udo [cm]:64
  • Przysiad [kg]:110
  • Wyciskanie [kg]:108
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:83

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA
Sory moglby pomoz ktos w moim temacie ?? Pustki cos na dopingu
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

 

 

Np w dniu wczorajszym zamiast 67g białka zjadłem aż 143g białka i chodzi mi o pomoc co mogę zrobić nie głodując się by jeść go mniej.

 

 

No to białko na stałym poziomie, np 2g na kg mc. A tak to dobijasz węglami lub tłuszczami. zależnie na jakiej diecie tam jesteś 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Jakie macie pomysły na jajka inne niż te tradycyjne?
I ma pytanie odnoście wasy, czy można jeść?

 

Jajecznica, na twardo, sadzone, na miękko lub w koszulkach ;) jak coś mi wpadnie do głowy to z pewnością o tym wspomnę.

 

Chodzi mi o to, że obliczając wyszło mi zapotrzebowanie na Tłuszcz 69g, Węglowodany 295g oraz białka 67g a ja to znacząco przekraczam.

 

Np w dniu wczorajszym zamiast 67g białka zjadłem aż 143g białka i chodzi mi o pomoc co mogę zrobić nie głodując się by jeść go mniej.

 

Dodam, że staram się jeść co 3h+/- 30 minut ostatni posiłek godzinę przed i nie jest on duży.

 

Głównie głodny czuję się w ciągu dnia po właśnie około 3 godzinach.

 

67 g białka?! Radzę jeszcze raz porządnie przeliczyć swoje makrosy bo z pewnością masz błąd.

 

Co do powstrzymania głodu, to polecam poniższe sposoby:

 

* woda

* duże ilości warzyw do posiłków bądź pomiędzy posiłkami jako przekąska

* sypki błonnik przed posiłkiem (ok 30 minut)

* chrom


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


KwiatekMarcin
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :30
  • Klatka piersiowa [cm]:99
  • Pas [cm]:92
  • Udo [cm]:59
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Dzięki za poradę a co to przeliczenia to są różne wzory i nie bardzo wiem który jest najbliżej prawdy ale nawet ten na fabrykasiły pokazuje podobne zapotrzebowanie. Na diecie jako takiej nie jestem dopiero we wtorek odbieram badania i idę do dietetyka. 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Co do kalkulatorów to tak prawda, jest ich pełno. Ale nie warto się nimi wzorować na 100%.bo każdy podaje co innego. Warto samemu sprawdzić na jakiej kaloryce tyjemy/chudniemy/utrzymujemy wagę no i wtedy coś wywnioskować. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Hantlik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Kalorii nie liczę i nie liczyłem, przez ostatnie 2 miesiące starałem się zrzucić trochę tłuszczu z brzucha (chociaż chyba jednak byłem zbyt samokrytyczny i mógłbym zacząć od razu od masy) ważyłem ok. 61-62 a teraz 58-59. Ograniczyłem śmieci i staram się jeść w miarę dobrze, jakiś kaloryferek jest ;D.

 

Jak już wspomniałem kalorii nie liczę i tutaj mam PYTANIE - Jeżeli chce zrobić masę mięśniową wystarczy, że będę starał się jeść dużo albo nawet bardzo dużo w miarę dobrych produktów i pełnowartościowych posiłków?

 

Osobiście wydaje mi się, że liczenie kalorii ważniejsze jest na redukcji aby mieć ukazany wyraźny deficyt, ale to tylko moja opinia jestem świeżakiem 

 

BTW. ćwicze z wagą ciała.


Użytkownik Hantlik edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

I tak i nie. Postaram się to przedstawić w dwojaki sposób:

 

TAK - duża ilośc jedzenia = duża ilość kalorii = dużo energii do rozwoju mięśni. Dlatego też siłą rzeczy jedzenie dużych posiłków pozwoli na rozbudowę masy.

 

NIE - tutaj pojawia się problem bo dieta wyznacza nam dokładne zapotrzebowanie na konkretne makrosy. Bez bilansu i rozłożenia makrosów łatwo można ulać swoją sylwetkę, a masowanie przerodzi się w świniowacenie. Oczywiście co kto lubi, ja natomiast nigdy nie dążyłem do spektakularnego nabierania masy z prozaicznej przyczyny: łatwiej tyć aniżeli potem to ścinać ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Hantlik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA
Jajecznica może być po treningu czy za dużo tłuszczu?
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA
Może być
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Jajecznica może być po treningu czy za dużo tłuszczu?

 

Każdy posiłek jest dobry, jeżeli mieści się całodziennym bilansie kalorii ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Simon8
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Polecacie jakieś blogi, czy strony z przepisami dla osób trenujących? :)


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Hm, fajne są na stronie Fabryki Siły, Po treningu też są mega ciekawe i wymyślne. 

fitness-food też fajna. No dużo tego jest, wystarczy wpisać w Google i wyskoczy :)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


małakulturystka
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Witam!!! 

Mam 24 lata i moim celem jest wyrzeźbienie ciała  :) chciałabym zrzucić trochę z brzucha , wzmocnić ramiona, plecy, nogi no i pośladki.

wzrost - 167 cm

waga - 55 kg

TDEE - 1836 kcal

trenuję 3 razy w tygodniu FBW , oraz cardio 2 razy w tyg. w dni nietreningowe . 

Moim pytaniem jest jaki podział makro mam zastosować  :) ? najbardziej interesuje mnie rozłożenie tłuszczy i węgli. 

z góry dzięki za wskazówki  ;)


  • 0

Hantlik
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Każdy posiłek jest dobry, jeżeli mieści się całodziennym bilansie kalorii ;)

Tylko chodzę jeszcze do szkoły i mieszkam z rodzicami, już czuje co by się działo gdybym zaczął ważyć posiłki i liczyć kalorie ;/ . Wiadomo, że liczenie kcal pewnie sporo by mi ułatwiło, gdybym widział wyraźnie ile dziennie spożywam i, że makro się zgadza (może w końcu mógłbym sobie pozwolić na paczkę chipsów  :wacko:). A tak to jem na oko i nie wiadomo czy dobrze to idzie. Ale mniejsza z tym.

 

 

 

Przez ostatnie 3 tygodnie miałem trochę wyjazdów, są wakacje to zdarzyły się jakieś produkty mniej zdrowe, chociaż cały czas staram się dobrze odżywiać.

Tutaj pytanie: Jeżeli nie mam możliwości zjedzenia zdrowego posiłku - to lepiej zjeść jakiegoś fastfooda czy nic nie zjeść? Pewnie lepiej fasta, bo pamiętam jak się czułem na wieczór gdy zrobiłem małą głodówke w trasie  :cry:


Użytkownik Hantlik edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Tylko chodzę jeszcze do szkoły i mieszkam z rodzicami, już czuje co by się działo gdybym zaczął ważyć posiłki i liczyć kalorie ;/ . Wiadomo, że liczenie kcal pewnie sporo by mi ułatwiło, gdybym widział wyraźnie ile dziennie spożywam i, że makro się zgadza 

 

Witaj
Tak się wtrące :) też mieszkam z rodzicami a wiesz co..? Nigdy nie liczyłam gramatury jedzenia :D SERIO! Nawet na redukcji! Z początku pomagała mi stronka ilewazy.pl by zobaczyć na oko ile co ma gram - przydaje się. Możesz sam spróbować. :)

 

(może w końcu mógłbym sobie pozwolić na paczkę chipsów  :wacko:). A tak to jem na oko i nie wiadomo czy dobrze to idzie. Ale mniejsza z tym.

Z pozwalaniem sobie oczywiście, że możesz. Jednak pamiętaj, że 1x week wystarczy. Nie ma co robić częściej. Jeśli redukujesz z dużego % tk. tłuszczowej to co 2 tygodnie :)

Jak nie wiesz czy idzie dobrze..? Robisz pomiary, sprawdzasz wagę co tydzień. Robisz foty. Patrzysz w lustro.

 

Przez ostatnie 3 tygodnie miałem trochę wyjazdów, są wakacje to zdarzyły się jakieś produkty mniej zdrowe, chociaż cały czas staram się dobrze odżywiać.

Tutaj pytanie: Jeżeli nie mam możliwości zjedzenia zdrowego posiłku - to lepiej zjeść jakiegoś fastfooda czy nic nie zjeść? Pewnie lepiej fasta, bo pamiętam jak się czułem na wieczór gdy zrobiłem małą głodówke w trasie  :cry:

Nie popadajmy w paranoję. :) Jedzenie to nie wszystko! Masz żyć swoim życiem, a nie treningowym, czy też od posiłku do posiłku. Pisałam wyżej. jak masz ochotę na coś niezdrowego to jedz! Oczywiście, nic się nie stanie! Jednak nie częściej niż 1x/week lub co 2 tydzień

Pozdro! 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pojedyncze pytania DIETA

Polecacie jakieś blogi, czy strony z przepisami dla osób trenujących? :)

 

Polecam sprawdzić dział POSIŁEK DNIA na stronie Fabryki Siły gdzie znajdziesz mnóstwo fajnych przepisów dla swojej diety.

 

 

Tylko chodzę jeszcze do szkoły i mieszkam z rodzicami, już czuje co by się działo gdybym zaczął ważyć posiłki i liczyć kalorie ;/ . Wiadomo, że liczenie kcal pewnie sporo by mi ułatwiło, gdybym widział wyraźnie ile dziennie spożywam i, że makro się zgadza (może w końcu mógłbym sobie pozwolić na paczkę chipsów  :wacko:). A tak to jem na oko i nie wiadomo czy dobrze to idzie. Ale mniejsza z tym.

 

Szkoła to wymówka jak każda inna, możliwa do pokonania. Ja pracuję i jakoś daję radę codziennie trzymać dietę ;) Oczywiście, rozumiem że mieszkając z rodzicami może być problem z utrzymaniem diety, tym bardziej nie mając wagi. Niemniej, istnieje masa przeliczników na tzw. miary kuchenne - łyżki, garści, kubki :) idealne rozwiązanie dla osób, które nie posiadają skali do ważenia. Z drugiej strony może warto zapytać rodziców o dietę? Próba nie strzelba ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024