Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakupiony plan treningowy od Jarosław Michaluk

siłownia plan trening

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

pitagram
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zakupiony plan treningowy od Jarosław Michaluk

Witam, piszę ten post, aby ustrzec innych ludzi, przed stratą pieniędzy kupując plany u niektórych trenerów personalnych.
A więc jakoś przeglądając FB na jednej z grupie trafił mi się post tego Pana:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tam była cenna promocyjna - 110zł za plan, zdaję sobie sprawę ile teraz jest pseudo trenerów personalnych po weekendowych kursach, to jakoś wstępnie zweryfikowałem
czy nie gada totalnych głupot, wydawał się ok, ale niestety się pomyliłem.
To napisałem mu, jakie mam cele treningowe i czy jest w stanie się tego podołać. Wspomniane cele to:
Dumbell Floor Press - ~65kg ~w serii 10
Pull Up - ~60kg ~~ w serii 5
Dumbell 1 hand OverHead Press ~75kg z wybycieim ~ w serii 5
Zdaje sobię sprawę, że te wysoka poprzeczka, nie od razu Rzym zbudowano, a mnie interesowała tak naprawdę progresja w tych bojach, a ciężar był dla przykładu podany.
Powiedziałem, że do dyspozycji mam hantle, drążek do dipów oraz pull up, oraz 2 dodatkowe sprzęty własnej roboty, do siły chwytu i przed ramion.

Dochodzi do momentu, gdy dostaję plan, który jest poniżej w linku:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie jestem takim specjalistą, dlatego chciałem to zlecić komuś innemu, ale czy tylko mi się wydaje, że ten plan to totalny szajs?
Dodam, że interesuje mnie budowa tylko siły, a w planie, w serii np:
15 powtórzeń Floor Press (to jeszcze ma głębszy sens, ale to poniżej:)
15 Pull Up
30 Dipów
10 Muscle Up, gdzie nawet nie zapytał, czy jestem w stanie go zrobić, ale nawet gdybym był, to aż 10 ? To Kalistenicy tyle robią.
Kwestia pompek - mam robić aż dojdę do 50 w serii i wtedy mam dorzucić 2kg i tak w kółko.
Dochodzi też kwestia wykorzystywania gum, zamiast np hantla? gdzie łatwiej regulować obciążenie.

Nawet nie wspominajac o tym, że prosiłem o plan A,B,C a dostaję Dzień 4 ...

Ja przesadzam i się czepiam, czy to faktycznie taki szajs na jaki mi wygląda ?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakupiony plan treningowy od Jarosław Michaluk

Skąd u Ciebie pomysły na to, żeby umieć wykonać określoną liczbę powtórzeń z określonym ciężarem ? Jaki sport uprawiasz ?

W kulturystyce nie chodzi o jak największy ciężar w ćwiczeniu tylko chodzi o to, żeby zbudować tak mocno umięśnioną i jednocześnie odtłuszczoną (pozbawioną tłuszczu) sylwetkę jak to tylko możliwe.

Ciężar, który stosujesz w poszczególnych ćwiczeniach oczywiście ma znaczenie, bo żeby stać się większym trzeba najpierw stać się silniejszym, ale nie ma aż takiego znaczenia jak dla zawodników OWL (Olympic Weightliftingu / olimpijskiego podnoszenia ciężarów / dwuboju siłowego), czy Powerliftingu (Trójboju siłowego).

Jeśli jednak chcesz zrobić np. Dumbell Floor Press - ~65kg ~w serii 10, Pull Up - ~60kg ~~ w serii 5, Dumbell 1 hand OverHead Press ~75kg z wybycieim ~ w serii 5, to po prostu znajdź sobie jakiś ogólnorozwojowy trening siłowy, np. Upper/Lower.

Podstawą niech dla Ciebie będą takie ćwiczenia jak: różne warianty martwego ciągu (tylko jeśli masz zdrowy kręgosłup i doświadczony trener musi Cię nauczyć prawidłowej techniki tego ćwiczenia), wiosłowanie obciążeniem, podciąganie na drążku, wyciskanie sztangi lub sztangielek na ławce poziomej, wyciskanie sztangi lub sztangielek na skosie dodatnim (od 30 - 45 stopni na plus), wyciskanie sztangi lub sztangielek na skosie ujemnym, przysiady z obciążeniem lub wykroki, wyciskanie nad głowę ze sztangielkami, dowolne ćwiczenie na biceps i dowolne ćwiczenie na triceps.

Tutaj masz porządny plan treningowy:

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 

Dopiero z czasem jak potrenujesz minimum rok - dwa lata planami ogólnorozwojowymi jest sens trenować w celach siłowych, śrubować wyniki siłowe, np. w podciąganiu z obciążeniem, wyciskanie sztangielki jednorącz z wybiciem, etc.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: siłownia, plan, trening

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024