Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanko odnośnie treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

JSK
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanko odnośnie treningu

Witam od pewnego czasu planuję się zabrać za robienie fajnej sylwetki, ponieważ nie mam możliwości pójścia na siłownie przez wiek, to postanowiłem poćwiczyć w domu i przychodzę z pytaniem czy ma sens robienie dziennie:

-100 pompek

-100 brzuszków

-50 podciągnieć na drążku 

-250 przysiadów 

I jeszcze hantelki podnoszę 

 

Przyniesie to jakieś efekty? Czy lepiej zająć się jedną rzeczą? Fajnie by było jakbym jakieś porady dostał ;) Dziękuje z góry. Wszystkie porady odnośnie treningu bez siłowni z checią przyjmę :)

Porady typu czego unikać w jedzeniu i co jeść też są mile widziane bo na prawdę jesteś nowicjuszem w tym temacie.

 

- Wiek 15 lat

- Wzrost 170 cm

- Waga 56 kg


Użytkownik JSK edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko odnośnie treningu

Witaj

Po pierwsze jeśli chodzi o wiek to nie masz się co martwić. To moim zdaniem najlepszy wiek, by rozpocząć kształtowanie swojej sylwetki! Wiadomo, nie aż do przesady bo jeszcze rośniesz, organizm potrzebuje się rozwijać etc. ale trenować można zacząć. Te pompki, brzuszki to taki średni pomysł. Jeśli chcesz zacząć w domu-nie ma problemu, w domu też można zrobić super formę. Ale na pewno nie z takim planem co podałeś Ty, ja bym wybrała tradycyjnie kalistenikę :) 3 razy w tygodniu. Jest dużo planów w Internecie ułożonych z głową, z którymi można zacząć. 

Co do diety tak jak wyżej pisałam jesteś młodą osobą, Twój organizm potrzebuje składników by się odżywiać, rosnąć więc staraj się jeść wszystkiego po trochu, wiadomo jakieś fast-food'y raz na tydzień mogą wpaść ale nie żyw się tylko Makiem, schabowymi i tak dalej. Jesteś chudy więc przydałoby się na pewno trochę przybrać na wadzę.


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko odnośnie treningu

jeśli chodzi o treningi w domu to kalistenika jak najbardziej, w takim wypadku proponował bym treningi 3-4x w tygodniu, mam na myśli trening PUSH/PULL lub FBW

 

w przypadku FBW trening 3x w tygodniu lub co drugi dzień po jednym ćwiczeniu na partię:

 

Nogi - przysiad lub przysiad bułgarski

Klata - pompki z szerokim rozstawem rąk

Plecy - podciąganie nachwytem na szerokość barków lub minimalnie szerzej LUB podciąganie australijskie nachwytem szeroko

Barki - pompki pike

Biceps - podciąganie podchwyt lub podciąganie australijskie podchwytem

Triceps - pompki na poręczach / pompki diamentowe 

 

na brzuch jeśli chodzi o kalistenike to jak najbardziej ( z własnego doświadczenia) polecił bym ci Hollow Body, unoszenie kolan w zwisie na drążku, Russian Twist 

 

oczywiście to jest tylko przykładowy FBW, polecił bym jednak dobrać ćwiczenia pod siebie a taki trening bedzie dobry dla początkującej osoby i możesz nim trenować 3x w tygodniu albo co drugi dzień,

 

w razie jakich kolwiek pytań pisz śmiało :) pozdrawiam  


  • 0

JSK
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko odnośnie treningu

jeśli chodzi o treningi w domu to kalistenika jak najbardziej, w takim wypadku proponował bym treningi 3-4x w tygodniu, mam na myśli trening PUSH/PULL lub FBW

 

w przypadku FBW trening 3x w tygodniu lub co drugi dzień po jednym ćwiczeniu na partię:

 

Nogi - przysiad lub przysiad bułgarski

Klata - pompki z szerokim rozstawem rąk

Plecy - podciąganie nachwytem na szerokość barków lub minimalnie szerzej LUB podciąganie australijskie nachwytem szeroko

Barki - pompki pike

Biceps - podciąganie podchwyt lub podciąganie australijskie podchwytem

Triceps - pompki na poręczach / pompki diamentowe 

 

na brzuch jeśli chodzi o kalistenike to jak najbardziej ( z własnego doświadczenia) polecił bym ci Hollow Body, unoszenie kolan w zwisie na drążku, Russian Twist 

 

oczywiście to jest tylko przykładowy FBW, polecił bym jednak dobrać ćwiczenia pod siebie a taki trening bedzie dobry dla początkującej osoby i możesz nim trenować 3x w tygodniu albo co drugi dzień,

 

w razie jakich kolwiek pytań pisz śmiało :) pozdrawiam  

Mam w sumie tylko jedno pytanie, po ile razy mam robić na przykład pompek i ile serii bo na prawdę tego jakoś nie ogarniam, mam robić aż nie będę miał sił, czy jakaś liczba jest :D


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko odnośnie treningu

Mam w sumie tylko jedno pytanie, po ile razy mam robić na przykład pompek i ile serii bo na prawdę tego jakoś nie ogarniam, mam robić aż nie będę miał sił, czy jakaś liczba jest :D

 

według mnie najlepiej robić 3-4 serie po max powtórzeń, jak jesteś w stanie zrobić np. 20 pompek to bez sensu jest robić w serii 10 powtórzeń, w przypadku kalisteniki na mnie sprawdziły się najlepiej powtórzenia robione do odcięcia 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024