Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na masę - pomoc

dieta masa ektomorfik

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Anonimek01
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na masę - pomoc

Cześć,

 

Po 2 godzinach czytania wszelkich wątków na forum, stron internetowych na temat tego jak skonstruować dietę na masę jestem po prostu wykończony, i postanowiłem, że jednak tutaj napiszę, licząc na waszą pomoc.

 

A więc tak, należę do chudych osób, bo są to zaledwie 60 kilogramy, na 175 cm wzrostu, przy wieku 15 lat.

Moim celem jest przytyć, myślę, że tak do 70-75kg, a przy tym zbudować jakoś porządnie swoją sylwetkę, żeby to "jakoś" wyglądało. :) 

Z kalkulatora obliczyłem, że moje zapotrzebowanie wynosi 2500-2600kcal, przy tym 120g białka, 300g węglowodanów, oraz 90g tłuszczów.

 

 

Mój staż wynosi około półtora miesiąca. Ćwiczę 3 razy w tygodniu. Między innymi: 

Nóg nie robię, z powodu uszkodzonego mięśnia, a nie chce pogarszać stanu.

 

Poniedziałek:

Klatka piersiowa - Wyciskanie hantli - ławka pozioma, 3 serie, 10 powtórzeń
Plecy - "Wiosłowanie" jednorącz - 3 serie, 10 powtórzeń
Biceps - Uginanie ramion stojąc, 3 serie, 10 powtórzeń
Triceps - Wyciskanie hantla dwurącz, siedząc - 3 serie, 10 powtórzeń

Środa: 
Plecy, uda - Martwy ciąg na prostych nogach - 3 serie, 10 powtórzeń
Barki - Wyciskanie hantli siedząc - 3 serie, 10 powtórzeń
Łydki - Wspięcia na palcach stopy z hantlem - 3 serie, 10 powtórzeń
Kaptury - Wznosy barków z hantlami - 3 serie, 10 powtórzeń
Brzuch - Skłony boczne z hantlami stojąc - 3 serie, 10 powtórzeń

Piątek:
Klatka piersiowa - Wyciskanie hantli leżąc na podłodze/ławce - 3 serie, 10 powtórzeń
Biceps - Uginanie ramion, stojąc - 3 serie, 10 powtórzeń
Triceps - Wyciskanie hantli leżąc - 3 serie, 10 powtórzeń 
Brzuch - Unoszenie nóg do pionu, leżąc - 3 serie, 10 powtórzeń

 

Przeszukując internet, znalazłem pewną dietę, moim okiem wszystko wygląda w porządku, natomiast musiałbym zastąpić czymś suplementy, i tu pojawia się pierwszy problem, dieta wygląda następująco: 

9:30
Jaja kurze całe (2szt.) 110g
Płatki owsiane 100g
Mleko spożywcze 1,5 % tłuszczu 250ml
B:32 T:20 W:75 617kcal
 
12:30
Ryż biały 150g
Mięso z piersi kurczaka bez skóry ~100g
B:32 T:7 W:115 659kcal
 
14:00 - 15:20 TRENING
Po treningu 30g WPC + 60g Gainera Panther
B:35 T:4 W:40 336kcal
 
16:00
Ryż biały 150g
Mięso z piersi kurczaka bez skóry ~50g
Oliwa z oliwek 10ml
B:21 T:12 W:115 654kcal
 
19:30
Tuńczyk w oleju 120g
B:33 T:11 W:0 228kcal
 
23:00
Ser twarogowy chudy 100g
Oliwa z oliwek 10ml
B:20 T:10 W:4 187kcal
 
Liczę na waszą pomoc, pozdrawiam.

  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę - pomoc
Witaj
Zacznę od tego iż extra że chcesz coś dla siebie zrobić, coś zmienić. No i dziękujemy za przybycie tu :)
Dieta fakt nie jest to łatwa sprawa jeśli chodzi o początkujące osoby, zawsze można wykupić dietę nawet na jeden miesiąc i obczaić co i jak.
No i teraz taka sprawa, jesteś młody więc nie licz kalorii.. W Twoim wieku organizm jeszcze chce swobody i wolności także nie odmawiaj mu tego. Staraj się jeść dużo ale też zdrowo. Żadnej diety nie stosuj na ten czas. Trening może być, uważaj na martwy ciąg skoro masz uraz bo w tym ćwiczeniu też aktywujesz nogi. Co dokładnie dolega?
Suplementami na razie nie kszątaj sobie głowy. Teraz tylko dieta plus trening :)
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Anonimek01
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę - pomoc

Witaj
Zacznę od tego iż extra że chcesz coś dla siebie zrobić, coś zmienić. No i dziękujemy za przybycie tu :)
Dieta fakt nie jest to łatwa sprawa jeśli chodzi o początkujące osoby, zawsze można wykupić dietę nawet na jeden miesiąc i obczaić co i jak.
No i teraz taka sprawa, jesteś młody więc nie licz kalorii.. W Twoim wieku organizm jeszcze chce swobody i wolności także nie odmawiaj mu tego. Staraj się jeść dużo ale też zdrowo. Żadnej diety nie stosuj na ten czas. Trening może być, uważaj na martwy ciąg skoro masz uraz bo w tym ćwiczeniu też aktywujesz nogi. Co dokładnie dolega?
Suplementami na razie nie kszątaj sobie głowy. Teraz tylko dieta plus trening :)

Czyli wystarczy jeść zdrowo, tak? A jakieś banany przykładowo kilka razy na dzień, przyniosłyby jakikolwiek efekt? I ostatnie pytanie, kiedy można się wziąć "poważnie" za te dietę, mam na myśli wiek. Co do mięśnia, jest to mięsień jednogłowy uda bodajże, na wychowaniu fizycznym raz nie mogłem chodzić, a po schodach była to katorga.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę - pomoc
Tak, wystarczy (w Twoim przypadku) jeść dużo i zdrowo :)
jesz jak lubisz dieta ma być dla Ciebie czymś co lubisz a nie coś co Cię odrzuca.
Banany ok jak masz dużo jeść to właśnie celuj na węglowodany, a proste=owoce fajnie działają po treningu.

Za poważną dietę dopiero 18-20 lat jak już wszystkie sprawy w organizmie się unormują a Ty będziesz mógł sprawnie zrobić redukcję :)

Hm.. Jednogłowy uda? Wydaję mi się że takiego mięśnia nie ma.. Może dwugłowy lub czterogłowy?

Użytkownik aniajlover edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę - pomoc

Prawda jest taka, że trening bez nóg nie da Ci takich samych efektów jak pełnoprawna sesja ćwiczeniowa :) dlatego póki nie rozwiążesz swojego problemu radziłbym podejść do aktywności fizycznej i diety bardziej rekreacyjnie. Kombinuj i sprawdzaj zachowanie organizmu bo właśnie na tym polega sens, szukania złotego środka dla organizmu ;)

 

Jednocześnie, nie polecam stosowania ułożonych i gotowych planów żywieniowych, chyba że planujesz rozpocząć współpracę z FS lub zwykłym dietetykiem. Odżywianie odgrywa najistotniejszą rolę w kształtowaniu sylwetki. Dlatego też powinieneś zadbać by wszystko było ułożone stricte pod Ciebie. Poniżej zamieszczam wątki z forum, które ułatwią zrozumienie tego jak zabrać się do przygotowań :)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dieta, masa, ektomorfik

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024