Skocz do zawartości


Zdjęcie

Redukcja nie rozumiem czy dobrze brnę.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

kAtmuzo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Redukcja nie rozumiem czy dobrze brnę.

Witam, na sam wstęp pragnę powiedzieć że miałem sporo podejść do diety i żadne z nich nie potrafiło zwalić mi oponki do końca bo w pewnym momencie pękałem i jadłem jak armia wikingów.

Bywało tak że 3 mieś bardzo ciężkiej pracy już dochodziłem do 1600kcal co wydaje mi się niemożliwe żeby z czym takim jeszcze nie wyciąć oponki a i oczywiście 6 posiłków... ale jednak nie udało się.

Praca fizyczna jako cukiernik, sporo dzwigania dosyć ciężka praca.

 

Teraz po tych wszystkich próbach podchodzę do tego inaczej, bardziej zdrowo.

I tu powstają moje pytania, jeżeli będę sobie od czasu do czasu pozwalał na jakiś cukier czy coś takiego to jak wpłynie to na moją redukcję? 

 

 

Wzrost 174cm

Waga 77kg

Wiek 23

Tłuszcz w ciele: podejrzewam 15% z tym że oponka na brzuchu wygląda na jakieś 35%... Czego w ogóle nie potrafię zrozumieć.

Kiedyś jeszcze ważyłem 100kg mając 165cm i od tamtej pory ostro wziąłem się za swoje życie,jest to dla mnie ważne i potrzebuje obiektywnej oceny kogoś ogarniętego (zawodowca).

 

Dieta codzienna:4posiłki + 2 przekąski.

 

1posiłek

2 jajka 2 białka 10 wafli kukurydzianych z nasionami chia, warzywa.

PRZEKĄSKA: 5x daktyle.

2posiłek

(ryby różne:łosoś,mintaj,dorsz 150g, ryż brązowy długoziarnisty 100g,warzywa,tłuszcz 10g najczęściej oliwa z oliwek.

3posiłek

Serek wiejski 200g,10 wafli kukurydzianych z nasionami chia,warzywa i kawałek awokado oraz plaster sera żółtego.

PRZEKĄSKA: suszone banany,orzechy ziemne.

4posiłek

Ser twarogowy pół-tłusty 150g,warzywa i orzechy(nerkowce,laskowe,włoskie,migdały) 20g

 

Czy ta dieta jest dobra i czy powinienem po ją poprostu trzymać do skutku zmniejszając co jakiś czas podaż tłuszczy?

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wciągnięty brzuch

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] chciałem tu pokazać pod kątem wciągnięty i jak największa ilość skóry.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wyprostowany


Użytkownik kAtmuzo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja nie rozumiem czy dobrze brnę.

Zacznijmy w miarę od początku :)

 

1. Dieta wygląda nieźle bo składniki są ok, ale nie zmienia to faktu iż nie znając bilansu będzie ciężko zrzucić swoją wagę. Musisz wyliczyć swoje dobowe zapotrzebowania i polecam by na nim bazować przez około miesiąc lub dwa. Zobaczysz jak zareaguje organizm i czy coś ruszy.

 

2. W celu łatwiejszego opracowania swojej diety zajrzyj do poniższych wątków. Zawsze możesz wykupić plan dietetyczny na Fabryce Siły i mieć pewność, że wszystko jest profesjonalnie realizowane do osiągnięcia Twojego celu.

 

Podstawy Dietetyki Sportowej

Kompendium wiedzy o diecie

 

3. Kolejna kwestia to węgle, te w postaci suszonych owoców nie są ok :) Osobiście jestem zwolennikiem spożywania zbilansowanych posiłków, które zawierają BTW, a nie same cukry :)

 

4. Warto wrzucić do swojego menu pokrzywę, 1 filiżanka rano do śniadania świetnie nasili diurezę. To natomiast poskutkuje wzrostem usuwania wody podskórnej i szybszą utratą kilogramów, a także wizualna poprawą sylwetki.

 

5. Podejrzewam, że z racji ciężkiej pracy ciężko jest wprowadzić tutaj plan treningowy. Niemniej zadam to pytanie: jak wygląda Twoja aktywność fizyczna poza sferą zawodową?


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kAtmuzo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja nie rozumiem czy dobrze brnę.

siłownia 4 razy w tygodniu około 50 min treningi + cardio 30 min stoper albo bieżnia. Co 2 dzień na siłownie ostatnio jeździłem rowerem przez 2 tyg do pracy z rana, tzn aktywność jest na wysokim poziomie bo i praca fizyczna.

Nie wiem właśnie czy ja nie za mało jem...

Hmm, pokrzywę dorzucę do śniadania i nie wiem czy nie lepiej będzie się przerzucić na 6 posiłków,jak Pan sądzi?

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

Obliczyłem swoje zapotrzebowanie i widzę że moja dieta była o wiele za mała w kcal...

 

Tutaj dodaję nową dietę

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Użytkownik kAtmuzo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja nie rozumiem czy dobrze brnę.

Różnica w kaloryce jest prawie dwukrotna, więc sam widzisz że tamta dieta była nie halo :) Wypróbuj ją przez 1 miesiąc, na pewno na początku trochę przytyjesz lecz organizm zyska energię i przygotuje się do odchudzania. Potem stopniowo np. co 2 tygodnie odejmuj po 150 kcal albo co miesiąc o 200 kcal obserwując swoją sylwetkę :) Jedyne co mi zgrzyta w nowej diecie to brak owoców, wrzuć je do tego serka wiejskiego, cukry proste to szybki zastrzyk energii dla układu nerwowego i również jest ważnym aspektem odżywiania.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Jacobs55

Jacobs55
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Redukcja nie rozumiem czy dobrze brnę.

Ja miałem problem z redukcją dlatego postanowiłem postawić na dietę od specjalistów z FABRYKA SIŁY.

 

Przesłałem im swoje wyniki badań i okreśłiłem że chce zredukować masę cała, oni ułozyli mi dietę wypytując o wszytsko i w ten oto sposób ja zaoszczędziłem czas i czuje że nie robię nic na czuja. Zawsze mogę się odezwać do dietetyka po poradę w sprawie odżywiania, to dobra inwestycja


Użytkownik Abetalipoproteinemia edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024