Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na masę, a podjadanie i głód


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

PinnoPL
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na masę, a podjadanie i głód
napisał(a)  9 min. temu
Siemka ;) 

Z góry przepraszam, że się tak rozpisałem :( Będę wdzięczny jeśli przeczytasz ;) 

Od Poniedziałku stosuję dietę na masę (kupioną od ekspertów FS). Wszystkie posiłki tak jak trzeba, wszystko odmierzane na wadze (wprawiam się by zajmowało to jak najmniej czasu). Moja dieta liczy ok.2800-2900kcal i tyle też jem (wiadomo czasem się sypnie płatków 4 gramy za dużo czy coś, a sportowcem nie jestem to nie będę tych 4 gramów odkładał ;P). 
 W skrócie, 19/20 lat, 180cm wzrostu, 59.5kg wagi (ważone w ubiegły weekend przed rozpoczęciem), ektomorfik. Przed operacją kolana ważyłem 64 kg i do dziś (prawie rok minął) nie mogę wrócić do wagi sprzed operacji i odbudować mięśnia czworogłowego, stąd dieta ale też chciałbym ważyć tak z 70kg ;) Praca jako kierowca, trochę latania po blokach, schodach, noszenia skrzynek itd. 

TROCHĘ HISTORYJKI 
 W pierwszy dzień jedząc posiłek obiadowy myślałem, że nie zjem albo się zrzy***. Mimo iż myślałem, że jem dużo (bo dla mnie torebka ryżu na raz, a nawet półtora to nie było nic strasznego) to prawie nie dałem rady. We wtorek już łatwiej poszło, wczoraj to już na luzie i co lepsze, w pracy nie mogłem wytrzymać do IV posiłku. Do V zresztą też i odliczałem :D 
Godziny posiłków u mnie (mniej więcej): 9/12/15/19/22 
 Ostatni posiłek wczoraj zjadłem przed 23 bo akurat w pracy czasu nie miałem. A mimo to wróciłem do domu i...no wziąłem łyżeczkę (ja wiem, może 3 gramy tam były) masła orzechowego, co się będę oszukiwał, bo byłem głodny. W poniedziałek rano (po tygodniu) zamierzam się zważyć i zobaczyć po tygodniu czy coś ruszyło. 

Ale moje pytanie brzmi, czemu czuje się głodny i czy jako ektomorfik, człowiek, który nigdy nie ważył więcej niż 64/65 kg, który nigdy nie miał problemów z tkanką tłuszczową, regularnie uprawiałem (przed operacją) sport niemal codziennie i dalej uprawiam (tym razem tylko rowerek, trening siłowy), mogę sobie pozwolić na podjedzenie czegoś pomiędzy posiłkami jak czuje ten głód? Mówię tu o zdrowych produktach bo na takich bazuję ponieważ zdrowe produkty dla mnie to nie dieta, a po prostu styl życia :) Także chcę podjeść jakiegoś banana, czy wafla ryżowego z masłem orzechowym, albo chociażby jakieś rodzynki czy słonecznik, albo kromkę chlebka graham. I tak, piszę to bo własnie jestem przed obiadem, a od godziny czuję, ze coś bym zjadł :D 
 Czy podjadanie napędzi mój metabolizm przez co go nie spowolnię (a w sumie chyba taki cel diety na masę u ektomorfików, aby go spowolnić, a nie napędzać), czy zjedzenie tych 150-200 kcal więcej w ciągu dnia (tu się za dużo oliwy wleje, tu płatków sypnie, tu banana marnować połowy nie będę), zniweluje moje starania do polepszenia sylwetki i wrócenia do wagi sprzed operacji (zawsze byłem chudy, zawsze miałem widoczne mięśnie brzucha, nigdy nie miałem widocznej, zakrywającej mięśnie tkanki tłuszczowej i chcę aby tak pozostało - prócz tego bycia przesadnie chudym, że nawet krwi oddać już nie mogę), albo przysporzy mi problemów z tkanką tłuszczową i nagle stanę sie tłuścioszkiem (no way). Tak ja wiem, ze te 200kcal więcej sprawi, ze szybciej (teoretycznie) zacznę przybierać na wadzę, ale chcę poznać wasze zdanie, wasze odczucia w tym temacie :) 
NIE CHCĘ podjadać czekolad, chipsów i innych dupereli! ;) 

 Zapraszam do dyskusji! :)

 


  • 0

fmx650
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 2
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę, a podjadanie i głód

Daj czas , niech sie organizm "przestawi" na nowe odzywianie, jezeli po 2-3 tyg. nie bedziesz widzial efektow i/lub nadal bedziesz miec napady glodu to delikatnie zwieksz ilosc makrosow i znowu obserwuj o sie dzieje itd...


  • 0

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę, a podjadanie i głód

Jeśli mają to być zdrowe produkty to bym się raczej nie ograniczał aż tak, jeśli organizm się domaga. Z drugiej jednak strony rzeczywiście jest to dziwne, że przy takiej wadze i kaloryce chodzisz głodny :P Może to przez pracę, wiem jak idzie się styrać pracując jako kierowca (pewnie kurierka co? :D)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę, a podjadanie i głód

1) W przypadku budowania masy i zdrowych przekąsek/podjadań nie miałbym żadnych zmartwień ;). Zjedzenie banana czy jak wspomniałeś łyżki masła orzechowego to nic złego, gorzej gdyby w tym miejscu lądował baton czy jakiś solidny kawałek ciasta. Tym bardziej w trakcie budowania masy. Ode mnie masz zielone światło w tej kwestii ;)

 

2) Jeżeli bazujesz na wykupionej diecie od Fabryki Siły to może warto skonsultować to z dietetykami? Na pewno coś zaradzą w kwestii odczuwania głodu, może zmniejszenie liczby posiłków kosztem wzrostu ich kaloryczności okaże się lepszym rozwiązaniem aniżeli dotychczasowe menu?

 

3) Możesz też pomyśleć o wprowadzeniu np. do dań obiadowych większych porcji warzyw, które są głównie traktowane jako wypełniacze posiłku :) Do tego polecam dołożyć sporą ilość wypijanej wody,a  z rana sok z cytryny z wodą na pobudzenie układu pokarmowego do pracy ;). Również sypki błonnik powinien okazać się pomocy.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


PinnoPL
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę, a podjadanie i głód

Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi :) Konsultowałem się z ekipą FS i aktualna wspólna decyzja to czekanie do czwartku/piątku, zważę się, zrobię pomiary i będziemy myśleć co dalej :)

Praca akurat w pizzerii więc jak ludzi dużo jak dziś to się lata i lata :D

 

Mnie tam do batonów nie ciągnie ale do masła orzechowego z waflami ryżowymi to mam chyba słabość. :D

 

Ostatnio właśnie zwiększam sobie porcje warzyw w posiłkach i idzie to całkiem nieźle. Może miałem po prostu dwa dni takiego głodu, zobaczymy co dalej :) Zauważyłem, że w dni treningowe gorzej mi idzie z jedzeniem. O.o

 

CO do zamienienia na 4 posiłki to niestety odpada bo teraz czasem wpycham w siebie (dni treningowe albo obsuwka czasu bo byłem zajęty) jedzenie i czasem myslę, że porcje za duże (po czym się oblizuję i czekam na kolejne jeść) :D

 

Dam znać za tydzień w czwartek/piątek co i jak i dam znać! ;) Trzymajcie się :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na masę, a podjadanie i głód

Czasami tak bywa, że po intensywnym treningu nie mamy ochoty jeść. Organizm jest nadto pobudzony po ćwiczeniach, przez co ośrodek "nagrody" pracuje podobnie jak po zjedzeniu pełnego posiłku ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024