Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy spalone mięśnie mogą być winą diety?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

WitekWater
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy spalone mięśnie mogą być winą diety?
Cześć!
Otóż moje pytanie wiąże się z tematem. Od marca chodzę do dietetyka i zacząłem trenować boks. Mój wzrost to 1,86m. Ważyłem 90,5 kg i miałem 22,9% BFa. trenuje piec/cztery razy w tygodniu po 1,5h. Mam treningi zarówno kondycyjne, wytrzymałościowe jak i siłowe o dużej intensywności. Otóż w pierwszym miesiacy w okresie od marca do kwietnia zrzuciłem 6,6kg tłuszczu, przybrałem 2,7 kg mięśnia(wg maszyny liczącej) i miałem 16,3% bfa. Ogólnie ważyłem 86,5 kg. Dziś byłem u dietetyka od połowy kwietnia, waga pokazała 81,2 kg. Po prostu szał! Niekoniecznie ... Okazało się ,ze straciłem 2,6kg tkanki mięśniowej i 2,4kg tkanki tłuszczowej. Oczywscie miałem dni, gdzie nie trzymałem się kurczowo diety co u mnie jest rzadkością i zazwyczaj wszystko trzymam się diety na 100%. Zależy mi głównie na zrzuceniu bfa do około 10% ,ale nie za cenę tak potężnej straty mięśni. Na redukcji mam 2200 kcal, sześć posiłków dziennie, podaż białka wynosi 99g, węgli 313, tłuszczów 61. Docelowo dietetyczka ma mi do poniedziałku podnieść kaloryczność do 2700 kcal. Co o tym myślicie? Czy sprawi to, że nadal sukcesywnie będę zrzucał tłuszcz a mięśnie nie będą tak potężnie "zżerane"? Chciałbym do wiosny następnego roku wystartować w zawodach ale mieć przy tym około 10% BFa i więcej mięśnia. Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje to postaram się je dostarczyć. Proszę o pomoc!

Użytkownik WitekWater edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

fmx650
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 2
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy spalone mięśnie mogą być winą diety?

daj czas dietetycze na poznanie twojego ciala I jak ono reaguje na zalecone makrosy. Nie da sie of tak of reki ustawic komus diety, to wymaga czasu I manipulowania makrosami az znajdzie sie odpowiednie ilosci.

 

Osobiscie to uwazam ze masz malo bialka I troche za duzy skok chce ci zrobic bo 500kcal to juz caly posilek, a takich skokow nie powinno sie robic.

Ale to tylko moje zdanie , dietetyk powininen wiedziec co ribi, moze daj jej szanse ? ;)


  • 0

WitekWater
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy spalone mięśnie mogą być winą diety?

daj czas dietetycze na poznanie twojego ciala I jak ono reaguje na zalecone makrosy. Nie da sie of tak of reki ustawic komus diety, to wymaga czasu I manipulowania makrosami az znajdzie sie odpowiednie ilosci.

Osobiscie to uwazam ze masz malo bialka I troche za duzy skok chce ci zrobic bo 500kcal to juz caly posilek, a takich skokow nie powinno sie robic.
Ale to tylko moje zdanie , dietetyk powininen wiedziec co ribi, moze daj jej szanse ? ;)

Hmm... chyba masz trochę racji, po prostu bardzo się przeraziłem tym spadkiem mięśnia... aczkolwiek dostosuje się do nowej kaloryczności i być może się coś poprawi. Myślisz, ze 500kcal to dużo? Dlaczego nie powinno ske robić takich przeskoków?
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy spalone mięśnie mogą być winą diety?

Bo to zbyt duży szok energetyczny dla organizmu. Dam prosty przykład: 50 ml, a 500 ml wódki to spora różnica prawda :) Podobnie jest z kaloriami, gdy odbieramy organizmowi sporą dawkę paliwa w postaci jedzenia to zaczyna czerpać moc z innych źródeł. Nimi są mięśnie, które z czasem ulegają degradacji.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


WitekWater
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy spalone mięśnie mogą być winą diety?

Bo to zbyt duży szok energetyczny dla organizmu. Dam prosty przykład: 50 ml, a 500 ml wódki to spora różnica prawda :) Podobnie jest z kaloriami, gdy odbieramy organizmowi sporą dawkę paliwa w postaci jedzenia to zaczyna czerpać moc z innych źródeł. Nimi są mięśnie, które z czasem ulegają degradacji.


Dziękuje! :)
  • 0

vangriee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Zdrowe żywienie
    Zdrowy tryb życia
    Pizzę też lubię
  • Wzrost [cm]:183

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy spalone mięśnie mogą być winą diety?

Bo to zbyt duży szok energetyczny dla organizmu. Dam prosty przykład: 50 ml, a 500 ml wódki to spora różnica prawda :) Podobnie jest z kaloriami, gdy odbieramy organizmowi sporą dawkę paliwa w postaci jedzenia to zaczyna czerpać moc z innych źródeł. Nimi są mięśnie, które z czasem ulegają degradacji.

Porównanie kompletnie nietrafione. 500 kalorii - nie da się ukryć - to gwałtowny skok, ale nie zrujnuje to ani Twojego metabolizmu, ani niczego innego. Pani dietetyk musi "obadać teren", ale bądź pewien, że zdanie forumowicza nie jest równe zdaniu osoby, która kształciła się w tym kierunku 3,5 roku, jeśli nie 5 (nie wiem jaki ma tytuł). 
Pozdrawiam.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy spalone mięśnie mogą być winą diety?

Może i do końca nietrafione, ale chodziło mi o proste wytłumaczenie tego jak działa duży deficyt. Czy zrujnuje metabolizm? Zgadza się, nie zrujnuje :) Pytanie tylko po co wychodzić od razu z niskiej kaloryki, bo podobnie jak fmx, uważam że to nadmierna obniżka jak na sam początek. Nie podważam zdania dietetyczki, zawsze podkreślam że forum to jedynie wymiana opinii i czyichś doświadczeń. Po prostu bazuje na tym co sam dowiedziałem się od swojego specjalisty i wyniosłem ze studiów oraz własnych treningów.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024