Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba o radę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

czerwonka123
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prośba o radę
Witam. Mam 18 lat i pewien problem. Otóż od zawsze miałam problemy z nadwagą ale zeszłam z wagi 85 do 64(wzrost 177cm) przez około 2lata(bo miałam przerwy w diecie). Początkowo stosowałam dietę kupiona w internecie, na vitalii i chodziłam na zajęcia fitness i było ok. Potem zaczęła sie masakra. Ciagle nowy pomysł na siebie i dietę i ciagle wahania wagi. A to obcinanie kalorii drastycznie a to objadanie sie słodyczami. Aktualnie ważę 68 kg. Od około pol roku chodzę na siłownie bo po prostu to lubię, ale efektów nie ma bo chodzę nieregularnie i bez konkretnego planu plus nieregularne żywienie. Dorobiłam sie sporej ilości tłuszczu i wiotkiej skory i bardzo chciałabym to zmienić i byc zgrabna i "zbita". Tylko ze niestety nie mam odpowiedniej wiedzy na ten temat. Jestem weganka od pol roku z przyczyn moralnych ale białka mi nie brak bo nadrabiam strączkamj i odżywka białkowa. Ile powinnam jeść kalorii by schudnąć, ale nie z mięśni tylko wlasnie te mięśnie wyrobić? Czy możecie cos poradzić i wskazać drogę? Myślałam o kaloryczności 1700 kcal w tym 50% węgle 30% tłuszcze 20% białka. Ale chciałabym mieć pewność ze słusznie działam i zeby były efekty. Czy jeśli będę ćwiczyć na siłowni 5 razy w tygodniu na przemian jednego dnia górne części ciała a drugiego dolne to to będzie ok? Chciałabym ważyć około 60 kg chociaż nie zamierzam tez sugerować sie sama wagą bo mam cellulit na pośladkach i oponkę na brzuchu i zależy mi głownie na tym by poprawić wyglad ciała. Proszę niech ktos kto sie zna wypowie sie i mi cos doradzi bo od kilku lat motam się i frustruję, na przemian chudnę i tyję a moje życie kręci sie tylko wokół tego. Marzy mi się by mieć odpowiedni plan działania który da efekty i trzymać się go.
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o radę

Ilość kalorii, podobnie jak i całą dietę musisz ogarnąć sama. Dla pomocy wrzucam link do kalkulatora BMR, który pomoże wyliczyć Twój dzienny bilans → Kalkulator BMR.

 

Co do treningów, dużo nie znaczy dobrze! Ja jestem zwolennikiem 4 dniowych planów, gdzie po dwóch dniach ćwiczeń wykonujemy dzień przerwy. Regeneracja odgrywa kluczową rolę w procesie modelowania sylwetki, gdyż to właśnie w czasie odpoczynku nasze mięśnie rozwijają się. Do wyrobienia mięśni najlepiej posłuży trening siłowy, a w połączeniu z aerobami (bieganie, orbitreki, stepery czy pływanie) pozwoli na pozbycie się niechcianego tłuszczu. Te wahania zachowań w Twoim organizmie świadczą o nieprawidłowym odżywianiu.

 

Od siebie dodam jeszcze jedno - cierpliwośc i zdrowy rozsądek. Pamiętaj, że cały ten proces walki o nową figurę powinien być przyjemnością. Fiksacja na punkcie wyglądu zwykle powoduje, że zamiast koncentrować się na tym co już osiągnęliśmy dochodzi do spadku motywacji i rozdrażnienia. Wychilluj, ciesz się tym jaka jesteś i wyjdź z założenia że prędzej czy później osiągniesz swój cel :).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024